خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


4 Describing where you live

4 Describing where you live

کد مطلب : 10594


در این تمرین شخصی محل زندگی اش را، که یکی از جاهای دیدنی و تاریخی ترکیه می باشد، توصیف می کند. در ادامه و با توجه به الگوهای ارائه شده از شما درخواست می شود که توصیف مشابهی از محل زندگی خودتان ارائه کنید.برای بزرگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید 4 محل زندگی تان را توصیف کنید

4 محل زندگیتان را توصیف کنید


 1. متن زیر را بخوانید و جاهای خالی را با کلمات زیر پر کنید.

  4 محل زندگی تان را توصیف کنید
  برای بزرگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید 4 محل زندگی تان را توصیف کنید 4 محل زندگی تان را توصیف کنید

  محل زندگی من


  1. من در "کایسری"، که شهری مهم در "آناتولی مرکزی" در ترکیه می باشد، زندگی می کنم. جمعیت این شهر بالغ بر \(1,000,000\) نفر است. این شهر در حوالی ناحیۀ مشهور "کاپادوکیا" می باشد، برای همین در تابستان توریست های زیادی دارد.
  2. کایسوری یکی از ثروتمندترین شهرهای ترکیه می باشد، زیرا صنایع بسیاری دارد. کایسری یک شهرک دانشگاهی است (دانشجویان زیادی در آن زندگی می کنند)، همچنین ساختمان های تاریخی بسیاری دارد، از جمله قلعۀ کایسری، مسجد هونات هاتون، و بازار بزرگی نزدیک میدان جمهوریت، که مجسمۀ مشهور آتاتورک در آن قرار دارد. اما علاوه بر آن کایسری مناطقی مسکونی پر از آپارتمان ها، ساختمانها، مراکز خرید، و مد لاکچری دارد.
  3. آب و هوای کایسری، آب و هوای معمولی ناحیۀ آناتولی مرکزی می باشد. زمستان ها سرد و برفی - مناسب برای اسکی بازی -و تابستان ها گرم و خشک می باشند. گاهی اوقات در بهار و پاییز باران می بارد.
  4. کایسری به خاطر کوه هایش معروف است. کوه ارسیس نماد شهر است و یک پیست اسکی مشهور دارد، و در کوه علی مسابقات پاراگلایدر سواری ملی و بین المللی وجود دارد. همچنین این شهر به خاطر غذایش نیز شهرت دارد و چیزهای خاصی همچون "پاستیرما"، که گوشت گوسالۀ خشک همراه با ادویه است، و "مانتی"، که نوعی راویولی ترکی است، را دارد. آنها لذیذ هستند!
  5. چیزی که بیشتر از همه دربارۀ کایسری دوست دارم اینست که ما خیلی به طبیعت نزدیک هستیم. هنگامی که از زندگی شهری خسته می شوم، می توانم به سادگی به کوهها، رودخانه ها، آبشارها، و چشمه های آب گرم، که در فاصلۀ کمی از ما قرار دارند، بروم و از آن لذت ببرم.

 2. سوالات زیر را با پاراگراف های \(\text{1-5}\) مرتبط سازید.
  4 محل زندگی تان را توصیف کنید
 3. توصیفی از محل زندگی تان بنویسید. پنج پاراگراف بنویسید. سوالات بخش b را در ترتیب صحیحشان پاسخ دهید. ابتدا در مورد سوالات بخش b یادداشت برداری کنید.

 4. متن نوشته شدۀ تان را برای یافتن اشتباهات (گرامری، نقطه گذاری، و املایی) بررسی کنید. توصیفتان را به سایر دانش آموزان کلاستان نشان دهید. کدامیک از محل هایی که دربارۀ شان خوانده اید را بیشتر برای بازدید کردن دوست دارید.

پاسخ تمرینات


\(\text{a}\)
4 محل زندگی تان را توصیف کنید
\(\text{b}\)
4 محل زندگی تان را توصیف کنید


آموزش سالیدورکز 20-2019

نویسنده : امیر انصاری


مطالب مرتبط :

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟