خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


چگونه از رشته انسانی کنکور هنر بدهیم؟

چگونه از رشته انسانی کنکور هنر بدهیم؟
برای اینکه از رشته انسانی در کنکور هنر شرکت کنیم، می‌توانیم از رشته انسانی خارج شویم و در یکی از رشته های هنر شرکت کنیم، برای این کار در سال دهم و یازدهم می‌توانیم از دبیرستان به سوی هنرستان برویم.
راه دوم؛ ادامه رشته انسانی در دبیرستان و پس از آن اخذ مدرک دیپلم انسانی است که در ادامه پس از آن در کنکور سراسری هنر می‌توانیم شرکت کنیم. کنکور هنر و کنکور ریاضی شناور هستند؛ یعنی علاوه بر شرکت در کنکور انسانی، می‌توانیم در کنکور هنر هم شرکت کنیم.


کنکور هنر

چرا تغییر رشته از انسانی به هنر؟

گاهی ما قدم در مسیری می‌گذاریم که در ابتدا نسبت به آن آگاهی نداریم؛ با برداشتن چند قدم و آزمون و خطا، تجربه و زیست به انسان آگاهی می‌بخشد و جایی در مسیر تصمیم می‌گیریم به مسیر دیگری قدم بگذاریم که با روحیات و تفکرات و علایق ما بیشتر همسو است.
تغییر رشته در هر صورت تصمیم بسیار مهمی است که باید با آگاهی اتفاق بی‌افتد؛ شناخت خود و کمک از دیگران و صحبت با یک مشاوره می‌تواند ما را در این مسیر بهتر به اهدافمان نزدیک کند.
در این تغییر، همچون تغییرات دیگری که در زندگی انسان رخ می‌دهند ترس و استرس وجود دارند و این اتفاقی طبیعی‌ست و ممکن است خیلی از انسان‌ها به آن دچار شوند، اما گذر درست از این ترس یا به نوعی تغییر حرکت بزرگی است که می‌توانیم در حق خود انجام دهیم.

آیا کنکور هنر برای شما مناسب است؟

شاید با گذراندن هنرستان خیلی زودتر به شناخت مهارت و علایق خود دست پیدا کنیم. در هر حال باید در مواجهه با نمایش، عکاسی، نقاشی،موسیقی، گرافیک و... قرار بگیریم یا بر اثر برخوردی با آن‌ها در سال‌های گذشته یا اکنون می‌توان سنجید که من واقعاً از چه مهارتی لذت می‌برم!؟ کدام مسیر، به خواسته‌های من نزدیک‌تر است!؟ کدام گرایش برای من چالش بیشتری به همراه دارد!؟
این دوره از زندگی یعنی دوران کنکور، ما با چالش‌های زیادی همراه می‌شویم که یکی از آن‌ها پی بردن به میزان علایق و خواسته ما از رشته مورد نظرمان است.

تست‌های شخصیت شناسی

اگر این تست‌ها به روش درست، در جای معتبر و توسط افراد معتبر صورت بگیرد بسیار کمک‌کننده است. با انجام این تست، از دوراهی‌ها و تردید‌هایی که ممکن است در ادامه مسیر شکل بگیرند جلوگیری می‌شود.
آگاهی در هر مرحله از زندگی به انسان کمک می‌کند؛ و انسان هر قدر این آگاهی را به دست نیاورد، درصد خطاهایش بالاتر می‌رود، در تصمیم‌گیری کند‌تر و سخت‌تر عمل می‌کند.

برنامه‌ریزی دقیق و واقع‌بینانه

به مقوله برنامه ریزی اگر به صورت خیالی و افسانه‌ای پرداخته شود آسیب روحی و روانی را به همراه دارد و دائم با نقش بستن جمله: من نتونستم برنامه‌مو انجام بدم! به سرزنش خود ادامه می‌دهیم و فشار روانی بیشتر و بیشترمی‌شود. شناخت انسان نسبت به خودش کمک می‌کند که او بداند چقدر توان مطالعه در روز را دارد و در جهت بهتر شدن آن تلاش کند.
خود را با دیگران مقایسه نکنیم؛ شناخت خود و کیفیت مطالعه را بهتر است باید در این مرحله افزایش داد.

زمان‌بندی و مدیریت مطالعه

در این مرحله باید بازدهی و عملکرد هر شخص ارزیابی شود. گاهی می‌شنویم که تو برای قبول شدن در دانشگاه تهران یا هنر باید روزی ۱۲ ساعت یا ۱۵ ساعت درس بخوانی اما تجربه تنها اینگونه را نشان نداده است. بهتر است کیفیت و دریافت اطلاعات بسنجیم، بهتر است در فرصتی که برای خود ایجاد کردیم در دامنه‌ای از یادگیری خود را قرار دهیم و هرروز در حال آموختن باشیم.
استمرار در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. پس از شناخت بازدهی و عملکرد خود باید نسبت به برنامه و زمانی که تعیین می‌شود مقید باشیم و در جهت استمرار آن تلاش کنیم.

انتخاب منابع مناسب

در اولین برخورد با منابع کنکور هنر باید به کتاب‌هایی که توسط آموزش و پرورش و سنجش تعیین می‌شوند توجه نمود؛ کتاب‌های وزارتی که اولین مطالعه آن‌ها در طول دوره هنرستان اتفاق می‌افتد و اما برای درک بهتر مباحث به کمک کتاب‌های کمک درسی می‌رویم و بهتر است با استفاده از آن‌ها به تسلط بیشتری دست پیدا کنیم.

ترفندهای تست‌زنی و مدیریت زمان


به علت منابع و محتوای گسترده در بخش هنر، بهتر است در ابتدا فوراً به سراغ تست‌زنی نرویم؛ بهتر است بعد از خواندن یک منبع، بدون زمان گرفتن به سراغ تست‌هایی با سطح سختی پایین آن برویم؛ صرفاً در ابتدا باید نسبت به سوالات کنکور هنر شناخت پیدا کنیم، باید نسبت به مطالعه خود و اشکالات آن نیز آگاه شویم. در ادامه پس از رفع اشکال و مطالعه بیشتر در تست‌های آزمون سنجش، تست‌های برخی از آموزشگاه‌های معتبر و کنکورسال‌های گذشته زمان و سرعت‌عمل را در نظر می‌گیریم.

اهمیت آزمون‌های آزمایشی

آزمون‌های آزمایشی از لحاظ مدیریت زمان، ایجاد سرعت‌عمل و تثبیت مطالعه به شدت به دانش‌آموزان کمک می‌کنند. در این آزمون‌ها، دانش آموز با روند کنکور آشنا می‌شود و حتی شاید در کاهش استرس آن در جلسه کنکور نیز نقش مهمی داشته باشد.

نقش مشاوره تحصیلی در مسیر موفقیت

شاید بتوان گفت کنکور هنر، تنها کنکوری است که بدون مشاوره خیلی سخت یا حتی اصلاً نمی‌توان آن را پیش برد؛ چراکه این مسیر پر از راه‌های زیاد است، مشاور در مطالعه منابع با توجه به علاقه و خواسته هر فرد به آن کمک می‌کند. مشاوری که نسبت به وضعیت دانش‌آموز، نسبت به علاقه و مهارت دانش‌آموز آگاه باشد، در زمان‌بندی، در شیوه تست زنی، در شیوه مطالعاتی و آسیب‌هایی که دانش‌آموز در طول دوره کنکور با آن‌ها درگیر می‌شود به شدت می‌تواند نقش مهم و پررنگی داشته باشد.
آموزشگاه‌کنکور هنریون با بهره‌گیری از بهترین اساتید و مشاوره‌های کارآمد از جمله مشاور برتر علیرضا فرهانی (مشاور 70 رتبه تک رقمی و دو رقمی در کنکور 1401 و 1402) به شما کمک میکند شما کمک می‌کند تا به بهترین عملکرد خود در کنکور هنر دست یابید. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت آموزشگاه هنریون با آدرسhttps://honarioon.ir مراجعه کنید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز