خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


چرا بچه بزرگم از خواهر یا برادرش که بدنیا آمده متنفره ؟

چرا بچه بزرگم از خواهر یا برادرش که بدنیا آمده متنفره ؟
این کاملاً طبیعی است که فرزند شما نسبت به یک نوزاد جدید حسادت کند. در واقع، من شک دارم کودکی در دنیا وجود داشته باشد که با آمدن یک خواهر یا برادر جدید حسادت نکرده باشد. هدف شما این است که به فرزندتان کمک کنید این حسادت را مدیریت کند تا عشق فرصتی برای رشد و پیروزی داشته باشد. هر کاری می توانید در دوران بارداری انجام دهید تا فرزندتان را آماده کنید و او را در مورد نوزاد جدید هیجان زده کنید و حتی قبل از به دنیا آمدن نوزاد با او ارتباط برقرار کند.


چگونه می توانیم به فرزند بزرگتر کمک کنیم تا با نوزاد جدید سازگار شود؟

در ماه های اولیه بارداری به خاطر بهم خوردن هورمون ها ، ویار داشتن و ... خلق و خوی شما تغییر می کند و تحریک پذیر می شوید. اگر فرزند اولتان در این بازه ی زمانی در جریان بارداری شما باشد، نوزاد را مقصر بد اخلاقی و حال بد شما می داند و از او متنفر می شود.
در طول زایمان، باید مطمئن شوید که فرزند اولتان احساس رها شدن نمی کند. زمانی که شما یا همسرتان به طور افراطی قربان صدقه فرزند تازه متولد شده می کنید ، احساسی که فرزند بزرگتر می کند مثل این است که همسرتان یک خانم دیگر را به عنوان هوو در خانه آورده و مدام جلوی شما قربان صدقه و ناز و نوازشش کند!
ناپدید شدن مادر به بیمارستان اغلب برای بچه های کوچک آسیب زا است و استقبال از نوزاد جدید را برای آنها دشوارتر می کند تا وقتی که مادر در نهایت با او ظاهر شد.
اگر کودک به مادر دلبستگی بیشتری نسبت به پدر دارد و مادر منبع آرامش او است. از پدر بخواهید نوزاد را تا درب منزل حمل کند. مادر بچه بزرگتر را در آغوش بگیرید و هنگام در آغوش گرفتن و بوسیدن کودک را تحسین کند.

از کودک خود قهرمان بسازید.

هنگامی که با فرزند بزرگتر خود لحظه ای آرام گرفتید، او را صدا بزنید تا با شما و نوزاد همراه شود. در مقابل چشمان کودک به نوزاد بگویید که می خواهید خواهر و یا برادربزرگ تر را معرفی کنید، که خواهر و یا برادربزرگ تر فوق العاده ای دارد و شما آرزو دارید که نوزاد تازه بدنیا آمده شبیه به او شود. تمام چیزهای شگفت انگیزی را که در مورد فرزندتان دوست دارید، لیست کنید و به نوزاد بگویید تا کودک بزرگ تر احساس خوبی کند. سپس اجازه دهید کودک بزرگتر بنشیند و کودک را در آغوش بگیرد و به او کمک کند تا سرش را نگه دارد و بدن نوزاد را بو کند ، در این هنگام عاشق نوزاد می شود. هرچه فرزند بزرگتر شما نوزاد را بیشتر بغل کند، احتمالاً رابطه آنها بهتر خواهد شد.

طبیعتاً فرزندتان شما را آزمایش خواهد کرد تا مطمئن شود که هنوز او را دوست دارید.

رابطه خود را با او تا حد امکان خوب و محبت آمیز نگه دارید، اما محدودیت های معمول خود را حفظ کنید، که به او کمک می کند احساس امنیت کند. (منظورم از محدودیت، تنبیه نیست، که همیشه نتیجه معکوس دارد. محدودیت هایی مانند زمان خواب را تعیین کنید و با همدلی آنها را اجرا کنید.) به او محبت و توجه بیشتری نشان دهید.
چرا بچه بزرگم از خواهر یا برادرش که بدنیا آمده متنفره ؟ . آموزشگاه رایگان خوش آموز

تا آنجا که ممکن است برنامه های روزمره بچه هایتان را مانند قبل از بدنیا آمدن نوزاد نگه دارید.

هرگز کودک نوپا یا پیش دبستانی را بدون نظارت کنار نوزاد رها نکنید.

نمی توان از کوچولوها انتظار داشت که این احساسات حسادت آمیز را کنترل کنند و خطرات آنقدر زیاد است که نمی توان شانسی را به دست آورد. نظارت دقیق داشته باشید. سعی کنید از نصیحت کردن کودک خودداری کنید. اگر متوجه خشن شدن او شدید، سریع نوزاد را از او دور کنید. اگر می توانید با او بازی کنید تا کودکتان بخندد و فکر کنید چگونه می توانید او را بخندانید تا تنش های او را کم دهید. سپس با یک سوال، آهنگ یا داستان حواس او را پرت کنید.
چرا بچه بزرگم از خواهر یا برادرش که بدنیا آمده متنفره ؟ . آموزشگاه رایگان خوش آموز

به فرزند بزرگتر خود بیشتر محبت کنید.

هر روز تا آنجا که ممکن است زمانی را برای محبت کردن به کودک بزرگ تر بگذارید. هنگامی که بزرگسال دیگری در اطراف است، اجازه دهید کودک را در حالی که با کودک نوپا و یا پیش دبستانی خود در آغوش گرفته اید، در آغوش بگیرد. اگر دستانتان مشغول است، از صدای خود برای حفظ ارتباط با فرزندان بزرگترتان استفاده کنید. هنگامی که برای غذا دادن به کودک می نشینید، بچه ی بزرگتر خود را برای مطالعه دعوت کنید. مطمئن باشد که کودک بزرگ تر مشتاقانه منتظر آن زمان خواهد بود.
گاهی کودک برای آنچه از دست داده است غصه می خورد. او نمی تواند چیزی را که از آن ناراضی است ا با کلمات بیان کند اما او برای بهبودی کامل به کمک شما نیاز دارد. بنابراین هنگامی که او مانند نیازمند ناله می‌کند، او را در آغوش بگیرید و همدردی کنید. به او اجازه دهید هر چقدر که می خواهد در آغوش شما گریه کند. سپس به او کمک کنید راهی برای احساس بهتر پیدا کند.
بگذارید ببیند همیشه چیزی را که می‌خواهد نمی‌تواند داشته باشد، زمانی که مادر،باکودک خود همدردی ‌کند و به او کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشد.
چرا بچه بزرگم از خواهر یا برادرش که بدنیا آمده متنفره ؟ . آموزشگاه رایگان خوش آموزنمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز