خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


تفاوت بین هاست ارزان و هاست حرفه ای در چه مواردی است ؟

تفاوت بین هاست ارزان و هاست حرفه ای در چه مواردی است ؟
افرادی که قصد راه‌اندازی یک وبسایت برای کسب‌وکار خود را دارند به هاست ارزان احتیاج خواهند داشت. ارائه خدمات مربوط به هاست به اصول و استانداردهای خاصی نیاز دارد. کسانی که این استانداردها را می‌خواهند، نباید به دنبال هاست بی‌کیفیت و ارزان ‌قیمت باشند. چنانچه شما نیز مانند برخی افراد برای راه‌اندازی وب‌سایت خود قیمت را در اولویت قرار دهید، ممکن است در ادامه با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوید. البته باید اشاره کنم که هر هاست ارزانی بی‌کیفیت نیست. اما اغلب افراد به دلیل قیمت پایین خدمات خوبی را ارائه نمی‌دهند.

معمولاً وب‌سایت‌هایی که مصرف سرور، همچنین بازدیدکنندگان آن‌ها در حد معمولی است یا کدنویسی آن‌ها بر اساس لینوکس یا ویندوز طراحی شده است از هاست ارزان استفاده می‌کنند. پروژه‌های دانشجویی، سایت‌های شخصی، استارت‌آپ‌ها که بازدیدکنندگان زیادی ندارند، گزینه مناسبی برای هاست ارزان به شمار می‌روند. محدودیتی که در منبع‌های خصوصی مربوط به سرور مانند رم و فضا وجود دارد، سبب شده است تا قیمت هاست بسیار مناسب باشد.

تفاوت بین هاست ارزان و هاست حرفه ای در چه مواردی است ؟

خدمات مربوط به پشتیبان‌گیری

هنگام انتخاب یک شرکت طراح و توسعه وب، باید این نکته را در نظر بگیرید که شرکت خدمات پشتیبانی خوبی را به مشتریان خود ارائه دهد. پشتیبانی اولیه را اغلب شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان ارائه کنند. پشتیبان‌گیری در خصوص هاست ارزان با پشتیبان‌گیری اولیه تفاوت دارد و کمی مشکل‌تر است. به همین دلیل هرکسی توانایی ارائه آن را ندارد.
معمولاً افرادی که سرویس‌ها را بسیار ارزان در اختیار مشتری قرار می‌دهند، یا دور از محل موردنظر هستند و یا از تکنسین‌های کم‌تجربه بهره می‌برند. اغلب ارائه‌دهندگان سرویس، برای مشتریان این امکان را فراهم کردند که سایت را به پلن‌های بالاتر ارتقا دهند. در چنین زمانی، کاربران مابه‌التفاوتی را که در قیمت دو پلن وجود دارد به سرویس‌دهنده پرداخت می‌کنند. چنانچه سرویس شما این امکان را داشته باشد، می‌تواند به پلن‌های قبلی بازگردد. البته در صورت تمایل شما، امکان انجام این کار وجود دارد.

قابلیت اطمینان چه معنایی دارد؟

هنگامی که فکر تأسیس یک وب‌سایت به سرتان می‌زند، باید تمام جوانب آن را در نظر بگیرید. به طور مثال، باید حواس شما به این موضوع باشد که در صورت آفلاین شدن وب‌سایت، خسارت‌هایی که برای شما به بار می‌آید به چه مقدار است. در زندگی امروز، اغلب کسب‌وکارها برای توسعه بیزینس خود و جذب مشتریان، در اینترنت حضور فعالی دارند. حال اگر وب‌سایتی آفلاین شود، اعتبار ازدست‌رفته شرکت سبب ضرر مالی هنگفت کسب‌وکارها می‌شود.
بنابراین زمانی که سرویس‌ هاست خود را انتخاب می‌کنید، باید از سرورهای ارائه‌دهنده اطمینان حاصل کنید. زمانی که شرکت‌های نوپا و آنلاین شاپ‌های جدید برای راه‌اندازی سایت خود از هاست ارزان استفاده می‌کنند و بعداً نیز آن را ارتقا نمی‌دهند معمولاً مشکلاتی به وجود می‌آید. از آن جایی که این سرویس‌ها می‌توانند کسب‌وکار شما را به‌شدت تحت‌تأثیر قرار دهند، برای جلوگیری از ضررهای مالی شدید باید با ارائه‌دهنده در مورد قابلیت اطمینان گفت‌وگو نمایید. برای درک نکته‌ای که ما به آن اشاره کردیم، کافی است میزان هزینه‌ای را که در زمان آفلاین بودن سایت برای چند ساعت، متحمل می‌شوید را بلافاصله حساب کنید.

تفاوت بین هاست ارزان و هاست حرفه ای در چه مواردی است ؟

سرویس‌های ارائه‌دهنده میزبانی وب به طور معمول انواع گوناگونی از قابلیت اطمینان مانند "تضمین تأخیر کم" را به کاربران خود عرضه می‌کنند. بدین ترتیب، این اطمینان را می‌دهند که وب‌سایت آن‌ها همچنان آنلاین به فعالیت خود ادامه می‌دهد. استانداری که برای تضمین تأخیر کم در نظر گرفتند برابر با 99.5 تا 99.8 درصد است. این یعنی سرویس بین 363 تا 364 روز در سال قابلیت اطمینان را برای کاربران خود فراهم می‌کنند. ممکن است چند روزی از سال نیز برای ارتقا سرورها صرف شود. سرویس هاست ارزان قابلیت اطمینان را به مشتریان خود ارائه می‌کند.

امنیت هاست ارزان ‌قیمت چگونه است؟

امنیت یکی از ارکان مهم و کلیدی در اداره نمودن هر وب‌سایت است. زیرا سایت اطلاعات محرمانه و خصوصی مشتریان را در خود دارد. چنانچه وب‌سایتی که حاوی اطلاعات مشتریان است به ویروس دچار شود برای اطلاعات موجود در سایت بسیار مخرب است. چنین اتفاقی دید مشتریان را نسبت به سرویس تغییر می‌دهد از طرفی از لحاظ قانونی نیز مشکل‌ساز خواهد بود. ویروس‌ها گاهی مشکلات گسترده‌تری را به وجود می‌آورند. به طور مثال، چنانچه فردی بتواند به وب‌سایت دسترسی یابد می‌تواند یک نسخه جعلی از وب‌سایت موردنظر را در صفحات وب آپلود نماید.
بدین ترتیب به اطلاعات خصوصی مشتریان دست می‌یابد. این موضوع را اغلب در صفحات جعلی مربوط به بانک مشاهده کردیم. سارقان با دسترسی به اطلاعات افراد حساب‌های آنان را خالی می‌کنند. معمولاً سرویس‌های ارائه‌دهنده ‌هاست ارزان برای جلوگیری از هک شدن سایت‌ها اقدامات گوناگونی را انجام می‌دهند. با درخواست اسکن ویروس از سرویس‌های ارائه‌دهنده، می‌توانید مطمئن شوید که هاستی که شما استفاده می‌کنید به ویروس آلوده نیست.

عواقب آلوده شدن وب‌سایت به ویروس

اگر وب‌سایت شما به ویروس و آلوده شود و این موضوع توسط گوگل یا یک شرکت امنیتی تشخیص داده شود، متأسفانه سایت به بلک‌لیست افزوده می‌شود. سرویس‌های ارائه‌دهنده میزبانی نیز خدمات و سرویس‌های خود را فوراً قطع می‌کنند تا مشکلات به طور کامل برطرف شود. معمولاً سرویس‌هایی که میزبانی را ارائه می‌کنند، برای مواقع ضروری که سایت ویروسی می‌شود یک لیست می‌نویسند. بدین ترتیب، در صورت بروز چنین اتفاقی سریعاً برای برطرف‌کردن آن طبق برنامه پیش می‌روند.

تفاوت بین هاست ارزان و هاست حرفه ای در چه مواردی است ؟

بالابردن امنیت سایت‌ها
شما با استفاده از دو روشی که ذکر می‌کنیم، می‌توانید امنیت وب‌سایت را تا حدودی ارتقا دهید. سرویس شما باید حتماً از کنترل پنلی استفاده کند که لایسنس دارد. بک‌آپ گرفتن از اطلاعات نیز از نکات بسیار مهم در اداره یک وب‌سایت به شمار می‌رود. رمزنگاری پوشه‌ها اولین گام برای افزایش امنیت سایت شماست. پوشه‌هایی که در کنترل پنل وجود دارند، باید رمزگذاری شوند. این کار می‌تواند تا حدودی ورود هکرها به سایت را کمی سخت کند و امکان نفوذ به سایت شما را کاهش دهد. با استفاده از هاست ارزان نیز می‌توانید، این اقدامات را انجام دهید.
گواهینامه SSL دومین چیزی است که شما باید به آن توجه کنید. این کار به‌ویژه در وب‌سایت‌های تجاری امنیت سایت را افزایش می‌دهد. این گواهینامه از به سرقت رفتن اطلاعات موجود در سایت جلوگیری می‌کند. حفظ اطلاعات بسیار محرمانه، مانند شماره کارت بانکی افراد و رمز آن بسیار ضروری است. بنابراین در خصوص 2 مورد ذکر شده هرگز کوتاهی نکنید. چنانچه موارد اشاره شده را انجام دهید، در صورت بروز مشکل در سایت خیال شما از بابت انجام وظایف و اقدامات پیشگیرانه راحت است.

هاست حرفه‌ای و ارزان چه تفاوتی دارند؟

هاست ارزان معمولاً حافظه رم، فضا و سی‌پی‌یو کمتری نسبت به هاست‌های حرفه‌ای دارد. علت کمتر بودن قیمت آن نیز همین موضوع است. برخی از سایت‌ها در ابتدای فعالیت، به دلیل بازدید کم نمی‌توانند بودجه زیادی را صرف سرویس هاست نمایند به همین دلیل از هاست ارزان استفاده می‌کنند. البته این موضوع به شرطی خوب است که پس از رونق گرفتن سایت حتماً آن را به‌روز کنید.
هاست حرفه‌ای آپتایم بهتری را نسبت به هاست ارزان به مشتریان ارائه می‌کند. در سرویس‌های هاست ارزان ممکن است، برای کاهش هزینه‌ها از سخت‌افزارهای ضعیفی استفاده کنند، درصورتی‌که چنین اتفاقی برای هاست حرفه‌ای هرگز رخ نمی‌دهد. ممکن است به دلیل شلوغ بودن سرورها در هاست ارزان، در ارائه سرویس با کندی‌های لحظه‌ای روبه‌رو باشیم. این موضوع بسیار مشکل‌ساز و آزاردهنده خواهد بود.
در پایان اگر برای کسب و کار خود برنامه ریزی بلند مدتی دارید حتما اقدام به خرید هاست با کیفیت نمایید تا با خیال آسوده به فروش و مدیریت بپردازید.


نمایش دیدگاه ها (2 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز