خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان
برای یادگیری زبان‌ راه‌های مختلفی وجود دارد از جمله این راه‌ها می‌توان به استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف اشاره کرد. استفاده از اپلیلیکشن به عنوان معلم همراه، یکی از بهترین و کم هزینه ترین راه‌هاست که با روش‌های جذاب یادگیری زبان دوم را همانند زبان مادری راحت تر می‌کند. ایران از جمله کشورهایی است که توانسته در زمینه ساخت اپلیکیشن آموزشی به بهترین شکل ایفای نقش کند. ما در این پست قصد داریم تا شما را با تعدادی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی آشنا کنیم تا با استفاده از آن‌ها زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر را با بهترین کیفیت و در زمان کم یاد بگیرید.

مقدمه‌

امروزه همه ما با توجه به مشغله کاری، فرصت نمی‌کنیم تا در کلاس‌های حضوری شرکت کنیم. پس به دنبال راه های جایگزین هستیم. شاید به دنبال یک اپلیکشن هستیم تا در زمان بیکاری با استفاده از آن‌، زبان دلخواهمان را یاد بگیریم اما به این مورد هم فکر کردیم که اپلیکیشن‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم در کدام کشور ساخته می‌شود؟ آیا ایران هم توانسته تا اپلیکشنی برای یادگیری زبان طراحی کند؟

همان طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، ایران از جمله کشورهایی است تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن آموزشی در زمینه‌های مختلف طراحی کرده تا مصرف‌کنندگان با استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی بتوانند زبان‌های مختلف را با ساده روش در زمان کم و با پرداخت کم ترین هزینه یاد بگیرند. در کنار انتخاب بهترین اپلیکیشن انتخاب هدف نیز مهم است؛ هر قدر هدف انتخاب شده برایتان مهم باشد بیشتر تلاش می‌کنید تا به هدف بهتری برسید. هرکسی به دلایل مختلفی از شرکت در یک آزمون خاص و یا مهاجرت به کشور دیگر از اپلیکیشن‌ها مختلف برای یاد گیری زبان جدید استفاده می‌کند.

اگر هم قصد مهاجرت یا سفر دارید می‌توانید با یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم با دیگران در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید، خرید و فروش انجام دهید و با آداب و رسوم کشورها مختلف آشنا شوید. از جمله راه‌هایی که برای یادگیری این موضوعات می‌توانید استفاده کنید استفاده از اپلیکیشن است، که در ادامه مطلب به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. روش دوم استفاده از ویدیوهای آموزشی است. اگر سردرگم هستید و نمی‌توانید منبع خوبی برای این کار پیدا کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از مجموعه آموزش‌های فرادرس است. برای دریافت این آموزش‌ها بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی

هر کدام از اپلیکیشن‌هایی که در ایران ساخته شده‌اند دارای ویژگی‌های جداگانه هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها زبان‌های مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید. در ادامه تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌های ایرانی معرفی کردیم تا همراه با آن‌ها زبان انگلیسی را به صورت کامل و جامع یادبگیری پس جهت آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن‌ها با ما همراه باشید.

1- اپلیکیشن دهکده زبان

دهکده زبان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ساخته شده در ایران است که دارای محتوای آموزشی کمکی از جمله کتاب‌های داستان، دوره‌های آموزشی، مجلات، اخبار و غیره است که به آموزش هر چه بهتر زبان انگلیسی کمک می‌کند.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

از جمله ویژگی‌های خوبی که این اپلیکیشن دارد می‌توان به ترجمه خط به خط تمام کتاب‌ها، مجلات و غیره اشار کرد. این کار به راحتی آموزش یک زبان کمک می‌کند؛ همچنین اگر از میان ترجمه های خطی نتوانستید معنی کلمه‌ای را پیدا کنید با کلیک کردن رو همان کلمه می‌توانید ترجمه آن را به صورت انگلیسی به فارسی و انگلیسی به فارسی مشاهده کنید.

در این اپلیکیشن بخشی به نام جعبه لایتنر وجود دارد تا کلمه‌هایی که بلد نیستید یا به زمان بیشتر جهت مطالعه آن‌ها نیاز دارید، در داخل این جعبه قرار دهید تا در زمان مناسب آن‌ها مرور کنید.

اپلیکیشن دهکده زبان دارای ویژگی هایلایت خودکار است؛ در این ویژگی از دو رنگ آبی و قرمز برای تفکیک کلمات استفاده شده که تنها یکی از ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌باشد. در واقع رنگ قرمز موجود در این بخش عبارت نشان دهنده جمله جدید و رنگ آبی نشان می‌دهد که کلمه انتخاب شده جز کلماتی هستند که چندین بار در این اپلیکیشن مرور شده است. در این اپلیکیشن بخش دیگری به نام کتابخانه من دارد که می‌توانید در آن بخش سطح کتاب‌های موجود را مشاهده و زمان مطالعه هر کدام را مشخص کنید؛ همچنین می‌توانید از بخش کتاب‌خانه آنلاین تعدادی مکالمه و کتاب را با سطح‌های مختلف را دانلود کرده و به کتابخانه من اضافه کنید.

2- اپلیکیشن انگلیسی رو قورت بده

یکی از اپلیکیشن‌های جذاب ساخته شده در ایران است که زبان انگلیسی را به شکل هیجان انگیز با استفاده از بازی‌های سرگرم کننده 0 تا 10 زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد. این اپلیکیشن برای تمام سنین مناسب بوده و هر کسی از طریق بازی کردن در این اپلیکیشن می‌تواند مهارت‌های مربوط به زبان انگلیسی از جمله خواندن، شنیدن، گرامر و مکالمه کردن را در زمان کم یاد بگیرد.

طراحانی که بازی‌های این اپلیکیشن طراحی کرده‌اند، به گونه‌ای بازی را طراحی کرده‌اند که در بازی اول با حروف و کلمات آشنا می‌شوید؛ در بازی بعدی نحوه نوشتن و تلفظ هرکدام به سادگی آموزش داده می‌شود و در بازی بعدی کلمات مختلفی نمایش داده می‌شود که جای تعدادی از کلمات خالی است، پس شما باید کلمات جا افتاده در جای مناسب خودش قرار دهید. هزاران بازی دیگر نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که با استفاده از هر کدام مطالب جدیدی به داشته‌هایتان اضافه می‌شود.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

در داخل تمام بازی‌های موجود در این اپلیکیشن تعدادی ستاره نقره‌ای وجود دارد که در پایان هر بازی رنگ خود را به رنگ زرد تغییر می‌دهد. می‌توانید با انتخاب این ستاره‌ها میزان یادگیری و پیشرفت خودتان را مشاهده کنید.


3- اپلیکیشن آیلینگو

یکی از اپلیکیشن‌های دقیق برای یادگیری زبان انگلیسی است زمانی که برای اولین بار وارد این اپلیکیشن می‌شوید از شما سوالی پرسیده می‌شود که سطح یادگیری رامشخص می‌کنید یا از اول بادگیری زبان را شروع می‌کنید.

در این اپلیکیشن بخشی مربوط به درس وجود دارد زمانی که وارد این بخش می‌شوید مشخص می‌کنید قصد دارید درس‌ها را در چه روزی، در چه سطحی و چه مدتی یاد بگیرید؛ پس از گذراندن این بخش‌ها با موفقیت آموزش‌های شما به صورت روزانه آغاز می‌شود.

در این اپلیکیشن ابتدا حروف و کلمات و جملات را به روش‌های مختلف یاد می‌گیرید که پس از آشنایی کامل می‌توانید به بخش تمرین بروید در این بخش تمرین‌های مختلفی از جمله معادل سازی و غیره وجود دارد.

در بازی معادل سازی یک جمله به زبان انگلیسی نشان داده می‌شود که باید یک بار معادل فارسی آن جمله از کلمات به هم ریخته پیدا کنید و بار دیگر جمله‌ای جدید به صورت فارسی نشان داده می‌شود که باید معادل انگلیسی آن را از میان کلمات به هم ریخته پیدا کنید. حتی در این اپلیکیشن تمرین صوتی نیز وجود دارد، در این تمرین تعدادی سوال به صورت صوتی پرسیده می‌شود که باید به صورت صوتی جواب دهید. این کار باعث پیشرفت قوه لسینینگ و اسپیکینگ شما می‌شود. در آخر نیز می‌توانید سطح قبل از ورود و میزان پیشرفت‌تان را با هم مقایسه کنید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

4- اپلیکیشن Expert

یکی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی است که می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن زبان انگلیسی را از سطح مبتدی تا پیشرفته با کمترین هزینه یاد بگیرید. می‌توانید این اپلیکیشن را بر روی سیستم‌های اندروید نصب کنید و با استفاده از آن چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را با ساده‌ترین روش یاد بگیرید. تمام آموزش‌های موجود در این اپلیکیشن در سطح‌های مختلف دسته بندی شده‌ تا هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه‌ای بتوانند از آن استفاده کنند.

در این اپلیکیشن تعدادی محتوای آموزشی از جمله متن، عکس، فایل صوتی و غیره وجود دارد که با کمک محتواهایی که در این اپلیکیشن وجود دارد می‌توانید زبان انگلیسی را در زمان کم و به ساده ترین یاد بگیرید.

اپلیکیشن Expert یک اپلیکیشن کامل است. این اپلیکیشن به طوری طراحی شده است که به جای دانلود کردن چندین اپلیکیشن برای تقویت مهارت‌های خود، تنها از اکسپرت استفاده نمایید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

5- اپلیکیشن زبانشناس

یکی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی است که مورد تایید معلمان و کارشناسان مجرب بوده است و در هر زمان و مکانی خواستید می‌توانید از این اپلیکیشن جهت یادگیری زبان دوم استفاده کنید. این اپلیکیشن مهارت‌های زبان انگلیسی را به روش‌های جذاب آموزش می‌دهد؛ در این اپلیکیشن هم مانند اپلیکیشن‌های دیگر تعدادی محتوای آموزشی از جمله فیلم، فایل صوتی، کنفرانس، مجلات، سخرانی و غیره وجود دارد. البته کتاب‌ها، مجلات و فیلم‌های موجود در این اپلیکیشن دارای زیرنویس فارسی است و می‌توانید مهارت‌های مربوط به زبان انگلیسی را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقویت کنید که به یادگیری هر چه بهتر زبان انگلیسی کمک می‌کند.

این اپلیکیشن به ترتیب با حروف، کلمات، جملات و غیره هم به صورت ویدئوی و هم به صورت صوتی آموزش داده می‌شود. در اپلیکیشن زبانشناس این امکان فراهم شده تا هر کلمه‌ای که در این اپلیکیشن وجود ندارد را از طریق علامت اضافه کردن + در کنار دیکشنری اضافه کنید؛ همچنین از این دیکشنری می‌توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین استفاده کنید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

در این اپلیکیشن یک تیم پشتیبانی قوی دارد که اگر زمانی با مشکلی برخورد کردید از طریق ایمیل و تالار گفتگو با تیم پشتیبان در میان بگذارید. این تیم در کم ترین زمان به سوالات و مشکلات شما پاسخ می‌دهد.


6- اپلیکیشن لرنیت

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی است. تمام درس‌های موجود در این اپلیکیشن در سطح‌های مختلف دسته بندی شده‌ تا مطالب مربوط به هر درس به صورت جداگانه آموزش داده شود. می‌توانید از این اپلیکیشن هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین استفاده کنید تا در هر زمان و هر مکانی که می‌خواهید یادگیری زبان دوم را شروع کنید؛ همچنین می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی از جمله Reading, Spamming ,Lisining و Writing را به طور کامل و جامع یاد بگیرید.

این اپلیکیشن به نحوی طراحی شده تا روزانه در کنار مرور درس‌های گذشته مطالب جدید را یاد بگیرید. در واقع تمام آموزش‌های موجود در این اپلیکیشن با استفاده از فایل صوتی انجام می‌شود. همچنین در پایان هر آموزش تعدادی آزمون وجود دارد تا میزان پیشرفت خودتان را مشاهده کنید. در این اپلیکیشن یک نمودار نیز وجود دارد که با استفاده از این نمودار می‌توانید میزان پیشرفت خودتان را در زمان استفاده از لرنیت مشاهده کنید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

در بروزرسانی‌های جدید این اپلیکیشن، یک بخشی به نام استادیار اضافه شده که این امکان را به شما می‌دهد تا با اساتید مجرب بتوانید در ارتباط باشید و سوالات خود را از آن‌ها بپرسید. برای استفاده از این بخش می‌بایست یکی از اشتراک‌های موجود در این اپلیکیشن را خریداری نمایید.

7- اپلیکیشن Casco

اپلیکیشن Casco یک کلاس مجازی برای یادگیری زبان انگلیسی است. آموزش‌هایی که در این اپلیکیشن وجود دارد به سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته تقسیم شده‌اند تا همه کاربران با هر سطح اطلاعاتی که دارند بتوانند از این اپلیکیشن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند. در این اپلیکیشن تعدادی درس وجود دارد که با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی مانند مکالمه کردن، نوشتن، گوش کردن و گرامر را یاد بگیرید.

در اپلیکیشن Casco یک مترجم قوی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تمام واژگان و عبارت‌های انگلیسی موجود در مجلات و کتاب‌ها و منابع دیگر را به سرعت ترجمه کنید و اگر در زمان یادگیری به مشکلی برخوردید یا سوالی برایتان پیش آمد می‌توانید با استفاده از پشتیبانی آنلاین این اپلیکیشن کمک بگیرید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

8- اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

فرادرس از جمله بزرگ ترین مجموعه‌های آموزشی است که بیش از 5200 عنوان آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش زبان‌های مختلف، هنر، برنامه نویسی، ریاضیات و غیره دارد. آموزش‌های فرادرس هر کدام توسط اساتید مجرب آموزش داده می‌شود؛ همچنین در این اپلیکیشن تعدادی دوره آموزشی برگزار می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و سطح یادگیری خودتان را تقویت کنید. همه این موارد در اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس جای داده شده است.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی — معرفی 8 اپلیکیشن مهم برای فارسی زبانان

اگر می‌خواهید به ساده‌ترین روش و به سرعت به تمامی آموزش‌های فرادرس دسترسی پیدا کنید، پیشنهاد می‌شود حتماً اپلیکیشن فرادرس را دانلود و بر روی گوشی خود نصب نمایید. برای دریافت این اپلیکیشن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


سخن آخر در مورد بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی

زمانی که به دنبال یک راه هستید تا زبان‌های مختلف را در زمان کم و با کم ترین هزینه یاد بگیرید، اولین راهی که به ذهن می رسد استفاده از اپلیکیشن است. بهتر است دوباره به این موضوع اشاره کنیم ایران از جمله کشورهای موفق است که توانسته در ساخت اپلیکیشن‌های آموزشی به بهترین شکل ایفای نقش کند در مقابل هم تعدادی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان ایرانی را معرفی کردیم که می‌توانید تمام آن‌ها را از طریق گوگل پلی و کافه بازار دانلود کرده و نصب کنید. امید داریم تا مطالب گفته شده در این پست برایتان مفید باشد.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز