خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بک آپ گیری از رجیستری ویندوز

بک آپ گیری از رجیستری ویندوز
رجیستری در اصل مغز ویندوز شما است و هر گونه تغییری در ویندوز به نوعی رجیستری ویندوز را تحت تاثیر قرار می دهد. حالا که همچین مکانی در ویندوز وجود دارد پس به نظر شما آیا نیاز نیست که قبل از انجام هر کاری در رجیستری بک آپ از آن تهیه گردد؟ شما قبل از اینکه هر گونه تغییری را در رجیستری ویندوز اعمال کنید باید از آن بک آپ گیری کنید تا در صورت وارد شدن هر گونه اشتباه فرصتی برای جبران داشته باشید. هر چه حسایت سیستم بالاتر باشد اهمیت بک اپ گیری هم بیشتر و بیشتر خواهد شد. در این مقاله تصمیم داریم راه های مختلفی که به منظور بک آپ گیری از رجیستری ویندوز است را به شما نشان دهیم.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
یکی از بهترین راه ها برای بک آپ گیری از رجیستری، بک آپ کامل یا Full backup از ویندوز است. چنانچه شما هر گونه تغییری را در ویندوز لحاظ کنید با این Full backup ای که از قبل تهیه کرده اید می توانید اوضاع را مثل سابق کنید. شما با مطالعه پست های می توانید از ویندوز بک آپ تهیه کرده و آن را Restore نمایید.تهیه Backup از ویندوز
Restore کردن بک آپ در ویندوز

روش بعدی در زمینه پشتیبان گیری از رجیستری ویندوز، تهیه System Restore است. شما با مطالعه این مقاله هم در مرود Restore point و هم در زمینه نحوه تهیه System Restore اطلاع کسب کنید.

روش بعدی تهیه export از Registry ویندوز است. برای این منظور ابتدا با فشردن کلیدهای windows key + R پنجره Run را باز کرده و با وارد کردن عبارت regedit و Enter کردن به پنجره رجیستری وارد شوید.
سپس روی Computer مانند تصویر زیر کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده Export را انتخاب کنید.

بک آپ گیری از رجیستری ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس در کادر ظاهر شده مسیر Export را هم تعیین کنید.

بک آپ گیری از رجیستری ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

فایل بک آپ تهیه شده از رجیستری با فرمت reg ذخیره خواهد گردید. تهیه بک آپ لحظاتی به طول خواهد انجامید.

Registry Keys that are not backed up when you create a system restore point

حتما اگر از System Restore points استفاده می کنید از روش Export گرفتن از رجیستری هم برای بک آپ گیری رجیستری استفاده کنید. دوستان عزیز از Registry Keys ها در زمان ایجاد system restore point بک آپ گرفته نمی شود. شما اگر Restore point ای داشته باشید، آن را بازیابی می کنید و پس از آن با در دست داشتن Export مورد نظر از رجیستری، آن را Import کنید.
حالا در ادامه نحوه Import کردن خروجی فایل تهیه شده از رجیستری را خدمتتان عرض خواهیم کرد.
بسیار ساده اینکار را می توانید انجام دهید. کافیست که به Registry وارد شوید و از منوی File گزینه Import را انتخاب کنید.

بک آپ گیری از رجیستری ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس در کادر باز شده در مسیری که فایل Export را ذخیره کرده اید رفته و آن را انتخاب کنید و در آخر هم برای Import کردن دکمه Open را کلیک کنید. بدین ترتیب خروجی ای که از رجیستری تهیه کرده بودید در رجیستری ویندوز Import خواهد شد. البته نرم افزارهایی هم برای بک آپ گیری از رجیستری وجود دارند که آنها را در مقالات آینده بررسی خواهیم کرد.

براي مشاهده سرفصل هاي آموزشي Windows Registry، لطفا اينجا کليک کنيد.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.