خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


19. سیر تا پیاز سایت داری. برای موفقیت وبسایتم چند ساعت در هفته باید وقت بگذارم؟

19. سیر تا پیاز سایت داری. برای موفقیت وبسایتم چند ساعت در هفته باید وقت بگذارم؟
نویسنده : امیر انصاری
در این آموزش کمی میخواهم از مسائل فنی فاصله بگیرم و از جنبه دیگری به مساله نگاه کنم. این جلسه را با این سوال آغاز می کنم. برای موفقیت یک سایت چقدر باید زمان صرف کرد؟ چند ساعت در روز، یا چند ساعت در هفته، یا چند ساعت در ماه؟

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاربرای موفقیت وبسایتم چند ساعت در هفته باید وقت بگذارم؟


اول بیایید ببینم این وقت گذاشتن یعنی چی؟ آیا کار برای موفقیت وبسایت فقط شامل ساعتهایی است که من پشت کامپیوترم؟ آیا ساعتهایی که در مترو در حال فکر کردن به سایتم هستم، ساعتهایی که موقع غذا خوردن ، دوش گرفتن و حتی موقع خوابیدن مشغول فکر کردن در باره سایتم هستم هم بخشی از این است. آیا ساعتهای کاری فقط زمانهایی است که من مشغول تایپ کردن در کامپیوتر و یا خواندن چیزی در صفحه مانیتورم هستم.

اینها همه ساعاتی هستند که من مشغول کار بر روی وبسایتم هستم. زمانهایی که در طول روز مشغول تفکر در مورد نوشتن مطلب بعدی ام هستم. حتی زمانی که صرف می کنم تا محتویات موجود در مغزم را به کامپیوتر منتقل کنم نیز شامل ساعتهای کاری است.

سایت داری کاری نیست که شما فقط مقدار مشخصی زمان در طول روز یا در طول هفته صرف آن کنید. این کار همیشه در ذهن شماست. هیج وقت نمی توانید از شرش خلاص شوید. همیشه فکرتان درگیر این موضوع است که خوب چه چیزی را می توانم به سایتم اضافه کنم. کجا را می توانم بهبود ببخشم. چه چیزی را باید از سایت حذف کنم. همیشه در مورد آخرین آمارهای سایت نگرانی و تشویش دارید. چرا این هفته آمار بازدیدهای سایت کاهش یافت؟ چرا هیچ کس روی این لینک ها کلیک نکرد؟

تازه اگر همه چیز خوب پیش برود، منتظر یک سونامی از فعالیت های ذهنی دیگر باید باشید. مغز شما مدام توسط سایت شما مصرف می شود. هر دقیقه ای که از کامپیوتر دور می شوید احساس خواهید کرد که زمان را دارید هدر می دهید. غیر ممکن است زمانیکه یک درگیری در سایت دارید به نتیجه بازی پرسپولیس و تراکتورسازی بتوانید فکر کنید. نتیجه بازی چه اهمیتی می تواند داشته باشد، در حالیکه مردم واقعی مشغول بازدید از سایت شما هستند؟

حالا می خواهم یک نتیجه گیری کنم. شما باید 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته کار کنید تا وبسایت موفقی داشته باشید. غیر از این امکانش وجود ندارد و اگر اینقدر مشتاقش نیستند همین الان از دنیای وبمستری گودبای پارتی بگیرید!!!

در آموزش بعدی به یکی از جنبه هایی می پردازیم که قطعا همه ما دوستش داریم. می خواهم به این موضوع بپردازم که چگونه می توانیم از وبسایتمان پول در بیاوریم. در ادامه داستان همراه ما باشید ...


آموزش قبلی : 18. سیر تا پیاز سایت داری. GTmetrix، ابزاری که هر وبمستری باید با آن آشنا باشد!

آموزش بعدی : 20. سیر تا پیاز سایت داری. چگونه از وبسایتم کسب درآمد کنم؟

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.