خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


غیرفعال کردن قابلیت تکمیل جستجوی خودکار در گوگل کروم

غیرفعال کردن قابلیت تکمیل جستجوی خودکار در گوگل کروم
کروم یکی از پرکاربردترین مرورگرهای جهان می باشد، با محبوبیتی که رقبا آرزوی آن را داشتند. با توجه به اینکه بیش از 60٪ از کاربران این مرورگر را انتخاب می کنند، پس قابلیت های این مرورگر بیشتر در چشم خواهد بود. در واقع، ویژگی‌های کاربردی عالی را ارائه می‌کند و می‌تواند به کاربران کمک کند تا به راحتی مرور کنند. اگرچه، توجه به این نکته مهم است که مرورگر نیز در طول سال‌ها انتقاداتی داشته است، که عمدتاً به دلیل شیوه‌های جمع‌آوری داده های کاربران است.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
قابلیت Google Chrome autofill data یا قابلیت تکمیل خودکار سرچ مرورگر کروم با نصب این مرورگر به صورت پیشفرض فعال است. بدون شک، این ویژگی مفید است، زیرا می تواند به کاربران کمک کند تا وب سایت های متداول یا اخیراً بازدید شده را سریعتر پیدا کنند. همچنین می‌تواند به افراد کمک کند تا بدون نیاز به وارد کردن جزئیات حساب خود مانند رمز عبور و نام حساب، به همه حساب‌های خود وارد شوند.


در حالی که ویژگی تکمیل خودکار برای راحتی کار بسیار مناسب است، اما برای حفظ حریم خصوصی چندان عالی نیست. مثلا شما سیستمی دارید که به صورت مشترک از آن استفاده می کنید. این امر به ویژه در هنگام کار با کامپیوتری که به طور عمومی به اشتراک گذاشته می شود مهم است، زیرا هر کسی که از آن استفاده می کند در صورت تمایل می تواند به حساب های شخصی خود و دیگران دسترسی داشته باشد.

Disable Google Chrome autofill function

آنچه که ما در این مطلب به بررسی آن خواهیم نشست این است که ببینیم چگونه می توان قابلیت تکمیل سرچ خودکار مرورگر گوگل کروم را غیرفعال کرد.
اگر بخواهید، می‌توانید Chrome را از به خاطر سپردن پسورد ها، location ها، روش‌های پرداخت و سایر personal data ها باز دارید، روش زیر را دنبال کنید ولی اگر واقعا نیاز به غیرفعال کردن این ویژگی ندارید اینکار را انجام ندهید چون در سرچ به شما خیلی کمک می کند.
مرورگر کروم را باز کرده و دکمه … بالا در سمت راست را کلیک کرده و گزینه Settings را بزنید. سپس از پنل سمت چپ گزینه Autofill را کلیک کنید.
بخشی را که می‌خواهید تکمیل خودکار را برای مثال، "Passwords" غیرفعال کنید، باز کنید.

غیرفعال کردن قابلیت تکمیل جستجوی خودکار در گوگل کروم
گزینه های Offer to save passwords و Auto Sign-in را غیرفعال کنید.
اگر نمی خواهید که در سرچ تان گوگل پیشنهادی دهد یا عبارت بهتر تکمیل خودکار انجام دهد، در Settings، گزینه You and Google را کلیک کنید.
سپس در قسمت مقابل Sync and Google Services را کلیک کنید.

غیرفعال کردن قابلیت تکمیل جستجوی خودکار در گوگل کروم
Autocomplete searches and URLs را مانند تصویر زیر یافته و آن را Off کنید.

غیرفعال کردن قابلیت تکمیل جستجوی خودکار در گوگل کروم

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز