خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

User account در ویندوز چیست؟

User account در ویندوز چیست؟

کد مطلب : 10237


یک user account(حساب کاربری یا یوزر) به شما این امکان را می دهد که به ویندوز خود لاگین کنید. در طی پروسه نصب ویندوز شما باید یک اکانت در سیستم تعریف کنید که با آن به سیستم لاگین کنید(در ویندوز XP می توانستید با اکانت Administrator خود ویندوز به سیستم لاگین کنید ولی در ویندوزهای 7/8/10 دیگر این حساب فعال نیست و بصورت پیشفرض غیرفعال است و شما حتما باید یک اکانت تعریف کنید). البته این اکانتی که تعریف می کنید در گروه administrators بوده و دسترسی های این سطح را دارد و با استفاده از این اکانت می توانید کارهای مدیریتی در سیستم را انجام دهید. حالا اگر در شرایطی هستید که سیستم تان باید بصورت مشترک توسط شما و یک یا چند نفر دیگر استفاده شود، برای سایرین می توانید اکانت تعریف کنید. البته بهتر است که اینکار را انجام دهید چون مشخص می شود که چه کسی در چه در زمانی پشت سیستم قرار گرفته و در آن زمان در سیستم چه کاری انجام داده است.


وقتی User های مختلفی در سیستم خود ایجاد می کنید و هر کسی با User خود به سیستم لاگین کند، اولا هر کاربر پروفایل خود را دارد و تنظیمات مربوط به خود را در پروفایلش ذخیره می کند. اگر فایلی و فولدری در سیستم ایجاد کند، مشخص است که مالکش کیست و تنظیمات برنامه ها در پروفایلش ذخیره می شود. مثلا ممکن است که یک کاربر، برنامه پیشفرض برای پخش فایل های ویدئویی و فیلم ها را برنامه KM Player انتخاب کرده باشد که این تنظیم فقط در پروفایل آن کاربر ذخیره می شود و مختص سایر کاربرانی که در این ویندوز تعریف شده نیست و مثلا کاربر دیگر به جای KM player از برنامه GOM Player برای پخش ویدئوها استفاده می کند که این تنظیم فقط در پروفایل وی ذخیره می شود.
قبل از اینکه بخواهید کاربر در ویدوز تعریف کنید مهم است که انواع کاربر در ویندوز را بدانید.
Administrator: اکانت های Administrator دسترسی کامل به سیستم داشته و می توانند تغییرات ساختاری در سیستم ایجاد کرده و تغییرات را به سیستم اعمال کنند. هر کامپیوتر حداقل یک حساب Administrator دارد که دسترسی کاملی به سیستم دارد.
Standard: حساب ها یا اکانت های استارندارد حساب های پایه ای هستند که دسترسی های محدودی به سیستم دارند و امکان تغییرات مدیریتی در سیستم را ندارند و فقط می توانند کارهای روزمره و روتین خود را انجام دهند. مثلا برنامه ای که توسط ادمین نصب شده را اجرا کنید، بازی کنید و غیره.. ولی مثلا امکان نصب نرم افزار را نخواهید داشت.
Standard with Family Safety: اینها تنها حسابهایی هستند که می توانند کنترل والدین داشته باشند. می توانید برای هر کودک یک حساب استاندارد ایجاد کنید، سپس برای تنظیم محدودیت های وب سایت،محدودیت های زمانی و موارد دیگر به قسمت Family Safety settings بروید.
به طور کلی اگر به غیر از خود شما افراد دیگری هم قرار است از سیستم استفاده کنند، بهتر است برای آنها کاربران Standard که دسترسی های محدودی دارند تعریف کنید تا نتوانند به تنظیم سیستم دسترسی داشته باشند و یا اگر هم دسترسی داشتند، امکان تغییر برای آنها وجود نداشته باشد.
برای ایجاد یوزر در ویندوز می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

آموزش سالیدورکز 20-2019


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز