خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


پیکربندی snmp روی روتر و سوئیچ سیسکو و اضافه کردن آنها در NPM

پیکربندی snmp روی روتر و سوئیچ سیسکو و اضافه کردن آنها در NPM
از آنجایی که دوره ما در حد یک Lab بوده و دیوایس هایی مانند سیسکو را در حال حاضر برای دوره NPM در اختیار نداریم تا نحوه فعال کردن SNMP را روی آنها به شما نشان دهیم، پس با ویدئوی زیر به توضیح این مطلب می پردازیم. این ویدئو از یوتیوب تهیه شده و ویدئوی اصلی در این کانال یوتیوبی FKIT قرار دارد.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
در گام نخست، به روتر یا سوئیچ سیسکو خود Telnet یا SSH بزنید.
سپس به دستگاه خود لاگین کنید.
پس از لاگین، با دستور conf t به محیط Global وارد می شوید.
پس از آن با دستور زیر می توانید SNMP را فعال کنید:

snmp-server community VegetaVocks ro

در دستور فوق به جای VegetaVocks باید Community string یا اسم شب خودتان را جایگزین کنید و ro هم مخفف read-only است. بدین ترتیب پیکربندی و فعال سازی SNMP روی روتر و یا سوئیچ سیسکو انجام می شود. البته در ادامه دستورات دیگری برای Contact و Location را مشاهده خواهید کرد که آنها اختیاری هستند و می توانید آنها را وارد و پیکربندی نکنید.
قسمت دوم یا Step 2 هم مربوط به پیکربندی سیستم عامل لینوکس است که موضوع صحبت ما در این مطلب نیست فقط بخش اول که مربوط به پیکربندی SNMP روی روترها و سوئیچ ها سیسکو است، مورد توجه ما قرار می گیرد.
پس از پیکربندی، به همان روشی که در مطلب قبلی یک ویندوز سرور را از طریق SNMP And ICMP به NPM اضافه کردیم، این روتر و یا سوئیچ را می توانید اضافه کنید. در آخر وقتی روتر یا سیسکو را به نرم افزار Solarwinds NPM اضافه کنید، بصورت خودکار در یک Category مجزا با نام Cisco ذخیره می شود.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.