خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 25 . سیگاری های گاه به گاه، نوجوانان، غیر سیگاری ها (7)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 25 . سیگاری های گاه به گاه، نوجوانان، غیر سیگاری ها (7)
نویسنده : امیر انصاری
شما ممکن است با خود فکر کنید، در این مورد آخر اغراق آمیز صحبت شده است. درست است که این مورد خیلی نادر است، اما منحصر به فرد نیست. به معنای واقعی کلمه هزاران داستان مشابه این وجود دارد. این مرد اسرار دلش را برای من فاش ساخت، اما شما می توانید مطمئن باشید که بسیاری از دوستان و آشنایان او به او حسادت می کنند که فقط 5 نخ سیگار در روز می کشد. اگر فکر می کنید که ممکن نیست این اتفاق برای شما بیفتد، شوخی کردن با خودتان را تمام کنید.همین الان هم دارد این اتفاق برایتان می افتد.

در هر صورت، سیگاری ها دروغگوهای بدنام و رسوایی هستند، حتی به خودشان. باید هم همینطور باشند. چون مجبورند. خیلی از سیگاری های گاه به گاه، سیگارهای خیلی بیشتری نسبت به آنچه که وانمود می کنند، می کشند، و در مناسبتهای بیشتری این کار را می کنند، خیلی بیشتر از آنچه که خودشان پذیرفته اند. من مکالمات زیادی با آن سیگاریهای 5 نخ در روز داشته ام، و برای من اعتراف کرده اند که خیلی روزها بیشتر از 5 نخ سیگار می کشیده اند. آن سیگاری هایی که در عروسی ها و مهمانی ها مشاهده می کنید و مدعی این هستند که فقط در مناسبتها سیگار می کشند، اکثراً سیگاریهای زنجیره ای هستند که کِتمانش می کنند.

شما نیازی ندارید تا به سیگاری های گاه به گاه حسادت کنید. شما نیاز ندارید تا سیگار بکشید. زندگی بدون سیگار بی نهایت شیرین تر خواهد بود.

درمان کردن نوجوانان به طور کلی بسیار دشوار است، نه به خاطر اینکه ترک کردن برای آنها سخت تر باشد، بلکه به این خاطر که آنها معمولاً باور ندارند که به دام افتاده اند، اکثر آنها باور دارند که در مراحل اولیه بیماری هستند و از این توهم رنج می برند که قبل از اینکه وارد مرحله دوم بیماری شوند به صورت اتوماتیک سیگار را ترک خواهند کرد.

پایان فصل 25


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 25 . سیگاری های گاه به گاه، نوجوانان، غیر سیگاری ها (6)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 26 . سیگاری مخفی (1)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.