خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش نصب آنتن هوایی

آموزش نصب آنتن هوایی
تلویزیون ها بخش جدا ناپذیر از سرگرمی های روزمره افراد هستند و مسلما دریافت این کانال ها با کیفیت عالی تکمیل کننده این امر است. آنتن های هوایی به دلیل عملکرد بهتر در مکان های مختلف محبوب تر از انواع رومیزی هستند اما با توجه به مراحل نصب پیچیده، ممکن است دغدغه افراد هم باشند.

بعد از خرید آنتن هوایی با کیفیت، نصب آن مطرح می گردد که باید به درستی انجام گیرد. در اینجا گام به گام مراحلی که در نصب آنتن هوایی در پیش دارید، توضیح داده شده است. از این راهنما جهت نصب آنتن خود یا افزایش اطلاعاتتان در این زمینه، می توانید بهره ببرید.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب آنتن هوایی

سیم آنتن
داکت
تقویت کننده آنتن
پریز آنتن
قوطی
لوله برق

سیم کشی روکار آنتن


با اندازه گیری فاصله محل قرارگیری تلویزیون تا محل آنتن در پشت بام، طول کابل مورد نیاز را تعیین کنید. دقت داشته باشید کابل از نوع 75 اهم باید باشد. سپس کابل را به طور روکار از پشت بام تا تلویزیون بکشید. برای تقویت سیگنال و دریافت تصاویر با کیفیت تر، از امپلی فایر یا تقویت کننده آنتن استفاده می شود. برای نصب این قطعه خروجی آن به تلویزیون و ورودی آن به انتن وصل می گردد. فراموش نکنید که برای شروع عملکرد تقویت کننده باید آن را به برق وصل کنید.

آموزش نصب آنتن هوایی

سیم کشی توکار آنتن

سیم کشی توکار علی رغم سختی ای که دارد، به خاطر زیبایی نتیجه کار و محافظت کابل ها از عوامل محیطی که موجب طول عمر بالاتر و کیفیت بهتر می گردد، طرفداران زیادی دارد. البته بهتر است برای حصول نتیجه بهتر و اصولی، نصب آنتن هوایی به صورت توکار را به یک برق کار حرفه ای بسپارید. در هر صورت اگر می خواهید مراحل این کار را بدانید، در ادامه به آن پرداخته شده است.

مرحله اول

ابتدا باید مکان هایی که قرار است پریز آنتن قرار بگیرد را با توجه به نقشه ساختمان مشخص کنید. برای هر بخشی که ممکن است تلویزیون قرار گیرد، دو کانکتور در نظر بگیرید. دقت داشته باشید پریزهای آنتن به طور سری قرار می گیرد. از آنجایی که از تعداد سه پریز به بالا حاوی نویز در سیگنال خواهد بود، در مسیر سیم کشی خود باید از تقسیم کننده استفاده کنید.

مرحله دوم

مرحله بعدی در نصب آنتن هوایی، قراردادن لوله برای عبور کابل آنتن از آن است. لوله گذاری نویز سیگنال را کاهش می دهد و به همین منظور سیم کشی توکار بر روکار ارجح است. برای انتخاب قطر لوله پلیکا، قطری را انتخاب کنید که نه خیلی بزرگ باشد و نه کوچک که کابل نتواند از آن عبور کند یا سخت از آن عبور کند.

مرحله سوم

قوطی ها را در ارتفاع 40 سانتی متر از کف قرار دهید. و محل لوله ها و قوطی ها را با گچ تثبیت کنید. سپس کابل 75 اهمی را برای اتصال به آنتن، به گونه ای که از خط اول کانکتور خارج شود، آن را عبور دهید.

مرحله چهارم

در این گام باید نصب پریزهای آنتن را انجام دهید. طبق نقشه ای که در مرحله اول تهیه کردید، پریزها را در همان محل نصب کنید. کابل آنتن را هم از مغزی پریز آنتن بدون ایجاد برش رد کنید. عدم ایجاد برش از افت سیگنال جلوگیری می کند. پس بهتر است این توصیه را جدی بگیرید و آن را رعایت کنید.

آموزش نصب آنتن هوایی

نکاتی برای کیفیت بهتر تصاویر در آنتن ها هوایی

حال که با نحوه نصب آنتن هوایی به طور کامل آشنا شدید، قبل از دست به کار شدن برای نصب آنتن، نکات زیر را رعایت کنید تا نتیجه بهتری را داشته باشید.

  • هر چه موانع بین آنتن و فرستنده های سیگنال کم تر باشد، بعدها تصاویر با کیفیت تری را خواهید داشت. ارتفاع بیشتر یکی از راهکارها جهت کاهش این موانع است. به همین علت است که آنتن های هوایی بر پشت بام نصب می شوند نه تراس!
  • در صورتی که سیگنال ها را به خوبی دریافت نمی کنید اما از درستی انجام مراحل نصب هم اطمینان دارید، نمایانگر این است که منطقه ای که در آن سکونت دارید، انتن دهی خوبی ندارد. برای رفع این مشکل بایستی از تقویت کننده های آنتن استفاده کنید که کیفیت دریافت سیگنال را بالا می برند.
  • یکی از نکات ملموس در داشتن سیگنال خوب، انجام سیم کشی ها به درستی است. در انجام این مراحل دقت کنید و اطمینان حاصل کنید در زمان نصب، کابل آنتن آسیب نبیند.
  • نکته دیگری که حائز اهمیت است، انتخاب درست کابل می باشد. کابل باید از نوع کواکسیال و با کیفیت بالا باشد. باور کنید انجام هزینه کمی بیشتر برای تهیه کابل باکیفیت تر ارزشش را دارد تا اینکه بعدها با نویز و عدم دریافت سیگنال مواجه شوید.

با توجه به توضیح تک تک مراحل نصب آنتن هوایی، پس از خواندن این محتوا می توانید به نصب آنتن خود بپردازید. در این محتوا سعی شد تا انواع روش نصب، تجهیزات مورد نیاز برای نصب آنتن هوایی و نکات حائز اهمیت برای حصول نتیجه بهتر توضیح داده شد. فراموش نکنید که کیفیت آنتن خریداری شده هم اندازه نصب درست آن اهمیت دارد. پس خرید خود را ازجای مطمئن انجام دهید. مجموعه پیکاوکالا از جمله فروشگاه هایی است که محصولات جانبی تلویزیون از جمله فروش پایه دیواری تلویزیون آنتن رومیزی و کنترل را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد و به سراسر کشور نیز ارسال دارد.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز