خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


تقسیم وظایف زن و مرد در زندگی مشترک

تقسیم وظایف زن و مرد در زندگی مشترک
در گذشته مردان به شکار می‌رفتند و زن‌ها دور هم جمع می‌شدند. مردان از زنان مراقبت می‌کردند و زنان نیز در خانه از فرزندانشان مراقبت می‌نمودند و آنان را تربیت می‌کردند. اینها همه نشاندهنده ی آن است که مغز و بدن زن‌ها و مردها کاملاً متفاوت از یکدیگر تکامل یافته است. به تدریج که بدن زنان و مردان برای پذیرشِ نقش‌های خاص مربوط به هر یک تکامل پیدا کرد، مغز آنان نیز متفاوت از یکدیگر تکامل یافت.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
اکنون خانواده‌ها برای حفظ بقای خود، فقط به مردان وابسته نیستند و امروزه نباید انتظار داشت که ، زنان فقط به خانه‌داری بسنده کنند و تنها از بچه‌ها مراقبت نمایند. امروزه برای اولین بار در تاریخ تمدن بشر، زن و مرد وظیفه ی خویش را به خوبی نمی‌دانند.


بعد از ازدواج به طور طبیعی زندگی شما تغییر خواهد کرد و پایداری زندگی شما در اولویت قرار خواهد گرفت. در گذشته تقسیم وظایف در خانه بین زن و شوهر چندان معنایی نداشت. برای همین مردان برای تأمین زندگی نیازهای خانواده را بشناسد و آن‌ها را برطرف کند و روابط دیگر را نباید جایگزین روابط با خانواده کند.
مردان بیشتر کنترل تلویزیون را در دست می‌گیرند و مرتباً این کانال و آن کانال می‌کنند، در حالی که برای زنان تفاوتی ندارد که آگهی تبلیغاتی ببینند یا برنامه ی دیگری غیر از این. مردان وقتی تحت فشار قرار می‌گیرند، گاه به سیگار روی می‌آورند یا با دوستان خود سفر به شهرها یا کشورهای دیگر می‌روند، اما زنان در چنین شرایطی، شکلات یا شیرینی می‌خورند یا با رفتن به مراکز خرید، سر خود را گرم می‌کنند.
غالب شکایت زنان از مردان به خاطر این چیزهاست: بی‌احساس بودن آنها، توجه نکردن‌شان به زن‌ها، گوش ندادن به حرف زن‌ها، صمیمی نبودن با آنها، حرف نزدن، محبت نکردن، تعهد نداشتن به رابطه ی زناشویی یا زندگی مشترک، رابطه ی جنسی برقرار کردن بدون عشق‌ورزی، گرمایی بودن، شلخته بودن.
گاهی زنان از رخت و لباس خود می زنند و در کل زندگی خود به فکر پول پس انداز کردن هستند و یا همه مسئولیت بچه ها اعم از مدرسه ، کلاس ، مریضی ، لباس و متفرقه را قبول می کنند و شوهرشان اصلاً متوجه این مسئولیت ها نمی شود . برخی زنان هنگام خرید وسایل مورد نیاز خانه به تنهایی به فروشگاه رفته و تمامی خریدها را به تنهایی بلند می کنند و شوهرشان اصلاً متوجه خریدها اعم از میوه و گوشت و ... که چگونه خریداری شده نمی گردند و حتی گاهی آقایان بدون توجه به حال همسرشان هر زمان که دوست داشته باشند مهمان دعوت می کنند و همسر بدون کم و کاست از مهمانشان پذیرایی می کند.
زندگی مشترک همانطور که از اسمش پیداست ( مشترک ) است، شما باید یاد بگیرید که تنها قایق زندگی را پارو نزنید و حتی اگر آقایان هم بیرون از منزل سخت کار می کنند باید مسئولیت زندگی را قبول کنند ، به طور مثال می توانید خرید خانه را در روز جمعه با همدیگر انجام دهید.
بی مسئولیت آقایان در خانه باعث خشم شما خواهد شد و گاهی زنان برای بُروز این خشم شروع به غر زدن و دعوا می کنند و در آخر هم آقایان طلبکار خواهند شد.
شما گاهی از دست شوهر خود خشمگین و از ادامه زندگی خسته می شوید اما باید بدانید تنها کسی که می تواند به زندگی شور و نشاط دهد خودتان هستید که باید مراقب جسم و روحتان باشید. زنی که با استعداد باشد می تواند استعداد نهفته اش را بیدار کند و فراموش نکنید که همسر شدن سیاست، تعقل ، تفکر ، نشاط، تحمل و زبان خوش می خواهد . حفظ آرامش ، خوشحالی و احترام خود و خانواده تان به عهده شماست اما به معنای نادیده گرفتن خودتان نیست. جایگاه خود را به عنوان ملکه ی خانه بشناسید و به دیگران هم با درست رفتار کردن آموزش دهید.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز