خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


مشاهده گزارشات syslog در Solarwinds NPM

مشاهده گزارشات syslog در Solarwinds NPM
در چند مطلب قبلی در خصوص Syslog و نحوه پیکربندی آن در برخی دستگاه های شبکه ای نظیر میکروتیک، روترها و سوئیچ های سیسکو و همچنین ESXI صحبت کردیم. از آنجایی که تعداد دستگاه ها بسیار زیاد است، پیکربندی syslog را نمی توانیم در دوره پوشش دهیم ولی با جستجوی ساده در اینترنت می توانید نحوه پیکربندی syslog روی آنها را پیدا کنید.


به هر ترتیب، حالا می خواهیم نحوه مشاهده گزارشات syslog را در Solarwinds NPM مشاهده کنیم.
برای این منظور به کنسول Solarwinds لاگین کنید و پس از لاگین به منوی Alerts & Activity بروید و از آنجا گزینه syslogs را کلیک کنید.

مشاهده گزارشات syslog در Solarwinds NPM
در اینجا تمامی گزارشات syslog را که از دستگاه های شبکه دریافت شده را می توانید مشاهده کنید.
البته اگر مطلب Syslog چیست و چگونه کار می کند را نخوانده اید، حتما بدان مراجعه کنید و سپس بررسی گزارشات را ادامه دهید.

مشاهده گزارشات syslog در Solarwinds NPM
گزارشات همه دستگاه ها که در syslog جمع آوری شده، یکجا نمایش داده می شود ولی شما می توانید آنها را بر حسب نیاز فیلتر کنید. مثلا از Type of Device فقط VMWare ESX و از Vendors فقط Vmware INC انتخاب شده است. پس بدیهی است که در گزارشات، فقط آنچه که مربوط به ESXI سرورها است فهرست خواهد شد.
از کامبوباکس Time Period، گزارشات که مربوط به 7 روز گذشته است نشان داده می شود و ضمن که 500 گزارش اول نشان داده می شود که می توانید این مقادیر را بر حسب نیاز تغییر دهید.
حال می خواهیم Severity یا شدت را تغییر دهیم تا فهرست گزارش بر اساس آن هم فیلتر شود. پس از کامبوباکس Severity که بصورت پیشفرض گزینه All Severities انتخاب شده، یکی از گزینه های مد نظر که information است را انتخاب می کنیم(در مقاله syslog چیست در مورد اینها صحبت شده است).
پس مطابق با این فیلتر خروجی گزارش هم تغییر خواهد کرد و فقط 500 لاگ مربوط به 7 روز گذشته که از نوع information و فقط برای سرورهای esxi است، لیست می شوند.

مشاهده گزارشات syslog در Solarwinds NPM

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.