خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


Role های Exchange server شامل چه مواردی است؟

Role های Exchange server شامل چه مواردی است؟
پیاده سازی های Exchange Server دارای سه لایه در معماری خود هستند: یک لایه شبکه، یک لایه دایرکتوری و یک لایه پیام است. لایه پیام جایی است که شما role های Exchange Server را تعریف و deploy می کنید. Exchange server ها در core لایه پیام رسانی(messaging) می توانند در role های زیر عمل کنند:

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارMailbox Server: این یک سرور back-end است که mailbox ها، public folder ها و داده‌های پیام‌رسانی مرتبط، مانند address list ها، resource scheduling، و موارد meeting را هاست می‌کند.

Client Access Server: اتصالات به Exchange Server را از کلاینت های مختلف می پذیرد. این سرور میزبان پروتکل هایی است که توسط همه کلاینت ها هنگام بررسی پیام ها استفاده می شود. در شبکه لوکال، کلاینت های Outlook MAPI مستقیماً به سرور دسترسی مستقیم برای چک کردن ایمیل هایشان دارند. کاربران خارج از شبکه می توانند با استفاده از Outlook Anywhere، Outlook Web App، Exchange ActiveSync، POP3 یا IMAP4 ایمیل های خود را از طریق اینترنت بررسی کنند.

Unified Messaging Server: این یک سرور سطح متوسط است که یک سیستم private branch exchange یا PBX را با Exchange Server ادغام می کند و اجازه می دهد پیام های صوتی و فکس ها همراه با ایمیل در mailbox کاربر ذخیره شوند.

Hub Transport Server: در واقع این یک mail routing server است که جریان، مسیریابی و تحویل نامه را در Exchange مدیریت می کند. این سرور تمام نامه هایی را که در داخل سازمان ارسال می شود قبل از تحویل به mailbox در سازمان یا مسیریابی به کاربران خارج از سازمان پردازش می کند. پردازش تضمین می‌کند که فرستنده‌ها و گیرندگان در صورت لزوم resolve و فیلتر می‌شوند، محتوا فیلتر می‌شود و در صورت لزوم فرمت آن تبدیل می‌شود، و پیوست‌ها غربال می‌شوند. این Hub Transport است که می تواند در این شرایط به کمک ما برسد.

Edge Transport Server: این سرور به عنوان یک سرور مسیریابی ایمیل اضافی عمل می کند که نامه ها را به داخل و خارج سازمان Exchange هدایت می کند. این سرور برای deploy در شبکه یک سازمان طراحی شده است و برای ایجاد یک مرز امن بین سازمان و اینترنت استفاده می شود. این سرور، نامه‌هایی را که از اینترنت و از سرورهای قابل اعتماد در سازمان‌های خارجی وارد سازمان می‌شود، می‌پذیرد، نامه‌ها را برای محافظت در برابر برخی از انواع پیام‌های spam و ویروس‌ها پردازش می‌کند و همه پیام‌های پذیرفته‌شده را به یک سرور Hub Transport در داخل سازمان هدایت می‌کند.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز