خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس

بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس
اگر حتی کمی با تکنولوژی آشنا باشید می‌دانید که توانایی کار با برنامه ادیت عکس در حال حاضر یک نیاز اساسی است. دانستن این که هر کدام از نرم‌افزارهای مشهور موجود در بازار چه ویژگی‌های جذابی را دارند قطعا می‌تواند به شما در یافتن یک نرم‌افزار مناسب برای کسب‌وکار خودتان کمک کند. اگر گرافیست هستید و یا در آستانه تبدیل شدن به یک گرافیست قرار دارید قطعا به دنبال یک نرم‌افزار ادیت عکس مناسب هستید. در شرایط فعلی افراد بسیاری را دیده‌ام که برای ادیت کردن تصاویر از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از تلفن‌های همراه برای ادیت کردن تصاویر استفاده می‌کنند. قرار نیست که نرم‌افزارهای ادیت عکس برای همه یکسان باشد. هر شخصی باید بتواند به تناسب نوع فعالیت خود نرم‌افزار مورد نظر را انتخاب کند. از این رو در این مقاله سعی داریم به طور کلی به معرفی چند نرم‌افزار پرطرفدار در زمینه ادیت عکس بپردازیم.

چرا از فتوشاپ برای ادیت عکس استفاده نکنیم؟

برخی از عکاسان به یک ابزار سازماندهی قدرتمند نیاز دارند، برخی به افکت‌های خلاقانه و الهام‌بخش با یک کلیک نیاز دارند، برخی به نوعی کیفیت فنی نیاز دارند که تنها بهترین پردازش RAW می‌تواند ارائه دهد. و البته برخی به ابزارهای روتوش دقیق و ترکیب قدرتمندی نیاز دارند که فقط یک ویرایشگر عکس سنتی مانند فتوشاپ می‌تواند ارائه دهد. زمان زیادی طول نمی‌کشد تا بفهمیم که یک برنامه به تنهایی نمی‌تواند همه این نیازها را برآورده کند. البته برنامه ادیت عکس ادوبی شامل فتوشاپ و لایت روم می‌شود که زمینه‌های بسیار بیشتری را بین آنها پوشش می‌دهند. اما هنوز تعداد زیادی رقیب غیر ادوبی وجود دارند که می‌توانند در این زمینه حرف برای گفتن داشته باشند.

یادگیری هر کدام از این نرم‌افزارها نیازمند به آموزش است. اگر شما هم علاقه‌مند هستید که یک نرم‌افزار جدید را در این زمینه بیاموزید بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید. فرادرس از جمله مجموعه‌های آموزشی حرفه‌ای در این زمینه است. شما می‌توانید برای آموزش به این منبع مراجعه کنید و با مجموعه کاملی از آموزش‌های متنوع مربوط به نرم افزارهای گرافیکی و ادیت عکس مواجه شوید و یادگیری را شروع کنید.

معرفی بهترین برنامه ادیت عکس

همانطور که گفته شد تعداد زیادی برنامه ادیت عکس در زمینه‌های مختلف وجود دارد که استفاده کردن از هر کدام آن‌ها می‌تواند قدرت فوق‌العاده‌ای را در زمینه‌های کاری به شما بدهد. ما نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ و لایت روم را همیشه در بالای لیست خودمان قرار می‌دهیم. این موارد گزینه‌های بسیار خوبی هستند و میتوانید از آنها برای ادیت عکس استفاده کنید.

برنامه ادیت عکس فتوشاپ

بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس

نرم‌افزار فتوشاپ توانسته قدرتمند بودن را در کنار سادگی بیاورد. پشتیبانی آن از انتخاب‌ها، ماسک‌ها و لایه‌ها بی‌نظیر است، و آن را به ابزار انتخابی برای تصاویر ترکیبی پیچیده تبدیل می‌کند. در آخرین به‌روزرسانی‌های اکتبر 2021 Neural Filters و پوشش خودکار هوشمند به فتوشاپ اضافه شده است. این موضوع نرم‌افزار فتوشاپ را تبدیل به جایگزینی برای نرم‌افزار Luminar کرده است.

فتوشاپ علیرغم شهرتی که به پیچیدگی دارد، در واقع یک رابط کاربری بسیار تمیز و راحت را برای کاربران فراهم کرده است. در همین حال، لایت‌روم از سازماندهی تصاویر، ویرایش غیر مخرب، پردازش خام و جلوه‌های از پیش تعیین شده مراقبت می‌کند. لایت‌روم کلاسیک بهترین گزینه برای ویرایش معمولی «دسکتاپ» است، و در حالی که لایت روم فضای ذخیره‌سازی مبتنی بر ابر را ارائه می‌کند تا همه تصاویر شما را در همه جا و در هر دستگاهی در دسترس قرار دهد. البته این نرم‌افزار به فضای ذخیره‌سازی ابری 1 ترابایتی نیاز دارد که هزینه طرح عکاسی را دو برابر می‌کند. استفاده از فتوشاپ در بین گرافیست‌ها بسیار مرسوم است. معمولا افراد حرفه‌ای علاقه زیادی به استفاده از این نرم‌افزار دارند. علت اصلی آن هم عملکرد فوق‌العاده این نرم‌افزار است. ابزارها فوق‌العاده و تنظیمات این نرم‌افزار آن را در صدر لیست بهترین برنامه ادیت عکس قرار داده است.

Capture One

بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس

نرم افزار Capture یک برنامه فوق العاده برای ادیت کردن تصاویر مختلف است. قیمت این نرم‌افزار تقریبا دو برابر لایت روم است. این نرم‌افزار استفاده‌های مختلفی دارد و می‌توان از آن برای ادیت کردن تصاویر هم استفاده کرد. این نرم‌افزار نقاط قوت مربوط به خود را دارد و می‌تواند تا حد بسیار زیادی به شما در حوزه ادیت کردن عکس‌ها کمک کند. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید به راحتی اقدام به تصویر برداری از صفحه هم کنید که قابلیت فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آید. Capture One 2022 یک ویژگی جدید ادغام HDR را به ارمغان می‌آورد. این ویژگی فقط روی فایل‌های خام کار می‌کند اما بسیار موثر و طبیعی به نظر می‌رسد.

Capture One به جای ماژول‌های سبک لایت روم، در یک پنجره واحد کار می‌کند و دارای مجموعه‌ای از برگه‌های ابزار بسیار قابل تنظیم است. یکی از تفاوت‌های کلیدی، سیستم تنظیم محلی مبتنی بر لایه‌ها است که دیدن و ویرایش تغییرات در کارتان را بسیار آسان‌تر می‌کند، و این اکنون شامل ماسک‌های گرادیان خطی و شعاعی پارامتری است که می‌توانید بعداً آن‌ها را ویرایش کنید. اگر درگیر تولید فیلم‌های آموزشی هستید یا علاقه دارید که آموزش‌های متنی تولید کنید و در عین حال قدرت ادیت تصاویر را هم داشته باشید این نرم‌افزار به شما توصیه می‌شود.

Affinity Photo

بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس

نرم‌افزار Affinity Photo همان چیزی است که یک عکاس به آن نیاز دارد. قطعا همین موضوع آن را تبدیل به یک برنامه ادیت عکس فوق‌العاده تبدیل کرده است. استفاده از این نرم‌افزار ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید هر چه بیشتر و بهتر با آن کار کنید. Affinity Photo با قیمت مقرون به صرفه‌ای فروخته می‌شود، اما ابزارها و ویژگی‌ها و قدرت رقابت مستقیم با فتوشاپ را دارد. در Affinity Photo امکانات فوق‌العاده‌ای وجود دارد که استفاده از هر کدام از آن‌ها خالی از لطف نیست. با تمام این مسائل هنوز Affinity هیچ گونه ارتقاء هزینه‌ای دریافت نداشته است. از جمله اصلی‌ترین معایب این نرم‌افزار تنظیمات اولیه آن است. همچنین ظاهر این نرم‌افزار بسیار دلهره آور است و در اولین استفاده می‌تواند کمی مشکل‌ساز باشد. اما به طور کلی استفاده از این نرم‌افزار می‌تواند قدرت فوق‌العاده‌ای را به شما بدهد.

DxO PhotoLab

DxO PhotoLab جایگزین DxO Optics Pro قدیمی است و ابزارهای تنظیم محلی را از خرید نرم افزار Nik Collection توسط DxO اضافه می کند تا آن را به یک راه حل همه جانبه ویرایش عکس قدرتمندتر تبدیل کند. معمولا از پنجره PhotoLibrary برای مرور پوشه‌های تصویر، ایجاد پروژه‌ها و انجام کارهای اولیه فیلترینگ و خانه‌داری استفاده می‌شود، اما قدرت واقعی PhotoLab در پردازش خام فوق‌العاده، ابزار حذف نویز فوق‌العاده موثر DeepPRIME، تنظیمات تصویر محلی عالی و بسیار مؤثر، است. این نرم‌افزار در حقیقت یک ابزار پردازش دسته‌ای خام است که فایل‌های خام معمولی را به DNGهای خطی تبدیل می‌کند. برنامه‌های دیگر همچنان این فایل‌ها را به‌عنوان فایل‌های خام با فضای تونال و رنگی که انتظار می‌رود در نظر می‌گیرند، اما قبل از حذف موزاییک، کاهش نویز و اصلاحات لنز برتر بهتر است از DxO استفاده شود.
بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس

Nik Collection 4

این نرم‌افزار جدیدترین نسخه مجموعه مشهور نیک است و شامل هشت پلاگین جداگانه است که می‌توانند به عنوان برنامه‌های مستقل نیز استفاده شوند. Analog Efex Pro در جلوه‌های آنالوگ خانه فوق‌العاده است، در حالی که Color Efex Pro مجموعه بسیار قدرتمندی از فیلترها برای استفاده فردی یا ترکیب شده استفاده می‌شود. Silver Efex Pro بهترین افزونه دیجیتال سیاه و سفید تا کنون است و در این نسخه با رابط جدید و مدرن، گزینه جدید ClearView و نقاط کنترل انتخابی قدرتمندتر به روز شده است.
بهترین برنامه ادیت عکس + دانلود فیلم آموزش ادیت عکس

از کدام برنامه ادیت عکس باید استفاده کنید؟

افرادی که در حوزه مدلینگ فعالیت دارند عکس‌های زیبایی را از خودشان تهیه می‌کنند و سعی دارند که با انجام یک ادیت مناسب این تصاویر را زیباتر کنند. البته که نمی‌توان هر نر‌م‌افزاری را برای انجام این کار به کار برد. برای این که بتوانید بهترین نرم‌افزار را برای ادیت عکس‌های مورد نظر استفاده کنید باید ابتدا توانایی‌های خودتان در زمینه ادیت عکس‌ها بررسی کنید. قطعا اگر حرفه‌ای هستید فتوشاپ گزینه مناسبی برای شما است. اساسا مهم نیست که از جمله نرم‌افزاری در این حوزه استفاده می‌کنید بلکه مهم سطح توانایی و خلاقیت شما در حوزه ادیت است. شما باید قبل از شروع کردن کار ابتدا کمی آن را بررسی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. بعد از انجام بررسی باید ببینید که دقیقا به چه ابزاری احتیاج دارید.

برای مثال، DxO Photolab ممکن است تشخیص چهره نداشته باشد، اما بهترین کاهش نویز را در زمین و برخی از بهترین اصلاحات مبتنی بر دوربین و نمایه لنز را دارد. قطعا انتخاب کردن نرم‌افزار مناسب ممکن است کمی در ابتدا سخت باشد. برای این که راحت‌تر ابزار مورد نظر را پیدا کنید کافی است از قبل کمی با هر کدام از نرم‌افزارهای معرفی شده کار کرده باشید. با انجام این کار قطعا می‌توانید بهترین راه‌حل‌ها را ارائه دهید.

آیا میتوان ادیت عکس ها را به صورت آنلاین انجام داد؟

در این مقاله، ما فقط چند برنامه ادیت عکس قابل نصب را گنجانده ایم، اما عکاسان مبتدی ممکن است علاقه‌مند به استفاده از نرم‌افزارهای ادیت عکس آنلاین باشند. اغلب برنامه‌های ادیت عکس آنلاین رایگان هستند. Flickr و Google Photos به عنوان بزرگترین نرم‌افزارهای ادیت عکس شناخته می‌شوند. و هر دو می‌توانند تصاویر آپلود شده شما را به بهترین شکل ممکن ادیت کنند. قطعا استفاده از چنین نرم‌افزارهایی می‌تواند به شما در زمینه ادیت کمک زیادی کند. البته اگر قصد ادیت تصاویر به صورت آنلاین را دارید می‌توانید از وب‌سایت‌های مختلفی در این زمینه استفاده کنید. این بازه به حدی بزرگ است که حتی نرم‌آفزار ادوبی یک نسخه تحت وب را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده است. همچنین آخرین نسخه لایت روم دارای قابلیت‌های زیادی برای ویرایش عکس در نسخه وب خود است.

چطور ادیت عکس را به صورت حرفه ای یاد بگیریم؟

قطعا برای یادگیری ادیت عکس باید راه دور و درازی را طی کنید. به همین سادگی‌ها نمی‌توان ادیت کردن یک تصویر را آموخت. انجام این کار نیازمند به داشتن مهارت‌های مختلفی است. شما باید به تکنیک‌های مختلفی در حوزه نرم‌افزارهای متعددی داشته باشید تا یک ادیت موفق را انجام دهید. بهتر است برای یادگیری هر نرم‌افزاری به صورت جداگانه زمان مشخصی را صرف کنید تا نتیجه مناسبی را به دست بیاورید. قطعا صرف کردن این زمان می‌تواند شما را یک پله در حوزه ادیت کردن عکس بالاتر ببرد. اگر علاقه‌مند هستید که نحوه ادیت عکس را یاد بگیرید نرم‌افزارهای بسیار زیادی برای شما وجود دارد. اما بهترین منبع قطعا فیلم آموزشی است. اگر سری به آپارات بزنید قطعا فیلم‌های آموزشی بسیار زیادی را در رابطه با آموزش برنامه ادیت عکس مشاهده خواهید کرد.

بهتر است همیشه از نرم‌افزارهای ادیت عکس مناسب و حرفه‌ای استافده کنید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. قطعا می‌توان گفت که استفاده از نرم‌افزارهای ادیت عکس تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی تصاویر شما دارند اما استفاده از هر نرم‌افزاری نمی‌تواند مثمرثمر باشد. البته میزان مهارت شما نیز در این حوزه بسیار تاثیرگذار است و باید به آن دقت شود. اگر بخواهم توصیه‌ای را در رابطه با نوع ادیت شما داشته باشم بهتر است بگوییم که بعد از دیدن هر قسمت از فیلم آموزشی یک تمرین را برای خودتان انجام دهید و به عبارتی خودتان را به چالش بکشید. انجام این چالش می‌تواند به شما در حوزه یادگیری تا حد بسیار زیادی کمک کند.

قطعا انجام چالش‌ها در هنگام یادگیری یک سرمایه‌گذاری بزرگ است که برای آینده شما انجام می‌شود. بهتر است که ادیت‌هایی که توسط گرافیست‌های معروف انجام می‌شود نگاهی بیاندازید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. چنین بررسی‌هایی در حقیقت استفاده از تجربیات این افراد است و می‌تواند تا حد بسیار زیادی در حوزه کاری شما تاثیرگذار باشد.

سخن آخر در مقاله برنامه ادیت عکس

قطعا انجام ادیت تصاویر مختلف نیازمند به برنامه‌ مناسب است. اگر برنامه فتوشاپ را برای ادیت تصاویر انتخاب کرده‌اید بهتر است سری هم به دیگر برنامه‌های ادیت عکس بزنید. برنامه‌های متعددی وجود دارند که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و استفاده از آن‌ها خالی از لطف نیست. بهتر است حتما سری به آن‌ها بزنید تا بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورید. در این مقاله به طور کلی به معرفی 6 برنامه ادیت عکس پرداختیم؛ همچنین سعی داشتیم که یک راهنمای کامل را برای مسیر یادگیری ادیت عکس در اختیار شما بگذاریم. برای یادگیری ادیت عکس بهتر است که از فیلم آموزشی استفاده کنید.

در حال حاضر یکی از بهترین منابع برای یادگیری فرادرس است. در این منبع جامع آموزشی می‌توانید به راحتی به فیلم‌های آموزشی مختلفی دسترسی داشته باشید که بسیار باکیفیت و کاربردی هستند. اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات انتقادها و پیشنهادهای خودتان را با در میان بگذارید. شاد و موفق و پیروز باشید.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز