خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


مزایای استفاده از نرم افزار vmware workstation

مزایای استفاده از نرم افزار vmware workstation
با VMware Workstation به قدرت واقعی و انعطاف پذیری سیستم تان پی خواهید برد. با اجرای همزمان چندین سیستم عامل روی یک کامپیوتر، هزینه های سخت افزاری را تا 50 درصد یا بیشتر کاهش دهید. برای صرفه جویی در زمان و بهبود بهره وری، Task ها را خودکار و ساده کنید. میلیون نفر در سراسر جهان از vmware workstation بنا به دلایلی که در ادامه خدمت شما عرض می کنیم از این نرم افزار قدرتمند استفاده می کنند.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار

دلایل استفاده از نرم افزار vmware workstation:
هاست کردن اپلیکیشن های قدیمی و غلبه بر مشکلات مهاجرت پلت فرم ها.

پیکربندی و تست نرم افزار یا آپدیت ها در یک محیط غیرواقعی که شبیه سازی شده از محیط واقعی است.

خودکارسازی وظایف برای توسعه و آزمایش نرم افزار

پیکربندی های چند لایه را روی یک PC انجام دهید.


استفاده از چندین سیستم عامل مختلف بصورت همزمان روی یک سیستم
VMware Workstation ایجاد و اجرای چندین ماشین مجازی بر روی کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ شما را ساده می کند. شما می توانید یک کامپیوتر فیزیکی موجود را به یک ماشین مجازی VMware تبدیل کنید یا یک ماشین مجازی جدید از ابتدا ایجاد کنید. هر ماشین مجازی یک کامپیوتر کامل می باشد که شامل پردازنده، حافظه، شبکه و پورت های جانبی و .. است. البته همه اینها به صورت مجازی در اختیار vm قرار می گیرند.


VMware Workstation به شما امکان می دهد از ماشین های مجازی خود برای اجرای ویندوز، لینوکس و مجموعه ای از سیستم عامل های محتلف در کنار یکدیگر بر روی یک کامپیوتر استفاده کنید. شما می‌توانید فوراً با یک کلیک ماوس بین سیستم‌عامل‌ها سوئیچ کنید، فایل‌ها را بین ماشین‌های مجازی با قابلیت کشیدن و رها کردن به اشتراک بگذارید و به همه دستگاه‌های جانبی مورد اعتماد خود دسترسی داشته باشید.

snapshot گرفتن از ماشین های مجازی


با Workstation، می‌توانید یک « snapshot » بگیرید که وضعیت یک ماشین مجازی را حفظ می‌کند تا بتوانید در هر زمان که خواستید به آن بازگردید. اسنپ شات ها زمانی مفید هستند که نیاز دارید ماشین مجازی خود را به وضعیت سیستم قبلی و با ثبات برگردانید. تمامی snapshot هایی که تهیه کرده اید به شما نمایش داده می شوند و به شما این امکان داده می شود که به هر کدام که خواستید برگردید. وقتی درصدد تغییر در ماشین مجازی هستید و مطمئن نیستید که این تغییر آسیب به vm می زند یا نه، بهتر است snapshot بگیرید که اگر آسیبی متوجه vm شد، به آن وضعیت برگردید.

یک سیستم چند لایه کامل را روی یک کامپیوتر هاست اجرا کنید
با مدیریت ماشین‌های مجازی متصل به شبکه با ویژگی Teams در Workstation 6، برنامه‌های چند لایه سازمانی را روی یک سخت‌افزار اجرا کنید. Teams به شما امکان می‌دهند محیط‌های شبکه مجازی ایجاد کنید که شامل ماشین‌های مجازی کلاینت، سرور و پایگاه داده می‌شود.

Clone گرفتن از ماشین های مجازی


نصب سیستم عامل و اپلیکیشن های مورد نیاز زمان بر خواهد بود. با کلون ها، می توانید از یک فرآیند نصب و پیکربندی، کپی های زیادی از یک ماشین مجازی بسازید. شما می توانید یک vm ایجاد کنید، هر آنچه که نیاز دارید را روی آن نصب کنید و سپس از آن vm یک Clone بگیرید و هر زمان که نیاز بود دوباره از آن Clone استفاده کنید. حتی این Clone را در اختیار دیگران هم می توانید قرار دهید.

وقتی ورژن جدیدی از نرم افزار vmware workstation ارائه می شود، برای برخورداری از ویژگی های جدید و پیشرفته تر و همچنین پشتیبانی از سیستم عامل های جدیدتر، بهتر است آن را تهیه کنید.
در لینک زیر دوره vmware workstation را به صورت کامل و رایگان می توانید ملاحظه کنید.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز