خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


9. سیر تا پیاز سایت داری. ابزار وبمستر تولز گوگل و کاربرد آن

9. سیر تا پیاز سایت داری. ابزار وبمستر تولز گوگل و کاربرد آن
نویسنده : امیر انصاری
در ادامه آموزشهای قبلی مجموعه سیر تا پیاز سایت داری به اینجا رسیدیم که با ابزار گوگل وبمستر تولز یا در واقع ابزار سایت داری گوگل آشنا شویم. این ابزار یک ابزار بی نهایت مفید و سودمند است و در واقع از آن چیزهایی است که اساسا مشابه یا جایگزینی هم ندارد و الزاما باید از خود آن استفاده کنید. حالا بیایید ببینیم این ابزار چیست و چه کاربردی برای وبمسترها دارد.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارگوگل وبمستر تولز چیست؟


یکی از بهترین مکانهایی که می توانند برای سایت جذب مخاطب کنند موتورهای جستجو می باشند. و در صدر آنها موتور جستجو گر گوگل قرار دارد. برای هر وبمستری خیلی مهم است که بداند چه تعدادی از طریق موتور جستجوی گوگل وارد سایتش شده اند. گوگل وبمستر تولز این امکان را در اختیار شما قرار می دهد.

برای مشاهده این ابزار بر روی آدرس آن google.com/webmasters کلیک کنید. برای بهره مندی از این ابزار کافیست تا یک حساب کاربری گوگل داشته باشند. اگر ندارید همین الان یک حساب جیمیل باز کنید. بعد از اینکه وارد محیط وبمستر تولز شدید می توانید سایت یا سایتهایتان را در آنجا ثبت کنید. گوگل برای اینکه مطمئن شود مالک سایت مربوطه شما هستید یک فایل به شما می دهد و از شما می خواهد تا این فایل را در هاستتان آپلود کنید. و بعد بر روی لینکی کلیک کنید. بعد از بررسی و اطمینان از اینکه مالک سایت شما هستید امکانات این ابزار در اختیار شما قرار می گیرد.

معمولا یک مدتی طول می کشد تا گوگل آمار سایت شما را جمع آوری کند و بعد اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد، پس بعد از اینکه در اینجا سایتتان را ثبت کردید تقریبا 10 الی 15 روز صبر کنید و بعد دوباره به آن سر بزنید تا ببینید چه اتفاقاتی در این مدت افتاده است.

ابزار گوگل وبمستر تولز چه امکاناتی به من می دهد؟


این ابزار امکانات خیلی گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهد که در ادامه به برخی از مهمترین هایشان می پردازیم.

9. سیر تا پیاز سایت داری. ابزار وبمستر تولز گوگل و کاربرد آن . آموزشگاه رایگان خوش آموز

  • چند نفر از طریق گوگل وارد سایت شما شده اند
  • آمار ورودی های گوگل به تفکیک ماه، روز و ساعت
  • این افرادی که وارد سایت شما شده اند با جستجوی چه کلمات کلیدی وارد چه صفحاتی از سایت شده اند
  • هر کلمه کلیدی که منجر به جذب مخاطب برای شما شده است در چه رتبه ای در جستجوی گوگل بوده است مثلا در صفحه اول ، دوم، سوم و ... . و همینطور دقیقا در چه جایگاهی در آن صفحه بوده است.
  • این کلمات کلیدی کلا چند بار توسط کاربران جستجو شده است و چند بارش منجر به کلیک بر روی سایت شما شده است
  • و امکانات خیلی زیاد دیگری مثل تعداد لینک های سایر سایتها به سایت شما و ...

در مجموع مهمترین ویژگی این ابزار اینست که شما مدیریت کاملی بر آمار جذب مخاطب از طریق سایت گوگل و همینطور جزئیات مرتبط با آن را در اختیار خواهید داشت.

چه کار کنیم تا تعداد بیشتری با گوگل وارد سایت ما شوند


9. سیر تا پیاز سایت داری. ابزار وبمستر تولز گوگل و کاربرد آن . آموزشگاه رایگان خوش آموز

این موضوع اساسا خودش یک داستان خیلی طولانی و البته همراه با افسانه های بسیار زیادی در کنار آن دارد. اساسا ما یک بحثی داریم تحت عنوان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که طی این بحث شما باید یکسری کارهای استاندارد را در سایتتان رعایت کنید، اما از آنجا که این کارها تا حدودی مرتبط با تگ های html می شود، قبل از آن باید بدانیم خود این html چیست و به همین دلیل در آموزش بعدی کمی به این موضوع می پردازیم. در ادامه این داستان همراه ما باشید ...


آموزش قبلی : 8. سیر تا پیاز سایت داری. الکسا! الکسا! و بازهم الکسا!!!

آموزش بعدی : 10. سیر تا پیاز سایت داری. ناخنکی به html

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.