خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟
اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به دنبال بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی هستند، این پست مخصوص شماست! این یک حقیقت است که امروزه همه چیز را می‌توان در داخل یک گوشی تلفن همراه هوشمند پیدا کرد، حتی کلاس های آموزش زبان و یا حتی دوره های مختلف آموزشی که بیشتر آن ها در اینترنت وجود دارند اما عدم دسته بندی خوب باعث شده دسترسی به این منابع کمی سخت باشد!

بیایید قبول کنیم که بیشتر ما این روزها نسبت به قبل کمی تنبل شده ایم و از وقت با ارزش خود برای کاری مانند یادگیری زبان انگلیسی استفاده نمی‌کنیم. اما باید برای خود هدف تعیین کنید و همچنین تنبلی را کنار بگذارید و در کنار معرفی لیستی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی از روش هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد استفاده کنید تا بهترین نتیجه را در یادگیری زبان انگلیسی دریافت کنید.

چرا زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

آیا می‌دانید تنها زبانی که در سر تا سر دنیا کاربرد دارد و به عنوان زبان بین المللی شناخته شده، کدام است؟ پاسخ ساده است! زبان انگلیسی با دارا بودن میلیون ها Speaker جزو زبان هایی است که بیشترین افراد به آن زبان تکلم می‌کنند. علاوه بر آن با انتخاب زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، از همه جای دنیا درخواست برای یادگیری این زبان برای افراد غیر انگلیسی زبان مشاهده می‌شود. طبیعی است که در آموزش و پرورش ایران نیز زبان انگلیسی به عنوان یکی از دروس مهم دوره اول و دوم دبیرستان تدریس می‌شود، اما در حقیقت این آموزش ها کافی نیستند.

یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟

متاسفانه آموزش هایی که تا به حال استفاده کرده ایم غیر استاندارد بوده و موجب دلزدگی و فرّار بودن زبان انگلیسی شده است. برای جلوگیری از این اتفاق می‌بایست روش خود را عوض کنیم و از راه های جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم. در حقیقت، یادگیری انگلیسی به هیچ وجه سخت نیست و حتی جزو زبان های سخت در یادگیری نیز محسوب نمی‌شود، اما اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید یا هنگام یادگیری زبان حس پوچی به شما دست می‌دهد، پاسخ سوالتان اینجاست.

برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی چه باید کرد؟

اولین مرحله استفاده از روش های جدید و سرگرم کننده است. اگر قرار است خسته شوید هیچ وقت نمی‌توانید بدین روش زبان یاد بگیرید. هنگام یادگیری ممکن است روز به روز از هدف خود دور شوید و امید و انگیزه تان را از دست بدهید. صادقانه بگوییم، آیا هنگامی که از تلاش کردن خود نتیجه مثبت می‌گیرید، انرژی نمی‌گیرید و احساس قدرت نمی‌کنید؟ البته که همینطور است! در هر کاری می‌بایست ابتدا تلاش کنید و سپس به مرور نتیجه زحمات خود را دریافت کنید. اما اگر جزو افرادی باشید که هر چقدر تلاش می‌کنند نتیجه مطلوبی دریافت نمی‌کنند چه؟ آیا احساس درماندگی و نا امیدی به شما دست نمی‌دهد و از ادامه تلاش دست می‌کشید؟

مهم نیست در چه سطحی هستید و قبلا چگونه زبان می‌خواندید، تمامی راه های قدیمی را دور بیاندازید و به روش های مدرن رو بیاورید. از اپلیکیشن های مختلف استفاده کنید و گوشی تلفن همراه خود را تبدیل به یک کلاس هوشمند کنید. اگر مطمئن نیستید که این روش نتیجه می‌دهد یا نه، تنها کافیست امتحان کنید! اینکه یک روش جدید را تست کنید بدون هزینه و قطعا از هزینه بسیار بسیار کمی برخوردار خواهد بود. پس حتی اگر نتیجه مطلوب نگرفتید نگران نباشید، زیرا چیز خاصی را از دست نداده اید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

از دوره های آموزشی استفاده کنید

این حقیقت که ما در یادگیری زبان انگلیسی غفلت می‌کنیم و به اندازه کافی وقت و زمان برای یادگیری زبان صرف نمی‌کنیم، موجب شده است در هر شکست فورا دلزده می‌شویم و دیگر دست از تلاش کردن بر می‌داریم؛ اما نکته قابل توجه اینجاست که هیچ وقت به نیمه پر لیوان نگاه نمی‌کنیم و در زمان هایی که موفق به پیشرفت می‌شویم حتی تلاش خود را بیشتر نمی‌کنیم.

دلیل همه این اتفاقات این است که به داشتن معلم عادت کرده ایم و یک جورایی با خودآموزی آشنایی نداریم. عدم تمرکز کافی و نداشتن تجربه خود آموزی باعث شده همیشه به دنبال این باشیم که فردی بیاید و به ما آموزش دهد. پس اگر جزو این افراد هستید، بهترین راه استفاده از ویدیوهای آموزشی است. اگر هم نمی‌دانید چه پلتفرم یا سایتی برای این کار مناسب است، می‌خواهم خیالتان را از این بابت راحت کنم زیرا تنها یک منبع آموزشی در ایران است که علاوه بر اینکه قابل اعتماد است، دارای محتوای مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی نیز می‌باشد.

این پلتفرم فرادرس نام دارد که ویدیوهای آموزشی این مجموعه توسط اساتید مجرب و متخصص تدریس شده اند و به راحتی می‌توانید این مجموعه آموزشی را از فرادرس دانلود بفرمایید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دوست بومی پیدا کنید

قطعاً صحبت کردن با یک فرد بومی می‌تواند کمک به سزایی در یادگیری زبان انگلیسی به شما کند. علاوه بر این، چنانچه قصدتان از یادگیری زبان انگلیسی مهاجرت باشد، می‌توانید با فرهنگ مردم غیر ایرانی نیز آشنا شوید. این روزها پیدا کردن دوست جدید کار آسان تری است. به لطف اینترنت و شبکه های اجتماعی، این قابلیت وجود دارد که با افراد مختلف از سر تا سر دنیا صحبت کنید و تجربه جدید کسب کنید. می‌توانید از اپلیکیشن هایی که به همین منظور طراحی شده اند مانند Tandem استفاده کنید؛ با رفقای جدید خود ارتباط برقرار کنید و همچنین اشکالات یکدیگر را در گرامر و نوشتن رفع کنید.

استفاده از این نوع اپلیکیشن ها باعث می‌شود از همان ابتدا در محیط زبان انگلیسی قرار بگیرید و مهارت اسپیکینگ و رایتینگ خود را به صورت طبیعی تقویت کنید. نکته حائز اهمیت این است که در این اپلیکیشن ها قابلیت این را دارید که با دوست خود به صورت ویس و حتی ویدیو کال صحبت کنید و بدین گونه می‌توانید به لجهه بومی یا همان Native مسلط شوید.

از دستیار گوگل google assistant استفاده کنید

یکی از ویژگی های گوشی های هوشمند به خصوص سامسونگ در دستیار گوگل می‌باشد. دستیار گوگل توسط شرکت گوگل و با استفاده از هوش مصنوعی طراحی شده است. بهترین استفاده ای که می‌توانید از این دستیار کنید این است که این دستیار با صدای طبیعی کار می‌کند و می‌توانید با استفاده از اسپیکینگ خود را تقویت کنید. این دستیار پاسخ شما را خواهد داد و پس از مدتی متوجه خواهید شد که یک مکالمه جذاب داشته اید و همچنین احساس خواهید کرد که این دستیار رفیق شما شده است.

دستیار گوگل از طریق ایمیلی که بر روی گوشی تلفن خود دارید نام شما را می‌داند و زمانی که او را صدا بزنید با خوش رویی به شما پاسخ می‌دهد. اگر از مکالمه با افراد واقعی خجالت می‌کشید، گپ زدن با دستیار گوگل را امتحان کنید. مطمئناً شما نیز جزو افرادی هستید که از بسیاری قابلیت های گوشی تلفن همراه خود خبر ندارید، اما این مورد جزو مواردی است که حتما باید از آن استفاده کنید. برای فعال کردن دستیار گوگل تنها کافیست یک جیمیل بر روی تلفن همراه خود اضافه کنید و سپس دکمه Home تلفن هوشمند خود را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

از قسمت تنظیمات می‌توانید صدای دستیار گوگل خود را عوض کنید، دستیار گوگل قدرت یادگیری بالایی دارد و حتی می‌تواند چیزهایی که به او یاد می‌دهید در حافظه خود نگه دارد. برای مثال اگر از اون بپرسید، "اسم من چیست؟" او نام شما را طبق نامی که در جیمیل خود ثبت کرده اید به شما خواهد گفت، اما می‌توانید نام خود را عوض کنید و دستیار گوگل نیز نام شما را به خاطر خواهد سپرد. پس از تمامی این تعاریف، حتماً کنجکاو شدید که این قابلیت خفن را تست کنید، تردید نکنید و تلفن همراه خود را بردارید و با دستیار گوگل صحبت کنید، در مدت زمان کم شاهد خواهید بود که چقدر اعتماد به نفس شما در صحبت کردن به زبان انگلیسی افزایش پیدا کرده است.


بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

حتماً پس از همه این توضیحات علاقه مند شدید که چگونه می‌توان بدون هزینه گزاف در زمان کوتاه زبان انگلیسی را یاد گرفت. باید به این نکته توجه کنید که از هر روشی برای یادگیری استفاده کنید، می‌بایست حتماً تمرین و تکرار داشته باشید. زبان انگلیسی به دلیل فرّار بودن در مدت زمان کوتاه فراموش می‌شود، به همین دلیل پس از اینکه هر نکته ای را یاد گرفتید به طور منظم باید آن را تمرین کنید، برای این کار می‌توانید برای خود آزمون هایی را طراحی کنید و از آن ها استفاده کنید؛ اما خبر خوش این است که دیگر نیازی نیست این همه تلاش کنید و تنها با یک اپ در تلفن همراه خود نیز می‎توانید همه این موارد را داشته باشید.

در این بخشی لیستی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی آورده شده است که با استفاده از آن ها بتوانید زبان انگلیسی را به زبان فارسی و با بیشترین امکانات یاد بگیرید. بدین صورت که دیگر نیازی به کتاب یا منابع دیگر نخواهید داشت و همه مواردی که در بالا گفته شد (تمرین، مکالمه، آزمون) در این اپلیکیشن ها موجود است.

1- اپلیکیشن لرنیت

اولین اپلیکیشنی که می‌خواهیم به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی معرفی کنیم، لرنیت نام دارد. این اپلیکیشن ایرانی است و همانند یک کلاس زبان جذاب قابلیت این را دارد صفر تا صد زبان انگلیسی را به شما آموزش دهد. این اپلیکیشن مطالب خود را در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته دسته بندی کرده است و هر درس دارای آموزش گرامر، مکالمه، تمرین و آزمون می‌باشد. به طور کلی، شاید بتوان گفت تنها اپلیکیشن اموزش زبان است که همه امکانات را در یک اپ جای داده است.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

این اپلیکیشن به صورت آنلاین است اما پس از دانلود دیتای هر درس به صورت آفلاین نیز می‌توانید از آن استفاده نمایید. از جمله قابلیت های این اپلیکیشن که می‌توان گفت در دیگر اپلیکیشن ها وجود ندارد به بخش استادیار اشاره کرد. در این بخش می‌توانید سوالات درسی خود را از اساتید مجرب بپرسید و پاسخ دریافت کنید. این قابلیت به رفع اشکال و یادگیری هرچه بهتر شما کمک به سزایی می‌کند.


2- اپلیکیشن آیلینگو

این اپلیکیشن در لیست بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی در جایگاه سوم قرار دارد. برخی می‌گویند این اپلیکیشن نسخه فارسی سازی شده اپلیکیشن دولینگو است که متاسفانه از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. اما به شخصه پس از استفاده کردن از این اپلیکیشن متوجه شدم که نه تنها این اپلیکیشن شبیه به دولینگو نیست، بلکه از ساختار و محتوای بهتری برخوردار است. این اپلیکیشن ایرانی زبان انگلیسی را به زبان شیرین فارسی آموزش می‌دهد و از امکانات جذابی نیز برخوردار است.

یکی از ویژگی های این اپلیکیشن رقابت بین کاربران است، هر کاربری که در آیلینگو ثبت نام می‌کند یک نام کاربری دریافت می‌کند و می‌تواند با فعالیت بیشتر و گذراندن دروس امتیاز جمع کند و با دیگر کاربران به رقابت بپردازد. این اپلیکیشن به دسته بندی موضوعی خود معروف است و می‌تواند با استفاده از آن لغات، گرامر و مکالمه را در سطوح و موضوعات مختلف یاد بگیرید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

3- اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

مجموعه فرادرس یکی از بهترین گزینه هایی است که زبان آموزان می‌توانند از آن استفاده کرده و به روشی نوین زبان بیاموزند. اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس که به همین نام منتشر شده است به صورت رایگان قابل نصب بر روی گوشی های اندرویدی می‌باشد. در این اپلیکیشن می‌توانید از تمامی قابلیت های موجود وب سایت این مجموعه استفاده کنید. دسته بندی آموزش ها باعث شده است دسترسی به آموزش ها راحت تر از پیش باشد و همچنین دیگر نگرانی درمورد گم کردن آموزش مورد نظر خود نخواهید داشت.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی کدام است؟

در این اپلیکیشن بخشی به نام دوره های من وجود دارد که در آن بخش تمامی آموزش هایی که تهیه کرده اید قابل دسترسی هستند و به صورت مادام العمر می‌توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. برای دریافت این اپلیکیشن بر روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه دانلود هدایت شوید.

سخن آخر درمورد بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی فارسی

به پایا ن مطلب رسیدیم، همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، امروزه تلفن همراه هوشمند تبدیل به یک کلاس آموزشی شده است که متاسفانه بسیاری از افراد نحوه استفاده از آن را به خوبی نمی‌دانند. اگر تا به حال از تلفن همراه خود استفاده مفید نداشته اید، پیشنهاد می‌کنیم از همین امروز شروع کنید و از بین اپلیکیشن‌هایی که معرفی کردیم، یکی را برگزینید و از آن استفاده کنید. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز