خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بررسی Hypervisor Swapping در Vmware

بررسی Hypervisor Swapping در Vmware
در صورتی که سایر تکنیک‌های احیای حافظه مانند ballooning کردن، transparent page sharing و memory compression برای بازیابی حافظه کافی نباشد و کماکان مشکل کمبود رم در host باشد، ESXi از hypervisor swapping برای بازیابی حافظه یا reclaim کردن رم استفاده می‌کند.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
سرعت TPS یا Transparent Page Sharing به امکان share memory page بستگی دارد، یکی دیگر از تکنیک‌های reclamation، ballooning است که به پاسخ سیستم عامل مهمان برای تخصیص حافظه بستگی دارد. با توجه به همه اینها، این تکنیک ها ممکن است برای بازیابی حافظه به زمان نیاز داشته باشند. برخلاف سایر تکنیک ها، Hypervisor swapping یک تکنیک تضمین شده برای بازیابی مقدار خاصی از حافظه در مدت زمان مشخص است.
هنگام راه اندازی ماشین مجازی، هایپروایزر به طور پیش فرض یک فایل swap جداگانه برای ماشین مجازی (vswp.) در داخل فولدر ماشین مجازی ایجاد می کند(مگر اینکه مکان فایل swap را تغییر داده باشید). این فایل توسط Hypervisor برای swap مستقیم حافظه فیزیکی ماشین مجازی به فایل swap استفاده می شود. این تکنیک حافظه فیزیکی هاست را آزاد می کند و می تواند توسط ماشین های مجازی دیگر استفاده شود.
اما توجه داشته باشید که hypervisor swapping به عنوان آخرین راه حل برای بازیابی حافظه از ماشین مجازی استفاده می شود. وقتی کار به hypervisor swapping برسد، قطعا شاهد افتا Performance خواهید شد چون به صورت جدی مشکل رم در هاست دارید. مشکلاتی که در صورت بکار گرفته شدن این روش شاهد ان خواهید بود:

High swap-in latency
Page selection problems due to no visibility of guest OS pages.
Double paging problems

برای آشنایی با موارد ذکر شده فوق حتما لینک هایی که بالاتر قرار دادیم را مطالعه کنیم.
ESXi از روش‌های زیر برای رفع محدودیت‌های ذکر شده در بالا استفاده می‌کند که عملکرد hypervisor swapping را بهبود می‌بخشد:

Memory compression: برای کاهش تعداد page هایی که باید swap شوند و در عین حال همان مقدار حافظه هاست را بازیابی می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه کار فشرده سازی، به لینک Memory compression که بالاتر آن را قرار دادیم مراجعه کنید.

SSD Swapping: اگر یک SSD درایو روی هاست نصب شده باشد، می‌توانیم یک SSD Cache برای هاست را پیکربندی کنیم. استفاده از swap برای کش هاست به معنای قرار دادن فایل‌های swap معمولی در حافظه‌های ذخیره‌سازی SSD نیست. ESXi از host cache SSD در ابتدا برای ذخیره Page های Swap شده به جای قرار دادن مستقیم آنها در فایل swap هایپروایزر (vswp.) استفاده می کند. با دسترسی بعدی به page در host cache، page به حافظه مهمان بازگردانده می شود و سپس از host cache حذف می شود. از آنجایی که تأخیر خواندن SSD، که معمولاً حدود چند صد میکروثانیه است، بسیار سریع‌تر از تأخیر دسترسی به هارد دیسک است، این بهینه‌سازی به طور قابل‌توجهی تأخیر Swapping را کاهش می‌دهد و از این رو Performance اپلیکیشن های در حال را در سناریوهایی memory overcommitment بهبود می بخشد ولی باز هم بدانید که وقتی کار به swapping بیانجامد در هر صورت شاهد کاهش Performance vm ها و اپلیکیشن های درون آنها خواهید یود و وجود SSD به عنوان کش کمی پر رنگی رنگ قرمز وخیم بودن شرایط را کم رنگ تر می کند.

SSD Swap چگونه کار می کند؟

چند فایل vswp با اندازه 1 گیگابایت در داخل SSD swap ایجاد می شود. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، 10 گیگابایت SSD دارای ده فایل با فرمت vswp در درونش است. این فایل ها با browse کردن دیتااستور قابل مشاهده است. این فایل‌های vswp مختص ماشین‌های مجازی مانند آنچه در فضای shared storage ها داریم، نیستند. هر ماشین مجازی vswp معمولی خود را در فضای shared storage در داخل فولدرهای VM خاص خود دارد. با این حال، فایل‌های vswp در داخل SSD swap هر زمان که نیاز به Swap باشد، توسط VM ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

بررسی Hypervisor Swapping در Vmware

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز