خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین منابع برای تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی

بهترین منابع برای تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی
تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی شامل افزایش درک مطلب زبان آموز از محتوا و واژگان آن می شود. پس از آنجایی که Reading یک مهارت اکتسابی به حساب می آید در این مطلب با ما همراه باشید.
علت این است که قصد داریم تا با معرفی 3 کتاب از بهترین مجموعه ها، شما را با ساده ترین و قطعی ترین روش های تقویت مهارت Reading در زبان انگلیسی آشنا کنیم.
همچنین به این سوال مهم پاسخ دهیم که آیا مطالعه و انجام تمارین این کتاب ها برای به دست آوردن کامل این مهارت کافی است؟

تقویت مهارت درک مطلب زبان انگلیسی

معرفی بهترین منابع تقویت Reading

این منابع شامل مجموعه های Inside Reading، Read and understand وActive skills for Reading می شوند که به معرفی هر کدام و بررسی ویژگی آنها خواهیم پرداخت.

مجموعه Inside Reading چگونه باعث تقویت درک مطلب می شود؟

این مجموعه به عنوان یکی از معتبرترین انتشارات آکسفورد شناخته می شود و تمام تمرکز خود را روی یادگیری لغات جدید و به چالش کشیدن توانایی های زبان آموز معطوف کرده است.
باید اضافه کنیم که Inside Reading از 5 جلد تشکیل می شود که هر کدام از جلدهای آن نسبت به جلد قبل دارای سختی ها و چالش های بیشتری است.
بنابراین اگر به تازگی شروع به تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی خود کرده اید، دانلود کتاب Inside Reading 1 را به شما پیشنهاد می کنیم.
علت این است که نحوه آموزش در جلد اول، دایره لغات موجود و آزمون های این کتاب مناسب با مهارت های زبان آموزان مبتدی طراحی شده و می تواند به افزایش سطح آنها کمک زیادی کند.

معرفی مجموعه Read and understand و ویژگی های آن

این مجموعه توسط انتشارات Longman منتشر شده و از 4 جلد تشکیل می شود. Read and understand بیشتر تمرکز خود را روی افزایش مهارت های زبان آموزان متوسط معطوف می کند.
به طوری که اگر سطح A1 و A2 زبان انگلیسی را به اتمام رسانده اید و در مرحله B1 و B2 قرار دارید، این کتاب ها را می توانید از اینجا خریداری کنید.
توجه داشته باشید که خرید و مطالعه Read and understand باعث می شود تا قدرت درک مطلب شما با انواع متن های رسمی، غیر رسمی، مکالمه و روزنامه درگیر شود.
در نهایت دایره لغات شما افزایش پیدا کرده و به سادگی توانایی تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی را به-دست خواهید آورد.

معرفی مجموعه Active skills for Reading و مزیت های آن

یکی دیگر از مجموعه هایی که مطالعه آن تاثیر زیادی در تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی دارد، Active skills for Reading است.
این مجموعه که از 5 جلد کتاب تشکیل می شود، توانایی به چالش کشیدن مهارت Reading و درک مطلب شما را تا حد زیادی دارد. با مراجعه به مجموعه Active skills for Reading (لینک دانلود) متوجه خواهید شد که هر یک از جلدهای آن از 12 درس تشکیل می شود.
هر درس دارای 5 بخش است که مهارت های مختلف زبان آموز را به چالش می کشد. در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از این بخش ها می پردازیم.

Before you read

در بخش اول ذهن زبان آموز با چند سوال درگیر می شود. باید گفت که هدف طراحی کردن این قسمت، چیزی به جز ایجاد پیش زمینه در ذهن خواننده نیست.

Reading skill

بخش دوم که نقش مهمی در تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی ایفا می کند، شامل تکنیک های متن-خوانی می شود. لازم به ذکر است که این قسمت با طرح یک سوال از داخل متن خوانده شده به پایان می رسد.

Reading comprehension

لغت comprehension به معنای درک مطلب است. بنابراین می توان گفت که در بخش سوم، میزان درک مطلب زبان آموز از متن خوانده شده، مورد سنجش قرار می گیرد.

Vocabulary comprehension

این بخش تمرین هایی دارد که انجام دادن آنها به یادگیری لغات مهم و کاربردی متن خوانده شده ختم خواهد شد. تسلط به لغات این بخش باعث می شود تا درک مطلب شما از متن های انگلیسی افزایش پیدا کند.

Vocabulary skills

بخش پایانی مربوط به یادگیری تکنیک های واژه سازی می شود. توجه داشته باشید که به کمک آن می توان علاوه بر تقویت مهارت Reading، توانایی استفاده از مطالب آموزش دیده را به دست آورد.

مهارت reading

جمع بندی

برای تقویت مهارت Reading زبان انگلیسی باید از منابعی استفاده کرد که بتوانند همزمان با افزایش درک مطلب زبان آموز، لغات جدیدی را به او آموزش دهند.
بنابراین اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد دارید تا با افزایش مهارت Reading نمره بالایی در آزمون-های مختلف زبان انگلیسی به دست آورید، پیشنهاد می کنیم که مطالعه 3 مجموعه درس مهم را فراموش نکنید.
این مجموعه ها شامل inside reading با 5 جلد، read and understand با 4 جلد وActive skills for reading با 5 جلد می شوند که مطالعه و یادگیری آنها بهتر است در اولویت اول زبان آموزان قرار بگیرد.
دلیل این پیشنهاد مربوط به یادگیری و تمرین کردن تکنیک هایی می شود که در این مجموعه ها وجود دارند و زبان آموزان را از مطالعه کتاب های مختلف بی نیاز می کنند.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز