خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام

دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام
در این سری از پست‌های آموزشی شبکه‌های اجتماعی می‌خواهیم درمورد دي اكتيو موقت اينستاگرام صحبت کنیم و روش غیر فعال کردن پیج اینستا را قدم به قدم یاد بگیریم. قبل از هر چیزی بهتر است با چند نکته کوتاه اما مفید آشنا شویم و باهم، بایدها و نبایدهای دی اكتيو موقت اينستاگرام را بدانیم. با ما همراه باشید.

اینستاگرام چیست؟

امروزه همه ما با شبکه‌های اجتماعی آشنایی داریم و از بسیاری از آن‌ها استفاده می‌کنیم. در این بین اینستاگرام از محبوبیت بالایی برخوردار است و تبدیل به بزرگترین پلتفرم خارجی شده است که در بین ایرانیان محبوب شده است. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس و فیلم است که همانند دیگر اپلیکیشن‌ها ابتدا قابلیت‌های کمتری داشت اما به مرور زمان امکانات فراوانی به ان اضافه شد و همین دلیل موجب شده است هر روزه نسبت به قبل از طرفداران بسیار زیادی برخوردار باشد.

از جمله قابلیت‌هایی که به مرور زمان به اینستاگرام اضافه شده است می‌توان به آپلود ویدیوهای بیش از یک دقیقه، آپلود ریلز، پاسخ به پیام‌ها در دایرکت، لایک استوری و بسیاری امکانات دیگر اشاره کرد. از طرفی دیگر امکاناتی که از قبل در اینستاگرام وجود داشته‌اند اما بر خلاف حریم خصوصی کاربران بوده است به مرور زمان از اینستاگرام حذف شده‌اند. برای مثال امکان مشاهده پست‌هایی که توسط فالووینگ‌هایمان لایک می‌شد و یا کامنت گذاشته می‌شد توسط اینستاگرام حذف شد که با انتقادهای مثبت زیادی روبرو شد.

اینستاگرام همواره در مسیر پیشرفت خود و رضایت کاربران قدم برداشته است و شاید همین دلیل است که اینستاگرام را به یک غول در بین دیگر شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرده است.از طرفی قابلیت‌های زیاد اینستاگرام موجب شده کسب درآمد از این پلتفرم به کاری غیر ممکن نباشد و به همین دلیل بخث کسب درآمد از اینستاگرام تبدیل به یکی از کلمات کلیدی مهمی شده است که کاربران در اینترنت سرچ می‌کنند. به همین دلیل ما یک آموزش ویدیویی از فرادرس به شما معرفی می‌کنیم که بتوانید با استفاده از آن کسب و کار در اینستاگرام را یاد بگیرید.


گاهی ممکن است بخواهید اکانت خود را مدتی در اینستاگرام غیر فعال کنید و یا می‌خواهید بنا به دلایلی از فضای مجازی دور بمانید. به غیر فعال کردن اکانت، دي اكتيو موقت اينستاگرام می‌گویند. ممکن است این سوال هم برای شما به وجود بیاید که غیر فعال کردن یک اکانت ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد یا خیر؟ برای دانستن پاسخ این سوال ادامه همین مطلب را مطالعه نمایید.

چرا نباید پیج خود را غیر فعال کنیم؟

بنا به باور غلطی که در بین کاربران اینستاگرام به وجود آمده است، غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام هیچ ضرری برای پیج ندارد. برخی افراد به دلیل رعایت نکردن نکات امنیتی پس از دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام خود متاسفانه قادر به بازیابی آن نبوده‌اند و همین دلیل موجب شده است که برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند دی اکتیو کردن پیج اینستا موجب از دست رفتن پیج می‌شود. اما اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که برخی نکات وجود دارند که تنها با رعایت نکردن آنها احتمال از بین رفتن پیج وجود دارد. بنابراین اگر می‌خواهید پیج خود را غیر فعال کنید نگران نباشید و با خیال راحت فرآیند دي اكتيو موقت اينستاگرام را انجام دهید.
دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام

غیر فعال کردن اکانت اینستا مضر است؟

تنها عیب غیر فعال کردن پیج اینستاگرام در کم شدن آمار پیج‌های بیزینسی است که موجب از دست دادن آمار اینسایت پیج و وجود نداشتن تعامل در پیج است. عدم تعامل در پیج‌های بیزینسی و کریتور موجب کم شدن آمار اینسایت و وقوع یک فاجعه در پیج خواهد شد. بله! غیر فعال کردن پیج تا این حد برای یک پیج کاری مضر است و موجب از دست رفتن همه آمار می‌شود.

اگر در حوزه سئو اینستاگرام فعال باشید می‌دانید که بالا و پایین رفتن آمار پیج‌های کاری در بازدید پست و استوری و درآمد پیج تاثیر دارد و احتمال فلاپ شدن پست‌ها نیز وجود دارد. اگر پستی فلاپ شود نگران نباشید، اما اگر این اتفاق در سه پست متوالی رخ دهد می‌بایست طبق الگوریتم اینستاگرام تکنیک‌هایی را بر روی پیج پیاده سازی کنید تا موجب بازگشت آمار شود. به همین دلیل است که گفته می‌شود بهتر است پیج‌های کاری دي اكتيو موقت اينستاگرام را انجام ندهند زیرا بر آمار پیج تاثیر دارد.

از آنجایی که هر پست یک پیج بلاگری یا بیزینسی ممکن است چندین هزار فالور را به خود جذب کند بنابراین رفتار کاربران در یک پیج بیزینسی بسیار حائز اهمیت است و این قابلیت را دارد که درآمد شما از پیج را از این رو به آن رو ببرد. پس صاحبان پیج‌های بیزینسی سعی کنند تا حد امکان از دی اکتیو کردن پیج خودداری نمایند؛ چنانچه مجبور شدید پیج خود را دی اکتیو کنید، مطمئن شوید که قبل از فعال کردن پیج خود می‌توانید نکات امنیتی را رعایت فرمایید و پس از فعال کردن پیج نیز، به طور مداول فعالیت داشته باشید تا بتوانید آمار از دست رفته را جبران نمایید.

آیا دي اكتيو موقت اينستاگرام موجب از دست دادن فالور می‌شود؟

خیر! زمانی که یک پیج را دی اکتیو می‌کنید حساب شما به هیچ کاربری در اینستاگرام نمایش داده نخواهد شد بنابراین فالورهای شما قادر نخواهند بود شما را آنفالو کنند. البته افرادی که دي اكتيو موقت اينستاگرام را فعال می‌کنند یا پیج خود را حذف دائمی می‌کنند، اینستاگرام پیج این افراد را در دایرکت به صورت instagram user یا instagrammer نمایش می‌دهد. اینکه افراد از طریق دایرکت متوجه شوند که شما پیج خود را دی اکتیو کرده‌اید و بخواهند شما را آنفالو کنند به رابطه شما با فالورهایتان بستگی دارد.

البته احتمالات دیگری نیز وجود دارد، برای مثال ممکن است فردی با دیدن اکانت بدون پروفایل و نام کاربری instagram user، صرفاً از روی ناآگاهی پیج شما را آنفالو یا بلاک کند، زیرا برخی افراد که در زمینه شبکه‌های اجتماعی چندان فعال نیستند از این موارد می‌ترسند و فکر می‌کنند با لغو دنبال کردن یا بلاک کردن یک پیج دی اکتیو یا دیسیبل شده از پیج خود محافظت می‌کنند. بنابراین درست است که دی اکتیو کردن پیج موجب از دست دادن فالور نمی‌شود، چرا به طور قطعی نمی‌توان قول داد و رفتار فالورها را نمی‌توان پیش بینی کرد.

فرق بین دي اكتيو موقت و دائمی اينستاگرام

همانطور که از نام این دو پیداست، دي اكتيو موقت اينستاگرام موجب غیر فعال شدن موقت اکانت در اینستاگرام می‌شود به طوری که می‌توانید مجدداً در حساب خود لاگین کرده و به راحتی پیج را فعال کنید، اما دی اکتیو دائمی یا به عبارتی دیلیت اکانت اینستاگرام موجب حذف دائمی پیج شما می‌شود و دیگر نمی‌توانید حساب خود را مجدداً فعال کنید. قبل از حذف اکانت اینستاگرام یا دي اكتيو موقت اينستاگرام از شما پرسیده می‌شود که آیا واقعا می‌خواهید پیج خود را حذف یا غیر فعال نمایید یا خیر. بنابراین نگرانی بابت اینکه ممکن است به اشتباه به جای غیرفعل کردن پیج خود را حذف کنید، نداشته باشید.


نکات امنیتی مهم قبل از دي اكتيو موقت اينستاگرام

قبل از اینکه بخواهید پیج خود را غیر فعال کنید می‌بایست چند مورد امنیتی را بر روی پیج خود پیاده سازی کنید. رعایت کردن این موارد به امنیت پیج شما کمک می‌کنند و در صورتی که بخواهید پیج خود را فعال کنید از به مشکل خوردن پیجتان جلوگیری می‌کند. پس لطفاً به موارد زیر دقت فرمایید:

ایمیل و شماره تلفن خود را بر روی اکانت اینستاگرام خود فعال و تایید کنید

اگر اکانت خود را با ایمیل باز کرده‌اید، یک شماره تلفن فعال نیز بر روی حساب خود اضافه کنید؛ برعکس اگر با شماره تلفن حساب خود را ایجاد کرده‌اید یک ایمیل معتبر بر روی حساب خود فعال کنید. با این کار، احیاناً اگر پس از غیر فعال کردن پیج خود نتوانید مجدداً پیج را فعال کنید می‌توانید به کمک ایمیل و شماره تلفن همراه، پیج خود را بازیابی کنید.

از آیپی که همیشه برای اتصال به اینستاگرام استفاده می‌کردید برای غیر فعال کردن پیج خود استفاده کنید

قبل از دی اکتیو کردن حساب خود سعی کنید از یک آیپی که همیشه به طور ثابت با آن به اینستاگرام وصل می‌شوید استفاده کنید. این کار موجب خواهد شد هرگونه احتمالات که اینستاگرام به پیج شما مشکوک شود کاسته شود و از دی اکتیو نادرست پیج جلوگیری می‌گردد. بدین منظور سعی کنید استفاده از برنامه‌های تغییر آی پی جداً خودداری نمایید و تنها با آی پی ایران وصل شوید. این کار هنگام فعال کردن پیج دی اکتیو شده نیز توصیه می‌گردد.

از اطلاعات اکانت خود بک آپ بگیرید

قبل از دي اكتيو موقت اينستاگرام از اطلاعات اکانت خود نظیر نام کاربری، ایمیل، شماره تلفن و رمز پیج خود بک آپ بگیرید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید پیشنهاد می‌شود ابتدا به تغییر رمز خود اقدام نمایید و پس از آن که از رمز خود مطمئن شدید می‌توانید اقدام به غیر فعال کردن اکانت خود کنید.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو یا غیر فعال کنیم؟

برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام می‌توانید به دو روش از طریق مرورگر موبایل و کامپیوتر اقدام کنید. اما در هر دو روش می‌بایست به سایت اینستاگرام مراجعه کنید. بنابراین ابتدا وارد سایت اینستاگرام شوید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. به پروفایل خود بروید و بر روی گزینه Edit profile کلیک کنید.

دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام

در صفحه ویرایش پروفایل به پایین صفحه اسکرول کنید و بر روی گزینه آبی رنگ Temporarily disable my account کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه یک صفحه دیگر باز می‌شود. در این صفحه می‌بایست دلیل غیر فعال کردن پیج خود را انتخاب نمایید و سپس رمز پیج خود را وارد نمایید.

دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام

در ادامه باز اینستاگرام یک سوال از شما می‌پرسد که آیا مطمئن هستید حساب خود را غیر فعال کنید؟ در این جا گزینه YES را انتخاب نمایید.

دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام

با این راه ساده پیج غیر فعال می‌شود و از حساب اینستاگرام خود به صورت خودکار خارج خواهید شد.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را پس از دی اکتیو فعال کنیم؟

برای فعال کردن مجدد اکانت اینستاگرام خود تنها کافیست دوباره به اکانت خود لاگین نمایید، برای این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید:

  • لاگین از طریق سایت اینستاگرام
  • لاگین از طریق اپلیکیشن اینستاگرام
برای فعال کردن مجدد اکانت اینستاگرام خود می‌بایست به چند نکته بسیار مهم اهمیت دهید:

  • از VPN هنگام لاگین کردن استفاده نکنید.
  • از گوشی موبایل دیگری که دارای اپلیکیشن اینستاگرام است برای ورود به پیج استفاده نکنید و از گوشی خود اقدام به فعال کردن پیج نمایید.
  • اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید برای ورود، از رمزهای مختلف استفاده نکنید و از همان ابتدا با گزینه فراموشی رمز عبور اقدام نمایید.
  • اگر نام کاربری خود را فراموش کرده‌اید از ایمیل یا شماره‌ای که بر روی اکانت خود ثبت کرده‌اید استفاده نمایید.
  • بهتر است در همان روزی که اکانت خود را دی اکتیو کرده‌اید پیج خود را فعال نکنید.
  • اگر نکات بالا را هنگام ورود به حساب رعایت نمایید قطعاً مشکلی به وجود نخواهد آمد و پیجتان فعال خواهد شد.

نکات مهم پس از فعال کردن پیج دي اكتيو شده اينستاگرام

اگر به تازگی پیج خود را فعال کرده‌اید و بازدیدهای پیجتان پایین آمده است می‌بایست به چند نکته بسیار مهم توجه فرمایید تا از فلاپ شدن پست هایتان جلوگیری نمایید. ابتدا بهتر است بدانیم فلاپ چیست، پس با ما همراه باشید.

فلاپ چیست؟

ممکن است شما هم در برخی پیج‌ها، گلایه کردن ادمین یک پیج را دیده باشید که معمولاً موضوعی با این مضمون تکرار می‌کنند: پیجم فلاپ شده! اصلاً فلاپ چیست؟ چه زمانی فلاپ شدن رخ می‌دهد؟ اگر فالورهای پیج شما فعال هستند اما پست و استوری در صفحه Home یا خانه به آنها نمایش داده نمی‌شود، بنابراین می‌توان گفت که پیج فلاپ شده است. برای جلوگیری از فلاپ شدن پیج راه کارهای مختلفی وجود دارد که باید انجام دهید تا بعد از فعال کردن پیج دي اكتيو شده اينستاگرام خود، بتوانید از فلاپ شدن پیج جلوگیری کنید.
دي اكتيو موقت اينستاگرام + معرفی منابع آموزشی اینستاگرام

روش های جلوگیری از فلاپ شدن در اینستاگرام

یک پیجی که به تازگی فعال شده است باید بر روی فعالیت خود تمرکز و دقت داشته باشد تا بتواند از رخ دادن تاثیر منفی روی پیج جلوگیری کند. برای این کار بهتر است نکات زیر را به خاطر بسپارید و در پیج خود پیاده سازی کنید:

استفاده از تصاویر با کیفیت و استاندارد در پست و استوری


تصاویر و رسانه در شبکه‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردارند، به طوری که استفاده از تصاویر زیبا در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی کلید موفقیت هر پیجی است. اگر تولید محتوای اصولی برای اینستاگرام را بلد نیستید پیشنهاد می‌کنیم از آموزش زیر از فرادرس استفاده نمایید:


تعامل با فالورهای فعال پیج


یکی دیگر از مهم ترین نکات در بالا بردن پیج و جلوگیری کردن پیج از فلاپی تعامل با فالورهای پیج است. اگر این نکته را نمیدانستید یا به آن اهمیت نمی‌دادید، بهتر است از این پس توجه بیشتری بکنید و در استوری‌های خود با کاربران تعامل داشته باشید و یا پاسخ دایرکت و کامنت‌های مخاطبان خود را بدهید.

انتشار پست و استوری به صورت منظم


برنامه ریزی کنید و پست و استوری‌های خود را به صورت منظم انتشار دهید، این کار باعث می‌شود حتی اگر پیج شما از الگوریتم خارج شده باشد مجدد به الگوریتم بازگردد و آمار پیج بالا رود.

سخن آخر درمورد دي اكتيو موقت اينستاگرام

در این مطلب درباره دی اکتیو یا غیر فعال کردن پیج اینستاگرام صحبت کردیم و نکاتی درمورد بایدها و نبایدهای اینستاگرام ذکر شد. لازم است بدانید که اینستاگرام یک پلتفرم غیرقابل پیشبینی نیست و می‌توان با تجربه کردن برخی از الگوریتم‌های آن را متوجه شد. نکات ذکر شده در این پست نیز توسط کاربران زیادی تست شده است و پیشنهاد می‌شود شما نیز از آن‌ها استفاده نمایید. موفق باشید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز