خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین فرادرس

کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین فرادرس
امروز می خواهم داستانی واقعی از تجربیات شخصی یکی از دوستان نزدیکم را از زبان خودش با شما به اشتراک بگذارم.

من مدتها به عنوان یک مدرس در چند تا از آموزشگاه های تهران مشغول به کار بودم. از آنجا که توان آموزشی خوبی داشتم دانش آموزان زیادی هم به پُستم می خوردند. تقریباً هفت روز هفته کلاس داشتم. حتی گاهی اوقات علاوه بر کلاس های عمومی، شاگردان خصوصی نیز داشتم. البته درآمدم بد هم نبود، مخصوصاً از آموزش های تخصصی تر بهتر هم پول در می آوردم. اما با این حال همیشه این حس و حال را داشتم که یک جای کار می لنگد. خواهرم در خانه همستری دارد که مدام داخل چرخش می چرخد. یک روز که مشغول تماشای آن همستر بودم حس کردم که حال روز خودم هم مثل آن موش خانگی است. من هم داخل چرخی گیر کرده ام و مدام درجا می زنم. مشکل این بود که من تنها می توانستم از ساعاتی که کار می کنم و در آموزشگاه ها حضور دارم کسب درآمد کنم و این اصلاً عالی نبود.

خوشبختانه چند سال پیش متوجه شدم که می توانم با به اشتراک گذاری دانشم از روش های دیگر، هم بیشتر پول در بیاورم و هم اینکه آسانتر این درآمد را کسب کنم. اصل کار من تفاوت چندانی نکرده بود، فقط روش ارائۀ آن تغییر یافته بود. همه چیز از آنجا شروع شد که با پلت فُرم آنلاینی با نام فرادرس آشنا شدم.

شروع آشنایی من و فرادرس


شروع داستان آشنایی من با فرادرس از آنجا بود که نیاز به یک سری آموزش تخصصی داشتم که خوشبختانه استاد عزیزم مهندس فرشید شیرافکن این آموزش را قبلاً در قالب یک دورۀ آموزشی از طریق این سایت ارائه کرده بود. آموزشی بسیار عالی بود و به شدت بدردم خورد. با خودم گفتم کاش من هم می توانستم مانند این استاد عزیز و اساتید عزیز دیگرم همچون مهندس امید زندی عزیز، آموزش هایی را ایجاد کنم و از طریق اینترنت به فروش برسانم. اما چالش های زیادی در این راه وجود داشت. از جمله اینکه طراحی و ایجاد یک سایت آموزشی خودش کاری بسیار زمان گیر و پر دردسر بود. از آن گذشته، مشکل تر از آن مبحث بازاریابی و فروش آموزش هاست که خودش چالشی بس عظیم است. مطمئن بودم که حتی اگر از عهدۀ غول مرحلۀ اول بربیابم، غول مرحلۀ دومش حتماً مرا به زمین خواهد زد.

یک روز که مشغول مشاهدۀ آموزش های تخصصی سایت فرادرس بودم، همینطور که منوهای سایت را بالا و پایین می کردم متوجه شدم که خوشبختانه امکان تدریس در آن برای هر کسی که دانشی برای اشتراک گذاری دارد وجود دارد. با علاقۀ تمام قسمت تدریس در فرادرس را خواندم. تجربیات مدرسان دیگر را که در آنجا دیدم مطمئن شدم این همان راه حلی است که به دنبالش بودم. حس علاء الدین را داشتم که غول چراغ جادو را یافته باشد.

کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین فرادرس

همکاری بین فرادرس و مدرس


همه چیز آماده بود، دیگر هیچ بهانه ای پذیرفتنی نبود. مگر از این بهتر هم داریم. مگر از این بهتر هم می شود. من می توانستم یک بار با حوصله آموزشم را بسازم و بارها آن را بفروشم. جالب اینکه می توانستم از امکانات استودیوهای ضبط فرادرس نیز استفاده کنم. حتی خدمات ارسال میکروفن و دوربین با کیفیت هم داشتند. خود همین یک قلم کمبود تجهیزات ضبط و صدا ممکن است خیلی از اساتید را از ایجاد و ارائۀ آموزش های تخصصی منصرف کند.

نکتۀ جالب کار اینجا بود که در نحوۀ همکاری مدرسان با فرادرس بسیار به نفع مدرس عمل شده است و در ضمن پلن های مالی متنوعی برای همکاری وجود دارد که بسته به شرایطم می توانستم گزینۀ مناسب را انتخاب کنم.

خلاصه همکاری را شروع کردم. همه چیز عالی و خوب پیش رفت. از آن روز تا الان بارها بابت آموزش هایی که چند سال قبل آن ها را ساخته ام و از طریق فرادرس به اشتراک گذاشته ام کسب درآمد کرده ام. مشکل من این بود که فقط وقتی که در آموزشگاه ها یا در جلسات خصوصی حضور می داشتم کسب درآمد می کردم، اما امروز به لطف فرادرس حتی وقتی که در خواب هم هستم درآمد کسب می کنم.

کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین فرادرس
علاوه بر این برای دانش آموزان هم بسیار بهتر بود. گاهی اوقات که در کلاس ها حضور پیدا می کردم به دلیل کسالتی که در آن روز داشتم یا خستگی ناشی از فعالیت های روزانه، کیفیت تدریس من آنطور که باید مطلوب نمی شد. می توانم بگویم که گاهاً در روزهای این چنینی در حق آن دانش آموزان بدشانس جفا می شد. اما خوشبختانه الان می توانم آموزش ها را با کیفیت بالا بسازم، چند بار مرور و تصحیح کنم و بهترین ورژن خودم را به دانش آموزانم تقدیم کنم.

بعد از چند سال همکاری، امروز خیلی بیشتر از قبل در رشتۀ تخصصی خودم شناخته شده هستم. می توانم بگویم که به لطف همکاری با فرادرس کلی اعتبار کسب کرده ام و به نوعی فرادرس برای من تبدیل به یک رزومۀ ارزشمند شده است.

یکی از مزایای دیگر همکاری من با فرادرس، وجود مجموعۀ تبلیغاتی با نام کاپریلا است. به کمک کاپریلا روزانه میلیون ها بار آموزش های فرادرس در دنیای وب فارسی تبلیغ می شود و این یعنی روزانه صدها هزار مخاطب به سمت فرادرس هدایت می شوند و مدرسانی که با آن همکاری دارند همه روزه شانس دیده شدن و کسب درآمد دارند. در واقع تبلیغات کلیکی کاپریلا روزانه در هزاران وبسایت فارسی زبان به نمایش گذاشته می شود و از این طریق هر جایی که کاربر فارسی زبان باشد، ردپایی هم از تبلیغات فرادرس را می توانید آنجا بیابید.

آیندۀ آموزش


چگونه از دانش شخصی ام کسب درآمد کنم؟
دانش آموزان می توانند در هر جایی آموزش های مورد نیازشان را ببینند، از دستگاه های مختلفی برای آموزش دیدن استفاده کنند، به انتخاب خودشان مدرس دلخواهشان را انتخاب کنند. در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟ به آیندۀ آموزش خوش آمدید.

فناوری به سرعت دنیای پیرامون ما را تغییر می دهد. امروزه بسیاری از فعالیت های انسان ها را ماشین ها و نرم افزارها انجام می دهند. به اعتقاد کارشناسان تنها چیزی که نیاز به آن تغییر نخواهد کرد و بر عکس به صورت روز افزون ضروری تر هم می شود، آموزش است. آموزش هرگز ناپدید نخواهد شد. تنها شکل آن ممکن است تغییر کند.

امروزه دانش آموزان باید فرصت این را داشته باشند که در زمان های مختلف دلخواه و همچنین در مکان های مختلف دلخواه، آموزش ببینند. همچنین مدرسان باید این فرصت را داشته باشند که بتوانند فیدبک های دانش آموزانشان را ببینند و بر اساس نیاز آنها آموزش هایشان را بروز رسانی کنند. یک نیاز اساسی دیگر در دنیای امروز اینست که دانش آموزان بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن، و با کمترین هزینۀ ممکن، مناسب ترین مهارت های ممکن را بیاموزند. همچنین با توجه به افزایش تخصص های مختلف و مهارت های گوناگون، نیاز به آموزش های تخصصی روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.

همۀ اینها یعنی علاوه بر اینکه به طور روز افزون نیازهای آموزشی دانش آموزان و روش برطرف کردن آنها دستخوش تغییر می شود، به همان نسبت مدرسان هم باید خودشان را بروز کنند و به پلتفرم های آموزشی جدید ورود کنند. چه بخواهید و چه نخواهید هم اینک پنیر شما جابجا شده است. روش های منسوخ شده نمی توانند پاسخگوی نیازهای دنیای امروز باشند.

داستان این دوست من که در بالاتر خواندید، تنها یکی از صدها داستان اساتید موفق دیگری است که به لطف فرادرس از دانش شخصی شان به آسانی کسب درآمد می کنند. اگر شما هم با خواندن این داستان به همکاری با این مجموعه علاقمند شدید می توانید شرایط همکاری به عنوان مدرس با فرادرس را ببینید.

جهت مشاهده آموزش های بیشتر در این زمینه و البته آموزش های بیشتر در سایر حوزه های فنی می توانید از سایت فرادرس بازدید نمایید. در این سایت می توانید موضوعات فراوانی در حوزه های برنامه نویسی، مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی، رباتیک، و ... را بیابید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز