خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


کسب درآمد از سایت در ایران

کسب درآمد از سایت در ایران
وقتی از راه های کسب درآمد از سایت در ایران حرف می زنیم، افرادی هستند که با حسرت به این موضوع می نگرند. آن ها خیال می کنند كه تا سرمایه بزرگی نباشد، موفقیت ممکن نیست. راه اندازی کسب و کار پرسود برای بیشتر افراد همیشه یک ریسک بزرگ بوده است که در نهایت انگیزه را از آن ها می گیرد و باعث بی علاقگی به شغل فعلی شان می شود. این که بدانید بدون سرمایه هم می توان به کسب و کار پرسودی دست پیدا کرد، شاید عجیب باشد، اما واقعیت دارد. افراد بسیاری در سراسر جهان بدون سرمایه يا با سرمایه بسیار کم، یک کسب و کار پرسود راه اندازی کرده اند. همه چیزی که شما نیاز دارید یک وب سایت است! یک سایت خوب با یک هدف مشخص شده می تواند شما را به یک درآمد ثابت و قابل توجه برساند. در این مقاله به معرفی 10 روش کاربردی برای کسب درآمد از طریق راه اندازی وب سایت در ایران می‌پردازیم.

چرا کسب درآمد از وب سایت؟

امروزه هر کسی می‌تواند به راحتی یک وب سایت راه اندازی کند و از آن برای کسب درآمد استفاده کند. این روش کسب درآمد اینترنتی راحت و ایمن است و اگر آن را جدی بگیرید، قطعا برای شما بازدهی خواهد داشت. کسب درآمد از وب سایت مزایای زیادی مانند: برنامه زمانی و کاری منعطف، بدون نیاز به رفتن در شلوغی یا ترافیک، زمان استراحت بیشتر و... دارد.
راه‌های مختلفی برای کسب درآمد از وب سایت وجود دارد. این کار می‌تواند یک شغل تمام وقت، پاره وقت یا حتی یک شغل جانبی باشد. بعضی از روش‌های کسب درآمد از سایت پیچیده و بعض یدیگر ساده و سرراست هستند؛ اما تمام این راه‌ها می‌توانند برای شما درآمدزایی کنند.

کسب درآمد از سایت در ایران

سرمایه گذاری مورد نیاز برای کسب درآمد از سایت

شما قبل از شروع کسب درآمد از سایت، به یک وب سایت واقعی نیاز دارید. برای ساخت و طراحی سایت می‌توانید از راه‌های مختلفی اقدام کنید. از جمله:

  • استخدام یک طراح سایت
  • یادگیری CMS های ساخت ساخت مثل وردپرس، جوملا و...
  • یادگیری زبان‌های برنامه نویسی وب مثل CSS ،php، HTML و...

در صورتی که خودتان اقدام به ساخت وب سایت کنید، باید هزینه‌های مثل خرید هاست و دامین را در نظر بگیرید. همچنین برخی هزینه‌های اضافی دیگر مثل خرید تم و پلاگین‌های آماده برای وب سایت نیز ممکن است وجود داشته باشد. اما در صورتی که بخواهید طراحی سایت خود را به افراد دیگری بسپارید باید علاوه بر این هزینه‌ها، دستمزد طراح سایت خود را نیز در نظر بگیرید. برای یادگیری تمام اصول طراحی سایت با برنامه نویسی و بدون برنامه نویسی به مجموعه آموزش‌های جامع فرادرس در لینک زیر مراجعه کنید:


معرفی راه های کسب درآمد از سایت در ایران

نیاز اصلی برای رسیدن به موفقیت، اطلاعات مناسب است. در ادامه شما را با 10 روش کسب درآمد از وب سایت آشنا می کنیم؛ کسب و کاری که اصلا نیازی به سرمایه هنگفت ندارند!

1. تبلیغات کلیکی

راحت ترین راه برای کسب درآمد از اینترنت این است که سایت خود را سئو کنیم تا مخاطبین افزایش پیدا کنند تا سرانجام با کمک تبلیغات کلیکی به کسب درآمد بپردازید. تبلیغات پرداخت به ازای هر کليک استراتژی پرطرفدار برای وبسایت های پر مخاطب می باشد. در این روش بر اساس هر کلیک روی تبلیغات دیگران، به شما به عنوان نشر دهنده آن تبلیغ هزینه پرداخت می گردد.

کاپریلا یک وب سایت تبلیغات کلیکی هدفمند بوده که در این زمینه فعالیت می کند. به این وب سایت سر بزنید و توضیحات آن را به دقت مطالعه کنید تا متوجه تبلیغات کلیکی شوید. در صورتی که می خواهید کسب و کار یا حتی وب سایتتان را به صورت گسترده تبلیغ کنید می توانید از کاپریلا کمک بگیرید!

2. تبلیغات همسان يا Native

با افزایش محتوای تبلیغاتی و کلافگی كاربران از تبلیغات سرزده مثل پاپ آپ و بنری، تبلیغ کنندگان در جست و جوی راهکارهای جدید برای ارائه محتوا تبلیغ می باشند تا هم كاربر را حفظ كنند و هم تبلیغ دهندگان را! تبلیغات همسان بیشتر به صورت يكپارچه با محتوای وب سایت تبلیغ دهنده هماهنگ است و این موجب اعتماد بیشتر افراد به آن نوع تبلیغات و در نهایت افزایش نرخ کليک و بهبود کیفیت تبلیغ می گردد. در تبلیغات همسان ناشر از با محتوای تبلیغاتی شخصی شده استفاده می کند تا مخاطب را راضی نگه دارد.

کسب درآمد از سایت در ایران

3. تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی نوع جذابی از تبلیغات است كه مخاطب را درگیر سایت شما می کند. ناشر می تواند فیلم و تیزرهای تبلیغاتی مرتبط با موضوع خود را در وب سایت خود قرار دهند. حتما با تیزرهای تبلیغات ویدئویی كه قبل يا هنگام پخش ویدئو اصلی سایت نمایش داده می شوند مواجه شده اید. این تبلیغات مناسب وب سایت هایی است كه محتواهای ویدیویی دارند و می توانند طبق پارامترهای مختلف تبلیغ دهندگان فعالیت كنند. ناشر تبلیغات ویدئویی را بر اساس هزینه به ازای مشاهده كامل (CPCV) يا هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) می فروشد. او به تبلیغ کننده کمک می کند تا مخاطبان مناسب را با محتوایی جذب كند كه مورد توجه بینندگان قرار گرفته و با رفتارهای مخاطب جور باشد.

4. فروش جایگاه تبلیغاتی

شما می توانید برای به رسیدن به یک درآمد عالی از وبسایت خود، فضای تبلیغاتی وبسایت خود را بفروشید. کافی است بخشی از سایت تان را برای مدت مشخص شده ای به يک کسب و كار اجاره دهید تا بنر خود را در آن قرار دهند و شما در ازای آن اجاره بگیرید. در این روش هر دو طرف درباره محتوای نمایشی به صورت بنری يا شبه همسان به توافق می رسند. اما متداول ترین فروش فضای تبلیغاتی به فروش جایگاه ها به صورت بنری مربوط می شود.

5. انتشار رپورتاژ آگهی

رپورتاژ، مقاله يا مقالاتی است كه برای معرفی و بازاریابی یک کسب و کار دیگر توسط تبلیغ کننده ایجاد شده است. به این دست از محتواهای تولید شده رپورتاژ آگهی می گویند. رپورتاژ نوعی از تبلیغات همسان است، همانطور كه آگهی با محتوای اطراف و بستر میزبان خود ترکیب می شود، همسان است. مثل تبلیغات رسانه های اجتماعی با ابزارک های پیشنهادی، مقالات حمایت شده برای مخاطب جذابیت دارند. برای نوشتن رپورتاژ آگهی و یادگیری نحوه تولید محتوا برای وب سایت خود به منظور جذب مخاطبريال از آموزش‌های تولید محتوا در فرادرس بازدید کنید:


6. درآمدزایی مبتنی بر اهدا

شما می توانید در وب سایت خود به شکل رایگان يا سرگرمی محتواهایی ایجاد کنید. اگر طرفداران وفادار و بازدید کننده همیشگی پیدا کنید، می توانید یک سیستم کمک مالی راه اندازی کنید. به این شکل كه در وبسایت مورد نظر درگاه پرداختی را برای حمایت و پشتیبانی در سایت خود قرار می دهید تا مخاطب در صورت رضایت، مبلغی برای حمایت به صاحب سایت پرداخت كند.

کسب درآمد از سایت در ایران

7. محصولات يا خدمات خود را بفروشید

“چرا وقتی می توانم محصولات خود را تبلیغ كنم، محصولات دیگران را تبلیغ کنم؟” این سوال را شاید از خود بپرسید، در واقع تاکتيک برای تأثیرگذاران و وبلاگ نویسان است كه در يك منطقه خاص توانسته اند طرفداران زیادی پیدا کنند. وب سایتی را در نظر بگیرید كه با انتشار دستور پخت غذا، مخاطب زیادی دست و پا كرده است. صاحب این سایت بعد از مدتی دستورات پخت خود را در کتابی به نام خود منتشر می كند و این کتاب را در وب سایت خود می فروشد. این روش برای وبسایت های فعال در زمینه يک محصول يا موضوع خاص می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

8. بازاریابی پورسانتی يا Affiliate Marketing

یک راه موثر دیگر برای کسب درآمد از وب سایت این است که به پلتفرم های Affiliate Marketing يا بازاریابی پورسانتی بپیوندید تا به صورت پی در پی از طریق بازدید از وب سایت کسب درآمد کنید. این روش در واقع نوعی کسب درآمد آنلاین است كه شما به عنوان ناشر در قسمتی از سود تبلیغ دهنده شریک می شوید. سایت شما با تبلیغ محصولات و خدمات تبلیغ دهنده در ازای فروشی كه از طریق سایت ناشر انجام می شود به یک پورسانت عالی از طرف تبلیغ دهنده می رسد. ناشر از هر خرید مشتری، یک كارمزد دريافت می گیرد. امكان دارد برای هر کليک و به ازای تعامل ایجاد شده توسط كاربر با سایت مقصد مبلغی دريافت كند. برای مثال یک وبلاگ مربوط به علایق آقایان، يک جعبه اصلاح ۴۰۰ هزار تومانی را با كارمزد ۵۰٪ تبلیغ می نماید. هر بار که کسی از طریق آن تبلیغ محصول مورد نظر را خریداری کند، تبلیغ کننده ۲۰۰ هزار تومان درآمد می گیرد.

9. کسب درآمد از طریق طراحی وب سایت

شما میتوانید یک وب سایت راه اندازی کنید، در آن به تولید محتوا بپردازید و بعد از اینکه به یک بازدید مشخص در ماه رسید آن را به فروش برسانید. فروش یک سایت مثل پیدا کردن یک ملک آنلاین است كه نياز به زحمت دارد، طراحی مناسب، محتوای جذاب، اثبات موفقیت سایت در تعامل و فروش آن به دیگران! شما میتوانید یک وبسایت را از ابتدا بسازید و بعد از ایجاد مخاطب، ترافيک و محتوای مناسب برای آن، آن را به فروش رسانده و بخشی از این پول به دست آمده را برای شروع یک وب سایت با فعالیت تجاری به کار بگیرید.

10. وب سایت های اشتراکی

شما می توانید در وب سایت خود تبلیغ محصول يا خدمات مورد نظر، به ازای دسترسی به محتواهای تولیدی خود، از كاربران هزینه ای دریافت کنید. بعضی سایت ها برای ارائه محتوای خود حق عضویت می گیرند. اگر محتوای ارزشمندی تولید كنید كه مشتری برای خواندن و یادگیری آن مشتاق شود، می توان كاري كرد كه آن ها به صورت ماهيانه يا ساليانه از شما اشتراک خریداری کنند تا به همه محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند.

کدام روش کسب درآمد از سایت مناسب تر است؟

در سال‌های گذشته، مردم فکر می‌کردند که وب‌سایت‌های فروشگاهی تنها راه کسب درآمد اینترنتی هستند. اما این روزها، همانطور که اینترنت به رشد خود ادامه می‌دهد، درآمد مربوط به آن نیز افزایش یافته است. همه روش‌های گفته شده برای کسب درآمد از سایت در نوع خود سابقه اثبات شده‌ای دارند، اما اینکه کدام یک را باید استفاده کنید به چند چیز بستگی دارد:

  • هدف وب سایت شما
  • روشی که می‌خواهید محتوای خود را نمایش دهید
  • وب سایت شما چقدر ترافیک ماهانه دریافت می‌کند
  • تعداد بازدیدکنندگان ثابتی که دارید

کسب درآمد از سایت در ایران

برای سایت‌هایی که تعداد بازدیدکنندگان زیادی دارند، مواردی مانند پست‌های حمایت‌شده، پذیرش کمک‌های مالی، و اشتراک‌ها، همگی راه‌های منطقی برای استفاده هستند.با این حال، سایت‌هایی که بازدیدکنندگان جدید زیادی دارند، بهتر است به فضای فروش تبلیغاتی، بازاریابی وابسته یا ایجاد سرنخ تجاری نیز نگاه کنند.

کلام آخر

اگر صاحب یک وب‌سایت جدید هستید، تبلیغ محصولات و خدمات خود بهترین راه برای بازاریابی شماست. حتی می‌توانید با ارسال پست‌های اسپانسرشده برای سایت‌های معتبرتر (اتشار رپورتاژ آگهی) با کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید که به نوبه خود باعث بالا رفتن تعداد مخاطبان سایت شما می‌شود. البته همه این گزینه‌ها برای هر کسی که صاحب وبسایت است روش مطلوبی برای کسب درآمد از وب سایت است، اما اگر می‌خواهید درآمد زیادی کسب کنید، ابتدا باید محبوبیت وب سایت خود را افزایش دهید.

امیدواریم توانسته باشیم شما را برای رسیدن به کسب درآمد از سایت راهنمایی کنیم. در صورتی که از طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ چیزی نمی دانید یا می خواهید بیشتر یاد بگیرید، سایت فرادرس می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد! فرادرس مرکز آنلاینی است که آموزش های فراوانی در زمینه طراحی سایت، آموزش دیجیتال مارکتینگ و سایر آموزش های دانشگاهی و نرم افزاری ارائه می دهد. دیجیتال مارکتنیگ فرآیندی مهم در کسب درآمد از وبسایت است که در صورت عدم اجرای آن ممکن است به درآمدی که مورد انتظارتان است نرسید. برای مشاهده آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت ویدیویی که توسط بهترین اساتید ثبت شده است، همین حالا به سراغ فرادرس بروید و از ویدیو های آموزشی بیشترین استفاده را ببرید!نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز