خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نحوه افزودن روتر میکروتیک در Solarwinds NPM

نحوه افزودن روتر میکروتیک در Solarwinds NPM
در این به نحوه اضافه کردن یم Node که میکروتیک است می پردازیم. همانطور که می دانید Ruteros mikrotik یکی از Vendor هایی است که Solarwinds NPM از آن پشتیبانی می کند و ما قصد درایم از طریق SNMP این روتر را به کنسول NPM اضافه کنیم.


مانند بسیاری از ساختارها و پلتفرم ها، Mikrotik هم از SNMP پشتیبانی می کند اما بصورت پیشفرض غیرفعال است و شما باید آن را فعال و پیکربندی کنید. در خصوص فعال کردن و پیکربندی SNMP در میکروتیک، می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.


اما پیش از آنکه به ادامه کار بپردازیم لطفا به تصویر زیر که از پنجره HOME نرم افزار NPM گرفته ایم دقت کنید.

نحوه افزودن روتر میکروتیک در Solarwinds NPM
در پست قبلی به افزودن ESXI به NPM پرداختیم. اگر اکنون می بینید که وضعیت آن قرمز نشان داده شده، دلیل این است که این سرور هم اکنون خاموش است. اگر سرورهای ESXI یا Vcenter داشته باشیم که به NPM اضافه کرده باشیم ولی روشن می بودند، رنگ آن زرد نمایش داده می شد ولی اگر همه node یک category از دسترس به هر دلیلی خارج شوند و یا مشکلی برای آنها رخ داده باشدف رنگ قرمز می شود کهخ مشکل جدی است و باید فورا بدان رسیدگی کنید.
اما به نحوه اضافه کردن میکروتیک به NPM می پردازیم که بسیار ساده است. همانطور که در پست های پیشین دوره، سرورها از پلتفرم های مختلف را به NPM اضافه کردیم، میکروتیک هم به همین صورت می تواند به سرور اضافه شود.
پس در پنجره Add Node، باید IP Address یکی از اینترفیس های میکروتیک که ارتباط فیزیکی شما با آن برقرار است را وارد کنید.
سپس ورژن SNMP در ادامه Community String را تعیین کرده و Test را کلیک کنید.
از آنجایی که پیکربندی ما روی روتر به درستی انجام شده، پس در اینجا پیغام Test Successful را دریافت می کنیم.

نحوه افزودن روتر میکروتیک در Solarwinds NPM
سپس مراحل را Next کرده در بخش Choose Resource، منابعی که برای مانستور شدن از روی روتر در اختیار شما قرار می گیرد را مشاهده می کنید. مثلا ما روی روتر، دو اینترفیس داریم که یکی برای internet و دیگر برای Net 2 که شبکه داخلی است، وجود دارد. هر دوی اینها در لیست منابع آمده اند. اگر اینترفیس های دیگری داشته باشید آنها را هم لیست می کند ولی تیک آنها را اگر IP نداشته باشند، غیرفعال می کند. اگر VPN روی روتر پیکربندی کرده باشید، آنها را هم برای مانیتور شدن نمایش می دهد.

نحوه افزودن روتر میکروتیک در Solarwinds NPM
در هر صورت Next کرده و مراحل طبق آموزش های قبلی پیش بروید تا Node به NPM اضافه شود.
از آنجایی که میکروتیک توسط NPM پشتیبانی می شود، پس در یک دسته بندی جدا مانند Microsoft و یا Vmware آن را جا می دهد. اگر Vendor ای پشتیبانی نشود، مشکلی در اضافه کردن آن وجود ندارد ولی در دسته بندی Unknown قرار می گیرند.

نحوه افزودن روتر میکروتیک در Solarwinds NPM

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.