خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی
شاید در نگاه اول یادگیری زبان جدید سخت و زمان بر است با این حال راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در زمان کم و با پرداخت کم ترین هزینه زبان دوم را مانند زبان مادری به خوبی یاد بگیرید از جمله این راه‌ ها می‌توان به استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف اشاره کرد در واقع این اپلیکیشن‌ها به نحوی طراحی شدند تا یادگیری برایتان سرگرم کننده باشد. البته اپلیکیشن‌هایی هم وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید بدون پرداخت هزینه زبان‌های مختلف از جمله آلمانی، فرانسه، چینی و غیره را به خوبی یادبگیرید. ما در این پست قصد داریم تا تعدادی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان را معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها یادگیری زبان دوم برایتان آسان تر شود.

مقدمه

به چه دلیل باید به سراغ یادگیری زبان دوم برویم؟ در جواب این سوال می‌توان گفت که همه ما به دنبال این هستیم تا در بهترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کرده و در بهترین کشورها دنیا با در آمد بالا شروع به کار کنیم اما این هدف‌ها به دلیل سخت بودن یادگیری زبان دوم و مشکلات دیگر جزء رویاهایی دست نیافتنی شده‌اند.

پس برای دست یابی به این رو‌یاها باید تلاش کنید تا از میان زبان‌های مختلف زبانی را انتخاب کنید که در آینده به دردتان بخورد؛ زمانی که شروع به یادگیری یک زبان می‌کنیم با تعدای سوال مواجه می‌شویم؛ بهترین کلاس‌های آموزش زبان کدام هستند؟ هزینه شرکت در این کلاس‌ها چه قدر است؟ یا با کمک این کلاس‌ها در چه مدت می‌توان زبان مورد نظرمان به صورت 0 تا 100 یاد می‌گیریم؟ آیا راهی وجود دارد که از طریق آن‌ها و بدون پرداخت هزینه زبان دوم را یاد گرفت؟

در جواب همه این سوال‌ها می‌توان گفت برای شرکت در کلاس‌های حضوری هم به زمان بیشتری نیاز دارید و هم باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کنید، اما نمی‌توانید فقط با یک بار شرکت کردن در کلاس یک زبان را به طور کامل یاد بگیرید. پس برای کامل شدن آموزش‌های قبلی باید در کلاس‌های مشابه نیز شرکت کرده و هزینه بیشتری پرداخت کنید. برای جلوگیری از پر داخت هزینه‌های اضافی تعدادی اپلیکیشن وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید 0 تا 100 زبان مورد نظرتان را در زمان کم یاد بگیرید.

علاوه بر این می‌توانید از روش دیگری برای یادگیری زبان‌های مختلف استفاده کنید، یکی از این‌ها استفاده از ویدیوهای آموزشی است که نیازمند داشتن یک منبع خوب برای یادگیری است. پیشنهاد ما به شما استفاده از ویدیوهای آموزشی فرادرس است که با استفاده از آن می‌توانید زبان‌های مختلف مانند انگلیسی، آلمانی و فرانسوی را یاد بگیرید. برای دریافت این آموزش‌ها می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


اگر می خواهید با خیال آسوده و راحت فارغ از مکان و زمان، زبان مورد نظر خود را یاد بگیرید، با تلفن های هوشمندی که همه داریم می توانیم این کار را انجام دهیم. اما پیدا کردن بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان یک چالش خواهد بود و ما در کنار شما خواهیم بود تا تجربه های خودمان و کاربران عزیز را در اختیار شما قرار دهیم. با ادامه آموزش با ما همراه باشید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان

امروزه هر کسی با هدف‌های مختلف از جمله مهاجرت یا شرکت در آرمون‌های خاص شروع به یادگیری یک زبان می‌کنند به دنبال یک اپلیکیشن مناسب هستند تا یادگیری برایشان خشته کننده نباشد ما در ادامه تعدادی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان را معرفی کردیم که روش آموزش هر کدام با بقیه متفاوت است اگر علاقه‌مند هستید تا با این اپلیکیشن‌ها آشنا شوید می‌توانید با ما همراه باشید.

1- اپلیکیشن Busuu

یکی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان بوده که نحوه استفاده از آن بسیار آسان است. زمانی که این اپلیکیشن را باز می‌کنید، فقط کافی است از میان زبان‌های موجود در این اپلیکیشن زبان دلخواه و سطح یادگیری‌تان را انتخاب کنید. در واقع تمام مطالب موجود از جمله حروف، کلمات و جملات را به صورت از مبتدی تا پیش رفته دسته بندی شده که هر کدام به صورت جداگانه آموزش داده می‌شود و در آخر نیز تعدادی آزمون وجود دارد که با شرکت کردن در آن‌ها میزان پیش رفت خودتان را مشاهده کنید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

اپلیکیشن Busuu دارای دو نسخه رایگان است که هر کدام از این نسخه‌ها برای سن خاصی مناسب است. بزرگسالان می‌توانند با استفاده از نسخه اول در کنار زبان انگلیسی با 12 زبان دیکر از جمله عربی، ترکی و فرانسه و غیره به خوبی آشنا شوند، در مقابل نسخه دوم که برای کودکان 4 تا 7 سال طراحی شده که دارای یک دوره آموزشی 150 کلمه‌ای، 30 واحد آموزشی و تعداد بسیار زیادی بازی است و زمانی که کودکان در این اپلیکیشن بازی می‌کنند می‌توانند لغت‌ها را کشف کرده و با رنگ‌ها، اعداد، میوه‌ها، لباس و غیره و حتی نحوه تلفظ آن‌ها آشنا شوند.

2- اپلیکیشن FunEasyLearn

یک اپلیکیشن هوشمند است که با استفاده از آن می‌توانید هر زبانی را به سرعت یاد بگیرید تمام آموزش‌هایی که در این اپلیکیشن وجود دارد در در سه سطح مبتدی، مقدماتی و پیشرفته تقسیم شده‌اند که در هر سطح الفبا و مطالب مربوط به خودش را دارد تا در زمان یادگیری ابتدا مطالب ساده ، سپس مطالب متوسط و در آخر نیز مطالب سخت به صورت مجزا آموزش داده داده شود.

اپلیکیشن FunEasyLearn یک نسخه اصلی است که زبان انگلیسی را به طور کامل و جامع آموزش می‌دهد این اپلیکیشن تعدادی نسخه مشابه با همین نام دارد که هر کدام از آن‌ها زبان‌های مختلف از جمله ایتالیایی، اسپانیایی، چینی و غیره را به صورت جامع و کامل آموزش می‌دهد اگر علاقه‌مند به یادگیری هر کدام از این زبان‌ها به وسیله اپلیکیشن FunEasyLearn هستید می‌توانید از نسخه‌های مشابه برای یادگیری هر کدام استفاده کنید.

طراحان این اپلیکیشن سعی کرده‌اند تا از تصاویر مربوط و با کیفیت برای آموزش‌های خود استفاده کنند، زیرا تصویر به نوعی راهنما برای یادگیری بهتر یک عبارت است و در کنار تصاویر تعدادی بازی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید مطالب مربوط به هر زبان را در مدت زمان بیشتری به خاطر بسپارید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

می‌توانید با کمک بازی‌های موجود در این اپلیکیشن مکالمه کردن را یاد بگیرید و در مکان‌های مختلف مانند هتل، رستوران و بانک برای برقراری ارتباط استفاده کنید. در پایان هر بازی‌ هم تعدادی آزمون وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها آموخته‌های خودتان را به چالش بکشید.


3- اپلیکیشن Mango

یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان است که با استفاده از آن می‌توانید 70 زبان زنده دنیا را از سطح مقدماتی شروع کرده و تا سطح پیشرفته ادامه دهید. تمام آموزش‌های موجود در این اپلیکیشن به بخش‌های مختلفی تقسیم شده‌اند که مطالب مربوط به هر زبان در هر سطح به صورت جداگانه آموزش داده شود.

در بخش اول ابتدا با خود کلمات و نحوه نوشتن آن‌ها آشنا می‌شوید و در ادامه چند جمله نمایش داده می‌شود که جهت یادگیری بهتر هر کدام از کلمات با رنگ‌های مختلف از هم تفکیک شده‌اند که هر بار روی آن‌ها کلیک می‌کنید، می‌توانید تلفظ هر کدام را به تعداد دفعات نامحدود گوش کنید. در بخش بعدی نیز تعدادی فایل صوتی وجود دارد تا به کمک آن‌ها با اصطلاحات رایج هر زبان آشنا شوید.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

در این اپلیکیشن هم مانند اپلیکیشن‌های دیگر برای یادگیری هر چه بهتر زبان‌ها تعدادی ویس سوال همراه با چندین پاسخ وجود دارد که پس از شنیدن کامل این ویس‌ها باید در زمان تعیین شده از میان عبارت‌های موجود جواب درست سوال را انتخاب کنید. این تمرین علاوه بر یادگیری بهتر زبان باعث هماهنگی بهتر مهارت‌های شنیداری و دیداری شده و باعث افزایش سرعت عملتان می‌شود.

4- اپلیکیشن Rosetta stone

یکی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان است که با استفاده از این اپلیکیشن علاوه بر زبان انگلیسی می‌توانید 19 زبان دیگر را با استفاده از روش‌های جذاب یاد بگیرید. تمام مطالبی که در این اپلیکیشن وجود دارد در دسته‌های مختلفی از سفر، خرید اعضای خانواده و غیره قرار دارند که با انتخاب هر کدام فقط واژگان، تلفظ‌ها و مطالب مربوط آن دسته نمایش داده می‌شود.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

در این اپلیکیشن شرایطی فراهم شده تا از آموزش‌های موجود در آن هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین استفاده کنید. همچنین این اپلیکیشن 200 ساعت آموزش و بیش از 4500 عنوان آموزشی برای هر سطح دارد. در آخر هر آموزش تعدادی آزمون وجود دارد که می‌توانید با شرکت کردن در این آزمون‌ها میزان یادگیری و پیشرفت خودتان را مشاهده کنید.

5- اپلیکیشن LinguaLeo

اپلیکیشن LinguaLeo یکی از پر استفاده ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان است. در داخل این اپلیکیشن دوست کوچکی به نام Leo منتظر شماست تا با کمک آن بتوانید در جنگل بگردید و از طریق بازی کردن لغت‌ها را کشف کنید. در واقع کشف کردن باعث می‌شود تا زمانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنید سرگرم شوید.

در این اپلیکیشن تعدادی فیلم آموزشی همراه با زیر نویس فارسی و انگلیسی وجود دارد، می‌توانید از آن‌ها برای بهتر تلفظ‌ها و افرازیش هماهنگی بین چشم و گوش استفاده کنید. در کنار این فیلم‌ها نیز محتوای آموزشی دیگری از جمله کتاب، سخنرانی و مجله وجود دارد که به راحتی آموزش شما کمک می‌کند.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید زبان‌های مختلفی از انگلیسی، چینی، ژاپنی و هر زبان دیگر را که بخواهید به صورت 0 تا 100 یادبگیرید؛ زیرا در این اپلیکیشن برای هر زبان محتوای آموزشی جداگانه در نظر گرفته شده است.


6- اپلیکیشن Memrise

یکی از کامل ترین اپلیکیشن‌های آموزشی است که نسخه رایگان این اپلیکیشن بیش از 5 میلیون بار از طریق گوگل پلی دانلود شده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید علاوه بر زبان انگلیسی 20 زبان زنده دنیا از جمله کره‌ای، ژاپنی، فرانسوی و غیره را در زمان کم یاد بگیرید.

برای یادگیری مهارت‌های مربوط به هر زبان در اپلیکیشن Memrise تعدادی محتوای آموزشی از جمله فیلم، تصویر و فایل صوتی است که استفاه از آن‌ها می‌تواند به یادگیری هر چه بهتر زبان موردنظر کمک می‌کند.
بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

در این اپلیکیشن علاوه بر محتوای آموزشی بخشی به نام تمرین وجود دارد که در تمرین اول یک تصویر با 4 گزینه نشان داده می‌شود و باید از میان آن‌ها گزینه مناسب با تصویر را انتخاب کنید. در تمرین بعدی نیز یک تصویر با تعدادی ویس در اختیار شما قرار داده می‌شود که مانند تمرین قبلی باید ویس مناسب با تصویر نشان داده شده را انتخاب کنید. جذابیت این اپلیکشن به نسبت سایر اپلیکشن ها زیاد است و یک انتخاب عالی برای شما عزیزان خواهد بود.

از دیگر تمرین‌هایی که در این اپلیکیشن وجود دارد این است که مهارت مکالمه کردن را به خوبی یاد بگیرید. در این تمرین می‌توانید روی آیکون بلندگو کلیک کنید تا سوالی از شما پرسیده شود؛ در آخر سوال نیز زمان کوتاهی فرصت دارید تا آیکون میکروفن را انتخاب کرده و جواب درست را بیان کنید و در صورت درست بودن جواب تعدای ستاره رنگی دور آیکون میکروفن نشان داده می‌شود.

7- اپلیکیشن Lingbe


یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری زبان‌های مختلف از جمله اسپانیایی، کره‌ای، فرانسه، آلمانی و غیره است. تمام آموزش‌هایی که در این اپلیکیشن وجود دارد از طریق چت کردن و مکالمه صوتی و تصویری انجام می‌شود. در داخل این اپلیکیشن افرادی وجود دارند که می‌خواهند زبان‌های مختلفی را یاد بگیرند.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

برای مثال اگر قصد دارید تا زبان لبنانی را یادبگیرید باید در اپلیکیشن کسی را پیدا کنید که زبان لبنایی بلد باشد و بخواهد زبان فارسی را یاد بگیرد تا شما در قبال یادگیری زبان لبنانی زبان فارسی را به طرف مقابل آموزش دهید.

برای اینکه بتوانید در این اپلیکیشن با دیگران ارتباط برقرار کنید می‌بایست از راه‌های ارتباطی که در این اپلیکیشن وجود دارد استفاده کنید. یکی از راه‌های یادگیری با استفاده از این اپلیکیشن مکالمه با این افراد واقعی است؛ علاوه بر آن، این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا مکالمه و تایپی که می‌کنید از لحاظ درستی تست شود و از لحاظ گرامر نیز اشکالات بررسی می‌شود. این امکان باعث می‌شود نوع درست یک جمله را یاد بگیرید و از دفعات بعدی اشتباه گرامری نداشته باشید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان + معرفی منابع آموزشی

8- اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس

فرادرس یکی از معروف ترین و بزرگ ترین مجموعه‌های آموزشی است که در زمینه‌های مختلف از برنامه نویسی، ریاضیات، هنر، رباتیک و زمینه‌های دیگر بیش از ۲۰,۰۰۰ ساعت ویدئو آموزشی دارد که تمام عنوان‌های موجود توسط اساتید مجرب آموزش داده می‌شود. اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس نسخه اندرویدی خود را جهت راحتی مخاطبان خود منتشر کرده است تا بتوانند راحت تر از پیش به ویدیوهای آموزشی دسترسی داشته باشند. همچنین در این اپلیکیشن می‌توانید به حساب کاربری خود لاگین کنید و به دوره‌های آموزشی که قبلاً تهیه کرده‌اید دسترسی داشته باشید. برای دریافت این اپلیکیشن بر روی لینک زیر کلیک کنید.


سخن آخر درمورد بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان

همان طور که در ابتدای پست اشاره کردیم، در دنیا زبان‌های مختلفی وجود دارد که یادگیری هرکدام سخت و زمان بر است. برای اینکه بتوانید با پرداخت هزینه ناچیز و در زمان کم، زبانی که دوست دارید را به خوبی یاد بگیرید، تعدادی از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان رایگان معرفی کردیم که نحوه آموزش هر کدام با بقیه متفاوت است. در آخر هم امیدواریم مطالب گفته شده برایتان مفید باشد. حتماً ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه کنید. موفق و پیروز باشید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز