خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش راه های جلوگیری از بیماری های خونی در آرایشگاه ها چیست؟

آموزش راه های جلوگیری از بیماری های خونی در آرایشگاه ها چیست؟
آرایشگاه ها جزء شلوغ ترین و پرتردد ترین مکان ها هستند. معمولا این مراکز در طول روز، مشتریان با شرایط مختلف را پذیرش می کنند و خدمات زیبایی را به شکل های مختلف برای آن ها انجام می دهند. با توجه به این توضیحات می توان گفت، آرایشگاه ها و مراکز زیبایی به دلیل رفت و آمد و شلوغی بیش از حد، می توانند از جمله مکان هایی باشند که احتمال انتقال بیماری های مختلف در آن ها بسیار زیاد است. یکی از شایع ترین بیماری ها، بیماری های خونی هستند که می توانند به دلایل مختلف بروز کنند. ما قصد داریم در این مطلب به این موضوع بپردازیم که راه های جلوگیری از بیماری های خونی در آرایشگاه ها چیست و به چه شکلی می توان ابتلا به چنین بیماری هایی را به حداقل رساند؟

بهداشت ارایشگر

اموزش راه های جلوگیری از بیماری های خونی در آرایشگاه ها چیست؟

آرایشگاه ها و سالن های زیبایی، معمولا خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می کنند. برای ارائه این خدمات از تجهیزات و لوازم آرایشی مختلفی استفاده می شود. در صورتی که سالن های زیبایی نسبت به اصول و نکات بهداشتی بی توجه باشند، قطعا امکان بروز انواع بیماری ها افزایش خواهد یافت. از آن جایی که میزان تردد در این محیط ها بسیار بالاست، لزوم رعایت موارد بهداشتی بسیار احساس می شود.
بنابراین اولین و مهم ترین راه برای جلوگیری از انتقال بیماری ها رعایت بهداشت در بالاترین استانداردهای ممکن است. علاوه بر این، مشتریان نیز می بایست تا حد امکان به برخی اصول بهداشتی پایبند باشند. به عنوان مثال؛ در صورت ابتلا به بیماری های مسری تا زمان بهبودی کامل به این مراکز مراجعه نکنند و یا در صورت خفیف بودن بیماری از ماسک های مقاوم استفاده کنند.
از بیماری های شایع و البته خطرناکی که می توانند در اثر عدم رعایت نکات بهداشتی گریبان افراد را گرفته و آن ها را با مشکلات جدی مواجه کنند، بیماری های خونی هستند. از جمله این بیماری ها می توان به ایدز، عفونت های مزمن و خطرناک، هپاتیت و... اشاره کرد. اما این بیماری ها چگونه منتقل می شوند و راه جلوگیری از آن ها چیست؟

راه های انتقال بیماری های خونی در آرایشگاه

بیماری های خونی جزء خطرناک ترین بیماری ها هستند. چرا که می توانند به طور کل، سلامت و جان انسان ها را به خطر بیندازند. این بیماری ها در بسیاری موارد جبران پذیر نیستند. به همین دلیل لازم است تا جایی که امکان دارد، نسبت به رعایت نکات و اصول بهداشتی متعهد باشیم.
آرایشگاه ها معمولا از تجهیزات مختلفی همچون تیغ اصلاح، موزر، قیچی و... برای ارائه خدمات آرایشی استفاده می کنند. در صورتی که در استفاده از این وسایل ملاحظات کافی اعمال نشود و آرایشگران نتوانند با تسلط کامل از این ابزار استفاده کنند، احتمال آسیب زدن به سر و صورت مشتریان وجود دارد. هر گونه خراش و بریدگی در سطح پوست، می تواند راهی برای ورود میکروب ها و آلودگی ها به بدن باشد.
از این رو بسیار شایع است که برخی افراد به دلیل همین مورد، گرفتار بسیاری از بیماری های خونی و عفونی می شوند. در صورتی که تجهیزات استفاده شده استریل و ضد عفونی نشوند، احتمال انتقال بیماری به مشتریان بیشتر می شود. بنابراین اصلی ترین دلیل شیوع بیماری های خونی در آرایشگاه ها، عدم توجه به تمیز بودن وسایل و ابزار آرایشی است. اما در ادامه، راه های جلوگیری از بیماری های خونی در آرایشگاه را بررسی می کنیم.

چند روش کاربردی برای جلوگیری از انتقال بیماری ها در آرایشگاه

وقتی صحبت از بیماری در فضاهای شلوغ و پرتردد می شود، همه چیز به رعایت اصول بهداشتی برمی گردد. در واقع تا زمانی که افراد به نکات بهداشتی پایبند باشند، احتمال انتقال بیماری ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. ما در این بخش چند روش کاربردی و موثر به شما ارائه می کنیم تا از این طریق بتوانید از انتقال بیماری های خونی در فضای آرایشگاه جلوگیری کنید:

  • آموزش دیدن پرسنل آرایشگاه برای استفاده درست و اصولی با ابزاری همچون؛ قیچی، تیغ، موچین، دستگاه های کوتاهی مو و...
  • آموزش صحیح روش استریل کردن تجهیزات و ابزار آرایشی
  • آموزش صحیح معدوم کردن و از بین بردن لوازم استفاده شده برای جلوگیری از انتقال میکروب ها به فضای سالن
  • استفاده از دستگاه های مخصوص برای استریل کردن تجهیزات آرایشی همچون دستگاه اتوکلاو
  • استفاده از تیغ های یکبار مصرف برای مشتریان و دور انداختن این وسایل بعد از هر بار استفاده
  • استفاده از وسایل شخصی برای هر مشتری. بهتر است هر مشتری برای دریافت خدماتی همچون اصلاح صورت یا کوتاهی مو، وسایل شخصی و اختصاصی را همراه خود به آرایشگاه ببرد تا استفاده از وسایل عمومی در آرایشگاه ها به حداقل برسد.
  • مشتریان نیز می بایست در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی آرایشگران حرفه ای این مورد را به آن ها گوشزد کنند. دقت داشته باشید که برای استفاده از تیغ آرایشی، آرایشگر حتما بسته تیغ جدید را مقابل شما باز کند.
  • عدم استفاده از محصولات آرایشی نامرغوب و آلوده

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز