خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی — معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی — معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان
امروزه یادگیری زبان انگلیسی در بین خانواده ها مخصوصاً کودکان و نوجوانان رواج پیدا کرده است. حتماً می دانید که یادگیری زبان جدید نیاز به زمان کافی دارد یعنی در یک روز یا چند ساعت نمی توان زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را یاد گرفت. ما در پست دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی برای کسانی که می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت فشرده زبان انگلیسی را بیاموزند، منابع مهمی را معرفی خواهیم کرد. استفاده از اپلیکیشن های متنوع، فیلم های آموزشی، دوره های آنلاین و انواع کتاب ها که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت به یادگیری شما در سریع ترین زمان ممکن کمک خواهد کرد.

نکات لازم قبل از یادگیری زبان انگلیسی

اولین نکته در یادگیری زبان تعیین هدف است. آیا هدف از یادگیری زبان مهاجرت است یا سرگرمی؟ می خواهید ادامه تحصیل بدهید یا در آزمون خاصی شرکت کنید؟ چون شیوه و روش یادگیری در هر کدام متفاوت است. مشخص کردن هدف کمک می کند تا زودتر در مسیر موفقیت گام بردارید.

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

قدم دوم در یادگیری تعیین سطح زبان است. به این معنی که تعیین کنید زبان انگلیسی را از صفر شروع می کنید یا از سطح متوسط ادامه می دهید؟ یک موضوع مهم دیگر تعیین زمان یادگیری است. یعنی می خواهید آرام آرام مهارت های زبان انگلیسی را به دست بیاورید یا در مدت زمان کم به صورت فشرده آموزش ببینید. خیلی مهم است که نکات لازم را بررسی کرده و سپس یادگیری را شروع کنید.

همچنین می توانید با استفاده از فیلم های آموزشی فرادرس که در سطح های مقدماتی تا پیشرفته منتشر شده است زبان های خارجی را با توجه به علاقه خود به بهترین و آسان ترین شکل یاد بگیرید. این مجموعه آموزشی حاصل تجربه و تدریس چندین استاد در بیش از 250 ساعت است.


آشنایی با مهارت های زبان انگلیسی

مهارت های اصلی در زبان انگلیسی به چهار مرحله تقسیم می شود:

 1. Speaking
 2. Listening
 3. Reading
 4. writing
اولین مهارت در آموزش زبان انگلیسی، مهارت Speaking است. چیزی که ما انسان ها نیاز داریم و آن مهارت صحبت کردن است که در زبان انگلیسی Speaking می گویند. هرچقدر به زبان انگلیسی صحبت کنید باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. شاید در ابتدا کمی سختی داشته باشد اما تکرار آن باعث پیشرفت شما خواهد شد.. شاید بعضی از افراد از حرف زدن در جمع خجالت بکشند، راهکار ما به شما این است که می توانید در خلوت خود به انگلیسی صحبت و آن را ضبط کنید تا نقاط ضعف خود را شناخته و جهت رفع اشکالات اقدام نمایید.

دومین مهارت گوش دادن و شنیدن یا Listening است. از دیگر راه های افزایش دایره فرهنگ لغات از طریق شنیدن و توجه کردن است. دقت کنید که افراد چگونه کلمات و جملات را بیان می کنند. برای افزایش مهارت Listening می توانید به انواع آهنگ ها، اخبار، فیلم و سمینارها و سخنرانی ها گوش دهید و در جهت یادگیری استفاده کنید. همچنین گوش دادن به انواع پادکست ها و فایل های صوتی باعث می شود کلمات و جمله های مختلف را به زبان انگلیسی بشنوید و کم کم در این زمینه پیشرفت کنید.

سومین مورد از مهارت های زبان انگلیسی مهارت Reading یا خواندن است. این مهارت به شما کمک کند تا دایره واژگان خود را بالا ببرید و با کلمات ناشناخته که در متن هستند آشنا شوید. خواندن در مورد مطالبی که علاقمند هستید شما را تشویق می کند تا بیشتر مطالعه کنید و در مورد موضوعاتی که علاقمند هستید، صحبت کنید.

برای افزایش مهارت Reading می توانید از مطالعه کتاب های مورد علاقه خود شروع کنید. اگر در سطح مبتدی هستید می توانید از کتاب های کودکان شروع کنید که بیشتر از تصاویر استفاده شده است و می توانید با کلماتی که معنی آن را نمی دانید آشنا شوید.

آخرین مورد مهارت writing یا نوشتن است. این مهارت باعث می شود چیزهایی که یاد گرفتید را تمرین کنید و به اشتباهات بیشتر دقت کنید. می توانید برای افزایش مهارت writing خاطرات خود را در چند جمله بنویسید. با انجام این کار پیشرفت خود را در طول زمان مقایسه کنید. همچنین در وبلاگ های مختلف که به زبان انگلیسی است کامنت بگذارید و از طریق چت مکالمه داشته باشید. نت برداری نیز از دیگر راه های افزایش مهارت writing است. با این روش چیزهایی که یاد گرفتید را در زمان بیکاری مرور کنید.


نکات مهم برای یادگیری زبان آموزان به کمک اپلیکیشن

اگر قصد دارید زبان انگلیسی را به کمک اپلیکیشن ها و انلاین یاد بگیرید به نکات زیر توجه کنید:

 • دنبال کردن برنامه: داشتن یک برنامه روتین و منظم برای موفقیت در یادگیری زبان بسیار مهم است. داشتن برنامه کمک می کند که بفهمید مسیر درستی را انتخاب کردید یا نه. علاوه بر این تمرکزتان را افزایش می دهد.
 • تمرین کردن: تمرین کردن یکی از مهم ترین بخش های یادگیری زبان انگلیسی است. تمرین موثر و پیوسته یعنی حرکت صحیح در جهت اهداف. وقتی پایبند به اپلیکیشن و برنامه باشید و به صورت مستمر تمرین کنید، مهارت های خود را تقویت می کنید.
 • حفظ کردن انگیزه: اگر انگیزه و اشیاق خود را حفظ کنید برای مطالعه و یادگیری قدم مهمی برداشتید. زمانی که نکات مثبت را ببینید انگیزه لازم برای یادگیری زبان را به دست خواهید آورد.

اپلیکیشن Dolingo


دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

اپلیکیشن دولینگو یکی از اَپ های کامل . کاربردی در زمینه آموزش زبان های خارجی است. با سیستم عامل های ios، آیفون و اندروید سازگار است. به صورت رایگان قابل دانلود است. پس از اینکه زبان مورد نظر خود را انتخاب کردید می توانید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید و یا از سطح مبتدی شروع به یادگیری زبان کنید.

اپلیکیشن دولینگو دارای دوره های آموزشی مختلفی است که لغات زبان انگلیسی را در دسته بندی های مختلفی مثل حیوانات، لباس و غیره قرار داده شده است. با این اَپ می توانید لغات را با استفاده از تصاویر یاد بگیرید. همچنین می توانید به آموزش زبان در قالب بازی بپردازید. نظرات مخاطبین در مورد این برنامه مثبت است.

اپلیکیشن Memrise

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

دومین اپلیکیشنی که می خواهیم در دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی معرفی کنیم برنامه Memrise است که یادگیری زبان را برای زبان آموزان ساده و لذت بخش می کند. این برنامه زبان های مختلف مخصوصاً انگلیسی را به صورت فلش کارت آموزش می دهد. یعنی ابتدا آموزش می دهد و سپس از طریق آزمون سوال می پرسد.

طبق پاسخ به کاربر امتیاز داده می شود. اپلیکیشن Memrise در نسخه های اندروید و ios وجود دارد و کاربران می توانند با دانلود رایگان آن نسبت به یادگیری زبان اقدام کنند. رابط کاربری زیبا، رایگان بودن و مرور فراوان لغت از مزیت های این اپلیکیشن به شمار می رود. در بخش تنظیمات برنامه می توانید زمانی برای مرور تنظیم کنید که هر روز دقیقاً در زمان مشخص شده کلمات را یادآوری کند و از شما سوال بپرسد.

اپلیکیشن Drops Visual

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

اپلیکیشن Drops چهل و پنج زبان را پشتیبانی می کند که یکی از آن ها زبان انگلیسی است. در این اپلیکیشن سطح های مختلفی وجود دارد. هر کلمه ای که یاد می گیرید چندین بار تکرار می شود تا ملکه ذهنتان شود. اپلیکیشن Drops طوری طراحی شده است که کلمه را از طریق شکل یا از طریق سوالات چهار گزینه ای یا به صورت جابه جا کردن حروف می پرسد تا مطمئن شود که یاد گرفته اید.

در این برنامه محدودیت 5 دقیقه ای وجود دارد. طراح این اَپ معتقد است روزی 5 دقیقه آموزش زبان کاربر را خسته نمی کند و باعث اشتیاق وی در یادگیری می شود. drops در سال 2018 توانست عنوان اپلیکیشن برتر سال گوگل را کسب کند.

اپلیکیشن Hello English

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

برنامه رایگان دیگری که به شما معرفی می کنیم، hello english است. در این اپلیکیشن حدود 500 درس صوتی و تصویری و سرگرم کننده برای مکالمه و خواندن و نوشتن وجود دارد. همچنین دارای بیش تر از ده هزار کلمه انگلیسی است. مزیت مهم در این اپلیکیشن وجود تشخیص صدا است.

با این ویژگی می توانید مهارت تلفظ خود را به چالش بکشید. hello english در گوگل پلی در دسترس کاربران قرار گرفته است. این اَپ بالاترین امتیاز را در app store به دست آورده است. برای تقویت مهارت گفتاری و شنیداری در زبان انگلیسی یک اپلیکیشن جذاب و کاربردی به حساب می آید. از این برنامه می توانید به صورت آفلاین قابل استفاده کنید.

اپلیکیشن Learn English - 6000 Words

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

در ادامه معرفی دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی به مورد پنجم می رسیم. این اپلیکیشن برای تمامی سطوح ارائه شده است. بیشتر برای یادگیری لغت های انگلیسی استفاده می شود. یادگیری در این برنامه به صورت سرگرمی همراه با تصویر است. لغت های پرکاربرد زبان انگلیسی را می توانید در این برنامه یاد بگیرید. نحوه اموزش در این اپلیکیشن اینگونه است:

 1. لغات: کلمه ها به صورت تصویری، متن و تلفظ نمایش داده می شود.
 2. شنیدن و انتخاب کردن: برنامه کلمه ها را تلفظ می کند و کاربر باید کلمه های صحیح را انتخاب کند.
 3. تطبیق کلمه ها: باید کلمه ها و معنی کلمه ها را با یکدیگر مطابقت دهید.
 4. نوشتن واژه: تصویری را مشاهده می کنید و کلمه صحیح را تایپ می کنید.
 5. انتخاب تصاویر: معنی کلمه نمایش داده شده را در بین گزینه های مختلف انتخاب می کنید.

اپلیکیشن EF Hello

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

EF Hello اپلیکیشنی است که با هوش مصنوعی کار می کند. این اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی را آسان می کند. در این برنامه کاربر می تواند با هوش مصنوعی اپلیکیشن گفتگو کند. این برنامه دائماً در حال تغییر و آپدیت می باشد. آزمون های مختلف و متنوع وجود دارد که مهارت های شما را به چالش می کشد.

می توانید در آزمون های گرامر، لغت، خواندن، نوشتن، شنیدن شرکت کنید و سطح خود را بسنجید. این برنامه قصد دارد زبان انگلیسی را در قالب گفتگو به زبان آموز یاد دهد. محیط کاربری آن شبه پیام رسان ها طراحی شده است و کاربران می توانند از طریق هوش مصنوعی در برنامه چت کنند. این اپلیکیشن در بین کاربران پر امتیاز محسوب می شود.

اپلیکیشن Lingo Games - Learn English

با این اپلیکیشن می توانید از طریق بازی زبان انگلیسی را یاد بگیرد. بیش تر از یازده هزار کلمه انگلیسی وجود دارد. در این برنامه از طریق بازی و حدس زدن کلمات از سطح آسان تا سخت، زبان انگلیسی را یاد می گیرند.

اپلیکیشن Busuu

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

busuu نیز یکی دیگر از اپلیکیشن های رایگان برای یادگیری زبان است. در این اَپ کلماتی وجود دارد که در زندگی روزمره استفاده می شود همچنین با نمایش تصویر و پر کردن جای خالی و آموزش گرامر سعی دارد مفهوم و معنی هر جمله یا کلمه را به کاربر یاد دهد سپس با تلفظ صوتی کلمات را به زبان آموز آموزش می دهد.

در پایان هر درس آزمونی برای به چالش کشیدن اطلاعات شما گذاشته شده است. اگر به طور کامل با اپلیکیشن به پیش بروید مهارت های مکالمه شما را آنقدر بالا می برد که برای صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران نیازی به مترجم نداشته باشید. برای استفاده از busuu باید به اینترنت وصل باشید یا می توانید با پرداخت حق اشتراک ماهیانه درس ها را دانلود و سپس مطالعه کنید.

اپلیکیشن Learn English Elementary

دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی - معرفی 9 اپلیکیشن برای یادگیری زبان

پادکست ها با جایگاه ویژه ای که در بین رسانه ها پیدا کرده است ابزار خوبی برای یادگیری زبان هم به شمار می رود. اپلیکیشن Learn English Elementary مجموعه ای از پادکست ها است که برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید کمک بگیرید. مهارت های زبان انگلیسی خود را با گوش دادن به پادکست ها افزایش دهید.

با استفاده از پادکست، مهارت listening و speaking، یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی افزایش پیدا می کند. گوش دادن به پادکست روشی مناسب برای یادگیری زبان است و فواید زیادی از جمله تقویت زبان و افزایش اعتماد به نفس، انتخاب موضوعات متنوع، افزایش تمرکز حین مطالعه دارد. در حین گوش دادن به پادکست می توانید از نکات مهم یادداشت برداری کنید تا در زمان مناسب آن را مرور کنید.

کلام نهایی در مورد دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی

به پایان مطلب دانلود رایگان آموزش فشرده زبان انگلیسی رسیدیم. امیدواریم از مطالب گفته شده و منابع معرفی شده بهترین استفاده را بکنید. مهم ترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی این است که بعد از تعیین هدف اولین قدم را با اطمینان بردارید و فقط به موفقیت در آن راه فکر کنید. پس بدون هدر دادن وقت از همین الان که این پست را تمام کردید، شروع کنید. در همین راستا از فرادرس که بهترین مجموعه های آموزشی را در زمینه های مختلف علمی دارد، می توانید بهترین استفاده را بکنید. مجموعه فیلم آموزش زبان انگلیسی فرادرس در بیش تر از 170 ساعت و 47 عنوان آموزشی برای زبان آموزان علاقمند و فعال آماده شده است.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز