خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5459 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

نحوه ویرایش فایلهای PDF در Word

نحوه ویرایش فایلهای PDF در Word

کد مطلب : 733 PDF

Format یا همان PDF در اکثر موارد یک فرمت رایج برای به اشتراک گذاری نسخه های نهایی فایل ها و اسناد است. این نوع فرمت بیشتر برای مشاهده و در حالت عادی قابل ویرایش نیست. اما چنانچه شما نیاز به ویرایش فایل های PDF دارید،ایکروسافت ورد 2016/2013 بسیاری از ویژگی های جدول پردازش متن را فراهم می کند که یکی از آنها قابلیت ویرایش فایل های PDF است. Office 2010 امکان ذخیره یک سند را به عنوان PDF فراهم می کند، اما مایکروسافت Word 2013 حتی قبل از ارسال آن به گیرنده نهایی به عنوان یک فایل PDF امکان ویرایش مطالب را فراهم می کند. اگر چه نسخه کامل Adobe Acrobat به کاربران اجازه می دهد تا فایل های PDF را تغییر و ویرایش کنند، اما از ویرایش سند اصلی در MS Office بسیار دشوارتر است. چرا؟چون PDF از لحاظ فنی یک فایل تصویری است و تبدیل این فایل تصویری به متن نیاز به OCR پیشرفته مانند Adobe Acrobat X Pro یا ابزارها و Tools های دیگری دارد. بنابراین، Adobe Free Reader به کاربران این اجازه را نمی دهد که فایلهای PDF شان ویرایش و تغییر دهند. با استفاده از ورد 2013، می توانید یک PDF را به یک سند Word تبدیل کنید و محتوای آن را ویرایش کنید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
در این مقاله شما خواهید آموخت که چگونه یه یک فایل PDF را در برنامه Word ویرایش و سپس ذخیره کنید. هنگام نصب Office 2016/2013، متوجه خواهید شد که منوی Context یا زمینه(همان منویی که وقتی روی یک فایل PDF کلیک راست می کنید و ظاهر می شود) برای هر فایل PDF، گزینه ای برای باز کردن یک فایل PDF در مایکروسافت Word و دیگر نرم افزارهای Reader PDF مانند Adobe Reader یا Foxit Reader و Windows Reader وجود دارد، البته اگر شما از ویندوز 10/8 استفاده کنید.
به محلی که فایل PDF شما در آن ذخیره شده وارد شوید و سپس روی آن کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده Open with را کلیک کرده و از زیر منوی آن، Word 2013 و یا Word 2016 را انتخاب کنید. خب ، اکنون با استفاده از Microsoft PDF Reflow فایل PDF شروع به باز شدن در یک سند Word می کند. مایکروسافت PDF Reflow، تمامی محتویات فایل، از جمله قالب بندی آن مانند پاراگراف ها، لیست ها، هدر ها، ستون ها، پاورقی ها، جداول و غیره، را به محتوای ورد تبدیل خواهد کرد. شما حتی می توانید حتی جداول را ویرایش کنید. اگر از لحاظ سخت افزاری سیستم خوبی دارید به راحتی فایل های با حجم بالا را هم در قالب Word می توانید اجرا کنید، البته هر چه فایل PDF شما حجیم تر باشد قاعدتا زمان بیشتری هم برای Convert شدن در فایل Word از شما گرفته خواهد شد اما آنچه که مهم است تبدیل شدن فایل است که در نهایت انجام خواهد شد.

نحوه ویرایش فایلهای PDF در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اما نکته بعدی هم این است که پس از اینکه فایل PDF را در قالب Word اجرا کردید ممکن است با پیغام زیر مواجه شوید:
Word will convert your PDF to an editable Word document. The resulting Word document will be optimized to allow you edit the text, so it might not look exactly like the original PDF, especially if the original file contained lots of graphics
و منظور این پیغام این است که این احتمال وجود دارد عین همان فایل را در اینجا نبینید یعنی کمی متن ها و اشکال موجود در آن جابجا شده باشند به خصوص اگر فایل اصلی حاوی مقدار زیادی گرافیک باشد.

نحوه ویرایش فایلهای PDF در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

دکمه OK را کلیک کنید تا فایل در برنامه Word اجرا شود. هنگامی که PDF را در Word باز می شود، در حالت Read Only / Protected خواهد بود(یک نوار زرد رنگ در بالای فایل Word ظاهر می شود).
پس برای ویرایش فایل باید روی همان کادر زرد رنگ دکمه Enable Editing را کلیک کنید. پس از اینکه کارتان با فایل تمام شد و ویرایش کردید، به منوی File مراجعه کنید. دکمه Save as را کلیک کنید. و سپس سند را مانند تصویر زیر با فرمت PDF در مکان دیگری ذخیره کنید. دوستان توجه داشته باشید که این تغییرات روی فایل اصلی قرار نخواهد گرفت بلکه با اعمال این تغییرات، شما باید یک فایل PDF جدید را در مکانی جدید ذخیره کنید.

نحوه ویرایش فایلهای PDF در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همه چیز به همین سادگی بودید که مطالعه کردید، امیدوارم از این آموزش ساده لذت برده باشید.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: