خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


سریع ترین روش باز شدن قاعدگی چیست؟

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی چیست؟
نزدیک شدن به روزهای حساس قاعدگی گاهی می‌تواند مانعی برای برنامه‌ریزی صحیح زنان شود. گاهی اوقات می‌خواهید این روند را تسریع کنید و زودتر پریود شوید. برای انجام این کار روش‌هایی وجود دارد که بعضی از آن‌ها ایمن و برخی دیگر با محدودیت‌هایی همراه است. در موارد اورژانسی می‌توانید از باز کننده قاعدگی قوی استفاده کنید؛ اما مهم است که پیش از آن بدانید چقدر ایمن است. در چنین مواردی بهتر است با پزشک مشورت کنید و داروهایی را که او توصیه می‌کند مصرف کنید. روش‌هایی به صورت خانگی نیز وجود دارد که به تسریع این فرایند کمک می‌کند. در این مقاله به معرفی این روش‌ها و محدودیت‌های آن می‌پردازیم.

باز کننده قاعدگی قوی

برای پریود شدن چی بخوریم؟

در پیش بودن یک برنامه مورد انتظار، یک تعطیلات یا یک سفر می‌تواند باعث شود که از تاریخ احتمالی قاعدگی خود رضایت نداشته باشید و تمایل داشته باشید آن را جلو بیندازید. یا اینکه به دلیل تاخیر در قاعدگی دچار نگرانی شده باشد. علت کم شدن خون قاعدگی می‌تواند افزایش سن، کاهش وزن یا عدم تخمگذاری باشد. به طور کلی کارشناسان تاثیرگذاری بر سیکل قاعدگی را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنند؛ اما اگر بنا به دلایلی تسریع در قاعدگی ضروری است، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که این مرحله را سریع‌تر پشت سر بگذارید.
ایمن‌ترین راه‌هایی که می‌توانید با آن شروع سیکل قاعدگی را تسریع کنید استفاده از دم کرده و جوشانده گیاهان مختلف است. بعضی از این دم کرده‌ها شامل موارد زیر است:

  • چای بابونه
  • دم کرده جعفری
  • دم کرده پوست پیاز
  • دم کرده ریشه سنجد

راهکار برای پریود شدن

علاوه بر مصرف نوشیدنی‌های بالا انجام برخی روش‌ها نیز می‌تواند باعث تسریع در پریود شدن شما شود. حمام آب گرم یکی از این روش‌ها است. پس از گرفتن حمام گرم ممکن است خونریزی رخ دهد، به خصوص اگر زن بیماری داشته باشد که نمی‌تواند آن را پیش بینی کند (مانند کیست و فیبروم رحم).
تمرینات بدنی نیز یکی از این روش‌ها است. بسیاری از زنان می‌دانند که چگونه با افزایش فعالیت بدنی و ورزش‌های شدید، پریود را تسریع کنند. به ویژه دویدن، دوچرخه سواری، چند بار قدم زدن در روز، شیب به جلو و عقب و به پهلو مفید است.
رابطه جنسی نیز می‌تواند باعث تحریک عضلات دیواره رحم شده و باعث باز شدن قاعدگی شود. تسریع قاعدگی در صورتی که خانمی دارای هر گونه درد در قسمت تحتانی شکم، ویژگی‌های غیر معمول، لکه بینی یا ترشحات زیاد به دلیل ترشحات، بیماری‌های غدد پستانی باشد، به شدت ممنوع است.

علت کم شدن خون قاعدگی

برای زودتر پریود شدن چه کار کنیم؟

استفاده از دارو نیز یکی از روش‌های تسریع در قاعدگی است. برای قاعدگی می‌توان از قرص‌های قاعدگی یا دارو‌های تزریقی استفاده کرد. این داروها باید تحت نظر پزشک و پس از معاینه زنان استفاده شوند. از آنجایی که این داروها هورمونی هستند، در صورت عدم نیاز واقعی، نباید فورا برای قاعدگی از آن‌ها استفاده کرد. زیرا این داروها در دراز مدت باعث اختلالات هورمونی می‌شوند.
برای اینکه قاعدگی اتفاق بیفتد، دیواره رحم باید ضخامت خاصی داشته باشد. حتی اگر قبل از ضخیم شدن دیواره رحم از داروی قاعدگی استفاده شود، قاعدگی بلافاصله شروع نمی‌شود. دو نوع دارو به عنوان باز کننده قاعدگی قوی و فوری استفاده می‌شود که شامل موارد زیر است:

  • داروهای ضد تعریق
  • قرص‌های ضد بارداری

مسکن‌های قاعدگی، قرص‌ها یا تزریق‌هایی هستند که حاوی پروژسترون هستند. ضخامت دیواره رحم باید حداقل ۷ تا ۸ میلی‌متر باشد تا دردهای قاعدگی اثر کند. اگر با وجود دارو، قاعدگی اتفاق نیفتد، یا دیواره رحم به اندازه کافی ضخیم نیست یا حاملگی وجود دارد.
قرص‌های قاعدگی معمولا به مدت ۵ روز استفاده می‌شوند و انتظار می‌رود که قاعدگی در عرض ۲ تا ۳ روز پس از اتمام دارو شروع شود. خانمی که می‌خواهد فورا پریود شود، باید دوره مصرف ۵ روزه دارو و دوره انتظار ۲ تا ۳ روزه را محاسبه کرده و برنامه ریزی کند.
قرص‌های ضدبارداری نوع دیگری از داروهایی هستند که برای قاعدگی فوری استفاده می‌شوند. قرص‌های ضدبارداری معمولا هر روز به صورت ۲۱ روزه، در دوره یک هفته‌ای که قطع می‌شود و در قالب‌های ۲۸ روزه، در ۵-۴ روز آخر مصرف دارو استفاده می‌شوند.
قطع ناگهانی قرص‌های ضدبارداری که به طور منظم استفاده می‌شود منجر به قاعدگی فوری می‌شود. با این حال، در چنین حالتی، اثر محافظتی قرص ضد بارداری کاهش می‌یابد. اگرچه تصور می‌شود که آسپرین یا داروهای رقیق کننده خون نیز در قاعدگی زودرس موثر هستند، اما نمی‌توان آن را به طور قطعی تایید کرد.

تشخیص مشکلات قاعدگی

چنانچه چرخه قاعدگی شما دچار مشکل شده و نظم آن به هم خورده است می‌توانید با انجام آزمایش پرولاکتین از مشکلات احتمالی آگاه شوید. پرولاکتین هورمونی است که با بررسی میزان آن در خون می‌توان در مورد سیکل قاعدگی اظهار نظر کرد. این هورمون به هورمون شیر نیز معروف است که باعث ترشح شیر در سینه زنان می‌شود. مقدار این هورمون هنگام بارداری بالا می‌رود.
شرایط آزمایش پرولاکتین شامل ناشتایی و دوری از شرایط استرس‌زا است. همچنین باید پیش از آزمایش از ورزش و پوشیدن سوتین تنگ خودداری کنید.

شرایط آزمایش پرولاکتین

انجام آزمایش پرولاکتین در منزل با هومکا!

در صورتی که پزشک شما انجام آزمایش پرولاکتین را تجویز کرده است می‌توانید به راحتی و با استفاده از خدمات آزمایش در منزل هومکا این آزمایش را در محل مورد نظر خود انجام دهید. برای ثبت درخواست آزمایش در منزل کافی است با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.
امکان استفاده در خدمات آزمایش در منزل هومکا وجود دارد و در سراسر استان تهران و شهرستان‌های قم، کرج، مشهد، شیراز، اهواز، رشت، قزوین،‌ اصفهان و قابل ارائه است. برای اطلاعات بیشتر به سایت هومکا به نشانی www.homeca.ir مراجعه کنید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز