خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


دلیوری ایمیل در یاهو - آشنایی با سایر سرویس های یاهو

دلیوری ایمیل در یاهو - آشنایی با سایر سرویس های یاهو
وقتی نام یاهو می آید، ناخودآگاه به خاطرات گذشته می روم. یاد آن روزها که کارت های اینترنت 500 تومانی را می خریدیم و بعد از خراشیدن هولوگرام پشتش به کمک اعداد موجود در زیر آن به دنیای اینترنت متصل می شدیم بخیر! در گذشته ای نه چندان دور یاهو حرف اول و آخر اینترنت بود. اساساً اگر انتهای ایمیل تان "یاهو دات کام" وجود نداشت، به عنوان ایمیل تلقی نمی شد. وقتی اشخاص با یکدیگر ایمیل رد و بدل می کردند فقط آیدی اول آن را می گفتند و تقریباً همه یقین داشتند که انتهای آن ایمیل \(\text{@yahoo.com}\) می باشد. هر چند یاهو هنوز هم یکی از بزرگترن سرویس دهنده های اینترنتی می باشد، اما بدون شک دیگر آن ابرقدرت بلا منازع قدیم نیست. در آن ایام خبری از اینستاگرام و واتس اپ و تلگرام و ... نبود. یک حکومت جهانی در حوزۀ پیام رسان ها وجود داشت و بدون هیچ تردیدی آن هم حکومت یاهو مسنجر بود که وقتی واردش می شدی با صدها روم از کشورهای مختلف مواجه می شدی. در یکی انگلیسی صحبت می کردند و در دیگری تایلندی، البته روم های وطنی هم بی شمار بودند و حتی در روم های خارجی، وطنی ها فرمان را به دست داشتند.

خوب، بیشتر از این وارد خاطرات نشویم و به موضوع اصلی بحث بپردازیم. سوالی که در اینجا مطرح است اینست که از کجا بفهمیم ایمیل های ارسالی ما به دست طرف مقابل رسیده است و در واقع دلیوری ایمیل در یاهو چگونه به اطلاع ما می رسد. در ادامۀ این آموزش همراه ما باشید تا از این موضوع آگاه گردیم. در ضمن اگر به دنبال نرم افزاری برای مدیریت ایمیل هایتان می باشید، توصیه ما به شما اوت لوک مایکروسافت می باشد. این برنامه یکی از قدرتمندترین ها در این حوزه است. در همین راستا می توانید از "آموزش مدیریت ایمیل با Microsoft Outlook 2016" که در ادامه لینکش را برایتان قرار داده ام، استفاده کنید.


دلیوری ایمیل در یاهو


وقتی که با یاهو ایمیلی را ارسال می کنید، پیش فرض یاهو بر اینست که آن ایمیل صد در صد به دست طرف مقابل می رسد، مگر اینکه خلافش ثابت شود. اگر به هر دلیل همچون اشتباه بودن آدرس ایمیل طرف مقابل، ایمیل شما به دست طرف مقابل نرسد، پاسخی از ایمیل \(\text{mailer-daemon@yahoo.com}\) برای شما می آید و دلیل عدم ارسال ایمیل را به شما اطلاع رسانی می کند. اگر این پاسخ را دریافت نکردید، یقین بدانید که صد در صد ایمیل شما به دست طرف مقابل رسیده است. در واقع یاهو ایمیل شما را به خودتان بر می گرداند و در ضمن توضیحاتی را نیز ضمیمۀ آن می کند. برای تست این موضوع می توانید ایمیلی را به آدرس ایمیلی که وجود خارجی ندارد ارسال کنید. البته از آنجا که آدرس های ایمیل بی شماری در جهان وجود دارد، سعی کنید آدرسی را تولید کنید که واقعاً وجود نداشته باشد. بعد از سپری شدن اندک زمانی که معمولاً زیر یک دقیقه طول می کشد، ایمیلی مشابه تصویر زیر را دریافت خواهید کرد.

دلیوری ایمیل در یاهو پیامی که در این ایمیل آمده است می گوید:

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

معنی این پیام اینست: "متاسفیم، ما نتوانستیم ایمیل شما را به آدرس های زیر تحویل دهیم (دلیور کنیم)." سپس در کنار هر کدام از ایمیل یا ایمیل های نادرستی که در زیر این پیام لیست شده اند، متن Requested action not taken: mailbox unavailable می آید که به معنای "کار درخواست شده انجام نشد: ایمیل مربوطه موجود نیست" می باشد. بد نیست بدانید در سایر سرویس های ایمیل همچون جیمیل گوگل یا اوت لوک مایکروسافت نیز مکانیزم مشابهی وجود دارد و همواره پیش فرض بر اینست که ایمیل به دست گیرنده می رسد و اگر به هر دلیل ایمیل به دست گیرنده نرسد، ایمیلی مشابه این مورد که با هم بررسی کردیم دریافت خواهید کرد که دلیل عدم ارسال را به شما یادآور می شود. اگر از ایمیل برای مدیریت کسب و کارتان استفاده می کنید و به کمک آن محصول یا خدمتتان را به مشتریان بالقوۀ تان معرفی می نمایید، در حال استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشید. اگر مایلید که در این حوزه که یکی از قدرتمندترین ابزارهای فروش در دنیای فروش آنلاین است، بیشتر بدانید، توصیۀ من به شما استفاده از "آموزش بازاریابی ایمیلی" که در فرادرس انتشار یافته است، می باشد.


خوب تا اینجای این آموزش به احتمال زیاد پاسخ سوالتان دربارۀ دلیوری ایمیل در یاهو را دریافت کردید. در ادامۀ این آموزش قصد داریم تا دوباره با یاهو تجدید خاطرات کنیم و البته این بار یاهوی امروزی را با یکدیگر بیشتر مرور کنیم و محصولات و خدمات این غول بزرگ اینترنتی را بهتر بشناسیم.

ایمیل یاهو


در این بخش از مقالۀ دلیوری ایمیل در یاهو، قصد داریم اطلاعات بیشتری در ارتباط با ایمیل یاهو ارائه دهیم. سرویس ایمیل یاهو هنوز هم یکی از بهترین ها می باشد. این سرویس با قدمتی بالغ بر \(25\) سال، یکی از قدیمی ترین های این حوزه می باشد که البته همواره خدمات خوبی را در این ارتباط از او شاهد بوده ایم. شما در یاهو از چهار نوع سرویس ایمیل مختلف می توانید بهره مند شوید که سه تای آن ها شخصی هستند و یکی نیز برای کسب و کارها مناسب است. پلن های شخصی دارای اسامی بیسیک (Basic)، پلاس (Plus) و رایگان (Free) می باشند. طبق آمارهایی که در سال \(2020\) ارائه شدند، سرویس ایمیل یاهو بیش از \(225\) میلیون کاربر دارد که میزان قابل توجهی می باشد. کاربران سرویس ایمیل یاهو می توانند از طریق مرورگرهای خود با صندوق پیامشان در ارتباط باشند و اقدام به ارسال یا دریافت ایمیل کنند. همچنین در سایر نرم افزارهای مدیریت ایمیل همچون مایکروسافت اوت لوک نیز امکاناتی برای اتصال به سرویس ایمیل یاهو وجود دارد. همچنین توسط یاهو اپلیکیشن های موبایلی برای سیستم عامل های اندروید و iOS ارائه شده اند که به کمک آنها می توانید ایمیل های یاهو را مدیریت کنید.

دلیوری ایمیل در یاهو
البته در گذشته خطاهایی نیز از یاهو سر زده است که در مقاطع زمانی خاصی، موجب بدنامی هایی برای یاهو شده است. یکی از این موارد به سال \(2004\) مرتبط می شود که در یک مورد، یاهو با پلیس چین برای بازداشت فردی همکاری کرد. این موضوع بعدها خیلی مورد انتقاد قرار گرفت و حتی در آن مقطع زمانی بعضی از کاربران به خاطر نقض حریم خصوصی این سرویس را ترک کردند. حتی یک مورد اسلام ستیزی هم در پروندۀ یاهو مشاهده می شود که مربوطه به سال \(2006\) می باشد. در این ایام کاربرانی که در داخل نامشان کلمۀ "Allah" وجود داشت، همچون linda.callahan، متوجه شدند که اجازۀ ثبت نام با این نام کاربری را ندارند. در ادامه با تحقیقات بیشتر مشخص شد که یاهو روی کلمۀ Allah محدودیت اعلام کرده و نمی توان از آن در ابتدا، وسط یا انتهای نام کاربری استفاده کرد. بعد از اینکه موضوع رسانه ای شد، یاهو ضمن عذرخواهی و ضمن اینکه بهانه هایی امنیتی هم آورد، این محدودیت را از اسامی کاربری حذف کرد. البته در گذشته در مقاطعی یک سری مشکلات امنیتی نیز در ایمیل های یاهو وجود داشت که منجر به لو رفتن رمز کاربرها و حتی در مواردی منجر به سرقت اطلاعات مهم کاربرها شد.

اگر مایلید در ارتباط با پروتکل های امنیتی ایمیل بیشتر بدانید، پیشنهاد من به شما استفاده از آموزش "آشنایی با ۷ پروتکل امنیت ایمیل - به زبان ساده" می باشد. این آموزش در فرادرس منتشر شده است.


موتور جستجوی یاهو: OneSearch


بد نیست در این بخش از مقالۀ دلیوری ایمیل در یاهو به موتور جستجوی یاهو نیز اشاره ای داشته باشیم. شاید امروزه با وجود موتور جستجوی قدرتمندی همچون گوگل، حتی موتور جستجوی بعدی که بینگ می باشد نیز در حد یک شوخی باشد، چه برسد به موتور جستجوی گمنام و بی نام و نشانی بنام OneSearch (وان سرچ). اما با وجود بی نام و نشان بودن و گمنام بودن، این موتور جستجو هم حرف هایی برای گفتن دارد. تأکید این موتور جستجو بر روی اینست که می توانید به کمک آن جستجوی امنی و با رعایت کامل حریم خصوصی داشته باشید. موتور جستجوی OneSearch هیچگونه کوکی (cookies) در کامپیوتر شما ندارد و هیچ پروفایلی از شما نگه نمی دارد و هیچگونه تبلیغاتی هم ندارد. این ها شاخص ترین امتیازاتی هستند که یاهو روی آنها مانور داده است. شاید برایتان سوال پیش آید کوکی چیست؟ در پاسخی ساده و بدون شاخ و برگ باید بگویم که کوکی های یک سری اطلاعات هستند که در کامپیوتر شما نگه داری می شوند و به واسطۀ آن موتورهای جستجویی همچون گوگل و یا حتی سایر وبسایت ها می توانند سلایق و علایق شما را رصد کنند. در موتور جستجوی OneSearch، تأکید زیادی شده است که به هیچ وجه کاربر ها و کارهای آن ها رصد نمی شوند و حتی سوابق جستجوی آنها در اینترنت نگه داری نمی شود. در نتیجه امر نتایج جستجو خالص هستند و با اطمینان می توانید از آنها استفاده کنید.

دلیوری ایمیل در یاهو
ویژگی دیگر مورد تأکید در این موتور جستجو اینست که حتی کلمات کلیدی مورد جستجو توسط شما نیز رمزگذاری می شوند. OneSearch از این ویژگی با عبارت Keyword encryption نام می برد. یک ویژگی خیلی جالب دیگر این موتور جستجو اینست که اگر لینک هایی را از طریق آن با افرادی به اشتراک بگذارید، آن لینک ها به صورت اتوماتیک بعد از یک ساعت از بین می روند. در واقع به تمام معنا در موتور جستجوی OneSearch، گذشته فقط به گذشته متعلق دارد و برای همیشه از روی آن عبور می کنیم. گویی در دوران پارینه سنگی می زیسته ایم و هیچ کتابتی وجود نداشته است. یاهو برای موتور جستجوی OneSearch یک اپلیکیشن موبایل هم ارائه داده است که بر روی سیستم عامل اندروید و سیستم عامل اپل قابل استفاده است.

در این بخش از مقالۀ دلیوری ایمیل در یاهو مایلم آموزش تصویری ساخت ایمیل از فرادرس را با شما به اشتراک بگذارم. از طریق لینک زیر می توانید به این آموزش دسترسی داشته باشید.


سایر محصولات و سرویس های یاهو


در ادامه به سایر محصولات و سرویس های یاهو به صورت خلاصه وار اشاره خواهیم کرد:

  • autos: این سرویس اخبار کامل و به روزی از فناوری های مرتبط با خودروها ارائه می دهد. همچنین خودروهای روز دنیا در این سرویس معرفی می شوند و مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. علاوه بر آن راهنماهای خرید کاملی برای خرید انواع مختلف اتومبیل ها را می توانید در سرویس یاهو اُتوز (autos) بیابید. از دیگر ویژگی های بسیار جالب و کاربردی این سرویس می توان به ارائه قیمت روز خودروهای مختلف اشاره کرد.

  • اپلیکیشن های موبایل یاهو: شرکت یاهو، طیف گسترده ای از انواع اپلیکیشن های کاربردی مختلف را تولید و ارائه کرده است. در این میان می توان به اپلیکیشن یاهو نیوز (Yahoo News) اشاره کرد که اخبار مهم روز دنیا را به کمک آن می توانید در اختیار داشته باشید. از سایر اپلیکیشن های موبایل یاهو می توان به یاهو میل (Yahoo Mail)، یاهو اسپرتز (Yahoo Sports) و Yahoo Finance اشاره کرد.

    دلیوری ایمیل در یاهو - آشنایی با سایر سرویس های یاهو
  • مکانیک سیستم (System Mechanic): با کمک سیستم مکانیک می توانید بسیاری از مشکلات مرتبط با سیستم هایتان را حل کنید. این سرویس به افزایش سرعت رایانه، افزایش امنیت و حریم خصوصی آن نیز کمک می کند. همچنین به کمک این سرویس می توانید انواع مختلف مشکلات کامپیوتر از خرابی تنظیمات مرتبط با اینترنت و کارت شبکه گرفته تا خرابی درایور کارت صدا و پرینتر و غیره را مرتفع سازید. البته این نکته را نباید از قلم بیندازیم که سرویس مکانیکِ سیستم یاهو، یک دورۀ آزمایشی و رایگان \(30\) روزه دارد و بعد از آن باید ماهیانه 4 دلار بابت آن هزینه کنید.

    بدون شک یکی از دوره های آموزشی مهمی که هر کاربر کامپیوتر باید با آن آشنا باشد، دورۀ ICDL می باشد. در همین راستا مجموعه آموزش مهارت های کامپیوتر از فرادرس را به شما توصیه می کنم.


  • Weather: این سرویس که آب و هوای شهرهای مختلف جهان را نشان می دهد، از سرویس های خیلی قدیمی و محبوب یاهو است و تقریباً نیازی به هیچ گونه معرفی ندارد.

  • Entertainment: این سرویس همانطور که از نامش پیداست برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت است. در این سرویس یاهو به طور مرتب شما را از اخبار مرتبط با سلبریتی های مشهور جهان آگاه می سازد. یکی از قسمت های جالب این سرویس بخش مرتبط با فیلم ها می باشد که علاقمندان به دنیای سینما می توانند از اخبار فیلم های روز دنیا و همچنین نقدهای مرتبط با آنها آشنا شوند. همچنین بخش مشابهی در مورد موسیقی وجود دارد و اخبار مشابهی را اما این بار در ارتباط با موسیقی ارائه می دهد. و البته در بخش ویدئو، چیزهای بسیاری برای دیدن و سرگرم شدن وجود دارد.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز