خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


Sync کردن کامپیوتر با Google drive

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive
گوگل هرگونه تلاش و همکاری در جهت اطمینان از اینکه از اطلاعات شما بک آپ گیری انجام می شود را ارائه می دهد و همانطور هم که اطلاع دارید در این خصوص ابزاری بسیار کاربردی برای کاربران ویندوز و مک ارائه کرده است. بطور موثری این ابزار برای ذخیره سازی اطلاعاتتان در فضای Cloud شرکت گوگل مفید و پربازده است.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
ابتدای امر می خواهیم کمی در خصوص Backup گیری و Sync کردن صحبت کنیم. اگر شما هم یکی از کاربران پر و پا قرص در گوگل هستید به احتمال قوی از وجود ابزارهای Google Drive و Google Photos Uploader مطلع هستید هر دوی این سرویس ها در حال حاضر به سمت Backup گیری و Sync شدن رفته اند و شما خیلی راحت قادر هستید که تمام فایل ها،فیلم ها، تصاویر را در بیش از یک Application داشته باشید. Google Drive در واقع یک ابزار و سرویس مهم برای Backup گیری و Sync شدن است. اساسا این ابزار قدرتمند Google Drive به شما این امکان را می دهد که فضای ابری یا Cloud Storage مربوط به Google Drive را با کامپیوتر خود همگام کنید با انتخاب یک درایو یا فولدر خاص، آن را با Google Drive خود Sync کنید پس هر آن چیزی را که در این درایو یا فولدر ذخیره کنید نسبت به سرعتی که اینترنت شما دارید شروع به آپلود در فضای ابری گوگل درایو می شود و این یعنی شما این اطلاعات را هم در کامپیوتر خود دارید و هم در فضای Google Drive بدان ها از هر نقطه ای از جهان دسترسی دارید. تنها استثنایی که برای ذخیره سازی در گوگل درایو وجود دارد اسناد Google Docs هستند. البته این اسناد را می توانید در گوگل درایو قرار دهید و آیکون های آنها در گوگل درایو نمایش داده می شود ولی برای ویرایش آنها حتما باید به اینترنت متصل و آنلاین باشید و به صورت آفلاین کار نمی کند. Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Backup گیری و Sync کردن اطلاعات، پای یک ابزار جدید را به معادلات باز می کند و آن تهیه Backup از پوشه ها یا فولدرهای خاص از سیستم کامپیوتر ویندوز و یا PC Mac شما است. به عنوان مثال، از Google Drive برای ذخیره تقریبا همه چیز استفاده می کنید، بنابراین از تمام دستگاه های دیگر و از هر نقطه ای از جهان این اطلاعات در دسترس هستند. اما به عنوان مثال پوشه ای که در آن تصاویری را ذخیره سازی کرده اید و در پوشه Drive قرار نگرفته است اینها را پس نمی توانید از نقاط دیگر جز همان سیستم دسترسی داشته باشید اگر نیاز است که بدان ها هم از سایر نقاط دسترسی داشته باشید حتما پوشه تصاویر را در پوشه مربوط به Google Drive کپی کنید تا این اطلاعات هم به Cloud Storage گوگل درایو آپلود شود.

دانلود و نصب برنامه

به طور طبیعی، اولین چیزی که باید انجام دهید این است که برنامه یا ابزار Backup and Sync را دانلود کنید و همینطور اطمینان کنید که برنامه دانلود شده مناسب سیستم شما است مثلا نسخه ویندوزی را برای مک دانلود نکرده باشید اگر در حال حاضر ابزار Google Drive را نصب کرده اید، نگران نباشید - این ابزار به طور خودکار آن را جایگزین می کند،و نصبی لازم نیست (حجم این برنامه بسیار کم است اما پس از دانلود و اجرا شدن دقیقا مانند گوگل کروم نصب می شود.)

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و پس از نصب یک پیغامک جهت Restart شدن سیستم نمایش داده خواهد شد.

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

با کلیک روی Google Drive نصب شده ابتدای امر باید وارد حساب کاربری خود شوید(آدرس ایمیل و پسورد) البته اگر Google Drive را نصب شده در سیستم خود دارید این کار نیازی نیست. پس از آن یک صفحه برای شما نمایش داده می شود که حاوی پیغام نوع کار برنامه است است معرفی می کند که این برنامه چیست که برنامه تهیه Backup از اطلاعات است برای ورود به برنامه روی دکمه Got it کلیک کنید.

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

انتخاب پوشه جهت Sync شدن با Google Drive

ابزار Backup and sync به دو بخش اصلی تقسیم می شود:
Google Drive: در این جا باید آن پوشه ای که جهت Sync شدن با Google Drive در نظر گرفته اید را انتخاب کنید و هر آن چیزی که در این پوشه قرار دهید بسته به سرعت اینترنتی که دارید با google drive خود sysnc خواهد شد.
My Computer: این یک بخش جدید است تا اطلاعات را بین کامپیوتر و Drive شما Sync کند یعنی بدون قرار دادن اطلاعات در آن پوشه مخصوص Google Drive
این بدین معنی است که هر پوشه ای از کامپیوتر خود که می خواهید در Google Drive قرار گیرد را انتخاب کنید بدون اینکه نیاز باشد آنها را به پوشه مخصوصی که برای Google Drive در نظر گرفته اید کپی کنید.
خب حالا جزئیات دقیق تری از Google Drive در اختیاراتان قرار می دهیم
Sync My Drive to this Computer: از این گزینه برای فعال یا غیرفعال کردن Sync شدن Google Drive با کامپیوتر خود استفاده کنید.
Sync Everything in my Drive: به معنای واقعی کلمه تمام محتویات Google Drive شما را با کامپیوتر شما Sync می کند.
Sync Only These Folders: به شما اجازه می دهد مشخص کنید کدام پوشه ها از Drive با کامپیوتر شما Sync شوند.
واقعا ساده است فقط انتخاب که می خواهید چه چیزی با Google Drive شما Sync شود.به همین سادگی

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

انتخاب سایر پوشه ها برای Sync شدن


در ادامه بیایید به قسمت My Computer موجود در Google drive نگاهی بیندازیم و آن را با هم بررسی کنیم که در اینجا شما می توانید سایر پوشه را به جهت Sync شدن انتخاب کنید.
در این قسمت چند گزینه وجود دارد: Desktop, Documents, Pictures. شما به سادگی می توانید تیک هر کدام از این گزینه ها را زده تا هر آن چیزی که در این پوشه ها وجود دارند با Google Drive شما Sync و همگام شوند. اگر طیف اطلاعاتی که می خواهید از آنها در Google Drive بک آپ تهیه کنید زیاد نیست ترجیحا همه آنها را در یک پوشه بریزید و آن پوشه را با google Drive خود Sync کنید.

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

تنظیمات آپلود تصاویر

شما می توانید در بخش Google Photos تیک مربوطه را فعال کنید تا به صورت خودکار کامپیوتر شما را برای تصاویر جدید اسکن کرده و آنها را به Google Photos آپلود کند. همچنین گزینه ای کوچک در پایین با عنوان “USB Devices & SD Cards” وجود دارد که می توانید آنها را به صورت خودکار فایل های خود را از دوربین دیجیتال و یا USB Flash Drive ها به صورت خودکار آپلود کنید.

 Sync کردن کامپیوتر با Google drive . آموزشگاه رایگان خوش آموز

منبع:howtogeek

نمایش دیدگاه ها (2 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز