خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


دی اکتیو موقت اینستا - نحوه deactivate کردن اکانت اینستاگرام |Deactivate Instagram Account

دی اکتیو موقت اینستا - نحوه deactivate کردن اکانت اینستاگرام |Deactivate Instagram Account
بدون شک اینستاگرام یک شبکۀ اجتماعی فوق العاده است. با میلیون ها کاربر که اوقات زیادی را در آن سپری می کنند. اما هر چیز خوبی گاهی می تواند برای ما خسته کننده شود. شاید هم موقتی بخواهیم از آن دست بکشیم. شاید ایام امتحانات رسیده و نمی خواهیم اینستاگرام به درس و مشقمان صدمه ای بزند. شاید مورد خاصی برایمان پیش آمده است که نمی خواهیم دور و بری ها مدتی بتوانند به ما پیام بدهند. اساساً ممکن است برای مدتی بخواهیم دور از دسترس همه باشیم. برخی افراد وقتی به این وضعیت می رسند، به دنبال راهی برای حذف حساب اینستاگرامشان هستند. اما این بهترین راه حل ممکن نیست. ممکن است بعد از مدتی پشیمان شوید و بخواهید دوباره آن همه محتوایی را که با زحمت تولید کرده بودید، بازیابی کنید. در این صورت بهترین راه حل ممکن اینست که موقتاً حساب اینستاگرامتان را غیر فعال کنید. دی اکتیو موقت اینستا یک راه حل منطقی و خوب است. چرا که هر وقت نظرتان تغییر کرد به سادگی می توانید با همان حساب اینستاگرام قبلی تان دوباره شروع به فعالیت کنید. در این آموزش به چگونگی دی اکتیو موقت اینستا می پردازیم. در ضمن اگر می خواهید در مورد اینستاگرام بیشتر بدانید، می توانید از آموزش اینستاگرام از صفر تا صد استفاده کنید.

چگونگی دی اکتیو موقت اینستاگرام


اولین نکته اینست که برای این کار باید از مرورگر استفاده کنید و نمی توانید در خود اپلیکیشن اینستاگرام این کار را انجام دهید. از طریق مرورگر موبایل یا کامپیوترتان وارد حساب اینستاگرامتان شوید. بر روی تصویر خودتان کلیک کنید و سپس Settings را انتخاب نمایید.

دی اکتیو موقت اینستا

در پایین صفحه گزینۀ Temporarily disable my account را کلیک کنید.

دی اکتیو موقت اینستا

با انجام این کار وارد صفحۀ Temporarily Disable Your Account خواهید شد. در این صفحه یک سری توضیحات آمده است که ترجمه اش در کادر زیر آمده است. بعد از اینکه توضیحات زیر را خواندید و اطمینان حاصل کردید که می خواهید حساب کاربری تان را غیرفعال کنید، بر روی دکمۀ آبی رنگ با عنوان Temporarily Disable Account به معنای دی اکتیو موقت اینستا کلیک کنید.

شما می توانید به جای اینکه حسابتان را حذف کنید، آن را غیرفعال کنید. این بدین معناست که حساب شما در اینستاگرام تا زمان لاگین مجدد شما به اینستاگرام غیرفعال می شود و از چشم بقیه مخفی می شود.
شما فقط هفته ای یک بار می توانید حسابتان را غیرفعال کنید.
وقتی که بر روی دکمۀ زیر کلیک کنید (منظور دکمۀ آبی رنگی است که در تصویر پایین می بینید) تصاویر شما، کامنت های شما و لایک های شما تا زمانی که شما مجدداً دوباره حسابتان را فعال کنید، از چشم همه مخفی می شوند. برای فعال کردن مجدد حسابتان کافیست به اینستاگرام لاگین کنید.

دی اکتیو موقت اینستا

هم اکنون حساب کاربری شما در اینستاگرام غیرفعال شده است. اگر پشیمان شدید کافی است مجدداً به حساب کاربریتان لاگین کنید.

آیا می دانستید می توانید به کمک اینستاگرام کسب درآمد کنید. امروزه افراد زیادی با روش های مختلفی از اینستاگرام درآمد کسب می کنند. اگر می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید پیشنهاد من به شما مطالعه مقالۀ راه های کسب درآمد از اینستاگرام می باشد.


نکات مهم مربوط به دی اکتیو موقت اینستا


نکتۀ مهم اول اینست که هر وقت تصمیم به حذف حساب کاربری گرفتید از این گزینه استفاده کنید تا راه برگشتی داشته باشید. نکتۀ بعدی اینست که با دی اکتیو موقت اینستا همۀ اطلاعات مرتبط با شما شامل پست های شما، استوری ها، IGTV ها، ریلز ها، کامنت هایی که در صفحۀ خودتان یا در صفحۀ سایرین ثبت کرده اید از دید همه مخفی می شوند. گویی هرگز هیچ اثری از شما در اینستاگرام نبوده است. حتی لایک های شما هم مخفی می شوند، گویی چیزی را لایک نکرده اید. به طور کل همه چیز از دیدها پنهان می گردد، به قول معروف نه خانی آمده و نه خانی رفته است. اما یک نکتۀ مهم دیگر هم وجود دارد که نباید از آن غافل شوید و آن اینکه اینطور نپندارید که می توانید مدام هر روز حسابتان را غیرفعال کنید و فردا دوباره آن را فعال کنید و با روح و روان بقیه بازی کنید، تا پیش خودشان بگویند این دیگر چه جادویی است که فلانی هر روز مثل جن از نظرها مخفی می شود و دوباره مثل پری ظاهر می شود. برای اینکه نتوانید اینگونه با اعصاب بقیه بازی کنید، اینستاگرام یک محدودیت تعداد دفعات استفاده بر روی این ویژگی قرار داده است، بدین شرح که فقط هفته ای یک بار می توانید از آن استفاده کنید.

اینجا سوالی پیش می آید و آن اینکه آیا با دی اکتیو موقت اینستا چت های ما با سایرین هم مخفی می شوند. پاسخ این سوال اینست که خیر. در واقع تنها چیزی که با دی اکتیو موقت اینستا، از دیدها مخفی نمی شود همین دایرکت های شما با سایرین می باشد. هر چند شما تا اکتیو شدن مجدد اکانت اینستاگرامتان به این چت ها دسترسی نخواهید داشت، اما افرادی که با آنها چت کرده اید می توانند محتوای چت ها یا دایرکت ها را ببینند. یک نگرانی دیگر اینست که آیا بعد از اینکه اکانت دی اکتیو شد، احتمال دارد فالورهایم ریزش کنند و تعدادشان کم شوند. طبیعتاً افرادی که از اینستاگرام به عنوان منبعی برای کسب درآمد استفاده می کنند و با زحمت و هزینۀ فراوان فالور جذب کرده اند، تمایل نخواهند داشت که یک شبه همۀ آنها را از دست بدهند. در پاسخ نگرانی این دسته از دوستان باید گفت که از این بابت مشکلی نیست. از آنجا که حساب شما دی اکتیو شده است، از دید همه مخفی شده و طبیعتاً فالورهای شما هم به آن دسترسی نخواهند داشت و در نتیجه نمی توانند شما را آنفالو کنند. البته اگر اینستاگرام محل کسب درآمد شماست، توصیه نمی کنم اینگونه با مخاطبان خود برخورد کنید و به قول قدیمی ها کرکرۀ دکان را پایین بکشید. بهتر آنست که سعی کنید همیشه با روی خوش و صفحه ای باز پذیرای مخاطبانتان در اینستاگرام باشید.

دی اکتیو موقت اینستا

اگر از اینستاگرام برای جذب مشتری استفاده می کنید، ضرورت دارد که با اصول بازاریابی در آن آشنا باشید. در همین راستا توصیۀ من به شما استفاده از آموزش بازاریابی در شبکه های اجتماعی می باشد.


یک نگرانی دیگر کاربران اینست که آیا با دی اکتیو موقت اینستا عکس ها یا پست ها و سایر ارسال ها در اینستاگرام پاک خواهند شد. خوشبختانه این گونه نیست و اینستاگرام تمامی پست ها و ارسال های دیگر شما را صحیح و سالم و دست نخورده نگه می دارد تا هر وقت که دوباره فیلتان یاد هندوستان کرد، همه چیز مثل روز اولش در اختیار شما باشد. تمامی عکس ها سر جای خودشان خواهند بود. همچنین فیلم ها نیز دست نخورده در محل خودشان در دسترس شما خواهند بود. تمامی کسانی که فالوشان کرده اید همچنان در لیست فالوینگ شما وجود خواهند داشت و تمامی کسانی که شما را فالو کرده بودند نیز در لیست فالورها شما حاضر و آماده خواهند بود. اگر روزی دوباره اینستاگرام را فعال کنید، به راحتی آب خوردن تمامی این موارد را در اختیار خواهید داشت. تنها موردی که برخی کاربرها در مورد غیر فعال کردن اینستاگرام یا همان دی اکتیو موقت اینستا به آن اشاره کرده اند، اینست که اگر در پست های اینستاگرام، حساب های اینستاگرامی دیگری را تگ کرده باشید، بعد از فعال سازی مجدد حساب اینستاگرامتان، برای آنها پیام های معمول اینستاگرام دوباره ارسال خواهد شد. البته بهتر آنست این نوتیفیکیشن های اضافی هم نروند و به یقین اینستاگرام در نسخه های بعدی برای این مشکل هم فکری خواهد کرد و قطع به یقین مرتفعش می کند.

سوال دیگری که ممکن است پیش آید اینست که چند بار می توانید این کار را انجام دهید. یعنی روی هم رفته شما چند مرتبه مجاز به انجام عملیات دی اکتیو موقت اینستا هستید. در پاسخ باید بگوییم که تا امروز اینستاگرام هیچ محدودیتی به لحاظ تعداد دفعات انجام این کار تعیین نکرده است و تنها محدودیت ممکن همان است که پیشتر نیز اشاره کردیم و آن اینکه در هر هفته فقط و فقط یک بار می توانید از دی اکتیو موقت اینستا استفاده کنید. به عنوان مثال اگر روز جمعه حساب اینستاگرامتان را دی اکتیو و سپس اکتیو کردید، برای اینکه بتوانید دوباره این کار را انجام دهید باید تا جمعۀ هفتۀ بعدش منتظر بمانید.

دی اکتیو موقت اینستا

گاهی موارد هم پیش می آید که متوجه می شوید بدون اینکه حساب کاربریتان در اینستاگرام را دی اکتیو کرده باشید، حسابتان به صورت اتوماتیک دی اکتیو شده است. در اینگونه موارد احتمالاً یک مشکلی در ارتباط با حساب شما وجود داشته است که اینستاگرام اقدام به این کار کرده است، کارهایی که اخیراً انجام داده اید را مرور کنید تا ردپایی از مشکل بیابید. نباید از اینستاگرام انتظار داشته باشید که دلیلش را به شما دقیق توضیح دهد، چرا که اینستاگرام معمولاً سعی می کند به صورت چراغ خاموش حرکت کند و همیشه کاربران را در خُماری باقی بگذارد تا هرگز نتوانند الگوهای رفتاری این شبکۀ اجتماعی را حدس بزنند. برای همین اینستاگرام تمامی جریمه هایش را در سکوت و بدون ذکر دلیل این کار انجام می دهد.

اما از آن طرف ماجرا، اینطور هم نیست که شما را بی دلیل دی اکتیو کند و حتماً داستانی پشت این اتفاق وجود دارد. در این گونه مواقع شما با رصد کردن کارهای خودتان می توانید به نتیجه برسید. به عنوان مثال بررسی کنید که آیا اخیراً رفتاری اسپم وار داشته اید یا خیر. یعنی آیا مدام به دیگران پیام دایرکت داده اید، یا اینکه مدام افرادی را فالو و آنفالو کرده اید یا خیر. گاهی اوقات هم استفادۀ بیش از حد از فیلتر شکن منجر به دی اکتیو موقت اینستا به صورت اتوماتیک می شود. در مورد نرم افزارها و ربات های اینستاگرامی نیز هشیار باشید. اینستاگرام بیش از 99 درصد آنها را به رسمیت نمی شناسد و تاییدشان نمی کند و اگر متوجه شود که شما به واسطۀ این گونه نرم افزارها عملیات های اتوماتیکی همچون پاسخ اتوماتیک به دایرکت ها و یا ارسال پست های اتوماتیک را انجام می دهید، روی این مسئله حساس خواهد بود و شما را به طور موقت و گاهاً به طور دائم دی اکتیو می کند.

دی اکتیو موقت اینستا

یکی از راه های کسب درآمد از طریق اینستاگرام اینست که برندتان را در آن معرفی و مطرح کنید. توجه داشته باشید که الزامی ندارد این برند، یک برند سازمانی و حقوقی باشد، ممکن است بخواهید خودتان را به عنوان یک برند شخصی مطرح سازید و سپس از کنار آن به کسب درآمد بپردازید. در همین راستا دورۀ آموزش مدیریت تبلیغات و برند می تواند برای شما سودمند باشد.

چرا دی اکتیو موقت اینستا از حذف اکانت اینستاگرام بهتر است؟


اگر به هر دلیل اکانت اینستاگرامتان را حذف کنید، دیگر برای همیشه همۀ محتویات آن را از دست خواهید داد. هر چقدر که برای جذب فالورهایتان زحمت کشیده باشید همه اش باد هوا خواهد شد. هر چقدر که در تولید محتواهای با کیفیت زحمت کشیده باشید، همگی هدر خواهند رفت. ممکن است با صرف وقت زیاد و آزمون و خطای فراوان یک نام کاربری زیبا و همه پسند را برای خودتان انتخاب کرده باشید، متأسفانه خبر بد اینست که آن نام کاربری را هم از دست خواهید دید. اما خبرهای بد به همینجا ختم نمی شوند. معمولاً افراد یک شماره موبایل یا یک آدرس ایمیل اصلی دارند که همۀ کارهایشان را با آن انجام می دهند. اساساً سایت هایی مثل گوگل و مایکروسافت و ... به سمتی رفته اند که روی حساب کاربری آنها کلی کار مختلف از جمله ذخیره سازی داده های شخصی در فضاهای ابری می توان انجام داد. تغییر ایمیل یعنی از دست دادن تمامی داده های شخصی، از دست دادن تمامی بوک مارک هایی که در مرورگرتان انجام داده بودید و خیلی موارد دردسر ساز دیگری که پرداختن به هر کدامشان می تواند موضوع یک مقالۀ جداگانه باشد.

دی اکتیو موقت اینستا

امروزه دیگر ایمیل یک چیز مستحبی نیست که بخواهید براحتی مدام از این ایمیل به آن ایمیل سوئیچ کنید. هر ایمیل کلی دادۀ مهم برای شما نگه داری می کند. پس اگر اکانت اینستاگرام شما بر روی ایمیل تان است به هیچ عنوان سعی نکنید اکانت اینستاگرامتان را حذف کنید. اگر هم اکانت اینستاگرام شما بر روی شماره موبایلتان ست شده است، باز هم به هیچ وجه به سمت حذف آن نروید. در اینصورت مجبور خواهید بود آن شماره موبایل جدید را همیشه حاضر و آماده در یک گوشی دیگر و یا به عنوان سیم کارت دوم در گوشی فعلی تان داشته باشید. چون مسلماً مواقعی پیش خواهد آمد که اینستاگرام کد فعال سازی امنیتی به آن شماره موبایل ارسال خواهد کرد. با این تفاسیر، بهترین راه حل دی اکتیو موقت اینستا است و لاغیر.

اگر در اینستاگرام فعالیت حرفه ای جدی دارید، ضرورت دارد که در مورد الگوریتم های آن و الگوهای رفتاری اش بیشتر بدانید. در همین راستا به شما توصیه می کنم مقالۀ منظور از الگوریتم اینستاگرام چیست؟ را مطالعه کنید. اطلاعات بسیار ارزشمندی را در این مقاله خواهید یافت.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز