خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


مشخص کردن ترافیک ingress یا egress در چارت های Solarwinds NTA

مشخص کردن ترافیک ingress یا egress در چارت های Solarwinds NTA
یکی از نکات مهمی که در گزارشات بخش های مختلف در کنسول Solarwinds NTA باید بدان توجه کنید این است که گزارشات بر اساس ترافیک های ورودی و خروجی(ingress و egress) است که شما می توانید مشخصا به یکی از این دو را فعال کنید تا گزارشات فقط ورودی و یا خروجی را مشاهده کنید.

نرم افزار سامانه مودیان راهکار
به عنوان مثال در کنسول Solarwinds NTA به بخش Top 5 Applications دقت کنید. در این بخش با فونت ریز، بازه زمانی(که در مطلب قبلی نحوه تغییر آن را دیدید) و مقدار Both درج شده است. Both در واقع در برگیرنده ترافیک های ingress و egress است.مشخص کردن ترافیک ingress یا egress در چارت های Solarwinds NTA
اگر الزام دارید که فقط گزارشات یکی از این دو مورد را در لحظه ببینید، لینک Edit را کلیک کنید.
از کامبوباکس Flow Direction آیتم مورد نظرتان را انتخاب کنید

مشخص کردن ترافیک ingress یا egress در چارت های Solarwinds NTA
بصورت پیشفرض گزینه Default for View انتخاب شده است. مقدار default در تنظیمات بصورت Both تنظیم شده است(با وارد شدن به بخش Netflow Settings می توانید مقدار پیشفرض را تغییر دهید) اما از همین کامبوباکس می توانید گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. مثلا در اینجا گزینه egress را انتخاب می کنیم. سپس باید فرم را Submit کنید.
حالا اگر به چارت این بخش وارد شوید، خواهید دید که بر اساس ترافیک های خروجی یا egress، چارت و گزارشات زیر آن نمایش داده می شوند. ترافیک egress یا ingress در سناریوی ما چندان تفاوت محسوسی ندارند ولی در محیط واقعی که کاربران مدام از شبکه و اینترنت استفاده می کنند، تفاوت قابل توجهی را شاهد خواهید بود.

مشخص کردن ترافیک ingress یا egress در چارت های Solarwinds NTA
به همین صورت برای سایر بخش ها هم می توانید Flow direction یا مشخصا ترافیک ورودی یا خروجی را مشخص کنید تا گزارش بر اساس آن انتخاب، نمایش داده شوند.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.