خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


افزودن گزینه edit به منوی کلیک راست فایل bat

افزودن گزینه edit به منوی کلیک راست فایل bat
خیلی احتمال آن کم است که وقتی روی یک فایل Batch کلیک راست کنید، گزینه Edit را نداشته باشید چون بصورت پیشفرض این گزینه در کلیک راست فایل های Bat وجود دارد اگر به هر دلیلی این گزینه را در کلیک راست نداشتید می توانید با تغییراتی ساده در رجیستری ویندوز Edit را می توانید به منوی کلیک راست اضافه نمایید. پس برای این منظور به رجیستری ویندوز وارد شوید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاربراي وارد شدن به رجيستري ويندوز مي توانيد به لينک زير وارد شويد:
وارد شدن به رجيستري ويندوز

سپس مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید.

HKEY_CLASSES_ROOT\batfile\shell

اگر Key ی Shell را در این مسیر نداشتید، روی batfile کلیک راست کرده و از New گزینه Key را انتخاب و نام آن را Shell تنظیم کنید.
سپس روی Shell هم کلیک راست کرده و یک Key جدید با نام Edit ایجاد کنید. البته می توانید به جای Edit نام دیگری را تخصیص دهید. هر نامی که به این Key تخصیص دهید همان نام در منوی کلیک راست فایل bat نشان داده خواهد شد.
حالا باید برنامه ای که که کاربر با کلیک راست روی فایل Bat و انتخاب فایل Edit اجرا می شود را مشخص کنیم. این برنامه Notepad است. پس دوباره روی فولدر edit کلیک راست کرده و از New گزینه Key را انخاب کنید تا یک Key جدید ایجاد شود و نام این Key را Command تنظیم کنید.

افزودن گزینه edit به منوی کلیک راست فایل bat . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Key یا فولدر Command را انتخاب کنید. در مقابل آن یک String value با نام Default وجود دارد که روی آن دابل کلیک کنید تا پنجره Properties آن ظاهر شود و در قسمت Value data مقدار زیر را وارد کنید.
%SystemRoot%\System32\NOTEPAD.EXE %1

افزودن گزینه edit به منوی کلیک راست فایل bat . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اکنون اگر روی یک فایل Bat کلیک راست کنید، در بین گزینه های موجود، گزینه‌ی Edit را هم خواهید دید و اگر Edit را کلیک کنید فایل bat با برنامه notepad باز خواهد شد.

براي مشاهده سرفصل هاي آموزشي Windows Registry، لطفا اينجا کليک کنيد.


منبع: itprotoday

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.