خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


وارد شدن به رجیستری ویندوز

وارد شدن به رجیستری ویندوز
از این پست به بعد رسما آموزش Windows Registry را همراه با شما دوستان در پیش خواهیم گرفت. البته قصد داشتم اول ساختار رجیستری را مورد بررسی قرار دهم ولی برای برسی اول بایدبه رجیستری وارد شویم پس لازم است که بدانیم چطور باید به این مکان بسیار مهم در ویندوز دستری داشته باشیم. فراموش نکنید که هر Edition ای از ویندوز را که استفاده می کنید می توانید به رجیستری دسترسی داشته باشید ولی باید دسترسی در سطح Administrator آن سیستم داشته باشید نیازی نیست که حتما User شما Administrator ایجاد شده توسط خود ویندوز باشد مهم این است که دسترسی در سطح Administrator داشته باشید. برای اینکه User را Member گروه Administrators کنید می توانید به این پست مراجعه کنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
خب، بپردازیم به آموزش باز کردن پنجره رجیستری که برای کار با رجیستری باید به این مکان در ویندوز وارد شوید. لطفا کلیدهای ترکیبی windows key + R را همزمان از کیبورد فشار دهید تا پنجره Run باز شود.وارد شدن به رجیستری ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس در پنجره run عبارت regedit را وارد کرده و Enter کنید.

وارد شدن به رجیستری ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب وارد پنجره رجیستری می شوید. در شکل زیر نمایی از پنجره Windows Registry را مشاهده می کنید.

وارد شدن به رجیستری ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

شما از هر ورژن و نسخه ای از ویندوز که استفاده می کنید، می توانید به همین روشی که خدمتتان عرض کردیم به رجیستری وارد شوید. در پست بعدی نحوه Backup گیری از Windows Registry را آموزش خواهیم داد و در ادامه هم ساختار رجیستری را بررسی می کنیم و پس از آن هم سایر آموزش های مربوط به دوره را در پیش خواهیم گرفت.


برای مشاهده سرفصل های آموزشی Windows Registry، لطفا اینجا کلیک کنید.


نمایش دیدگاه ها (13 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.