خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام — آموزش کامل گذاشتن ویدیوی بلند در استوری اینستاگرام

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام — آموزش کامل گذاشتن ویدیوی بلند در استوری اینستاگرام
ویژگی استوری اینستاگرام که در واقع الگو گرفته شده از نرم افزار اسنپ چت است، امروزه خیلی گل کرده است و تقریباً همه با آن آشنا هستند. کاربرد اصلی این ویژگی اینست که به فالورهایتان بگویید در لحظۀ جاری مشغول چه کاری می باشید. البته اینفلوئنسرها امروزه از آن به منظور کارهای تبلیغاتی هم استفادۀ فراوانی می کنند. یکی از محدودیت های آزار دهندۀ استوری ها اینست که شما محدود به این هستید که زمان ویدئوهای شما نباید بیش از \(15\) ثانیه باشند. البته خوشبختانه به تازگی امکانی به اینستاگرام اضافه شده است که به شما امکان گذاشتن ویدئوهای بیشتر از \(15\) ثانیه را در قسمت استوری می دهد. برای برخورداری از این ویژگی کافیست نرم افزار اینستاگرام خود را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید. همچنین ویژگی جدید دیگری که به اینستاگرام اضافه شده است، امکان درج نظر سنجی در استوری ها می باشد. با این ویژگی، شما می توانید سوالی را در استوری بپرسید و نتایج پاسخ های کاربران به آن سوال را بررسی کنید. اگر مایل هستید که دربارۀ اینستاگرام بیشتر بدانید، لینکی که در ادامه از فرادرس قرار داده شده است، می‌تواند برای شما کمک کننده باشد.


نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام


برای اینکه بتوانید از ویژگی جدید اینستاگرام یعنی نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام استفاده کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که اینستاگرام شما بروز رسانی شده است و در آخرین نسخه قرار دارد. بعد از آن کار سختی ندارید، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که آیکان مربوط به استوری را لمس کنید، و سپس دکمۀ ضبط فیلم را فشار دهید و نگه دارید، تا هر مدتی که می خواهید این دکمه را نگه دارید و دیگر نگران محدودیت \(15\) ثانیه ای قدیم نباشید. اگر ویدئوی شما از \(15\) ثانیه بیشتر گردد، خود اینستاگرام به طور اتوماتیک ویدئوی شما را بخش بخش می کند و آن را در قالب بخش های \(15\) ثانیه ای در استوری شما قرار می دهد. در این حالت به کمک دکمۀ Next می توانید در بین این ویدئوها پیمایش کنید و به عقب و جلو بروید. همچنین شما این امکان را دارید که این استوری های بخش بخش شده را با تمامی فالورهایتان به اشتراک بگذارید یا اینکه آنها را با گروه خاصی از کاربران و یا با فقط با کاربر خاصی به اشتراک بگذارید. البته شایان ذکر است که با وجود اینکه هم اکنون اینستاگرام به شما اجازۀ آپلود کردن ویدئوهای بیش از \(15\) ثانیه را می دهد، در استوری شما این ویدئوها به شکل بخش های \(15\) ثانیه ای قرار می گیرند. علاوه بر این برنامۀ اینستاگرام یک افکت نرم را برای جابجایی بین بخش های مختلف این ویدئوها اعمال کرده است. در ادامۀ این مقاله سعی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ویدئوهای اینستاگرام به شما ارائه دهیم.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

اگر از اینستاگرام به عنوان منبعی برای کسب درآمد یا به عنوان ابزاری برای مطرح کردن برند شخصی یا شرکتی تان استفاده می کنید، مهم است که برای تولید محتوای صفحۀ اینستاگرامتان استراتژی های خوبی را برگزینید. اگر در این ارتباط مشتاق یادگیری بیشتر هستید، استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی که در فرادرس انتشار یافته است، می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.


طول ویدئوها در اینستاگرام


طول هر ویدئو در اینستاگرام چقدر می تواند باشد؟ پاسخش اینست که بستگی دارد. در اینستاگرام چندین نوع ویدئوی مختلف وجود دارد که عبارت از ویدئوهای فید (Instagram feed videos)، ویدئوهای استوری، ویدئوهای \(\text{IGTV}\)، تبلیغات اینستاگرام (Instagram ads) و ویدئوهای زنده (Live) می باشند. در ادامه به محدودیت های هر کدام از انواع این ویدئوها اشاره خواهیم کرد. قبل از اینکه هر نوع ویدئویی را در اینستاگرام آپلود کنید، ابتدا راهنمای زیر را بخوانید تا مطمئن شوید که به لحاظ طول ویدئو مشکلی پیش نخواهد آمد.

  • طول ویدئوهای فید در اینستاگرام: در این ویدئوها محدود به مینیمم \(3\) ثانیه تا ماکزیمم \(60\) ثانیه هستید.
  • طول استوری های اینستاگرام: سابقاً در استوری های اینستاگرام محدود به \(15\) ثانیه بودید، اما بعد از اضافه شدن امکان درج ویدئوهای طولانی در این قسمت، این محدودیت \(15\) ثانیه ای بر روی هر برگۀ اینستاگرام اعمال شده است.
  • طول ویدئوهای \(\text{IGTV}\): در ویدئوهای IGTV طول ویدئوهای شما مینیمم باید \(15\) ثانیه باشند و ماکزیمم می توانند تا \(10\) دقیقه باشند. البته برای کاربرانی که تعداد فالورهای آنها از \(10 \text{ K}\) بیشتر باشد، طول این ویدئوها می تواند تا \(1\) ساعت هم باشد. این هم امتیاز ویژه ای است که اینستاگرام به کاربران فعال ترش که محتواهای خوب تولید می کنند، داده است.
  • طول ویدئوهای زنده (لایو): ویدئوهای لایو اینستاگرام می توانند تا \(60\) دقیقه باشند.
  • طول ویدئوهای تبلیغات در فید: ویدئوهای فید می توانند از مینیمم \(3\) ثانیه تا ماکزیمم \(120\) ثانیه باشند.
  • طول ویدئوهای تبلیغات در استوری: طول این ویدئوها می تواند تا \(120\) ثانیه باشد.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

اگر از اینستاگرام به عنوان وسیله ای برای مطرح کردن برندتان استفاده می کنید،دورۀ آموزش مدیریت تبلیغات و برند را که در فرادرس انتشار یافته است، از دست ندهید. در این دوره مراحل برندسازی با مثال های متعدد و متنوع به صورت کامل آموزش داده می شوند.


جزییات بیشتر فیلم طولانی در استوری اینستاگرام


یکی از کاربردهای دیگر ویژگی استوری در اینستاگرام، علاوه بر مواردی که در مقدمه به آن اشاره کردیم اینست که با توجه به محدود بودن این ویدئوها به \(24\) ساعت، شما می توانید موضوعاتی متفاوت با تم اصلی صفحۀ اینستاگرامتان را انتخاب کنید و در واقع به نوعی پست های موقتی شما می باشند. به عنوان مثال اگر صفحۀ اینستاگرام شما یک صفحۀ آموزش آشپزی است و به هیچ وجه نمی خواهید با پستی نا مرتبط فالورهایتان را که بدین منظور خاص شما را دنبال کرده اند، آزرده خاطر سازید، می توانید این مطلب نامرتبط را که به نظر شما جذاب هم می رسد و در ضمن می خواهید با استفاده از ظرفیت فالورهای فعلی تان آن را به اشتراک بگذارید، در استوری منتشر کنید. اما اگر این مطلب از محدودیت \(15\) ثانیه ای تعیین شده توسط اینستاگرام بیشتر باشد، چه می شود. در ادامه در این باره اطلاعات مفیدی را خواهید یافت.

همانطور که پیشتر گفتیم، در مورد طول ویدئوها در استوری اینستاگرام، محدودیت \(15\) ثانیه ای از بین رفته است و اگر دکمۀ ضبط فیلم را بیشتر از \(15\) ثانیه نگه دارید، اینستاگرام به طور اتوماتیک ویدئوهای شما را در قالب فایل های \(15\) ثانیه ای خرد می کند. اما توجه داشته باشید که ماکزیمم زمانی که می توانید برای استوری فیلم بگیرید یک دقیقه می باشد. اگر بخواهید بیشتر از \(1\) دقیقه فیلم بگیرید، دیگر از خود اینستاگرام نمی توانید استفاده کنید و باید از سایر اپلیکیشن هایی که برای همین منظور طراحی و تولید شده اند، استفاده کنید و سپس نتایج تولید شده در آن برنامه ها را در اینستاگرام آپلود کنید.

یکی از بهترین نرم افزارها که می توانید برای این منظور استفاده کنید، اپلیکیشن CutStory می باشد. یکی از مزایای عالی این نرم افزار اینست که هم برای اینستاگرام و هم برای اسنپ چت می توانید از آن استفاده کنید. در این نرم افزار شما این امکان را دارید که ویدئویی را که بر روی گوشی شما موجود است انتخاب کنید، سپس مدت زمان را بسته به نرم افزاری که قصد آپلود در آن را دارید، تعیین کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید ویدئو را به عنوان استوری به اینستاگرام بفرستید این محدودیت را روی \(15\) ثانیه بگذارید، اگر هم می خواهید از آن در اسنپ چت استفاده کنید، این محدودیت را روی \(10\) ثانیه تنظیم کنید. بعد از تأیید عملیات این نرم افزار پردازش هایش را آغاز می کند و ویدئوی شما را بسته به زمانی که تعیین کرده اید به یخش های کوچکتر تقسیم می کند و به صورت اتوماتیک در گالری گوشی شما ذخیره می کند.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

اینستاگرام که در آغاز صرفاً برنامه ای برای به اشتراک گذاری عکس ها بود، امروزه روز به لطف کاربران بی شمارش که به حدود یک میلیارد نفر (یعنی تقریباً یک هشتم جمعیت کرۀ زمین) رسیده اند، به یکی از بهترین فرصت های کسب درآمد و برندسازی تبدیل شده است. گر شما هم مثل بسیاری از اشخاص و برندهای دیگر قصد دارید تا از این فرصت بی نظیر که در عصر حاضر فراهم شده است به عنوان منبعی برای کسب درآمد بهره بگیرید، رهنمود من به شما آموزش هر آنچه که باید در خصوص بازاریابی در اینستاگرام بدانیم می باشد. این آموزش در فرادرس انتشار یافته است.


نرم افزار CutStory که اندکی پیش به آن اشاره کردیم، مخصوص سیستم عامل \(\text{iOS}\) می باشد، اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید، می توانید از مشابه این نرم افزار در اندروید که Story Cutter for Instagram نام دارد، استفاده کنید. این برنامه هم به شما اجازه می دهد ویدئویی را انتخاب کنید، زمانی را تعیین کنید و سپس با کلیک بر روی دکمۀ تائید عملیات، پردازشش را آغاز می کند و در نتیجۀ کار ویدئوی شما به زمان های تعیین شده توسط شما می شکند.

استفاده از IGTV و به اشتراک گذاری آن در استوری


ویدئوهایی که با روش های مورد اشاره در بخش های پیشین ساخته می شوند، حالت بریده بریده دارند و یکپارچگی بین آنها وجود ندارد. اگر می خواهید ویدئوی شما یکپارچه باشد، به کمک لایو اینستاگرام، ویدئویی را تهیه کنید و سپس آن را در استوری به اشتراک بگذارید. البته توجه داشته باشید که در این وضعیت کل ویدئوی شما به استوری اضافه نمی شود و فقط بخشی از آن در استوری قرار می گیرد، اما مزیت دیگرش اینست که فالور شما با کلیک بر روی آن می تواند نسخۀ کامل و طولانی ویدئو را ببینید و دیگر مجبور نخواهد بود اسیر ورق زدن های متمادی شود.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

ویدئوهای لایو های اینستاگرام نهایتاً می توانند به طول یکساعت باشند. و در آپدیت های اینستاگرام این ویژگی فراهم شده است که بتوانید لایو ها را به مدت \(24\) ساعت در استوری قرار دهید. البته اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد که آنها را به مجموعۀ فایل های معمولی اینستاگرام بیفزایید. با این حال این ویژگی از هیچ چی بهتر است و تا حدود زیادی می تواند برای شما سودمند باشد. ضمن اینکه شما می توانید ویدئوی لایو مربوطه را روی گوشی تان ذخیره کنید تا بعداً سر فرصت به کمک ابزارهای ویرایش ویدئو بیشتر روی آن وقت بگذارید و خروجی هایش را دوباره در قالب پست یا استوری منتشر کنید.

اگر مایلید با ابزارهای متنوع بیشتری برای ویرایش عکس های اینستاگرامی آشنا شوید، توصیه ما به شما آموزش بهترین برنامه ادیت عکس برای کامپیوتر، گوشی اندروید و آیفون می باشد.


نتیجه گیری نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام


استوری های اینستاگرام کاربردهای مختلفی می توانند داشته باشند. می توانند در قالب تصویر یا ویدئو باشند. اگر استوری ها در قالب ویدئو باشند، محدودیت هایی روی طول آن ها وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره کردیم و در ضمن راهکارهایی هم برای فائق آمدن بر این محدودیت ها عرضه داشتیم. اما در پایان سخن از شما می خواهم از جنبۀ دیگری به این ماجرا نگاه کنید. اگر فلسفۀ وجودی استوری را بخوبی درک کرده باشید، معمولاً کل این موضوع که چگونه فیلم های طولانی را در استوری اینستاگرام بگذارم زیر سوال می رود. اساساً چرا باید این کار را کنید. این قسمت برای داستان های کوتاه زندگی شما طراحی شده است که می خواهید با سایرین به اشتراک بگذارید. بعد از کلی فکر کردن به موضوع و بررسی زمان مشاهدۀ ویدئوها توسط کاربرها، به این نتیجه رسیده اند که \(15\) ثانیه زمان مناسبی است و مهمتر از آن کافی است. همچنین به این نتیجه رسیده اند که نمایش استوری بعد از \(24\) ساعت بی معنا است و باید از آنجا حذف شود. درست مثل کیک تولد شما که بعد از تولدتان وجود خارجی نخواهد داشت و فلسفه اش صرفاً گذراندن اوقات موقتی و خوشی با دوستان و نزدیکانتان بوده است. همانطور که مأموریت کیک تولد اینست، مأموریت استوری هم چیز خاص و مشخصی است، از استوری خارج از حوزه اش انتظاری بیشتر نداشته باشید.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز