خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


سرکار رفتن مادر بعد از تولد فرزند

سرکار رفتن مادر بعد از تولد فرزند
تصمیم برای بازگشت به کار پس از بچه دار شدن کاملاً به شما بستگی دارد. انتخاب اینکه آیا به سر کار برگردید یا نه ممکن است شخصی ترین تصمیم شما به عنوان یک مادر باشد. علیرغم آنچه که همه دوستان کارمند و مادر خانه نشین شما که نیت خوبی دارند می گویند ، شما باید خودتان را ارزیابی کنید. همانطور که هیچ دو نوزادی کاملاً شبیه هم نیستند، هیچ دو مادری و شغلی هم شبیه هم نیستند. بنابراین وقتی زمان تصمیم گیری برای شما فرا رسید که چه چیزی برای شما مناسب است، فشار همسالان را نادیده بگیرید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
اگرچه محققان در هر دو طرف این موضوع ممکن است خلاف این را استدلال کنند، اما هیچ مدرک روشنی در مورد مضرات یا مزایای طولانی مدت داشتن مادری که خارج از خانه کار می کند وجود ندارد. یعنی تصمیم با شماست. به خاطر داشته باشید که شما قطعاً می توانید در خارج از خانه کار کنید و به همان اندازه با فرزندان خود پیوند قوی داشته باشید که گویی در خانه بمانید.


به سطح انرژی خود فکر کنید

برای اینکه یک مادر در خانه بمانید یا یک مادر شاغل، استقامت زیادی لازم است. پس چه چیزی شما را با انرژی و انگیزه نگه می دارد؟ برخی از افراد توسط کار هدایت می شوند، در حالی که برخی دیگر از مراقبت از خانواده و دوستان تقویت می شوند. آیا می توانید بر نیازها و برنامه کودک شما متمرکز است کنار بیایید؟ بسیاری از مادران شاغل ساعت‌هایی را که در کارشان سپری می‌کنند احساس شادابی می کنند و به آنها اجازه می‌دهد با انرژی و آماده برای مراقبت از نوزاد به خانه برگردند.

سطح استرس خود را در نظر بگیرید

اگر شغل شما کم استرس است و کودکتان آرام است، ممکن است بتوانید هر دو را به خوبی حل کنید. اما یک شغل پرفشار و یک نوزاد نا آرام می تواند ترکیب بسیار قوی باشد. در هر صورت، از نظر جسمی و عاطفی به شیوه‌هایی که هرگز تصورش را نمی‌کردید به چالش کشیده می‌شوید.

واقع بین باشید

اکنون که موضوع را از همه جهات بررسی کرده اید، سعی کنید تعیین کنید کدام گزینه برای شما مهم تر و واقعی تر است. بدیهی است که خانواده و کودک شما در صدر لیست شما قرار دارند، اما شکی نیست که امنیت مالی برای رفاه شما نیز حیاتی است.
فقط به یاد داشته باشید، هیچ چیز کامل نیست. بدون شک در طول مسیر سختی هایی وجود خواهد داشت و پشیمانی از اینکه بهترین کار را برای کودک یا خودتان انجام داده اید! هر مادری آنها را احساس می کند، مهم نیست که چه تصمیمی می گیرد. اجازه ندهید بهترین ها را از شما بگیرند.اگر بخواهید همیشه می توانید وضعیت را دوباره ارزیابی کنید و نظر خود را در آن مسیر تغییر دهید.
سرکار رفتن مادر بعد از تولد فرزند . آموزشگاه رایگان خوش آموز

آیا هنگام بازگشت مادران از سرکار نوزادان رنج می برند؟

بسیاری از مادران به دلیل اینکه در طول روز کاری کنار نوزادانشان نبودند، احساس گناه می کنند، حتی اگر بدانند که در دستان مراقب خوبی هستند. خوشبختانه، تحقیقات نشان می دهد که بچه ها وقتی مادرشان بیرون از خانه کار می کنند، هیچ آسیبی را تجربه نمی کنند.
تصمیم برای ماندن در خانه یا بازگشت به کار بسیار شخصی است و هیچ تصمیم «درست» برای همه وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که یک مامان خوشحال به معنای کودک شادتر است!
استخدام یک پرستار بچه یا فرستادن فرزندتان به مهدکودک و یا سپردن فرزندتان به مادربزرگ در صورت داشتن سلامت جسمی و روانی می‌تواند گزینه ای مناسب برای تصمیم گیری شما باشد. از 2 یا 3 ماه قبل از بازگشت به کار ، مادربزرگ ، پرستار و یا مهد کودک و یا هر کسی که قرار است مراقبت از کودک را بر عهده بگیرد، باید کارش را شروع کند تا روند خو گرفتن فرزندتان به این مراقب جدید تدریجی اتفاق بیفتد و فرزندتان دچار اضطراب ، رهاشدگی و طرد نشود.
ساعت کاری شما نباید بسیار زیاد و طولانی باشد ، این ساعت بسته به سن فرزند شما متغییر است. زمانی که شما از سرکار بر می گردید ، نبودن هایتان را برای فرزندتان جبران کنید و با کودک وقت بگذرانید.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز