خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4666 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

ثبت سایر درآمدها

ثبت سایر درآمدها

کد مطلب : 980 PDF

در این آموزش به نحوه ثبت اسناد امور مالی و مشخصا سند "ثبت سایر درآمدها" خواهیم پرداخت. منظور از سایر درآمدها، درآمدهایی هستند که به عملیات اصلی کار شما ارتباطی ندارند. به عنوان مثال اگر در فروشگاه خود یک ویترین را بخرید و بعد از مدتی بفروشید و از این خرید و فروش سودی حاصل شما بشود، این سود را می توانید به عنوان سایر درآمدها ثبت نمایید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

یک نکته مهم را در اینجا باید مد نظر داشته باشید. وقتی از سند "ثبت سایر درآمدها" استفاده می کنید، صرفا درآمد ایجاد شده ثبت می گردد و میزان بدهی طرف حساب مربوطه تعیین می شود. سپس با توجه به اینکه چگونه آن وجه را از طرف حساب مربوطه دریافت می کنید می توانید از سایر گزینه های موجود در اسناد امور مالی برای ثبت دریافت وجه حاصل از این درآمد استفاده نمایید. بعنوان مثال اگر وجه مربوطه را به صورت نقدی دریافت کرده اید با استفاده از گزینه "دریافت از طرف حساب - نقدی" این وجه را ثبت نمایید.

نسخه رایگان نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را می توانید از لینک زیر و مستقیما از سایت تولید کننده آن دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان راهکار

افزودن "ثبت سایر درآمدها"


در منوهای برنامه وارد مسیر "عملیات - امور مالی - امور مالی" شوید.

پرداخت هزینه از صندوق . آموزشگاه رایگان خوش آموز

فرم "اسناد امور مالی" نمایان می شود. در فیلد نوع سند، گزینه "ثبت سایر درآمدها" را انتخاب نمایید و سپس بر روی دستور "افزودن" کلیک کنید.

ثبت سایر درآمدها
فرم "امور مالی - افزودن" نمایان می شود. اطلاعات خواسته شده در این فرم را تکمیل کنید و بر روی دکمه "ثبت و خروج" کلیک کنید. در ادامه این آموزش به تشریح فیلدهای اطلاعاتی موجود در این صفحه پرداخته ایم.

ثبت سایر درآمدها

شماره سند


برای هر سند مالی که ثبت می کنید با توجه به نوع سند مربوطه یک شماره توسط سیستم پیشنهاد می گردد. توصیه ما به شما اینست که این شماره ها را تغییر ندهید و اجازه بدهید تا پیشنهاد سیستم سر جای خودش باقی بماند. توجه داشته باشید که شماره سند نمی تواند تکراری باشد.

ثبت سایر درآمدها

تاریخ سند


به صورت پیش فرض تاریخ روز جاری توسط سیستم پیشنهاد می گردد. اگر سندی که مشغول ثبت آن هستید مربوطه به روز جاری نمی باشد مقدار تاریخ را تغییر بدهید.

ثبت سایر درآمدها

مبلغ سند


مبلغ حاصله از درآمد مربوطه را در این فیلد وارد نمایید.

ثبت سایر درآمدها

طرف حساب


در این فیلد باید مشخص کنید که طرف حساب مربوطه که این درآمد را از او کسب کرده اید چه کسی می باشد. بعنوان مثال اگر مشغول ثبت درآمد حاصله از فروش یک ویترین می باشید، آن شخصی که این ویترین را از شما خریداری کرده است و باید وجهش را به شما پرداخت نماید در فیلد "طرف حساب" انتخاب نمایید.

ثبت سایر درآمدها

نوع سایر درآمد


نوع سایر درآمد مربوطه را در فیلد "نوع سایر درآمد" انتخاب نمایید. در مورد چگونگی معرفی انواع سایر درآمدها می توانید آموزش زیر را مطالعه نمایید.


ثبت سایر درآمدها

بابت


در فیلد "بابت" می توانید دلیل این درآمد، را وارد نمایید.

ثبت سایر درآمدها

توضیحات


در فیلد "توضیحات" می توانید توضیحات مرتبطی را در صورت نیاز وارد نمایید. هر چند پر کردن قسمت توضیحات، ضروری نمی باشد، اما در صورتی که توضیحاتی را در اینجا درج نمایید بعدها در گزارشات مالی می توانید این توضیحات را مشاهده نمایید.

ثبت سایر درآمدها

نمایش مانده


گزینه های نمایش مانده در ثبت اطلاعات تاثیری ندارند. اما به شما کمک می کنند تا بدون مراجعه به گزارشات، مانده حساب نهایی نوع سایر درآمد یا طرف حساب مربوطه را مشاهده نمایید. اگر این گزینه ها را تیک بزنید مانده حسابها نمایش داده می شوند.

ثبت سایر درآمدها
برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار


نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:


دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار