خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی
دوستان، آیا می دانید بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته کدام است؟ بگذارید کمی واضح تر بپرسم. آیا نیاز به آموزش زبان انگلیسی دارید و خودآموز زبان مناسب خود را پیدا نمی کنید؟ آیا می خواهید مهارتتان را در مکالمه و گرامر زبان انگلیسی تقویت کنید؟ آیا وقت کافی برای رفتن به کلاس زبان را ندارید؟ نگران نباشید چرا که نرم افزارهای بسیاری برای آموزش اولیه یا پیشرفته زبان وجود دارد ولی مشکل اینجاست که همین زیادی تعداد اپلیکیشن های زبان انگلیسی، متأسفانه دانشجویان را دچار سردرگمی می کند. اغلب این نرم افزارها هزینه بر بوده؛ خطاهای نرم افزاری مکرر داشته و یا اصلاً جامع طراحی نشده اند.

ما به عنوان یک نیاز ضروری در این پست، چگونگی آموزش آسان زبان انگلیسی با 5 اپلیکیشن کاربردی را معرفی خواهیم کرد تا نه تنها در انتخاب اپلیکیشن دچار مشکل نشوید؛ بلکه در زمان و هزینه هایتان هم صرفه جویی شود.

مقدمه

دوستان عزیزم، آیا می دانستید که زبان انگلیسی یکی از ده زبان زنده دنیا است؟ با این که این زبان در رتبه دوم ایسِت قرار دارد؛ تعداد افرادی که به این زبان صحبت می کنند ۵۰۸ میلیون نفر هستند و زبان انگلیسی، زبان رسمی بسیاری از کشورها شناخته شده است. تقریباً به جرئت می توان گفت؛ به همین دلیل است که بیشتر نرم افزارها به زبان انگلیسی طراحی شده اند و مردم در سراسر دنیا به این زبان، مسلط هستند.

از جمله کشورهایی که در آن ها بیشتر مردم، زبان انگلیسی را به خوبی می دانند عبارتند از: انگلیس، استرالیا، بلیز، بوتسوانا، برونئی، کامرون، کانادا، اریتره، اتیوپی، فیجی، گامبیا، غنا، گویان، هند، ایرلند، پالائو، سومالی، سافاری، آفریقای جنوبی، لسوتو، لیبریا، مالزی، میکرونزی، نامیبیا، نائورو، نیوزیلند، سورینام، سوازیلند، تونگا، ایالات متحده، وناتو، زیمبابوه، پاپوآ نیو گینه، فیلیپین، ساموآ، سیشل، سیرالئون، سنگاپور، جزایر سلیمان، بسیاری از کشورهای کارائیب، زامبیا و غیره.

حال که تعداد عظیمی از مردم این زبان را مطالعه کرده و فراگرفته اند؛ توصیه می شود برای ارتباط با سراسر دنیا و آموزش انواع نرم افزار یا مطالعه مقالات هر کدام از ژورنال های برجسته دنیا، به زبان انگلیسی مسلط شوید. اگر می پرسید که این فرآیند، چگونه بدون صرف هزینه یا اتلاف وقت امکان پذیر است؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

شرایط استفاده از اپلیکیشن های یادگیری زبان چیست؟

دوستان عزیز، تا جایی که می دانید؛ زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است و بیشتر مردم از آن برای رونق کسب و کار یا پیشرفت علم و حتی سرگرمی استفاده می کنند. بنابراین، اصلاً مهم نیست که ما به یادگیری زبان علاقه داریم یا نه. برای هر کدام از افراد، راحت ترین کار برای تعامل بین المللی یادگیری زبان انگلیسی است. لابد شما هم مثل هزاران فرد دیگر این بهانه ها را در ذهن تان مرور خواهید کرد که اولاً وقتش را ندارم و دغدغه هایم اجازه نمی دهند. دوماً دلیلی ندارد؛ برای یادگیری زبانی که از دوران کودکی، در مدرسه ها یادمان داده اند؛ هزینه صرف کنم و همان میزان اطلاعات، کارم را راه می اندازد.

در رابطه با آنچه که تا به اینجای پست بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته گفته شد؛ باید به اطلاع تان برسانم که نه عزیزان! متأسفانه اگر با این بهانه ها خودتان را توجیه می کنید؛ کاملاً در اشتباه هستید. آنچه که در دوران مدرسه و دانشگاه آموخته اید؛ لازم است ولی برای برقراری یک تعامل توانمند، کافی نیست.

اگر دانستن قواعد زبان و صحبت کردن به زبان انگلیسی را یک مهارت فرض کنید؛ اپلیکیشن های موبایلی طراحی شده اند که به شما عزیزان کمک می کنند تا در هر زمان و هر مکان که مشتاق بودید؛ بدون هیچ گونه محدودیت یا حتی شرایط خاصی با صرف حداقل هزینه، این مهارت را تقویت کرده و باور کنید؛ این هزینه ها به قدری ناچیز هستند که در مقابل سایر هزینه هایتان گم می شوند.

مزایای پلتفرم های یادگیری زبان انگلیسی

کاملاً واضح و روشن است که هر پلتفرمی قبل از ارائه، با آزمایشات میدانی گسترده تست شده و با پوشش دادن اهداف خاصی، به بازار مخاطبان عرضه می گردد. امروزه با گسترش ترافیک های شهری و هزینه های رفت و آمد، تمایل افراد به یادگیری غیرحضوری بیشتر شده و به همین ترتیب، نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی بیشتر از پیش محبوب واقع شده اند.

بنده به عنوان یک فرد دو شغله، همواره با کمبود زمان مواجه هستم و می توانم بگویم که امکان شرکت در کلاس حضوری برای من تقریباً غیرممکن است. چرا که با وجود دغدغه های فراوان، حتی در مهمانی های ضروری هم به سختی می توانم حاضر شوم. اینجاست که اپلیکیشن یادگیری زبان، برای من بولد می شود. زیرا در هر ساعت از شبانه روز که بخواهم؛ می توانم وارد آن شده و شروع به مطالعه کنم.

برای خود من، گاهی پیش می آید که حتی جلساتی که در آن ها شرکت کرده ام هم برایم کسل کننده می شود و برای فرار از آن شرایط، بدون محدودیت مکان می توانم از آن پلتفرم استفاده کنم. بنابراین پلتفرم یادگیری زبان، مشکل زمان و مکان مرا حل می کند. قطعاً شما هم مثل من، از این 3 فاکتور تضمینی نرم افزار یادگیری، لذت خواهید برد.

باید به اطلاع تان برسانم که اپلیکیشن های یادگیری زبان، اکثراً رایگان بوده و گاهی در سطح پیشرفته با هزینه های اندک، قابل تهیه هستند. بنابراین با توجه به شرایط هر کاربر، بسیاری از زبان آموزان به این اپلیکیشن ها روی آورده اند. اصلی ترین تفاوت بین اپلیکیشن یادگیری زبان و کلاس درس این می‌تواند باشد که، ممکن است بعضی دانشجویان از این که اشتباهاتشان توسط استاد و در حضور جمع اصلاح شود، خجالت بکشند. این در حالی است که در نرم افزارهای یادگیری زبان آموز به تنهایی قادر به رفع ایراد و اشکال خود خواهد بود.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

پیش نیازهای استفاده از اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی

دوستان عزیزم، توجه داشته باشید که لازمه یادگیری هر علمی، علاقه به آن علم است. اگر علاقه به یادگیری زبان دارید؛ استارت بزنید. درغیر این صورت، پیشنهاد می کنیم از یک مترجم استفاده کنید. حال که با علاقه مراحل را دنبال می کنید، باید بگویم که ممکن است با استفاده از اپلیکیشن های پیشنهادی، از فضای رقابتی کلاس درس دور بمانید. بنابراین، توصیه می شود که قبل از شروع، با دوستان تان تشکیل تیم دهید تا به صورت رقابتی و برنامه ریزی شده پیش رفته و بازخورد تهیه کنید.

نکته مهم دیگر، این است که اولاً برای استفاده از هر کدام از این اپلیکیشن ها باید سیستم تان متصل به اینترنت باشد. بنابراین، پیشنیاز اصلی مطالعه با اپلیکیشن های یادگیری، اینترنت است. دوماً همان طور هم که قبلاً هم گفته شد، باید به حروف الفبای انگلیسی مسلط بوده و حداقل در سطح مبتدی، گرامر را آموخته باشید. اگر به این سطح از پیشنیازهای آموزشی مسلط نیستید، پیشنهاد می کنیم قبلاً مقدمات آموزش زبان را از طریق ویدئوهای آموزشی مطالعه کرده و خود را آماده استفاده از اپلیکیشن های آنلاین یادگیری زبان نمایید. نکته آخر این که، در همین ابتدا، آویزه گوشتان کنید که در هر مرحله، تمرین فراموش نشود.

اگر نمی دانید کدام آموزش های ویدیویی می توانند مفید واقع شوند، نگران نباشید! در اینجا می خواهیم منبع بزرگی از آموزش ها را به شما معرفی کنیم که فرادرس نام دارد. همه آموزش های زبان این مجموعه در لینک زیر قرار گرفته اند. برای دریافت مجموعه آموزش زبان انگلیسی فرادرس می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


معرفی 5 مورد از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

دوستان و همراهان گرامی، به اصلی ترین بخش مقاله بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته رسیدیم. در این مرحله 5 مورد از کاربردی ترین و محبوب ترین اپلیکیشن های اختصاصی یادگیری زبان انگلیسی را به حضورتان معرفی خواهیم نمود.

1- اپلیکیشن DROPS visual language learning

این اپلیکیشن، یک اپلیکیشن تصویری و مفرح، مخصوص بزرگسالان می باشد که به روش بازی و سرگرمی، فرآیند یادگیری را برای زبان آموز، جذاب تر می کند. اپلیکیشن DROPS از تاریخ ارائه تاکنون، امتیاز 4/7 گوگل پلی را دریافت نموده است. به طوری که، بیش از 5 میلیون بار دانلود شده و امروزه، در سال 2022 در لیست نرم افزارهای برگزیده گوگل قرار گرفته است.

تفاوت اصلی این نرم افزار با دیگر پلتفرم ها این است که در بخش Speaking، بیش از 90 درصد پلتفرم های موجود، لهجه آمریکایی زبان انگلیسی را پشتیبانی نمی کنند ولی پلتفرم DROPS بدون هیچ محدودیتی امکان استفاده از این اپلیکیشنشن را برای کاربران خود، فراهم نموده است.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

این اپلیکیشن کاملاً رایگان بوده و با تکیه بر این نکته که حافظه بصری 10 برابر قوی تر از حافظه نوشتاری عمل می کند، طراحی شده است. ازجمله نقاط قوت این اپلیکیشن، می توان به این نکته اشاره کرد که 48 زبان رسمی، اعم از: پرتغالی اروپایی، اسپانیایی کاستیلی، کره ای، ژاپنی، عربی و غیره را پوشش می دهد و زبان آموز در حین استفاده، می تواند چند زبان را به صورت همزمان، بیاموزد.


افراد با سطح علمی مبتدی تا متوسط، می توانند این پلتفرم را بر روی گوشی های با سیستم عامل اندورید و ios نصب کرده و از آن برای آموزش واژگان، گرامر و تقویت مکالمه به دو لهجه آمریکایی و انگلیسی استفاده کنند. فراموش نشود که اپلیکیشن DROPS از حالت سوایپ برای پاسخ دادن به سوالات زبان آموز استفاده کرده و نه تنها، قابلیت بازخورد دارد؛ بلکه پیشرفت های زبان آموز را در قالب اطلاعاتی، ثبت کرده و برای مقایسه های بعدی بایگانی می نماید. برای استفاده از این اپلیکیشن، کافی است به ترتیب زیر، نام آن را در گوگل پلی سرچ کرده و اقدام به نصب آن کنید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

2- اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

این اپلیکیشن آموزشی، یک پلتفرم ویدئو محور بوده و در قالب کتابخانه آموزش های ویدئویی با امکان تعیین فیلترهای خاص و جستجو در بین صفحات آن، بیش از ۱۹۰۰۰ ساعت آموزش ویدئویی را در اختیار کاربران مبتدی تا پیشرفته، قرار می دهد. به نحوی که آموزش‌های کاربردی و وبینارها به صورت دسته‌بندی شده در اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس قرار گرفته و علاقمندان به استفاده از آن ها، می توانند با ثبت نام و ورود به حساب کاربری، به دو روش رایگان یا با شارژ حساب شخصی از آن ها استفاده کنند.

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس در گوگل پلی امتیاز 4/6 را از کاربران خود کسب کرده و قابل نصب بر روی انوع گوشی های موبایل می باشد. البته این نکته هم ناگفته نماند که اپلیکیشن فرادرس، علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان های مهمی همچون فرانسوی، آلمانی، ترکی، چینی و کره‌ای را هم پشتیبانی کرده و به کاربران علاقمند این فرصت را می دهد که با یک تیر دو نشان بزنند.

برای دانلود و نصب اپلیکیشن فرادرس می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.


3- اپلیکیشن Learn english - 6000 essential words

جانم برایتان بگوید که بعضی از افراد با گرامر زبان انگلیسی هیچ مشکلی ندارند و فقط می خواهند که دایره لغات خود را گسترش دهند. برای این افراد، پلتفرم 6000 Essential Words را آورده ایم. این اپلیکیشن در گوگل پلی، امتیاز 4/7 را کسب کرده و بیش از یک میلیون بار دانلود شده است که این میزان تعداد دفعات نصب، آمار قابل توجهی است.

این اپلیکیشن هم از روش حافظه بصری و با ارائه تصاویر و فلش کارت مجازی، به آموزش زبان انگلیسی می پردازد. قابل نصب بر روی سیستم عامل های اندروید بوده و این مژده را به شما عزیزان می دهم که این پلتفرم تمام سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته را پشتیبانی می کند. بنابراین بدون هیچ نگرانی می توانید از این نرم افزار جامع استفاده کرده؛ کلمات و موضوعات آموخته را با فلش کارت ها، آزمون ها، تست های شنیداری مرور نموده و خود را با انواع گیم های آموزشی سرگرم کنید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

4- اپلیکیشن Learn English Conversation

این اپلیکیشن را برای افرادی که می خواهند به کشورهای اروپایی سفر کنند؛ آورده ایم. معمولاً برای این افراد، مهم است که زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کنند. در این پلتفرم امکان مکالمات مستمر روزانه فراهم شده است به نحوی که شما در استفاده از این نرم افزار، می توانید با دیگر کاربران برای یادگیری هر چه آسان تر زبان انگلیسی چت و گفت و گو کرده؛ مکالمات تان را با ویدئوهای جذابی همراه نموده و کلماتی که مشکل یاد می گیرید را علامت گذاری کنید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

دوستان عزیز، جالب است بدانید که در استفاده از این نرم افزار، حتی زمانی که احساس بی حوصلگی می کنید هم می توانید با انتخاب بازی مورد علاقه تان، نه تنها از حالت از بی حوصلگی خارج شوید؛ بلکه لغت جدیدی هم آموخته و از تلف شدن وقتتان جلوگیری نمایید. نکته جالب دیگر این که این نرم افزار از مجموع 5 امتیاز گوگل 4/9 امتیاز را به خود جلب کرده و محبوب کاربران واقع شده است. بنابراین استفاده از آن را برای شما عزیزان هم توصیه می کنم. با جستجو کردن نام این اپلیکیشن در گوگل پلی، از صفحه زیر می توانید وارد قسمت نصب برنامه شده و استفاده از آن را شروع کنید.


5- اپلیکیشن English for kids

دوستان و همراهان گرامی، این همه از اپلیکیشن های مربوط به افراد بالای 12 سال صحبت کردیم. اکنون وقت آن رسیده که یک اپلیکیشن برای افراد زیر 12 سال را معرفی کرده و این عزیزان را از یاد نبریم. پلتفرم English for kids با استفاده از انواع بازی‌ها،‌ تصاویر جذاب و صداهای ضبط شده به کودکان کمک می کند تا با دیدن تصاویر مختلف و شنیدن تلفظ کلمات،‌ زبان انگلیسی یاد بگیرند.

در این پلتفرم الفبا، اعداد، رنگ‌ها، میوه‌ها، سبزیجات، غذاها، وسایل آشپزخانه، روزهای هفته، ماه‌های سال، حیوانات، پرندگان، لباس‌ها، وسایل اتاق خواب، وسایل اتاق پذیرایی، مدرسه، ورزش‌ها، بخش‌های مختلف بدن، شغل‌ها و غیره به کودکان آموزش داده می شود. این اپلیکیشن در گوگل پلی امتیاز 4/7 را کسب کرده است.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته + معرفی منابع آموزشی

کلام آخر در رابطه با بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

مخاطبین گرامی، خسته نباشید! به انتهای این مقاله رسیده ایم. آنچه که به عنوان اپلیکیشن خودآموز زبان انگلیسی، به حضورتان معرفی کردیم؛ نیاز شما در آموزش لغات، تقویت گرامر و در کل توانایی ارتباط با دیگران و مکالمه به زبان انگلیسی را برطرف می کند. شما هم در هر گروه سنی و هر سطح علمی که هستید می توانید از اپلیکیشن مخصوص به خود، استفاده کنید. از این که نظرات خود را با ما در میان می گذارید؛ از شما متشکریم.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز