خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


10 راه تشویق به آموزش برنامه نویسی کودکان

10 راه تشویق به آموزش برنامه نویسی کودکان
آموزش برنامه نویسی کودکان با تغییر اقتصاد به سمت فناوری، به زودی بهد یک مهارت ضروری تبدیل شود. آموزش برنامه نویسی به کودکان در سنین پایین می تواند آنها را برای تغییرات آینده آماده کند. یادگیری مهارت های برنامه نویسی کودکان بسیار مهم و کاربردی است.
واقعیت این است که بدانید چگونه علاقه به آموزش برنامه نویسی کودکان را در اطراف آنها ایجاد کنید، و هیجان زده کردن آنها برای یادگیری برنامه‌نویسی چندان سخت نیست. در اینجا 11 راه برای تشویق فرزندتان به یادگیری برنامه‌نویسی آورده شده است تا بتوانید رشد مهارت کدنویسی کودک خود را تشویق کنید و شاهد پیشرفت او در این زمینه هیجان‌انگیز باشید.

ثبت نام در کلاس های برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان

به آنها اجازه دهید بفهمند که برنامه نویسی کودکان فرصتی برای خلاق بودن، حل مشکلات و زنده کردن ایده هایشان است. این فرصتی است برای استفاده از ریاضیات و علوم برای دنبال کردن چیزی که به آن علاقه دارند.
بچه‌هایی که دوست دارند چیزهایی بسازند، از برنامه نویسی کودکان لذت خواهند برد، زیرا به آنها اجازه می‌دهد خلاق باشند و چیزهایی با کد بسازند. سرگرم کننده نگه داشتن فرآیند یادگیری مهم است، بنابراین بچه ها به این صورت ناامید نمی شوند. برخی از بچه ها به طور طبیعی مفاهیم برنامه نویسی را سریعتر از دیگران درک می کنند، اما همه می توانند از کدنویسی لذت ببرند اگر به روشی سرگرم کننده و جذاب ارائه شود.
در ادامه 10 راه برای تشویق آموزش برنامه نویسی به کودکان خدمتتان ارایه میکنیم :

اشتیاق فرزندتان را در برنامه نویسی کودکان کشف کنید

کدنویسی را می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد، از ایجاد برنامه ها گرفته تا طراحی ربات. اگر دانش‌آموزان از یک گزینه کدنویسی خاص لذت نبرند، بسیاری از گزینه‌های دیگر وجود دارد.
خوانندگان می‌توانند وب‌سایت‌هایی برای ارسال نقد کتاب‌هایی که می‌خوانند بسازند. طرفداران ورزش می توانند از کدنویسی برای ایجاد وب سایت هایی استفاده کنند که آمار بازیکنان یا تیم های مورد علاقه خود را ردیابی کند. کدنویسی می‌تواند راهی جدید برای دانش‌آموزان شما باشد تا ایده‌های خود را بر اساس کارهایی که قبلاً از انجام آن لذت می‌بردند، زنده کنند.

تشویق به اکتشاف در یادگیری برنامه نویسی کودکان

ابزارهایی را بیابید که بدون نیاز به آموزش مداوم، فضای کافی برای آزمایش به فرزندانتان می دهد. اجازه دادن به آنها برای کشف و همین طور کشف چیزها برای خودشان بخش مهمی از دنیای یک کدنویس است.
دانش آموزان را تشویق کنید تا خلاقانه فکر کنند و برنامه نویسی کودکان را تجربه کنند. هنگامی که آنها با یک برنامه یا مفهوم خاص مشکل دارند، مراقب باشیدآموزش برنامه نویسی برای کودکان می تواند چالش برانگیز باشد، اما همچنین بسیار سرگرم کننده است. شما هم با فرزندتان مشغول شوید و ببینید چه چیزی می توانید خلق کنید.

برنامه نویسی کودکان باید یک فعالیت سرگرم کننده باشد

مشکلات مانند معماهایی هستند که در انتظار حل شدن اند و بسیاری از کدنویسان محل های کاری را انتخاب می کنند که معماهای مختلفی را برای حل به آنها ارائه می دهد. اگر دانش‌آموزان از هر یک از برنامه‌ها یا ابزارهای یادگیری فهرست‌شده در بالا لذت می‌برند، می‌توان آنها را تشویق کرد تا نحوه کار آنها را بررسی کنند و راه‌های مختلف استفاده از آنها را بیابند. تبدیل بازی‌های پازل به یک فعالیت معمولی می‌تواند به دانش‌آموزان در حل خلاقانه مسئله کمک کند.
کودکانی که از حل خلاقانه مسئله لذت می برند ممکن است در مقطعی از زندگی خود به کدنویسی علاقه مند شوند، حتی اگر اکنون به آن علاقه ای نداشته باشند. آشنا کردن بچه ها با برنامه نویسی می تواند دنیای جدیدی از امکانات را برای آنها باز کند، نه تنها در آینده، بلکه با لذتی که می توانند از داشتن ابزارهای جدید برای ایجاد امروز به دست آورند.
با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که هر بچه ای به برنامه نویسی کودکان علاقه مند نخواهد بود. برخی ممکن است فعالیت های دیگری را که از خلاقیت و منطق استفاده می کنند ترجیح دهند.

10 بهبود مهارت های برنامه نویسی کودکان

ثبت نام در کلاس های برنامه نویسی کودکان ایرانیان سایبر

سرمایه گذاری در کلاس برنامه نویسی کودکان یک راه شگفت انگیز برای علاقه مند کردن فرزند شما و ایجاد انگیزه در مورد برنامه نویسی است. گزینه های زیادی برای گروه های سنی مختلف از جمله پیش دبستانی، ابتدایی و دبیرستان وجود دارد.
با این کلاس ها، کودکان نحوه کدنویسی را یاد می گیرند و با اصول علوم کامپیوتر مانند الگوریتم ها و مهارت های حل مسئله آشنا می شوند. اگر فرزند بزرگتری دارید، روی یک کتاب یا مجموعه درسی سرمایه گذاری کنید که می توانید با هم از آنها استفاده کنید.
این منابع برای یادگیری برنامه نویسی کودکان در زمان خود و با سرعت خود عالی هستند.این برنامه‌ها به آنها کمک می‌کند تا در کنار رایانه‌ها راحت باشند و در عین حال به آن‌ها کمک می‌کنند تا مهارت‌هایی را ایجاد کنند که بیشتر مفید خواهند بود.
سایت ایرنیان سایبر به برگزاری کلاس های برنامه نویسی کودکان اقدام میکند. اگر فرزند شما 8 تا 18 سال سن دارد. شما می توانید در این کلاس ها شرکت کنید. کلاس های ایرنیان سایبر در سه سطح 8 تا 11 سال و 12 تا 15 سال و 15 تا 18 سال هستند. آدرس سایت www.iraniancyber.com است و دقت بفرمایید کلاس های گروهی فقط برای کودک و نوجوانان می باشد.

از چهره های مشهور برنامه نویسی کودکان الهام بگیرید

دنیای برنامه نویسی کامپیوتر دائما در حال رشد است و هیچ انگیزه ای برای فرزند شما بهتر از دیدن افراد خلاق و موفق در برنامه نویسی نیست.
چندین چهره قابل توجه که می توانید از آنها به عنوان الهام استفاده کنید- یکی از موارد مورد علاقه ما لینوس توروالدز، بنیانگذار لینوکس است: او قبل از اینکه برای کار تمام وقت روی پروژه خود با برنامه نویسان دیگر در دانشگاه استنفورد تحصیل کند، تحصیل کرده است. یا بیل گیتس را در نظر بگیرید: او دانشگاه هاروارد را رها کرد تا به همراه دوستش پل آلن مایکروسافت را دنبال کند.
از دیگر چهره‌های مشهور می‌توان به مارک زاکربرگ، که در هاروارد تحصیل کرد و فیس‌بوک را در سال 2004 راه‌اندازی کرد، اشاره کرد. استیو جابز که شرکت اپل را پس از انصراف از کالج رید پس از شش ماه تاسیس کرد. و ایلان ماسک، یکی از بنیانگذاران تسلا موتورز، شما می توانید با دانش اولیه در مورد این غول های فناوری جرقه ای را در کودک خود روشن کنید.

پیشرفت های برنامه نویسی کودکان را تصدیق کنید

یکی از نکات ضروری در مورد یادگیری هر مهارت جدید توسط فرزند شما این است که باید پیشرفت کودک را تصدیق کنید. نشان دادن اینکه به فرزندتان افتخار می کنید به او کمک می کند تا برای یادگیری انگیزه داشته باشد و تأثیر خوبی بر دیگران بگذارد.
این مهم است نه تنها زمانی که حتی با مفاهیم اولیه برنامه نویسی کودکان دست و پنجه نرم می‌کنند، بلکه زمانی که موفق می‌شوند نیز مهم است، زیرا اگر بچه‌ها احساس ‌کنند هیچ چیز به‌خوبی پیش نمی‌رود، می‌توانند دلسرد شوند. به آنها بفهمانید که پیشرفت قابل توجه مدتی طول می کشد و شما از بردهای کوچک آنها راضی هستید.

سبک یادگیری مناسب برای برنامه نویسی کودکان

روش های مختلفی برای "آموزش برنامه نویسی کودکان" وجود دارد، اما قبل از انتخاب بهترین سبک یادگیری برای فرزندتان، باید سبک یادگیری او را مشخص کنید.
سبک های یادگیری اغلب به نحوه دریافت و پردازش اطلاعات توسط شخص مربوط می شود. به عنوان مثال، برخی افراد هنگام دیدن و شنیدن چیزی بهتر یاد می گیرند، در حالی که برخی دیگر خواندن یا حتی لمس کردن را ترجیح می دهند.
چگونه سبک یادگیری فرزندم را بدانم؟ برخی از نشانه‌هایی که ممکن است به یک نوع از سبک یادگیری نسبت به نوع دیگر اشاره داشته باشد، عبارتند از: آیا آنها دامنه توجه خوبی دارند ؟
آیا آنها بیشتر بصری گرا هستند (بازی های کدنویسی می توانند در اینجا بهترین باشند) یا بیشتر به صورت کلامی (در مورد چیزها صحبت می کنند)؟ چقدر زمان لازم است تا با یک فعالیت یا اطلاعات جدید احساس راحتی کنند؟
شما باید برخی از این سوالات را از خود بپرسید تا بتوانید سبک انطباق را بهتر درک کنید.

تماشای فیلم های برنامه نویسی کودکان

پیدا کردن راه هایی برای الهام بخشیدن به فرزندتان برای یادگیری برنامه نویسی کودکان ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما شما می توانید کارهای ساده زیادی انجام دهید تا کدنویسی را جالب تر کنید.
به عنوان مثال، اگر فرزند شما تمایلی به نشستن و کار کردن روی مشکلات برنامه‌نویسی ندارد، ممکن است علاقه بیشتری به تماشای ویدیوهای افراد دیگری که همان مشکل را حل می‌کنند یا چالش‌های کدنویسی آنلاین را بررسی کنند، باشد.
دادن حس اجتماعی به آنها با همسالان خود که علایق مشترکی دارند اغلب می تواند برای الهام بخشیدن به آنها کافی باشد. همچنین می توانید با دادن جوایز کوچک هر بار که یکی از این وظایف را انجام می دهند، آنها را تشویق کنید.

برنامه نویسی کودکان را به یک فعالیت گروهی تبدیل کنید

فرزندان خود را تشویق کنید تا به صورت تیمی در پروژه های کدنویسی شرکت کنند. تیم های برنامه نویسی کودکان به آنها کمک می کند از یکدیگر بیاموزند و به فعالیت خود ادامه دهند. پروژه های برنامه نویسی گروهی را می توان به صورت آنلاین با دانش آموزان دیگر از سراسر جهان انجام داد، یا می توانید پروژه ای برای آنها ایجاد کنید تا با هم کار کنند.
بگذارید بدانند کار کردن با دیگران چقدر لذت بخش است. هیچ چیز مانند همکاری با یک تیم برای کمک به حل مشکلات پیچیده و ایجاد چیزهای بزرگ نیست.

افکار بسته در تضاد با آموزش برنامه نویسی کودکان

شاید تعجب کنید که چرا آموزش برنامه‌نویسی برای کودکان مهم است. خوب، این فقط به این دلیل نیست که شما می خواهید آنها مهارتی داشته باشند که بعداً در زندگی از آنها استفاده خواهند کرد، بلکه به این دلیل است که می تواند به آنها کمک کند مهارت هایی را توسعه دهند که در غیر این صورت ممکن است رشد نکنند.
به عنوان مثال، کودکانی که با بازی های ویدیویی انگیزه دارند، ممکن است از یادگیری برنامه نویسی به دلیل لذت بردن از آن لذت ببرند. سایر کودکان ممکن است متوجه شوند که جنبه حل مسئله برنامه نویسی چیزی است که در آن مهارت دارند و از انجام آن لذت می برند.
اگر فرزند شما با یادگیری بیشتر در مورد برنامه نویسی بیشتر از خودش لذت می برد، به آن ادامه دهید! کلید ایجاد انگیزه در فرزندتان برای انجام هر کاری این است که بفهمید چه چیزی به او انگیزه می دهد و از این انگیزه ها برای ایجاد انگیزه بیشتر در آنها استفاده کنید.

12 نکته جهت بهبود مهارت های برنامه نویسی کودکان


10 برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان یک فعالیت نوآورانه برای بچه ها است. یادگیری برنامه نویسی کودکان به سادگی بازی سازی شده است، نسخه ای برای آموزش برنامه نویسی کودکان به روشی جالب که شامل ورودی خلاقانه است. همچنین مزایای زیادی مانند توسعه دارد. مهارت های حل مسئله در کودک، تفکر منطقی دارد. همچنین با برنامه نویسی کودکان شروع به تفکر خارج از چارچوب با تخیل خلاقانه، مثل اینکه می توانند شخصیت های خود را بسازند، موسیقی پخش می کنند و پس زمینه را تغییر دهندو ... همه اینها همگام با آموزش برنامه نویسی کودکان است.

 • ابتدا مسئله را ۲ تا ۳ بار بخوانید و سعی کنید آن را بفهمید.
 • منطقه بازی را مشاهده کنید و دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.
 • موقعیت یا مشکل را تجزیه و تحلیل کنید.
 • اقدامات مرتبط با رویدادهای ورودی را شناسایی کنید.
 • راه های ممکن مختلف را بیابید و سعی کنید مناسب ترین راه حل را بیابید، راهی که به تعداد کمتری از خطوط کد/بلاک نیاز داریم.
 • اگر مشکل خیلی پیچیده است، آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید
 • الگوهای تکراری را پیدا کنید و سعی کنید آنها را با حلقه مناسب جایگزین کنید.
 • الگوهای تکراری بزرگ را که از الگوهای تکراری کوچکتر ساخته شده اند، تشخیص دهید.
 • مزایای استفاده از ساختار حلقه به جای تکرار دستی را شناسایی کنید. در اینجا یک کودک می تواند پیش بینی کند که وقتی یک حلقه در حلقه دیگری قرار می گیرد چه اتفاقی می افتد ) با استفاده از یک حلقه تو در تو(
 • استفاده از شرایط در برنامه ها: شرایطی را تعریف کنید که قسمت های خاصی از برنامه باید اجرا شود و چه زمانی اجرا نشود.
 • تعیین اینکه آیا یک شرط بر اساس معیارها برآورده شده است یا خیر
 • بیشتر و بیشتر تمرین کنید تا در کدنویسی خوب شوید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز