خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام
بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام ممکن است گاهی اوقات کمی مشکل باشد، در بیشتر موارد شما رمز عبور یا نام کاربری خود را فراموش می‌کنید. وقتی بازیابی مدت زمان بیشتری‌ طول می‌کشد، وضعیت بدتر شده و حساب شما برای همیشه حذف می‌شود. برای لحظه‌ای، فرض کنید هنگام فعال سازی مجدد حساب خود با مشکل مواجه شده‌اید. سپس چه خواهید کرد؟ حساب جدیدی می‌سازید؟ آیا حاضرید ریسک کنید و تمام فالوورهایی را که داشتید، از دست بدهید؟ اگر پاسخ شما منفی است، ما را همراهی کنید تا روش‌هایی را که برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام وجود دارد، را بیاموزید.

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2010 توسط کوین سیستروم و مایک کریگر تاسیس شد. این یک برنامه اشتراک‌گذاری عکس است که با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه اجتماعی تبدیل شده است. ایده اولیه اینستاگرام از کوین سیستروم بود که از محدودیت‌های پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی موجود ناامید شده بود. او می‌خواست پلتفرمی ایجاد کند که مردم بتوانند زندگی خود را از طریق عکس‌ها به اشتراک بگذارند.
معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

حال به موضوع اصلی می‌پردازیم:

روش اول: چگونه اکانت حذف شده اینستاگرام را با استفاده از موبایل خود بازیابی کنیم؟

مرحله 1: برنامه اینستاگرام را روی دستگاه خود راه‌اندازی کنید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

مرحله 2: اگر اطلاعات ورود معتبر را وارد کرده باشید، حساب اینستاگرام شما بلافاصله بازیابی می‌شود. در صورتی که اعتبارنامه نامعتبر وارد کرده‌ اید، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 3: اگر رمز ورود خود را به خاطر نمی‌آورید (در بیشتر مواقع این اتفاق می‌افتد)، روی گزینه Forgot Password کلیک کنید. پس از این به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد.

مرحله 4: نام کاربری و آدرس ایمیل خود را (که به حساب شما پیوند داده شده‌است) وارد کنید. اگر یک شناسه ایمیل معتبر وارد نمایید، پیوندی برای بازنشانی رمز عبور خود دریافت خواهید کرد.

مرحله 5: رمز عبور خود را با استفاده از لینک بازنشانی کنید و سپس رمز عبور جدید را وارد نمایید تا اکانت اینستاگرام قدیمی ‌تان فعال شود.

روش دوم: چگونه با استفاده از فیس بوک اکانت حذف شده اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

مرحله 1: اپلیکیشن لاگین اینستاگرام را روی گوشی (یا لپ تاپ) خود راه اندازی کنید و روی گزینه Log In With Facebook کلیک نمایید.

مرحله 2: در صفحه جدید، با استفاده از اطلاعات کاربری فیسبوک خود، وارد حساب کاربری‌تان شوید.

مرحله 3: در این مرحله رمز عبور جدیدتان را وارد و سپس روی کلمه Reset کلیک نمایید.

مرحله 4: حساب اینستاگرام خود را با استفاده از این اعتبارنامه‌ها به راحتی بازیابی کنید.

توجه!
فقط درشرایطی از این روش استفاده نمایید که قبلاً پروفایل فیسبوک خودتان را با حساب اینستاگرام خود پیوند داده‌اید.

در اینجا مایلم آموزش کسب و کار در اینستاگرام فرادرس را به شما معرفی کنم.


روش سوم: روش برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام با استفاده از اکانت ایمیل

مرحله 1: صفحه ورود اینستاگرام را در دستگاه خود باز کرده، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

مرحله 2: اگر نام کاربری خود را به خاطر نمی‌آورید، از شناسه ایمیلتان استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که ایمیلی که وارد می‌کنید، همان ایمیلی باشد که هنگام ایجاد حساب کاربری استفاده کرده‌اید.

مرحله 3: مرکز راهنمای اینستاگرام به زودی یک پیوند تأیید را در شناسه ایمیل شما برای اهداف احراز هویت ارسال می‌کند.

مرحله 4: روی پیوند ضربه بزنید و تأیید کنید که مالک حساب هستید.

مرحله 5: پس از دریافت تاییدیه از طرف شما، حساب اینستاگرام شما در عرض چند دقیقه بازیابی می‌شود.
معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

روش چهارم: چگونه اکانت حذف شده اینستاگرام را بدون اکانت ایمیل بازیابی کنیم؟

مرحله 1: صفحه ورود اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید و آخرین نام کاربری یا آدرس ایمیل شناخته شده را وارد نمایید.

مرحله 2: روی کلمه Forgot Password کلیک کنید.

مرحله 3: در صفحه بعدی، شماره موبایلی را که برای ایجاد حساب استفاده کرده‌اید، وارد نمایید.

مرحله 4: یک کد بازیابی در تلفن همراه خود دریافت خواهید کرد. کد را کپی کرده و در صورت لزوم در صفحه ورود وارد کنید.

مرحله 5: اکنون از شما خواسته می‌شود که یک رمز عبور جدید تنظیم کنید که بتوانید از آن برای بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام خود استفاده نمایید.

روش پنجم: چگونه با استفاده از دسکتاپ یا لپ تاپ اکانت حذف شده اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

مرحله 1: لاگین اینستاگرام را در مرورگر خود جستجو کرده یا لینک را وارد کنید.

مرحله 2: اعتبار ورود (نام کاربری و رمز عبور) معتبر خود را وارد کرده و حساب خود را به راحتی بازیابی کنید.

مرحله 3: اگر رمز عبور خود را به خاطر نمی آورید، روی گزینه Forgot Password کلیک نمایید.

مرحله 4: با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره موبایل معتبر خود برای بازنشانی رمز عبور خود هدایت می شوید.

مرحله 5: گزینه ای را انتخاب کنید که برای شما امکان‌پذیر باشد و به راحتی رمز عبورتان را با استفاده از یک پیوند، آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه بازیابی نمایید.

مرحله 6: از رمز عبور جدید برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام خود استفاده کنید.

نقض مکرر قوانین پلتفرم‌ها ممکن است منجر به حذف دائمی حساب شود.
کاربران باید اطمینان حاصل کنند که حساب‌هایشان محتوایی ارسال نمی‌کند که فعالیت‌های غیرقانونی، سخنان مشوق نفرت و تهدید علیه افراد یا جوامع خاص را تبلیغ نماید.


عدم فعالیت حساب
اینستاگرام هر حسابی را که طی دو سال استفاده نشده باشد، غیرفعال می‌داند.

استفاده از ابزارهای شخص ثالث
این پلتفرم استفاده از نرم افزار شخص ثالث را برای افزایش فالوور یا افزایش تعامل شما ممنوع می‌کند. اگر اینستاگرام متوجه شود که از برنامه‌ها برای تغییر شماره فالوور یا ایجاد نظرات بیشتر در زیر پست‌هایتان استفاده کرده‌اید، این برنامه می‌تواند دسترسی به حساب شما را محدود کند.

اکانت اینستاگرام به دلیل نقض شرایط حذف شد
اینستاگرام به اجرای قوانین سختگیرانه برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران مشهور است. اگر حسابی شرایط پلتفرم را نقض کرده باشد، بازیابی آن تقریبا غیرممکن است. با این حال، از آنجایی که دستورالعمل‌های متعددی وجود دارد، برنامه ممکن است به صورت اشتباهی حسابتان را حذف کرده باشد. در این شرایط برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام، دو روش مختلف وجود دارد.
معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

اگر هنگام تلاش برای ورود به سیستم، یک پیام پاپ آپ دریافت کردید که به شما اطلاع می‌دهد حساب کاربری شرایط اینستاگرام را نقض کرده است، از روش اول استفاده کنید. پس از اتمام فرآیند، حساب شما باید فوراً بازیابی شود. برای بازیابی حساب کاربری:

 • بخش "بیشتر بیاموزید" را در صفحه ورود به سیستم برنامه تلفن همراه خود فشار دهید. اگر حساب به اشتباه غیرفعال شده است، یک پیام پاپ آپ از شما می خواهد که با پلتفرم تماس بگیرید.
 • گزینه “لطفا به ما اطلاع دهید” را انتخاب کنید
 • برای نشان دادن اینکه آیا حساب شما برای مقاصد تجاری استفاده شده است، "بله/خیر" را انتخاب نمایید
 • اطلاعات شخصی خود را در قسمت های مورد نیاز وارد کنید
 • اگر در حال بازیابی یک حساب تجاری هستید، باید اسناد تجاری را برای تأیید ارسال کنید. اینستاگرام اکانت را دوباره فعال نمی‌کند مگر اینکه حداقل یک سند معتبر ارسال شود
 • درخواستتان را "ارسال" کنید

اگر اینستاگرام تشخیص دهد که حذف اکانت تصادفی بوده است، یک ایمیل با کد فعال سازی مجدد برای شما ارسال می کند. این پلتفرم معمولاً از کاربران می‌خواهد که به پیام خود با یک تصویر JPEG پاسخ دهند، جایی که یک تکه کاغذ حاوی کد را در دست دارند. اطمینان حاصل کنید که کد به وضوح قابل مشاهده باشد. اینستاگرام می‌تواند درخواست شما را در صورت ارسال یک تصویر شناسایی تار رد کند.

پس از تکمیل فرآیند، باید در عرض چند روز بتوانید به حساب خود دسترسی داشته باشید. پلتفرم ایمیل دیگری برای شما ارسال می کند تا به شما اطلاع دهد که موفق به برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام شده‌اید.

یک راه دیگر برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام شما این است که از پلتفرم بخواهید فعالیت اینستاگرام شما را بررسی کند و در تصمیم خود تجدید نظر نماید. برای انجام این کار:

 • برنامه اینستاگرام دستگاه خود را راه اندازی کنید.
 • مشخصات حساب خود را وارد کرده و روی کلمه "ورود به سیستم" ضربه بزنید.
 • اگر پلتفرم حساب شما را غیرفعال کرده باشد، پیامی روی صفحه خواهید دید. به شما اطلاع می‌دهد که حساب حذف می‌شود و 30 روز فرصت دارید تا درخواست بررسی را ارسال کنید.
توجه!
در صورتی که پلتفرم تصمیم خود را تغییر ندهد، «دانلود داده» را انتخاب کنید تا از اطلاعات اینستاگرام خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

 • روی «درخواست بررسی» کلیک کنید.

اینستاگرام در این شرایط دوباره بررسی خواهد کرد که آیا حساب کاربری قوانین پلتفرم را نقض کرده است یا خیر. در عرض چند روز به شما اطلاع داده می‌شود که اینستاگرام تصمیم خود را تغییر داده و تصمیم به بازیابی حساب شما گرفته است. توجه داشته باشید که برخی از کاربران چندین هفته برای دریافت پاسخ از پلتفرم منتظر مانده‌اند.

اکانت اینستاگرام توسط هکرها حذف شد

برای هدف قرار گرفتن توسط هکرها، نیازی به جمع آوری فالوورهای اینترنتی زیادی ندارید. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران پروفایل‌های اینستاگرام خود را عمومی نگه می‌دارند، هکرها راه‌هایی را برای به دست آوردن اطلاعات و استفاده از آن برای اهداف پلید یافته‌اند.

اگر مشکوک هستید که حساب شما هک شده است، از طریق صندوق ورودی ایمیل خود پیامی مبنی بر تغییر جزئیات حساب خود پیدا کنید. اگر این اعلان را مشاهده کردید، هکرها اطلاعات ورود به سیستم شما را تغییر داده‌اند، بنابراین نمی‌توانید از برنامه تلفن همراه برای بازیابی حساب استفاده نمایید.

هنگامی که هکرها حساب شما را حذف می کنند، اینستاگرام آن را به عنوان یک حذف دستی می‌بیند و برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام به صورت دستی غیرممکن است. می توانید با استفاده از همان آدرس ایمیل یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید، اما ممکن است مجبور شوید نام کاربری جدیدی انتخاب نمایید.

چگونه از حساب اینستاگرام در برابر هکرها محافظت کنیم؟

شما می توانید برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام خود اقداماتی را انجام دهید.
معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

 1. اولین مورد شامل تنظیم یک رمز عبور قوی می باشد. بهتر است برای هر یک از پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود یک رمز عبور متفاوت داشته باشید تا هکرها نتوانند تمام اطلاعات شما را کنترل کنند. همچنین می‌توانید از وب سایت How Strong Is My Password برای ارزیابی قدرت کد استفاده نمایید.
 2. یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای است. هر زمان که با یک دستگاه جدید وارد شوید، برنامه از شما می‌خواهد هویت خود را با استفاده از یک کد، تأیید کنید. برای تنظیم احراز هویت:
برنامه اینستاگرام را اجرا کنید. در قسمت «تنظیمات»، به «Security» بروید، سپس «Two-Factor Authentication» را فشار دهید و «Get Started» را انتخاب کنید. گزینه «پیام متنی» را انتخاب نمایید.

اینستاگرام از شما می‌خواهد شماره تلفن خود را وارد کنید، اگر قبلاً آن را به حساب خود متصل نکرده‌اید. پس از انجام این کار، روی «بعدی» کلیک کنید.

هنگامی که از یک دستگاه ناشناس وارد حسابتان می‌شوید، برنامه یک کد از طریق پیام متنی برای شما ارسال می‌نماید. تنها زمانی می‌توانید به حساب کاربری دسترسی پیدا کنید که کد امنیتی را تایپ کنید.

درخواست تجدید نظر برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

وقتی مطمئن شدید که هیچ یک از قوانین انجمن اینستاگرام را زیر پا نگذاشته‌اید، می‌توانید یک فرم درخواست تجدیدنظر ارسال کرده و درخواست کنید که پلتفرم حساب شما را بازیابی کند. می‌توانید این کار را با استفاده از رایانه شخصی یا برنامه تلفن همراه خود انجام دهید.

برای ارسال درخواست تجدید نظر به اینستاگرام از طریق اپلیکیشن موبایل:

 • برنامه اینستاگرام گوشی هوشمند خود را راه‌اندازی کرده و اطلاعات ورود به سیستم خود را وارد کنید.
 • رابط پیامی مبنی بر اینکه اینستاگرام اکانت شما را غیرفعال کرده است ایجاد می‌کند.
 • دکمه "بیشتر بیاموزید" را فشار دهید.
 • یک پنجره جدید ظاهر خواهد شد. به پایین بروید و روی «به ما اطلاع دهید» ضربه بزنید.
 • اگر حساب یک نمایه تجاری بود، «بله» را انتخاب کنید. برای یک حساب شخصی، روی "خیر" کلیک کنید.
 • مشخصات شخصی خود را طبق درخواست وارد کنید.
 • اگر در حال بازیابی یک حساب تجاری هستید، یک سند قانونی که عملکرد کسب و کار را تأیید می‌کند، پیوست نمایید.
 • برای ارسال درخواست تجدید نظر، "ارسال" را فشار دهید.

پلتفرم یک ایمیل حاوی یک کد بازیابی برای شما ارسال می‌کند. دستورالعمل‌های ذکر شده در ایمیل را دنبال نمایید. لازم است از خودتان با کد دست‌نویس قابل مشاهده که در ایمیل خواسته شده، عکس بگیرید. اینستاگرام معمولاً چند روز طول می‌کشد تا حساب‌های غیرفعال شده را دوباره فعال کند، اما گاهی اوقات ممکن است، این فرآیند تا چند هفته طول بکشد. توجه داشته باشید که اگر اکانت اینستاگرام را به صورت دستی غیرفعال کرده باشید، درواقع درخواست غیرفعال‌سازی ارسال کرده‌اید، اینستاگرام حساب شما را برای همیشه از پایگاه داده خود پاک می‌کند.
معرفی بهترین روش های برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

کلمات پایانی

برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام خود می‌توانید از روش‌های ذکر شده در بالا، استفاده کنید. هنگام بازیابی یک حساب، مطمئن شوید که از هیچ برنامه شخص ثالثی برای فعال کردن حسابتان استفاده نمی‌کنید، زیرا آنها از هیچ دستورالعملی پیروی نکرده و ممکن است حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. اگر در کار با اینستاگرام به مشکل برخورده‌اید، فرادرس آموزش صفر تا صد اینستاگرام را در اختیار شما قرار می‌دهد.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز