خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


سرمایه گذاری در تورنتو

سرمایه گذاری در تورنتو
موقعیت های سرمایه گذاری در تورنتو بسیار زیاد هستند و اگر می پرسید کدام سرمایه گذاری ها، باید گفت از سرمایه گذاری در بخش های مرتبط با فناوری و انرژی پاک تا سرمایه گذاری در صنایع مرتبط با غذا، از جمله بخش های اقتصادی هستند که برای سرمایه گذاران در این منطقه گزینه های سود آوری محسوب می شوند. در این مطلب به معرفی موضوعاتی مانند روش های سرمایه گذاری، شرایط و مراحل سرمایه گذاری، کار آفرینی و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری می پردازیم.

سرمایه گذاری در تورنتو

روش های سرمایه گذاری در تورنتو

اگرچه مجموعه ای از روش های مهاجرتی به تورنتو، از روش سرمایه گذاری و از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو به افراد خارجی پیشنهاد شده است، در حال حاضر سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در شهر تورنتو انتاریو امکان پذیر می باشد. بنابراین، چنانچه یک فرد با تجربه در یک کسب و کار هستید و سابقه مدیریت و مالکیت کسب و کاری را دارید، می توانید در صورت برخورداری از شرایط، برای سرمایه گذاری در تورنتو اقدام کنید. انواع سرمایه گذاری در تورنتو را می توان به دو روش تقسیم کرد که در ادامه توضیحاتی درباره آنها ارائه شده است.

سرمایه گذاری در تورنتو از طریق ایجاد یک کسب و کار

در روش اول داوطلبان می توانند برای ایجاد یک کسب و کار جدید در شهر تورنتو اقدام نمایند. به شکلی که در ۵ سال قبل از ارائه درخواست سرمایه گذاری، نیاز است تا فرد داوطلب از تجربه مدیریتی بیش از ۲ سال برخوردار باشد. همچنین برخورداری از ارزش دارایی و نیز سرمایه گذاری به میزان حداقل تعیین شده، از دیگر شرایطی است که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است. شرایط بیشتر جهت سرمایه گذاری در تورنتو شامل برخورداری از حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی، فعالیت مداوم در کسب و کار ایجاد شده و ایجاد شغل های تمام وقت دائمی در کسب و کار راه اندازی شده است.

سرمایه گذاری در تورنتو از طریق خرید یک کسب و کار

در روش دوم، داوطلبان می توانند یک کسب و کار موجود در تورنتو را خریداری نمایند. علاوه بر تمامی شرایط ذکر شده برای سرمایه گذاری از طریق روش اول، در این روش سرمایه گذاران لازم است تا اقدام به خرید کسب و کاری را نمایند که حداقل در مدت ۵ سال قبل از ارائه درخواست به شکل فعال و مستمر مشغول به فعالیت بوده است. با خرید کسب و کار مورد نظر، نیاز است تا تمامی مالکیت از صاحبان قبلی کسب و کار به سرمایه گذار یا سرمایه گذاران جدید انتقال داده شود.
نکته ای که در این روش از سرمایه گذاری نیاز است تا به آن توجه شود این است که، ضمن حفظ تمامی فرصت های شغلی تمام وقت و دائمی که در کسب و کار خریداری شده موجود بوده است، حداقل دو موقعیت شغلی جدید و تمام وقت دائمی نیز نیاز است تا به کسب و کار جدید اضافه گردد. در بخش های بعدی جزئیات بیشتری از شرایط و مراحل سرمایه گذاری در تورنتو ارائه شده است.

اولین قدم برای سرمایه گذاری در تورنتو

اولین قدم برای مهاجرت به تورنتو از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی، اعلام تمایل است. در این مرحله، باید ارتباط خود را به صورت تدریجی با اداره مهاجرت استان انتاریو برقرار کنید و پس از ارسال ایمیل با مضمون تمایل به سرمایه گذاری در این استان و مختصر توضیحی درباره خود، فرم های Expression of Interest یا EOI را دریافت کنید.
مرحله اعلام تمایل یا EOI به معنی ثبت نام در یک مسیر مهاجرتی نیست، بلکه غربال اولیه ای است که اداره مهاجرت انتاریو از متقاضیان انجام می دهد. در این مرحله نیز یک سیستم امتیازدهی نسبت به شرایط متقاضی وجود دارد که بر اساس اطلاعات درج شده، متقاضیان را غربال می کند. این مرحله برای این است که از ثبت نام متقاضیانی که فاقد صلاحیت هستند، جلوگیری شود.

نکات مهم در مسیر سرمایه گذاری در تورنتو جهت مهاجرت

متقاضیان مسیر مهاجرتی سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان انتاریو باید سال ها سابقه کاری مرتبط پیش از اعلام تمایل به ایجاد کسب و کار در تورنتو داشته باشند. برای این مشخصه، حداکثر ۲۵ امتیاز در نظر گرفته شده است که بر اساس سوابق کاری کسب شده در ۶۰ ماه پیش از ارسال EOI محاسبه می شود.
متقاضی باید به عنوان پیش نیاز، حداقل ۳۶ ماه تجربه کار به عنوان مالک یک کسب و کار یا مدیریت ارشد یک شرکت داشته باشد. در صورت داشتن تجربه در هر دو سطح نیز یکی از آن ها به انتخاب خود متقاضی در نظر گرفته خواهند شد.

معیار اول سرمایه انسانی: تجربه مالکیت کسب و کار
زمانی که کارآفرین مالک حداقل یک سوم یا ۳۳ درصد از سهم یک کسب و کار باشد، می تواند از امتیاز تجربه مالکیت کسب و کار برخوردار شود. همچنین، لازم است در تصمیم گیری های کسب و کار دخالت داشته باشد و در مدیریت امور روزانه ی اداره آن نیز فعالیت داشته باشد.

معیار دوم سرمایه انسانی: تجربه مدیریت ارشد کسب و کار
زمانی که کارآفرین در تصمیمات اساسی کسب و کار نظیر فروش، مدیریت منابع مالی، بازاریابی، مدیریت نیروهای انسانی تحت امر، توزیع منابع و تحقیق و توسعه دخیل باشد، می تواند از امتیاز تجربه مدیریت ارشد کسب و کار برخوردار شود.

سرمایه گذاری در تورنتو

سرمایه گذاری خارج شهر تورنتو

ایجاد کار خارج از تورنتو نیاز به برخورداری از دارایی و سرمایه گذاری به نسبت کمتری دارد. به شکلی که چنانچه کسب و کار پیشنهادی در خارج از منطقه تورنتو واقع شود، نیاز است تا حداقل دارایی با ارزش خالص ۴۰۰ هزار دلار کانادا ارائه گردد. همچنین، حداقل مبلغ درخواست شده برای سرمایه گذاری خارج از شهر تورنتو مبلغی به اندازه ۲۰۰ هزار دلار کانادا است.
نکته قابل توجه دیگر این است که چنانچه سرمایه گذاران تمایل داشته باشند تا در یکی از بخش های مرتبط با فناوری ارتباطات و اطلاعات و بخش های مربوط به ارتباطات دیجیتال سرمایه گذاری کنند، نیاز است تا حداقل دارایی با ارزش خالص ۴۰۰ هزار دلار کانادا و حداقل مبلغی برای سرمایه گذاری به اندازه ۲۰۰ هزار دلار کانادا ارائه کنند.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو

ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو چه شرایطی دارد؟ بعد از اینکه کسب و کار خود را در تورنتو انتاریو راه اندازی کردید، می توانید بعد از گذشت حداقل ۱۸ ماه از راه اندازی کسب وکار، برای دریافت اقامت دائم تورنتو درخواست خود را ارائه دهید. ذکر این نکته ضروری است که این روش مهاجرتی تنها از طریق دریافت یک دعوتنامه از طرف مقامات دولتی امکان پذیر است.
بدین منظور لازم است تا سرمایه گذاران اظهار علاقه خود را برای اخذ اقامت دائم تورنتو کانادا، از طریق پورتال الکترونیکی برنامه نامزد مهاجرت انتاریو، ارسال نمایند. از آنجایی که اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو رقابتی است، بعد از ارسال درخواست، داوطلبان به وسیله یک سیستم امتیاز دهی در برنامه کار آفرین انتاریو، امتیاز مشخصی را با توجه به اطلاعات ارسال شده دریافت می کنند. داوطلبانی که از بیشترین امتیاز کسب شده برخوردار باشند، جهت اخذ اقامت دائم کانادا دعوت خواهند شد.

بیشتر بدانید: nerkh dollar در این صورت بعد از دریافت دعوتنامه داوطلبان به مدت ۹۰ روز فرصت خواهند داشت تا تمامی مدارک و اطلاعات درخواست شده را ارسال و تکمیل نمایند. از جمله این مدارک عبارت هستند از بیزینس پلن یا طرح پیشنهادی برای کسب و کار مورد نظر در تورنتو و ارائه مدارک مالی مبنی بر ارزش دارایی خالص فرد.
برای ارائه درخواست از طریق برنامه کار آفرین انتاریو از هر متقاضی مبلغی به اندازه ۳۵۰۰ دلار کانادا دریافت خواهد شد. به یاد داشته باشید که بعد از تکمیل درخواست، در مرحله بعد، از متقاضی درخواست می شود تا برای انجام یک مصاحبه حضوری در اداره مربوط به برنامه نامزد مهاجرت انتاریو حاضر شود. همچنین، هزینه سفر و اقامت برای انجام مصاحبه بر عهده شخص متقاضی سرمایه گذاری در تورنتو خواهد بود.
چنانچه مراحل بالا با موفقیت پشت سر گذاشته شوند، نیاز است تا شخص متقاضی یک توافق نامه عملکرد کسب و کار را با اداره مهاجرت انتاریو به امضا برساند. در این هنگام و با درخواست سرمایه گذار، اداره مهاجرت انتاریو اقدام به صدور مجوز کسب و کار برای متقاضی خواهد کرد. چنانچه تمامی شرایط مرتبط با برنامه کار آفرین انتاریو از طرف دولت فدرال کانادا نیز مورد تأیید قرار گیرد، یک مجوز کار موقت به متقاضی سرمایه گذاری در تورنتو اعطا می شود.
بعد از مهاجرت به تورنتو سرمایه گذاران حداکثر به مدت ۲۰ ماه فرصت خواهند داشت تا طرح پیشنهادی کسب و کار مورد نظر خود را اجرا کنند. به شکلی که بعد از گذشت ۱۸ ماه، داوطلبان باید گزارش نهایی را به اداره مهاجرت انتاریو تحویل دهند. این گزارش به عنوان درخواست برای نامزدی سرمایه گذاری در تورنتو در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس فعال

برای خرید بیزینس فعال در تورنتو باید بین ۲۵۰ هزار دلار تا بیش از ۱ میلیون دلار کانادا هزینه کنید. مبلغ دقیق آن به برنامه مهاجرتی مد نظر، نوع بیزینس، زمینه ای که در آن فعالیت دارد و موقعیت مکانی آن در تورنتو بستگی دارد. مهم ترین نکته برای واجد شرایط بودن در این روش، این است که کسب و کار شما باید حداقل برای ۱ فرد کانادایی شغل تمام وقت ایجاد کند.

چه کسب و کارهایی را نمی توان در تورنتو راه اندازی کرد؟


  • پمپ بنزین
  • بازیافت مواد پلاستیکی
  • بازیافت مواد فلزی
  • کارگزاران بازرگانی
  • هتل و مسافرخانه
  • شرکت های هولدینگ که تنها سهامدار شرکت های دیگر هستند و تولید کالا یا خدماتی ندارند.
  • لباسشویی و خشکشویی های اتوماتیک
  • کارواش هایی که در آن شستشوی خودرو به صورت اتوماتیک انجام می شود.
  • کسب و کارهایی که قبلا برای مدیریت و یا اداره آن ها، از نامزدهای برنامه کسب و کار انتاریو استفاده شده است.
  • همچنین، تمامی مشاغل ذکر شده در فهرست بالا به غیر از کسب و کارهای مرتبط با پمپ بنزین و هتل و مسافرخانه، جزء مشاغلی محسوب می شوند که اجازه راه اندازی و مدیریت آن ها در خارج از منطقه تورنتو نیز وجود ندارد.

شرایط مورد نیاز کسب و کار برای سرمایه گذاری در تورنتو

کسب و کاری که قصد خرید امتیاز آن مطرح است باید ۶۰ ماه پیش از ارائه طرح خرید دایر و فعال بوده باشد و تحت مالکیت شخص یا گروهی از مالکان قرار داشته باشد. متقاضی باید برای این امر گواهی مالکیت مالک پیشین و یک اظهارنامه مبنی بر تمایل به فروش واحد اقتصادی به خریدار ارائه دهد.
مالکیت باید به صورت کامل از مالک یا مالکان قبلی به مالک یا مالکان جدید انتقال یابد. این انتقال مالکیت می تواند به همسران متقاضی یا متقاضیان هم انجام شود. کسب و کاری که طرح خرید آن پیشنهاد شده است، نباید هیچ ارتباطی با برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا داشته باشد.

سرمایه گذاری در تورنتو

برای خرید کسب و کار در محدوده کلان شهر تورنتو، علاوه بر حفظ نیروی کار پیشین و حفظ و بهبود موقعیت شغلی آن ها، حداقل دو موقعیت شغلی تمام وقت جدید نیز باید در آن کسب و کار ایجاد شود. بدین واسطه، خرید کسب و کار به معنای بسط و گسترش آن کسب و کار نیز خواهد بود. برای خرید کسب و کار در مناطق کم جمعیت تر و خارج از محدوده کلان شهر تورنتو، ایجاد تنها یک موقعیت شغلی تمام وقت جدید کافی است.
در طرح توجیه اقتصادی، باید نشان داده شود که متقاضی قصد خرید و بسط و گسترش ابعاد کسب و کار را دارد و بدین واسطه برای اقتصاد تورنتو سودآوری خواهد کرد. حداقل ۱۰ درصد سرمایه گذاری شخصی در طرح خرید کسب و کار، باید برای بسط و گسترش دادن کسب و کار باشد.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز