خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4665 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

انواع قیمت های فروش

انواع قیمت های فروش

کد مطلب : 765 PDF

ممکن است بخواهید برای کالاهایتان چندین نوع قیمت فروش تعیین کنید، بعنوان مثال "قیمت خرده فروشی"، "قیمت عمده فروشی"، "قیمت مخصوص همکار" و ... . اگر چنین صورت مساله ای دارید، خوشبختانه در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، راه حل مناسبی برای آن وجود دارد. شما می توانید انواع قیمتهای فروش خود را در نرم افزار معرفی کنید و سپس هنگام تعیین قیمت فروش هر کالا به ازاء هر کدام از این انواع، یک قیمت فروش به کالای مربوطه اختصاص بدهید. در این آموزش به نحوه معرفی انواع قیمت های فروش می پردازیم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

نسخه رایگان نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را می توانید از لینک زیر و مستقیما از سایت تولید کننده آن دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان راهکار

روش ایجاد یک نوع قیمت فروش


ابتدا در منوهای برنامه وارد مسیر "تعاریف - کالاها و خدمات - انواع قیمت فروش" شوید.

انواع قیمت های فروش
فرم "انواع قیمتهای فروش کالاها" نمایان می شود. در این فرم بر روی دستور "افزودن" کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش
فرم "افزودن نوع قیمت فروش" نمایان می شود. فیلدهای اطلاعاتی موجود در این فرم را پر کنید و سپس بر روی دکمه "ثبت و خروج" کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش
فیلدهای اطلاعاتی موجود در فرم "افزودن نوع قیمت فروش" به شرح زیر می باشد :

  • نوع قیمت فروش : در این فیلد می توانید نامی را برای نوع قیمت فروش اختصاص بدهید تا بعدا بر اساس این نام بتوانید آن را شناسایی نمایید. برای اینکه بین اسامی تداخل پیش نیاید، نرم افزار امکان درج نام تکراری را به شما نخواهد داد.
  • توضیحات : اگر نیاز به درج توضیحاتی در مورد این نوع قیمت فروش داشته باشید می توانید توضیحات مربوطه را در این فیلد درج نمایید.

ویرایش نوع قیمت فروش


ابتدا در فرم "انواع قیمتهای فروش کالاها"، ردیفی را که قصد ویرایش اطلاعاتش را دارید، انتخاب کنید. برای انتخاب ردیف مربوطه کافیست تا بر روی آن کلیک کنید تا در حالت انتخاب قرار گیرد. رنگ ردیف انتخاب شده از سایر ردیف ها متمایز می گردد. سپس بر روی دستور "ویرایش" کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش
فرم "ویرایش نوع قیمت فروش" نمایان می شود. اطلاعاتی را که قصد ویرایش آنها را دارید تغییر بدهید و سپس بر روی دکمه "ثبت و خروج" کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش

حذف نوع قیمت فروش


ابتدا در فرم "انواع قیمتهای فروش کالاها"، ردیفی را که قصد حذف آن را دارید، انتخاب کنید. برای انتخاب ردیف مربوطه کافیست تا بر روی آن کلیک کنید تا در حالت انتخاب قرار گیرد. رنگ ردیف انتخاب شده از سایر ردیف ها متمایز می گردد. سپس بر روی دستور "حذف" کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش
یک کادر محاوره ای باز می شود و از شما جهت عملیات حذف تایید می خواهد. بر روی Yes کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش . آموزشگاه رایگان خوش آموز

کادر محاوره ای دیگری نمایان می شود و نتیجه عملیات را به شما نشان می دهد. بر روی OK کلیک کنید.

انواع قیمت های فروش . آموزشگاه رایگان خوش آموز

جستجوی انواع قیمتهای فروش کالاها


به مرور زمان که انواع قیمتهای فروش معرفی شده در نرم افزار شما افزایش می یابند، طبیعتا یافتن آنها مشکل تر خواهد شد، خوشبختانه نرم افزار فروشگاهی راهکار امکانات کامل و متنوعی را برای جستجوی اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد. در این زمینه لینک آموزشی زیر شما را با ابزارهای قدرتمند جستجوی اطلاعات در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار آشنا می سازد.

روش های جستجوی اطلاعات

نوار ابزار عمومی راهکار


انواع قیمت های فروش
اگر در این آموزش دقت کرده باشید یکسری ابزارها در نوار بالایی فرم "انواع قیمتهای فروش کالاها" وجود داشتند که به توضیح آنها نپرداختیم. این امکانات به صورت عمومی و مشترک در کلیه فرمهای گزارشی نرم افزار موجود می باشند و امکانات و ابزارهای خیلی قدرتمندی را در اختیار شما قرار می دهند. برای آشنایی با امکانات "نوار ابزار عمومی راهکار" آموزش زیر را بخوانید.

آشنایی با نوار ابزار عمومی راهکار

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار


نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(3)

جوادی ۱۳۹۶/۰۹/۳۰

در این آموزش (انواع قیمت فروش ) نفرمودید استفاده از این امکان در نرم افزار چگونه است. شما فقط نحوه تعریف را فرمودید . اگر درست متوجه شده باشم؟!!ممنون

امیر انصاری ۱۳۹۶/۱۰/۰۱

با سلام

در مورد چگونگی استفاده از آن در آموزش معرفی کالای جدید که لینکش را در ادامه قرار داده ام توضیحات مربوطه آمده است.علی ۱۳۹۶/۱۰/۱۳

سلام
اموزش کالاها فروش رفته در سایت قراردهید


با تشکر فراوان

دیدگاه خود را ثبت کنید:


دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار