خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترتیب نمایش اطلاعات (ترتیب نمایش اشخاص)

ترتیب نمایش اطلاعات (ترتیب نمایش اشخاص)
نویسنده : امیر انصاری
در این آموزش به فیلد "ترتیب نمایش" و کاربرد آن می پردازیم. هر چند این آموزش در ارتباط با اشخاص در برنامه فروشگاهی راهکار می باشد اما مواردی که طی این آموزش می آموزید در سایر قسمت های برنامه که از این مکانیزم استفاده کرده اند نیز عیناً کاربرد دارد.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارهدف از فیلد ترتیب نمایش چیست؟


هدف این فیلد اینست که در جاهای دیگر برنامه که اشخاص قابلیت انتخاب دارند، موقعیت آنها در لیست به صورت دستی توسط شما قابل دستکاری باشد. به عنوان مثال اگر یک سری مشتری خاص هستند که بیشتر با آنها کار می کنید و تمایل دارید که هنگام انتخاب شخص در فاکتور آنها را بدون جستجو و فوراً انتخاب کنید، این فیلد برای شما کاربردی عالی خواهد داشت.

چگونه ترتیب نمایش یک شخص در لیست را بالا یا پایین ببریم؟


برای این منظور چند روش مختلف در اختیار دارید. روش اول اینست که آن شخص را در فهرست اشخاص انتخاب کنید و سپس با کمک دکمه های "بالا بردن ترتیب قرار گیری" یا "پایین آوردن ترتیب قرارگیری"، که در تصویر زیر مشخص است، این کار را انجام دهید.

ترتیب نمایش اطلاعات (ترتیب نمایش اشخاص)

روش دیگر برای ویرایش "ترتیب نمایش" اینست که رکورد مورد نظر را ویرایش کنید و مقداری این فیلد را به صورت دستی وارد کنید. توجه داشته باشید که از مقادیر اعشاری نیز می توانید استفاده کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید شخصی را از موقعیت 1002 به موقعیت 2 در لیست منتقل کنید، به سادگی آن شخص را ویرایش کنید و مقدار فیلد "ترتیب نمایش" را \(2.5\) وارد کنید. در این صورت فرد مورد نظر بین نفر دوم و سوم در لیست قرار می گیرد.

ترتیب نمایش اطلاعات (ترتیب نمایش اشخاص)

شماره دهی مجدد ترتیب قرارگیری از عدد 1


گاهی اوقات پیش می آید که فردی را از لیست حذف می کنید و تمایل دارید که شماره های ترتیب آنها از نو به صورت منظم و مرتب داده شوند. به این شکل که نفر اول در لیست شماره 1 را داشته باشد، نفر دوم شماره 2 و به همین ترتیب. البته کاربرد دیگر این رویه اینست که شماره های اعشاری را نیز از بین برده و اعداد صحیح را جایگزین آنها می کنید. برای این منظور از دکمۀ "شماره دهی مجدد ترتیب قرارگیری از عدد 1" که در تصویر زیر قابل مشاهده است، استفاده کنید.

ترتیب نمایش اطلاعات (ترتیب نمایش اشخاص)

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز