خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

رفع مشکل عدم شناسایی هارد دیسک در BIOS

رفع مشکل عدم شناسایی هارد دیسک در BIOS

کد مطلب : 10392


در این پست در خصوص راه حل هایی برای عدم شناسایی هارد دیسک و یا SSD در BIOS سیستم صحبت خواهیم کرد.


بایوس در هر سیستمی، اگر کابل اتصال دهنده هارد به مادربرد خراب شده باشد و یا اینکه به درستی متصل نشده باشد، قادر به شناسایی آن ذخیره ساز نخواهد بود. اگر درایور هارد SATA به درستی نصب نشده باشد و یا کلا نصب نشده باشد، هارد در بایوس enable نشده باشد، خراب بودن هارد دیسک، چرخش مدام هارد دیسک، ممکن است باعث شود که ذخیره ساز شما در بایوس شناسایی نشود.
خب، آیا مشکلی مشابه دارید که هارد دیسک شما در کامپیوتر یا BIOS نشان داده نمی شود؟ در این سعی بر این داریم که روش های حل مشکل عدم شناسایی دیسک را در ویندوز مورد بررسی قرار دهیم.

Reconnect Hard Drive to Your PC

اگر کابلی ساتا خراب و یا شل باشد، می توانید آن را چک کنید که این طور است یا نه. اینکار نشان میدهد شاید کابل دچار مشکل باشد و یا باید احتمال دهید که هارد دیسک شاید خراب شده باشد.
سیستم را Shutdown کرده و کابل پاور را از سیستم جدا کنید. سپس درب کیس را باز کرده و کابل ساتا و کابل برق را از سیستم جدا کنید. پس از آن آنها را دوباره و محکم متصل کنید و یا اینکه کابل ها را با کابل cd/DVD Rom که مطمئن از سالم بودن آنها هستید را متصل کنید. سپس سیستم را روشن کرده و وضعیت شناسایی دیسک را در بایوس بررسی کنید.
ضمنا اتصال کابل به پورت های ساتا روی مادربرد را هم تغییر دهید و به پورت ساتای دیگر متصل کنید و ببینید شناسایی دیسک انجام می شود یا نه.

Connect No Detected Hard Drive to Another Desktop/Laptop as a Second HDD

اگر کماکان با مشکل مواجهید، باید از صحت و سلامت هارد یا SSD خود مظمئن شوید. برای این منظور نیاز به یک سیستم دیگر خواهید داشت. باید هر دو سیستم را خاموش کرده و هارد دیسک خود را از سیستم جدا کرده و به سیستم دوم متصل کنید. حالا سیستم را روشن کرده و وضعیت شناسایی دیسک را در آن سیستم بررسی کنید.

Enable Hard Drive in BIOS

بر حسب برند مادربرد، وقتی به بایوس سیستم وارد شدید، بررسی کنید مبادا دیسک در بایوس غیرفعال شده باشد. اگر چنین بود دیسک را فعال کرده و سیستم را ریستارت کنید و وضعیت شناسایی آن را بررسی کنید.
ضمنا حتما از آپدیت بودن بایوس مطمئن شوید.
نکته دیسک حالت مناسب Sata configuration را برای دیسک خود در بایوس انتخاب و سپس وضعیت شناسایی دیسک را بررسی کنید.اگر شما دوستان عزیز از روش های دیگر موفق به رفع مشکل شده اید، لطفا راه حل خود در قسمت ثبت نظات به اشتراک قرار دهید.آموزش سالیدورکز 20-2019


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز