خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع
بر کسی پوشیده نیست که نیاز امروز جامعه و شهروندان هر کشور برای ارتباط با سایر افراد در کشورهای دیگر یادگیری زبان‌های خارجه است و چه اینکه چه زبانی را باید فرا بگیریم که بیشترین استفاده را در بین عموم جامعه و بین‌الملل دارد. زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان رسمی و جهانی شناخته می‌شود که نه فقط در حوزه تخصصی هر فردی می‌تواند به آن کمک کند بلکه برای ارتباط برقرار کردن با مردم کشورهای دیگر نیز بسیار کاربردی است. چه خوب است که یادگیری زبان انگلیسی را از کودکان و در سنین پایین شروع کنیم تا آنها بتوانند در سال‌های بعد از طریق یادگیری این زبان راحت‌تر با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آشنا کنیم تا آنها بتوانند رشد فکری و ارتباطی خوبی برای آینده خود کسب کنند.

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان اولویت دارد؟

خیلی از خانواده‌ها هستند که می‌خواهند که کودکان خود در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به سطح قابل قبولی برسند تا بعدها در این زمینه و آموزش یک زبان خارجی مشکلی نداشته باشند. البته بسیاری از کودکان در مدرسه‌های کشورمان آموزش زبان انگلیسی را شروع می‌کنند و تا حدی با این زبان آشنا می‌شوند ولی متأسفانه کیفیت یادگیری در این دوره‌های آموزشی به‌قدری نیست که بتوان گفت به درستی تمام موارد مورد نیاز یک زبان خارجی را یاد گرفته‌اند.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

به همین خاطر با تلفظ‌های صحیح لغات انگلیسی و املای درست کلمات به طور کامل آشنایی ندارند و قدرت لازم برای صحبت با این زبان را به‌دست نمی‌آوردند. به همین خاطر هرچند تلاش کنند که به زبان انگلیسی مسلط شوند ولی به خاطر ضعف سیستم آموزشی اعتماد به نفس لازم برای قرار گرفتن در یک محیط کاملاً انگلیسی برای صحبت کردن را ندارند. یکی از روش‌هایی که می‌توانیم به کمک آن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان را شروع کنیم استفاده از آموزش‌های آنلاین فرادرس است که کمک ویژه‌ای در این زمینه به کودک دلبند شما خواهد کرد.

می‌توان گفت که زبان مادری که کودکان با آن صحبت می‌کنند تأثیر زیادی بر روی نوع گویش زبان انگلیسی دارد و نمی‌تواند به آنها مهارت روش صحیح تکلم با یک زبان خارجی را بدهد. به این خاطر بسیار مهم است که از همان ابتدای کودکی از پایه با آنها کار شود که معمولاً از سنین 2 تا 8 را شامل می‌شود که کودکان در مهد کودک‌ها مشغول یادگیری هستند. از این طریق وقتی بزرگ‌تر می‌شوند دیگر مانند سنین بالاتر برای یادگیری زبان انگلیسی مشکل جدی نخواهند داشت و آموزش زبان انگلیسی برای آنها راحت‌تر خواهد بود زیرا یادگیری زبان خارجی برای سنین بالاتر مشکل‌تر خواهد بود. در ادامه می‌خواهیم با روش یادگیری اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بیشتر آشنا شویم و ابتدا می‌خواهیم درباره مزایای این نوع آموزش برای کودکان بیشتر بدانیم.

در اینجا مایلم مجموعه آموزش زبان انگلیسی فرادرس را به شما معرفی کنم؛ برای دزیافت این آموزش میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:


مزایای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به عنوان یک ابزار آموزشی عمل می‌کند که آنها می‌توانند با کسب یادگیری این علم گویشی، با آموزش‌های متنوعی دیگری که در زبان مادری وجود ندارد هم آشنا شوند و به همین خاطر دنیای دیگری به روی آنها باز خواهد شد. اگر برای کودکان خود می‌خواهیم آینده روشنی را رقم بزنیم مطمئناً باید از سنین کم شروع کنیم و برنامه ریزی خوبی برایشان داشته باشیم. در کنار تمام آموزش‌هایی که کودکان می‌توانند در سنین پایین داشته باشند یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان بسیار مهم است چون این امر برای کودکان تأثیر بیشتری خواهد داشت. البته با توجه به اینکه دوره‌های زندگی یک فرد از کودکی به نوجوانی و از نوجوانی به جوانی و همچنین از جوانی به میان‌سالی است، یادگیری زبان انگلیسی در کودکی به آنها کمک ویژه‌ای می‌کند تا دنیای اطراف خود به شکل دیگری ببینند. و لازم به گفتن است که قدرت یادگیری انواع مهارت‌ها برای کودکان و نونهالان در سنین پایین بسیار بیشتر و عمیق‌تر خواهد بود.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

یادگیری زبان انگلیسی مزایای مختلفی دارد از جمله اینکه زبان گویش مورد استفاده برای ارتباط افراد با یکدیگر است و کودکان با زبانی غیر از زبان مادری می توانند با همنوعان دیگر خود خیلی زود ارتباط کسب کنند و این باعث باز شدن راهی برای کسب موفقیت در نوجوانی و جوانی است.

برخی از مزایای دیگر یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان عبارتند از:

 • کودکان یادگیری بالاتری نسبت به سایر سنین دارند.
 • یادگیری چند زبان خارجی می تواند به درآمدزایی کودک در آینده کمک کند.
 • با آموزش زبان کودکان دید گسترده ای نسبت به جهان اطراف خود خواهند داشت.
 • کسب آموزش زبان برای کودکان فواید خوبی برای سلامت آنها دارد.
 • یادگیری زبان می تواند باعث ارتقاء و افزایش مهارت های ارتباطی کودکان شود.

نکات مهم برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

مانند هر آموزش دیگری یادگیری زبان انگلیسی برای نکات و ترفندهای خاص خود را دارد که قبل از آموزش باید به آنها دقت کنیم. در ادامه چند نکته مهم را برای کودکانی که می خواهند یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند می آوریم.

با برنامه ریزی پیش بروید

برای هرکاری که می خواهیم در آن به موفقیت برسیم داشتن یک برنامه ریزی خوب کمک می کنه تا بهتر ادامه مسیر را طی کنیم. برای اینکه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم باید با برنامه پیش برویم تا دچار سردرگمی نشویم و مسیر موفقیت را به درستی انتخاب کنیم. علاوه بر داشتن برنامه برای شروع یادگیری اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان باید تمرکز بالایی بر روی این این هدف داشته باشید.

مرتب تمرین کنید

لازمه یادگیری کامل هر آموزشی از ریاضیات گرفته تا زبان انگلیسی این است که به صورت مرتب تمری کنید. تمرین زیاد یکی از بخش های مهم برای یادگیری زبان انگلیسی است. تمرین باید موثر و مفید باشد و در جهت اهداف مشخص شده انجام شود. باید به طور مستمر تمرین کنید تا مهارت های مورد نیاز برای هر قسمت را کسب کنید. تمرین نه تنها باید برای کتاب ها و مطالب ارائه شده باشد بلکه باید به سایر منابع غیر از مواد آموزشی هم اختصاص داده شود.

نظرات دیگران را دریافت کنید

همیشه به دنبال کسب نظرات و بازخورد دیگران در مورد یادگیری تان باشید تا به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید. بازخورد از دیگران می تواند به شما یاد بدهد که چه چیزهایی را خوب انجام می دهید و چه چیزهایی را باید انجام دهید تا موجب تقویت بیشتر مهارت های شما شود.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

و همچنین به شما نشان می دهد تا بدانید بر روی کدام کدام قسمت ها به صورت دقیقتر کار کنید تا به هدف خود برسید.

با انگیزه بالا باشید

حفظ انگیزه برای کسانی که می خواهند علم جدیدی مانند یادگیری زبان را انجام دهند بسیار در امر آموزش موثر است و انگیزه بالا به شما کمک می کند که قدرت بالقوه بیشتری برای رسیدن به موفقیت داشته باشید. کسب انگیزه بالا می تواند اشتیاق شما را به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی بیشتر کند و به همین خاطر بیشتر تلاش خواهید کرد.

معرفی انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

در این بخش می خواهیم چند مورد از بهترین موارد اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را به شما معرفی کنیم تا برحسب سلیقه و با توجه به کیفیت هرکدام آنها را انتخاب کنید.

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس Faradars


اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

اولین نرم افزار کاربردی و آموزشی که برای آموزش کودکان در تمام سنین پیشنهاد می شود، اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس Faradars است. این نرم افزار توانسته است با تدریس دوره های متنوع و جذاب آموزش زبان انگلیسی، روش های یادگیری دستور زبان، لغات و واژگان، مهارت های خواندن و شنیداری را بصورت کامل آموزش دهد. اپلیکیشن فرادرس علاوه بر تدریس دوره های آموزش زبان انگلیسی، برای زبان های دیگری مانند ترکی استانبولی، آلمانی، فرانسوی، چینی و... هم آموزش های مدون و کاربردی ارائه کرده است. هم اکنون می توانید آخرین نسخه از این نرم افزار محبوب و پرطرفدار را از فروشگاه گوگل پلی (Google Play) دانلود و نصب کنید.


اپلیکیشن آموزش زبان دولینگو Doulingo


اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

این اپلیکیشن به عنوان یکی از محبوبترین و معروف ترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی معرفی می شود که با درس های سرگرم کننده و جذاب می تواند مسیر آموزش انگلیسی را برای کودکان جذاب کند. با یادگیری کامل و خوب مهارت های خواسته شده در این نرم افزار می توانید امتیاز بیشتری کسب کنید و به همین خاطر سطح شما بالاتر خواهد رفت. برخی از ویژگی های اپلیکیشن دولینگو عبارتند از :

 • محیط کاربری آسان و جذاب
 • کاملا سرگرم کننده
 • شیوه ارائه آموزش ها به شکل بازی
 • میزان کاربران بسیار بالا
 • دارای محبوبیت زیاد در جهان
 • استفاده در کلیه ی کلاس های درسی
 • دارای وبسایت ها و انجمن های فعال بالا

برای استفاده از این نرم افزار می توانید جهت دانلود اپلیکیشن اندرویدی به فروشگاه گوگل پلی و برای اپلیکیشن iOS به مارکت app store مراجعه کنید.


اپلیکیشن آموزش زبان رزتا استون

نرم افزار رزتا استون که در ابتدا به عنوان یک اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان معرفی شده بود بعدها زبان های دیگر را هم در خود برای یادگیری قرار داد.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

اپلیکیشن رزتا استون در حال حاضر بعنوان یکی از نرم افزارهای چند زبان خیلی خوب می توان برشمرد که ویژگی های جالبی در آن قرار داده شده است. از جمله این ویژگی ها مربوط به یادگیری زبان انگلیسی به همان صورتی است که زبان مادری را یاد گرفته ایم. در این نرم افزار آموزش می بینیم که بین اشیاء و کلمات وابستگی ایجاد کنیم تا لغات آنها در ذهن ما بهتر حفظ شوند. برخی از ویژگی های اپلیکیشن رزتا استون عبارتند از :

 • یادگیری کلمات و جملات به صورت کاربردی
 • مفید برای مکالمه انگلیسی و صحبت کردن
 • افزایش میزان تقویت تلفظ لغات
 • امکان نصب اپلیکیشن بر روی تلفن همراه، تبلت و لبتاپ

این اپلیکیشن را می توانید برای سیستم عامل های اندروید و iOS اقدام به نصب و اجرا کنید.

اپلیکیشن آموزش انگلیسی Hello English

نرم افزار Hello English در حال حاضر با بیش از 50 میلیون کاربر توانسته است در میان سال های 2017 و 2018 بعنوان برنامه های منتخب گوگل معرفی شود و در سال 2017 هم بعنوان بهترین نرم افزار هندی شناخته شود.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

در این اپلیکیشن می‌توانیم 475 درس‌نامه‌ی جالب برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کرد که با موضوعات متعددی می‌تواند شیوه فراگیری دستور زبان، صحبت کردن، خواندن، لغات و... را به ما آموزش دهد. از جمله ویژگی‌های مهم اپلیکیشن Hello English قابلیت آموزش آفلاین و بدون اینترنت می‌باشد و این نرم افزار جهت ترجمه، املا کلمات، شیوه دستور زبان و گرامر، مهارت خواندن و شنیدن می‌تواند با بازی‌های تعاملی برای آموزش کودکان مفید باشد. از عوامل مهمی که باعث شده اپلیکیشن فوق به‌عنوان بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان شناخته شود مربوط به ارتباط با اساتید و مدرسان زبان است. تمامی کارآموزان می‌توانند پاسخ سؤال‌های خود را از اساتید خود بپرسند و راهنمایی‌های لازم را از آنها بخواهند. اپلیکیشن Hello English را می‌توانیم به‌عنوان کامل‌ترین نرم افزارهای رایگان جهت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در نظر بگیریم که علاوه بر زبان انگلیسی آموزش زبان‌های دیگری مانند هندی، عربی، چینی، اردو و ... را در خود جای داده است.

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی Learnit

از جمله نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی که توسط برنامه نویسان و طراحان ایرانی توسعه داده شده است اپلیکیشن لرنیت است. این برنامه با بیش از 1 میلیون نصب فعال به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی در ایران شناخته شده است. در این نرم افزار که به روش GTM‌ آموزش انگلیسی داده می‌شود کلیه‌ی تدریس مفاهیم و ترجمه و تعاریف به زبان خود کارآموز و کودکان انجام خواهد گرفت و به همین خاطر این روش آموزش نه تنها برای کودکان بلکه برای سایر گروه‌های سنی هم مناسب است. کودکان با استفاده از این برنامه می‌توانند ادبیات انگلیسی را به خوبی درک کنند و بخوانند تا ساختار زبان خود را به پیش ببرند. کلیه‌ی مطالب آموزشی در این زبان به رویکردی طبقه بندی شده و متفاوت ارائه می‌شود.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان - راهنمای جامع

آموزش‌های دستور زبان و گرامر به صورت متنی و صوتی قرار داده شده است تا اگر استاد و کلاسی به صورت حضوری وجود ندارد بتواند محیط کلاس آموزشی را شبیه سازی کند. کارآموزان کودک با استفاده از بازی‌های تعاملی و جالبی که برای آموزش زبان انگلیسی در اپلیکیشن لرنیت قرار داده شده است می‌توانند مهارت‌های مکالمه و دایره لغات و کلمات انگلیسی خود را ارتقا دهند و البته که این روش جذاب یادگیری باعث شده است این اپلیکیشن را به‌عنوان یکی از پراستفاده‌ترین برنامه‌ها برای آموزش زبان انگلیسی در نظر بگیریم. این اپلیکیشن در حال حاضر تنها برای سیستم عامل و کاربران اندروید طراحی و تولید شده است و برای کاربران iOS هنوز ارائه نشده است.

جمع بندی درباره اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان


در این مقاله درباره‌ی اهمیت آموزش زبان انگلیسی در سنین پایین و برای کودکان توضیح دادیم و شما را با انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آشنا کردیم. جهت فراگیری دوره‌های زبان انگلیسی مناسب برای کودکان خود می‌توانید با آموزش‌های طبقه بندی و مدون فرادرس شروع کنید تا آنها بتوانند در سنین مناسب هرچه بهتر با این زبان بین‌المللی آشنا شوند.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز