خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


با چه افرادی ازدواج نکنیم؟

با چه افرادی ازدواج نکنیم؟
ازدواج مهم ترین تصمیم هر کسی در زندگی خود می باشد؛ درصورتی خوشبختی در انتظار شماست که تصمیم درستی راجع به ازدواج می گیرید اما اگر این طور نباشد دچار عواقب ازدواج ناموفق خواهید شد.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
انتخاب شریک زندگی به آسانی رفتن به بازار برای تهیه مواد غذایی نیست. شما باید از خود بپرسید که آیا حاضرید فراتر از معایب او نگاه کنید، آیا آماده هستید که فقط به خودتان فکر نکنید و بقیه عمر خود را با او بگذرانید، چه شرایطی خوب است یا نه. انتخاب شریک زندگی یکی از حیاتی ترین تصمیماتی است که باید بگیرید، اما با پیروی از مراحل درست می توان آن را آسان کرد. در زیر لیستی از عواملی که در انتخاب شریک زندگی باید در نظر گرفته شوند آورده شده است.


عواملی که در انتخاب شریک زندگی باید در نظر گرفت شامل :

• پیشینه خانوادگی

قبل از اینکه تصمیم بگیرید بقیه عمر خود را با کسی بگذرانید، لازم است پیشینه خانوادگی و سنت های موجود، زبان، سیستم و رفتار خانواده افراد را بشناسید. همچنین دانستن رابطه فرد با اعضای خانواده‌اش مهم است، زیرا دانستن این موضوع به شما امکان می‌دهد تا بدانید که شخص چگونه با اعضای خانواده شما ارتباط برقرار می‌کند.

• بدانید که شریک زندگی شما مشکل بهداشتی دارد یا خیر؟

قبل از انتخاب شریک زندگی، باید پیشینه سلامتی فرد را بشناسید تا از مشکلات سلامتی که ممکن است داشته باشد بدانید. شما باید ژنوتیپ افراد، گروه خونی و سایر مسائل مربوط به سلامت را بدانید. این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که ادامه دهید یا رها کنید.

• مطمئن شوید که آیا شریک زندگی شما سخت کوش است؟

هیچ کس شریک تنبل نمی خواهد. همه ما کسی را می خواهیم که در همه جنبه ها سخت کوش باشد. زنان باید بتوانند از خانه و همچنین فرزندان مراقبت کنند، در حالی که مردان باید آنقدر قوی باشند که بتوانند نیازهای خانواده را تأمین کنند. بنابراین، مهم است که بدانیم آیا فرد تنبل است یا سخت کوش.

• فردی را انتخاب کنید که بتوانید به او تکیه کنید.

شما باید فردی را انتخاب کنید که همیشه بتوانید به او اعتماد کنید. تا هنگام زمین خوردن شما، کنار شما باشد.

• آیا شریک زندگی شما توانایی بخشش را دارد؟

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب شریک زندگی باید در نظر گرفت توانایی در بخشش است. همه اشتباه می کنند و توانایی نگاه کردن به اشتباهات باعث می شود که رابطه شما قوی شود. هیچ رابطه ای بدون دعوا نیست، زیرا همه ما یکسان تربیت نشده ایم، که باعث می شود نظرات متفاوتی داشته باشیم. انتخاب شریکی که می داند چگونه بگوید "من تو را می بخشم" ، بسیار مهم است.

• شناخت شخصیت افراد

در انتخاب شریک زندگی ، شخصیت یکی از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه کرد. این به این دلیل است که شخصیت چیزی است که یک شخص را تعریف می کند و همچون ماکت یا آینه ای است که ارزش افراد را منعکس می کند. با شخصیتی که فرد به تصویر می کشد شما به طور خودکار می دانید که یک فرد در 10 سال آینده چگونه خواهد بود. به طور مثال افراد دمدمی مزاج دارای احساساتی ناپایدارند و به سرعت احساساتشان جابه جا می شود و افراد پارانوئیدی و شکاک و یا افراد دارای اختلال شخصیت نمایشی و کسانی که کنترل خشم ندارند و افرادی که دچار اختلال جنسی هستند.

• سطح بلوغ شریک زندگی خود را بررسی کنید.

سن نشانه بلوغ نیست. در واقع سن ، چیزی نیست جز عددی که اغلب گفته می شود. فردی که از نظر جسمی، عاطفی و فکری بالغ است، باید بدانید که چگونه بدون وارد کردن شخص ثالث در رابطه، با مسائل برخورد کند.

• مطمئن شوید که آیا شریک زندگی شما حس شوخ طبعی دارد یا خیر؟

شما باید شریکی را انتخاب کنید که بداند چگونه بعد از یک روز کاری بسیار آزاردهنده شما را بخنداند، کسی که می داند چگونه خلق و خوی شما را با صحبت های خنده دار تغییر دهد.

• جاذبه جنسی

انتخاب شریکی که معتقد نیست رابطه جنسی در ازدواج مهم است، به این معنی است که یک میل برآورده نشده در ازدواج وجود دارد. شما باید شریکی را انتخاب کنید که از نظر جنسی به او علاقه دارید و همچنین کسی که از نظر جنسی به شما جذب می شود. باید میل مطلق برای ارضای نیازهای جنسی یکدیگر وجود داشته باشد تا احساس فریبکاری نکنید.

• کسی را انتخاب کنید که شما را دوست دارد.

عشق تنها عامل یک رابطه نیست، دوستی نیز عاملی است که باید در نظر بگیرید. وقتی در آن مرحله از زندگی خود هستید که باید شریک زندگی خود را انتخاب کنید، باید کسی را انتخاب کنید که شما را به خاطر وجود ناقصی که هستید دوست داشته باشد. همچنین باید فردی را انتخاب کنید که دوست دارید و می توانید آن را تحمل کنید.

• عدم داشتن اعتیاد

یکی از موارد بسیار مهم دیگری که افراد با آن مواجه می شوند، اعتیاد است که درمان نمی شوند همچون اعتیاد به الکل ، مواد مخدر و... .فراموش نکنید که شما مجبور به سوختن و ساختن با این افراد نیستید.

• شریک زندگی خسیس

به عنوان همسر، یکی از انتخاب های اشتباه است. فرد خسیس بهبود پیدا نمی کند. در صورتی که خودتان مخارج زندگی را تأمین کنید، تا آخر عمر باید برای هزینه هایتان توضیح دهید. افراد خسیس تکیه گاه اقتصادی نخواهند بود.

• افراد تنوع طلب

دخترها و پسرهایی که عادت کردن با چند نفر همزمان وارد ارتباط می شوند، توقع وفاداری از این افراد تا حد زیادی دور از ذهن است.

• افراد خودشیفته

ظاهر افراد برای ازدواج یکی از معیارهای بسیار مهم جهت انتخاب است اما باید دقت کرد که در این بین گیر افراد دارای اختلال نمایشی و یا خودشیفته نشوید.

• قطع نشدن بند عاطفی افراد

اتکای بیش از حد پس از ازدواج به خانواده و مطرح کردن و اجازه گرفتن از آنها در جزئی ترین مسائل از ویژگی های این افراد است و این افراد در هیچ مرحله ای از زندگی قدرت تصمیم گیری نخواهند داشت.

• بین شما و شریک زندگیتان باید احترام متقابل وجود داشته باشد.

بدیهی است که نمی خواهید بقیه عمر خود را با کسی بگذرانید که شما را به رسمیت نمی شناسد و به شما احترام نمی گذارد. شما باید شریکی را انتخاب کنید که همیشه به شما احترام بگذارد و همچنین تصمیمات، اهداف و رویاهای شما را تصدیق کند.
مطمئن هستم که همه ما در مقطعی به خود گفته ایم "او همان کسی است که می خواهم بقیه عمرم را با او سپری کنم"، اما بعد، در طول جاده ناامید می شویم. ناامیدی ها به این دلیل به وجود می آیند که ما سعی نمی کنیم با فردی که می خواهیم با او باشیم آشنا شویم، فقط عاشق می شویم و فکر می کنیم که برای حفظ یک رابطه کافی است. پیدا کردن آن یک نفر، انتخاب یک شریک زندگی یک شغل تمام وقت است، این یک دوره آموزشی نیست که انتخاب کنید و صرفاً رها کنید زیرا سخت است. این تصمیمی است که شما می‌گیرید هر چقدر هم که سخت شود، در کنار هم بمانید، تصمیم «با هم برای بدتر، برای ثروتمندتر یا فقیرتر، تا زمانی که مرگ شما را از هم جدا کند».


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز