خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


کلینیک روانشناسی

کلینیک روانشناسی
امروزه روز همه افراد به روان شناس و افرادی که در حوزه های شناختی حرفه‌ای باشند نیاز دارند چراکه شهرنشینی و یکجا نشینی باعث شده که استرس و اضطراب عمومی افزایش بیابد یکی دیگر از دلایل این موضوع پیشرفت تکنولوژی است که بسیاری از افراد خصوصا نوجوانان و جوانان آسیب های زیادی از این موارد دیده‌اند ، در چنین وضعیتی که بسیاری از افراد از زندگی خود ناراضی هستند و با استرس و اضطراب و فشارهای اجتماعی و اقتصادی زنگی می‌کنند راه حل چیست؟ اصولا برای حل هر مشکلی باید پیش متخصص آن حوزه بروید مثلا شما وقتی گوشیتان خراب می‌شود هیچگاه آن را برای تعمیر به یک قصاب نمی‌سپارید! پس هر فردی نیاز به یک مشاور ، روانشناس و یا روانپزشک دارد تا بتواند از پس مشکلاتی که تابه‌حال بشر با آن دست و پنجه نرم نکرده است بربیاید.

کمک گرفتن در مواردی همچون تحصیل ، شغل ، ازدواج و... بسیار مهم است چرا که تمامی طول زندگی شما درگیر آن مسئله است تصور کنید شغلی را انتخاب کنید که اصلا از پس آن برنمی‌آیید با رشته تحصیلی را ادامه دهید که در توانایی های شما و همین‌طور جزو علایق شما نیست و بسیاری از زندگی خود را صرف آن کنید و تازه متوجه شوید که راه را اشتباه رفته‌اید و در مسئله ازدواج هم همین‌طور و البته بسیاری موارد دیگر که یک انتخاب اشتباه ممکن است مسیر زندگی شمارا بسیار تغییر دهد و شمارا در شرایط سختی قرار دهد در مقابل اگر شغل خوبی انتخاب کنید رشته مناسب با توانایی های خود را تحصیل کنید و همسر ایده‌آل خودرا انتخاب کنید قطعا در آینده خود بسیار موفق تر خواهید بود و همینطور حالتان خوب است ، ممکن فرد در زندگی خود انتخاب های خوبی داشته باشد و اغلب اوقات مشکلی نداشته باشد اما برخی لحظات انسان دچار چالش هایی می‌شود که نیازمند کمک از جانب یک شخص حرفه‌است که از سطح علمی بالایی برخوردار باشد تا بتواند بهترین راهکار را به شما بدهد و آگاهی شمارا نسبت به تصمیمات خودتان بالا ببرد. در این چنین مواردی شما نیاز به یک مشاور مجرب دارید اما برخی مسائل ریشه دیگری دارند که کاری از دست مشاور برنمی‌آید و نیاز به شخصی دارد که بیماری و اختلال را تشخیص دهد و در ادامه آگاهی از رفتار فرد به او بدهد و همین‌طور کمک به شخص برای درمان بکند این مورد برای تمامی سنین مهم است چرا که اکثر این موارد از کودکی در فرد شکل می‌گیرد و البته با آموزش دیدن شیوه های صحیح تربیتی و همین طور کمک گرفتن از فردی خبره بسیار کاربردی باشد که در آینده از بسیاری از مشکلات جلوگیری کند. که این موارد میتواند به صورت آنلاین و حضوری مورد بررسی قرار بگیرد و سعی در حل مشکل باشد بهترین راه حل برای تمامی این طور مسائل کلینیک روانشناسی است که با کمک روانشناسان ، روانپزشکان و همینطور مشاوران بتوانید به بهترین خود برسید و در زندگی خود موفق باشید و همیشه حال دلتان خوب باشد ، حالا یک کلینیک روانشناسی و کلینیک مشاوره خوب را از کجا باید بشناسیم و چه ویژگی هایی رو مدنظر بگیریم؟ در ادامه در مورد این مسائل توضیح خواهیم داد .

کلینیک روانشناسی

چرا باید به مشاور و روانشناس مراجعه کنیم؟


هر شخصی در زمانی از زندگی خود دچار گنگی و گیجی می‌شود که نمی‌داند چه کاری باید انجام دهد و دچار ابهام است نظیر زمان انتخاب رشته انتخاب شغل انتخاب همسر و .... که این دست از مسائل باید توسط شخصی حرفه‌ای و با تجربه رفع شود که ما از زندگی خود بهترین استفاده را بکنیم و آینده‌ای بسیار خوب را برای خود رقم بزنیم که این مهم را یک مشاور به نحو احسنت اجرا می‌کند و اگر این موارد به خوبی مدیریت نشود فرد دچار استرس و اضطراب می‌شود پس در این مورد و همچنین در مسائلی همچون اختلالات روانی و ... باید به روانشناس مراجعه شود چرا که نه تنها در این موارد خود شخص درگیر این مشکل است بلکه ممکن است اطرافیان آن فرد مثل خانواده و دوستان و حتی جامعه مورد آسیب قرار بگیرند.

چه زمانی باید به روانشناس و مشاور مراجعه کنیم؟


هرگاه احساس کردید در دوراهی گیر افتاده‌اید و نمی‌دانید چه کار کنید دقیقا زمانی است که شما نیاز به یک مشاور دارید تا به شما کمک کند تا تصمیم مناسب را بگیرید و در مواردی که نمیدانید آیا کاری برای شما درست است یا خیر و در مواردی همچون استرس و اضطراب از نوع خفیف و شدید اختلالات روانی مختلف و دیگر موارد که به فرد احساس غیر عادی بودن دست بدهد و یا اطرافیان و خانواده شخص احساس ناراحتی بکنند فرد نیاز به یک روانشناس دارد تا ریشه مشکل خود را حل کند تا بتواند به زندگی خود با کیفیت بهتری ادامه دهد و دیگران را مورد زحمت قرار ندهد.

ویژگی‌های کلینیک روانشناسی


بسیاری از افراد ممکن است به یک کلینیک روانشناسی مراجعه کرده باشند و نتیجه مطلوبی را نگرفته باشند و حتی برخی مسئله را پیچیده تر کرده باشند که مشکل فرد که حل نشده به کنار فرد هم پول و زمان خود را از دست داده پس انتخاب یک مجموعه خوب بسیار مهم است چرا که وقت خود تلف نکنیم و همین‌طور از بهره خوبی از هزینه‌ای که می‌پردازیم ببریم ، برخی ویژگی های یک کلینیک روانشناسی خوب را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید به درستی انتخاب کنید و به نتیجه دلخواه برسید .

کادر حرفه‌ای و علمی


مهمترین مسئله برای یک کلینیک روانشناسی بهره گیری از یک کادر حرفه‌ای و مجرب علمی است که بسیار باتجربه و حرفه‌ای در این امر باشند و دانش آموخته با نمرات بالا و مدارک بسیار معتبر باشند چرا که امروزه بسیاری از روانشناس نماها که تخصص بسیار پایینی در این حوزه دارند زندگی را سخت و مشکلات زندگی افراد را پیچیده تر میکنند و تنها هدف آنها پول در آوردن است و به این مسئله که ممکن است سلامت روانی جامعه را به خطر بیندازند را در نظر نمی‌گیرند پس بهره گیری مجموعه از روانشناسان ، روانپزشکان و مشاوران مجرب و حرفه‌ای و همین طور با سواد علمی بالا بسیار مهم است.

کادری با تخصص های مختلف


همانطور که میدانید روانشناسی و روانپزشکی حوزه های مختلفی دارد که هر شخصی تخصصی در یک یا چند بخش آن دارد و در همه زمینه ها به طور تخصصی ورود نکرده اند پس دیگر فاکتور مهم برای یک کلینیک مشاوره خوب داشتن کادری با تخصص های مختلف در تمامی زمینه ها است که بتوانند با توجه به نیاز مراجعان به حل مسائل آنها بپردازند.

به روز بودن مجموعه


علم همواره در همه زمینه‌ها در حال پیشرفت است و به روز بودن با آن بسیار امری مهم است چرا که برخی تصورات و آموخته‌های ما ممکن است خطا باشد و این امر با زمان مورد تکامل قرار می‌گیرد و تمامی نقاط ابهام و گنگ آن در طی زمان از بین میرود از سوی دیگر با پیشرفت بشر مسائل و مشکلات و بیماری های جدیدی به وجود می‌آید که باید افرادی که در یک کلینیک روانشناسی در حال فعالیت هستند از آنها و شیوه مقابله با آن آگاه باشند تا بتوانند به بهترین نحو به افرادی که مراجعه می‌کنند کمک کنند و مسائل به وجود آمده را حل کنند پس به روز بودن در تمامی زمینه ها به ویژه در مواردی که با بیماران و خانواده آنها درگیر است بسیار مهم است.

امکان ارائه خدمات غیر حضوری


برخی افراد دسترسی به کلینیک برایشان سخت است و برای مراجعه به کلینیک های روانشناسی باید سختی زیادی را تحمل کنند و یا برخی با مشغله زیاد نمیتوانند به صورت مرتب و سر وقت به مجموعه برای گرفتن مشاوره خود مراجعه کنند وموارد بسیار دیگری که برای حضور در مجموعه شخص ممکن است زحمت زیادی بکشد و این امر کیفیت روند درمان را کاهش می‌دهد و برخی اوقات مشاوره هارا نصفه کاره و بی نتیجه باقی میگذارد که این دست از مسائل با ویژگی خدمات غیر حضوری اعم از مشاوره آنلاین انجام تست های روانشناسی به صورت اینترنتی و همینطور انجام مشاوره به صورت تلفنی قابل حل است که در یک کلینیک روانشناسی خوب و حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است.

فضای مناسب


فضای یک کلینیک روانشناسی امری مهم است چرا که وقتی شخص وارد کلینیک نشود و از آن حس خوبی دریافت نکند این حس ممکن است در روند نیز تاثیر گذار باشد فضای مجموعه باید بسیار آرامش بخش و دوستانه باشد تا مراجعه کننده از ابتدا حس خوبی دریافت کند و روند درمان در محیطی باشد که شخص در آن احساس آرامش داشته باشد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی


برگزاری کارگاه های آموزشی برای یک مجموعه روانشناسی بسیار کاربردی و مهم است چرا که کمک به رشد سلامت جامعه و افزایش سطح دانش عمومی جامعه می‌کند و همینطور اعتبار کلینیک روانشناسی از جهاتی به آن وابسته است در کارگاه های روانشناسی که تعامل افراد باهم نقش بسیار مهمی در آن دارد که در سطوح مختلف با موضوعات مختلف برگذار می‌شود که بسیار عالی و تاثیر گذار است ممکن است این کارگاه ها در سطح عمومی باشد که توسط مراجعین برگزار می‌شود و حتی می‌تواند در موارد تخصصی تر با حضور چندین پزشک و روانشناس برگزار شود.

بهره گیری از بهترین و به‌روز ترین امکانات


علاوه بر این که باید افراد مجموعه یعنی مشاوران و پزشکان به‌روز باشند باید از تجهیزات نوین که در دنیا استفاده می‌شود در مجموعه استفاده شود که درروند درمان به خوبی پیش برود و همینطور با توانایی در امر به کار گیری از این تجهیزات بتوانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند که این مورد علاوه بر استفاده از تجهیزات نوین ، توانایی افراد مجموعه در به کارگیری از شیوه‌های نوین را نیز شامل می‌شود.

کلینیک روانشناسی

نظام روانشناسی و نظام پزشکی


عضویت در سازمان نظام روانشناسی بسیار مهم است، قبل هم اشاره کردیم که برخی افراد سودجو با دادن مشاوره های غیرعلمی باعث ایجاد مشکلات بیشتری در زندگی افراد می‌شوند که به اصطلاح به آن روانشناسی و یا روانشناسان زرد گفته می‌شود که فقط مشاورنما هستند یکی از راه های تشخیص این مسئله توجه به مدارک مجموعه و داشتن مدرک نظام روانشناسی و روانپزشکی و دیگر مدارک معتبر است که شما به مجموعه بتوانید اعتماد کنید و مطمئن باشید که مجموعه توسط نهادی معتبر تائید شده باشد.


رضایت مراجعین


راحت ترین راهی که بتوانید یک کلینیک روانشناسی خوب را شناسایی کنید در کنار موارد دیگر که توضیح داده ‌شد پرس و جو از تجربه افرادی است که در آن مجموعه به عنوان مراجع حضور داشته‌اند البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای چه مسئله‌ای فرد به آن مجموعه مراجعه کرده است چراکه ممکن است برخی مجموعه ها مثلا در امر مشاوره پیش از ازدواج به خوبی عمل کنند اما در مبحث افسردگی با کیفیت پایین تری پس در اینجا جامعیت متخصصین مجموعه نیز اهمیت دارد تا رضایت و نظر مراجعه کننده راجع به مجموعه کاربردی باشد.

تفاوت مشاور و روانشناس و روانپزشک چیست؟


بسیاری از افراد این اشخاص را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و یا اصن تفاوتی برای آنها قائل نمیشوند اما باید بدانید که این سه مبحث کاملا جدا بوده و هرکدام مربوط به حوزه‌ای متفاوت از دیگری است . درواقع مشاوران کاری با مسائل و مشکلات پیچیده روانی افراد ندارند و به اشخاص مشاوره‌ در مورد نیاز هایشان می‌دهند اما روانشناسان با ریشه یابی دقیق موضوع سعی در شناخت بیماری فرد و راهنمایی مراجعع کننده در حل مشکل شخص دارند که شامل اختلالت روانی و دیگر مسائل می‌شود که درصورتی که نیاز به تجویز دارو و شناخت بیماری از طریق دیگری باشد باید به روانپزشک مراجعه شود تا برای شخص دارو تجویز شود .

در یک کلینیک روانشناسی چه مسائل و بیماری ها و اختلالاتی مورد بررسی می‌گیرد؟


در یک کلینیک روانشناسی مسائلی همچون افسردگی ، کمبود تمرکز، اضطراب ، استرس ، خشم ، وسواس ، اختلالات خواب ، انواع اعتیاد از جمله به مواد مخدر ، فضای مجازی و ... ، ترس و فوبیا ، مشاوره پیش از ازدواج ، ازدواج ، طلاق ، مسائل جنسی ، مسائل شغلی و تحصیلی ، مشاوره های فردی ، روان درمانی ، مهارت های ارتباطی ، روانکاوی ، فرزند پروری ، اختلالات مربوز به کودکان ، انجام تست های روان سنجی ، مشاوره خانواده ، بی انگیزگی ، عدم اعتماد به نفس و عزت نفس و عزت نفس ، اختلالات روانی از نوع های خفیف و شدید و بسیاری از این دست موارد بررسی و مشاوره راهنمایی و درمان صورت می‌گیرد تا شخص بتواند زندگی بهتری را تجربه کند .

کلینیک روانشناسی و مرکز روانشناسی دکتر مخدومی


کلینیک روانشناسی و روانشناختی دکتر مخدومی با مجوز رسمی از سازمان‌های مربوطه با تاجربه فراوان و سابقه کاری عالی و به همراه کادری مجرب و باتجربه با مدیریت جناب آقای دکتر مخدومی خدماتی همچون درمان های فردی و گروهی برگزاری سمینارها و همایش ها در داخل و خارج از ایران با کمک بهترین و باتجربه ترین مشاوران ، روانشناسان و روانپزشکان ، روان‌کاوان و... فراهم آورده که خدمات مجموعه شامل کمک به رشد فردی ، بهبود اختلالات ، بهبود آسیب های مغزی ، نوروفیدبک ، بیوفیدبک ، گروه درمانی ، بازی درمانی ، اتاق بازی کودکان ، روان سنجی تحصیلی و بالینی ، آموزش مهارت های زندگی و ازدواج ، معنا درمانی ، عادت درمانی ، روان شناسی صنعتی و سازمانی و..... آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است این مجموعه با بهره گیری از به‌روز ترین دستگاه ها اقدام به روند درمان می‌کنند تمامی مشاوران و متخصصین این مجموعه افرادی علمی هستند که با علم روز دنیا جلو می‌روند و تخصص کادر در تمامی مشکلات و مسائل روانشناسی و روان شناختی است، این مجموعه با ایجاد فضایی آرام ، دوستانه و صمیمی محل امنی را برای رسیدن شما به آرامش درونی برسید و به قولی حال دلتان خوب باشد.

کلام پایانی


امروزه همه افراد با درگیری و مشغله زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و البته بسیاری از افراد حواسشان به سلامت جسمشان است و برای خود رژیم های غذایی سالم دارند و آزمایش های دوره‌ای انجام می‌دهند و به طور کلی به محض احساس هرگونه مشکلی در جسم خود به پزشک مراجعه می‌کنند تا سلامتی خود را دوباره بدست بیاورند و البته در کنار سلامتی جسم بسیار مسئله‌ی پراهمیتی است به طوری که شما اگر همه دنیا را هم داشته باشید اما حال دلتان خوب نباشد یک جای کار می‌لنگد و ما نیاز داریم که از سلامت و آرامش روانی برخوردار باشیم تا بتوانیم از زنذدگی خود لذت ببریم و حتما به این نکته توجه داشته باشید که هزینه‌ای که برای سلامت روح خود می‌پردازید به مراتب کمتر از هزینه ایست که در اثر روحیات ناسالم می‌پردازید پس با انتخاب یک کلینیک مشاوره خوب و حرفه‌ای همیشه حواستان به حال دلتان هم باشد تا بتوانید زندگی خود را به بهترین نحو ممکن شکل دهید .


نمایش دیدگاه ها (1 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز