خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5588 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

تهیه بک آپ از اکسل

تهیه بک آپ از اکسل

کد مطلب : 86 PDF

حذف تصادفی یا تغییر در یک فایل می تواند روز شما را خراب کند و چه بسا در مواقعی موقعیت شغلی شما را تهدید هم کند. اما اگر شما یک کپی یا بک آپ از فایل های اکسل خود داشته باشید می توانید از این خطرات مصون بمانید. ویژگی Autobackup به شما این امکان را می دهد که از نسخه قبلی خود همیشه یک کپی داشته باشید و در صورت هر گونه تغییر یا خرابکاری در فایل اصلی، شما یک جایگزین برای آن داشته باشید. خب در کسب و کارها غیر قابل قبول است که کاربر به دلیل سهل انگاری و بی دقتی حتی یک رکورد از اطلاعات جداول اکسل را که جمع آوری آنها ماحصل سال ها تلاش است را از دست بدهد چه برسد به اینکه یک فایل دستخوش حواس پرتی و یا .. شده و در نهایت موجب از دست رفتن تمامی اطلاعات موجود در آن فایل اکسل شود. در این مقاله به شما آموزش بک آپ گیری از فایلهای اکسل را می دهیم. لطفا تا پایان این مقاله کوتاه با ما همراه باشید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

تهیه بک آپ از اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

AutoBackup هنگامی که برای اولین بار فایل مربوطه را ذخیره کنید یک نسخه از آن فایل را ایجاد می کند. اگر فایل اصلی به هر دلیلی Corrupt کند و یا به اصطلاح خراب شود می توانید به سراغ بک آپ تهیه شده رفته و آن را اجرا کنید. هر بار که فایل اصلی را Save می کنید AutoBackup هم طبق وظیفه خود، از آن یک کپی یا بک آپ تهیه می کند. AutoBackup همیشه بک آپ را بروزرسانی می کند یعنی همیشه یک نسخه کپی پشت نسخه اصلی وجود دارد. دوستان اگر فایل های اکسل شما حاوی اطلاعات مهمی است و یا در شغل خود از اکسل استفاده می کنید هرگز و هرگز بک آپ را فراموش نکنید و از این امر بسیار مهم چشم پوشی نکنید. حادثه یکبار، آنهم زمانی که شما انتظار آن را ندارید رخ می دهد اگر در بین شما دوستان عزیز کسی به درد از دست دادن اطلاعات دچار شده باشد به خوبی معنی این جمله را درک خواهد کرد که Lost شدن اطلاعات واقعا فاجعه است.
اما برای تهیه بک آپ از اکسل مراحل ذیل را انجام دهید:

به منوی File رفته و Save AS را کلیک کنید.

تهیه بک آپ از اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس در فرم، دکمه More options را کلیک کنید.

تهیه بک آپ از اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس در فرم ذخیره سازی که مطابق شکل زیر برای شما نمایش داده می شود، فلش دکمه Tools را کلیک کنید، و از لیست کشویی General Options را انتخاب کنید.

تهیه بک آپ از اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و از فرم ظاهر شده تیک گزینه Always create backup را فعال کنید(فعال سازی این گزینه باعث می شود که بک آپ گیری بصورت اتوماتیک نسبت به این فایل فعال شود).

تهیه بک آپ از اکسل . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و در نهایت OK و Save را کلیک کنید.
از این پس از این فایل بصورت اتوماتیک بک آپ تهیه می شود.

در اینجا یک کاربر حرفه ای اکسل شوید. دوره رایگان آموزش جامع اکسل 2016 از مقدماتی تا پیشرفته

دیدگاه ها(4)

سحر ۱۳۹۶/۱۲/۰۹

عالی بود - مرسی از انتقال دانشتون

فرشید ۱۳۹۷/۰۲/۰۷

سلام خسته نباشید
مطالب و آموزشهای رایگان بسیار خوب و آموزنده بود
لطفا بیشتر در مورد حفظ،نگهداری و امنیت در آفیس آموزش بدید
خدا قوت، تندرست، شاد و پیروز باشید. متشکر

محمد ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

سلام و خدا قوت،عالی بود
ممنووووووووونم

محدثه ۱۳۹۸/۰۳/۰۱

عاااااااااااااالی یک دنیا ممنون خیلی گیر افتاده بودم

دیدگاه خود را ثبت کنید:

آموزش اکسل 2016